Potrebujete podložku na spanie na kempovanie?

Keď sa pripravujete na svoj prvý nočný kemping, mali by ste si uvedomiť, že si musíte zbaliť oveľa viac ako len stan. Ak chcete pohodlný povrch na spanie, budete potrebovať aj spací vak a podložku na spanie. Tieto dve veci sú základnými súčasťami nočného kempingového vybavenia, ktoré potrebujete!

To je skvelé, ak ste ešte nikdy nepočuli o spacích podložkách. Tieto podložky sú nevyhnutnosťou, ak chcete mať na výlete pohodlný spánok. Mali by ste sa pozrieť na tri typy podložiek, ktoré sú za prijateľné ceny.

Túto príručku venujem tomu, aby som vám povedal všetko o podložkách na spanie, ktoré vám môžu poskytnúť dobrý spánok na vašom ďalšom kempovaní. Ak sa o nich a o čom všetkom chcete dozvedieť viac, odporúčam vám pokračovať v čítaní. Takže poďme rovno do sprievodcu!

Viac…

Prečo potrebujete podložku na spanie na kempovanie?

Niektorí ľudia uprednostňujú spánok so spacákom len pri kempovaní. Aj keď je to dobrá možnosť, pridanie podložky na spanie do zmesi môže byť užitočné v mnohých smeroch. Pri kempovaní by som odporučil mať vždy spací vak aj podložku na spanie.

Ale prečo potrebujete podložku na spanie? V čom vám môže pomôcť?

Ak sa vám tieto otázky vynorili v mysli, rád vám na ne odpoviem. Vidíte, podložka na spanie vám môže pomôcť zostať v teple. Môže vám ponúknuť väčšie pohodlie a izoláciu a zároveň zabrániť tomu, aby ste na druhý deň cítili bolesť. Dovoľte mi to upresniť!

Teplo

Odporúčam mať podložku na spanie vždy, ale obzvlášť užitočná bude mať ju počas chladnejších mesiacov. Podložka na spanie dokáže zabrániť tepelným stratám a ochrániť vás pred chladnou tvrdou zemou.

Ak kempujete v chladných podmienkach, mali by ste vedieť, že zem sa bude snažiť vysať teplo z vášho tela. To vám spôsobí chlad a v niektorých prípadoch dokonca spôsobí nevoľnosť. Nechcete to riešiť, preto by ste si mali zaobstarať podložku na spanie!

Pohodlie

Aby ste sa počas kempovania pohodlne vyspali, budete potrebovať podložku na spanie. Namiesto toho, aby ste stratili spánok kvôli tomu, že sa necítite pohodlne, budete môcť použiť pohodlnú podložku na spanie na spánok ako bábätko.

Počas kempingových výletov, najmä tých, ktoré zahŕňajú pešiu turistiku a iné aktivity, si musíte dobre oddýchnuť. Čím viac ste pri aktivitách unavení, tým menej pozornosti venujete. A čím menej pozornosti venujete, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa zraníte!

Podložka na spanie vám teda poskytne nielen pohodlie, ale pomôže aj predchádzať zraneniam. Pohodlný a teplý nočný spánok je základ, preto si nezabudnite vziať so sebou podložku na spanie!

Žiadna bolestivosť

Ďalším dôvodom, prečo potrebujete podložku na spanie, je, že vás môže ochrániť pred spaním na nerovnom povrchu. Váš kemping môže mať okolo veľa kameňov alebo koreňov. Nemusí tam byť žiadny rovný povrch, na ktorom by ste mohli spať. Ak máte so sebou správnu podložku na spanie, nebudete sa musieť obávať!

Čítať  Koľko rokov musíte mať, aby ste mohli kempovať? [Answer Here]
Otvorený stan a zrolované podložky na spanie

Potrebujete podložku na spanie s postieľkou?

Podložky na spanie, ktoré sa dodávajú s postieľkami, sú špeciálnym druhom podložky na spanie. Môžu byť o niečo vyššie, ale investícia sa oplatí, najmä ak kempujete v chladnom počasí. Postieľka vám môže pomôcť zostať v teple za každých okolností.

Dôvodom, prečo sú postieľky také skvelé, sú ich izolačné vlastnosti. V zime vás detská postieľka ochráni pred studeným vzduchom, ktorý okolo vás prúdi. Budete sa môcť skvele vyspať bez toho, aby vám bola zima!

Ďalšia vec, ktorú by ste mali vedieť o podložkách na spanie s postieľkami, pretože postieľku môžete kedykoľvek nechať a vziať si iba podložku na spanie. Odporúčam to robiť v lete, keď kempujete v teplom počasí.

Spacia podložka vs spací vak

Spacie vaky a podložky na spanie sa líšia v mnohých smeroch. Obe veci potrebujete na väčšinu kempingových výletov, vrátane autokempingov. Poviem vám, prečo sú obaja takí skvelí!

V prvom rade potrebujete dobrú podložku na spanie na kempovanie v zime aj v lete. V lete môžete spať na podložke bez použitia spacieho vaku. Počas zimy budete potrebovať oboje, ak sa chcete vždy cítiť v teple.

Na porovnanie, na zimné mesiace potrebujete vhodný spací vak. Existuje niekoľko dosť drahých, ale veľmi teplých spacích vakov, ktoré využijete aj v najväčšej zime. Tie odporúčam len pre turistov, ktorí robia extrémne túry do najvyšších hôr.

Rôzni ľudia budú mať rôzne názory na to, kedy chcú použiť spací vak, karimatku alebo ísť s oboma naraz. To, ktoré sa rozhodnete použiť na kempovanie, závisí od vašich preferencií. Napriek tomu vám odporúčam, aby ste mali na pamäti izoláciu oboch, pretože je to jeden z najvýznamnejších rozdielov.

Spacie vaky vás dokážu zahriať, no často majú zlé izolačné vlastnosti. Keďže môžu spôsobiť tepelné straty, budete musieť vyvinúť nejaký iný spôsob, ako zostať v teple. Odporúčal by som pridať niekoľko fliaš nahriatej vody okolo tela, aby ste sa zahriali.

Pokiaľ ide o podložky na spanie alebo karimatky, mali by ste mať vždy možnosť získať skvelú izoláciu. Ak chcete zostať v teple, môžete dokonca zvážiť použitie dvoch podložiek súčasne. Ísť s dvoma vložkami vám zaberie viac miesta v batohu alebo aute, ale oplatí sa to, keďže budete môcť udržať teplo prúdiace okolo vášho tela.

Nakoniec by som chcel povedať, že moje odporúčanie je ísť s jedným z nich v lete a oboma v zime. O to lepší zážitok budete mať, ak pôjdete s oboma naraz!

Čítať  Bežia topánky Columbia veľké alebo malé? [Here is the Answer]

Penová vs vzduchová spacia podložka

Ako som už spomínal, existuje niekoľko typov podložiek na spanie, o ktorých by ste mali vedieť. Vložky na spanie môžete rozdeliť do dvoch skupín – penové a vzdušné. Aj keď sú si do istej miery podobné, niekoľko vecí ich oddeľuje od seba.

Ak hľadáte novú podložku na spanie, môžem vám pomôcť urobiť kvalifikovanejšie rozhodnutie. Chcem vám povedať vlastnosti, ktoré by ste mali očakávať od penových aj vzduchových vložiek predtým, ako sa rozhodnete, ktorú z nich chcete použiť. Takže poďme rovno do toho!

Penové podložky na spanie

Ak sa ma pýtate, budem chodiť s penovou podložkou na spanie každý deň v týždni! Veľmi ľahko sa používajú a nastavujú – stačí ich len položiť a môžete ísť – nemusíte ich nafukovať ani nič.

Sú tiež dosť všestranné. Prichádzajú v rôznych tvaroch, veľkostiach a farbách. Môžete si vybrať hrúbku peny a druh peny použitej v spacej podložke. Bez ohľadu na to, s akým typom podložky idete, musí byť odolná a odolná proti prepichnutiu.

Ďalšou skvelou vlastnosťou penových podložiek je, že sú tiché, čo sa o vzduchových spacích podložkách povedať nedá. Tieto penové podložky sú to najlepšie, čo môžete získať, ak chcete pokojne spať celú noc. Nemali by ste privítať nič, čo bude vo vašom stane neustále vŕzgať!

Ak si myslíte, že tieto podložky majú vyššiu cenu, som tu, aby som vám povedal, že opak je pravdou. Penové podložky na spanie sú dosť lacné a nájdete ich vo väčšine obchodov.

Vzduchové vložky na spanie

Vzduchové vankúšiky sú ďalšou možnosťou, na ktorú sa môžete pozrieť. Mnoho ľudí ich považuje za pohodlnejšie ako penové vložky, pričom sú zároveň teplejšie.

Keďže tieto vložky musíte nafúknuť, budete musieť mať vzduchovú pumpu alebo sa pripraviť, že si vzduchovú vložku vyfúknete sami. Pozitívom je, že vzduchová vložka sa po vyfúknutí zbalí relatívne malá a je veľmi ľahká.

Vzduchová vložka vám môže poskytnúť hrubšiu izoláciu pod spacím vakom. Budete sa na ňom cítiť pohodlne spať so spacím vakom aj bez neho. Je to skvelé pre ľudí, ktorí spia na boku, aj pre ľudí so zlým chrbtom.

Ak ste teda spáč na boku, odporúčam zaobstarať si vzduchovú vložku a vyskúšať ju. Ako sa očakávalo, budete si musieť zaobstarať aj opravné súpravy pre prípad, že by vám vložka uprostred noci prepichla.

Alternatívy spacích podložiek

Ak sa vám z nejakého dôvodu nepáčia podložky na spanie alebo stále nemôžete nájsť tú, ktorá by sa vám páčila, vždy môžete použiť jednu z alternatív. Existuje niekoľko alternatív k podložkám na spanie – niektoré budete vedieť uhádnuť, zatiaľ čo iné môžu znieť trochu hlúpo!

Čítať  Sú Birkenstocks vhodné na turistiku? [Let’s Get Right Into The Guide]

Nafukovacie matrace sú jednou z vašich lepších možností. Zaobstarať si nafukovací matrac bude ako zaobstarať si nafukovaciu podložku. Cena bude tiež dosť podobná, rovnako ako úroveň komfortu.

Prechádzame od nafukovacích matracov k prenosným matracom. Tá posledná je ako penová podložka. Potom môžete tiež zvážiť použitie podložky do telocvične, ktorá je o niečo hrubšia, alebo dokonca peknú podložku na jogu!

Podložky na jogu sú skvelou voľbou na letné mesiace a sú to hojdacie siete. Hojdacie siete môžu mať rôzne veľkosti, takže si môžete nájsť aj takú, ktorá bude sedieť vám aj vášmu priateľovi alebo partnerovi. Sú tiež super pohodlné!

V tejto situácii môže fungovať aj akákoľvek postieľka, deka alebo hrubý spací vak. Postieľku alebo deku môžete spárovať buď so spacím vakom alebo podložkou na spanie. Párovanie by som odporučil len na zimné mesiace, pretože na letné mesiace to môže byť priveľa.

Moja posledná alternatíva bude najhlúpejšia, ale vyskúšal som ju a veľmi sa mi páčila! Počas letných kempingov môžete zvážiť aj spánok v hustej kope lístia. Bude to celkom pohodlné, ale musíte si uvedomiť, že tam s vami môžu spať nejaké chrobáčiky!

Typy podložiek na spanie

Pokiaľ ide o vložky na spanie, môžete ich rozdeliť na penové alebo vzduchové, ale môžete ich oddeliť aj iným spôsobom. Druhý spôsob zahŕňa ich rozdelenie na vzduchové vložky, samonafukovacie vložky a penové vložky s uzavretými bunkami. Pozrime sa, o čo im ide.

Vzduchová podložka

Tieto vzduchové vložky sú ako tie, ktoré sú uvedené vyššie. Vyžadujú nafukovanie, sú pohodlné a sú skvelé pre spanie na boku.

Jedinou nevýhodou týchto podložiek je skutočnosť, že sa môžu prepichnúť, ak ležíte na nerovnom, tvrdom povrchu.

Samonafukovacia podložka

Samonafukovacie podložky na spanie sú druhou možnosťou, ktorú by ste mali zvážiť. Sú ako kombinácia vzduchovej podložky a peny s uzavretými bunkami.

Dôvodom, prečo sú tieto podložky skvelé, je to, že ponúkajú skvelú izoláciu a dobrú pevnosť. Na týchto vložkách sa budete cítiť pohodlne pri spánku, no v noci bude hroziť riziko prepichnutia.

Ďalšia vec, ktorú treba mať na pamäti, je, že tieto podložky nie sú najteplejšie, takže možno budete potrebovať prikrývku alebo niečo podobné.

Penová podložka s uzavretými bunkami

Tretím typom podložky je penová podložka s uzavretými bunkami. Sú ako penové podložky, pretože nie sú ničím iným ako veľkým kusom peny. Veľmi ľahko sa používajú a nepotrebujú žiadne nafukovanie.

Tieto vankúšiky nemôžete prepichnúť, čo je skvelá vec! Možno nie sú veľmi pohodlné, ale sú odolné a cenovo dostupné.