Potrebujete licenciu na rybolov na ľade: informácie, ktoré potrebujete

Niet pochýb o tom, že rybolov na ľade si získava na popularite u väčšieho počtu rybárov, ktorí sa vydávajú na ľad v snahe predĺžiť si rybársku sezónu. Sú tu tiež tisíce nových rybárov, ktorí túto zimu prvýkrát zbierajú rybársky prút.

Nie je teda prekvapením, že sa ma neustále pýtajú, či je na lov pod ľadom potrebný rybársky lístok.

Aby ste mohli legálne loviť pod ľadom, stačí vám štandardný, štátom vydaný rybársky lístok. Vo väčšine štátov bude rovnaká ročná licencia, ktorú ste používali na jar, fungovať aj túto zimu. Niektoré typy rybolovu na ľade, ako napríklad rybolov oštepom v temných domoch, však vyžadujú ďalšie povolenia v závislosti od konkrétnych štátnych predpisov.

Dúfajme, že sa pýtate túto otázku, pretože vás svrbí ísť túto zimu na ľad, takže si prečítajte informácie, ktoré budete potrebovať o licenciách na rybolov na ľade.

Ako zistím, či je moja licencia stále platná

Ročný rybársky lístok až na výnimky platí počas celého roka. To však neznamená, že vaša licencia je platná celý rok počnúc dňom, keď ste ju kúpili.

Ak chcete zistiť, či je váš rybársky lístok stále platný, skontrolujte dátumy na vytlačenom lístku. Mal by jasne uvádzať časový rámec, na ktorý je vaša licencia vhodná. Pred rybolovom sa tiež uistite, že vaše ďalšie potvrdenia a povolenia sú stále platné.

Povolenia na rybolov sú platné jeden kalendárny rok počnúc stanoveným dátumom. To znamená, že ak si kúpite licenciu mesiac pred vypršaním platnosti, budete si musieť na konci mesiaca zakúpiť ďalšiu licenciu na ďalšiu sezónu.

Každý štát stanovuje svoje vlastné dátumy licencií. Niektoré štáty, ako napríklad Kalifornia a Oklahoma, majú rybárske licencie s dátumami platnými po kalendárnom roku; Od 1. januára do 31. decembra.

Mnohé štáty v celej krajine však uprednostňujú platné dátumy licencie od 1. apríla do 31. marca nasledujúceho roka. Úplne to závisí od štátu, v ktorom žijete. Zostaňte informovaní o dôležitých dátumoch licencií, aby ste za svoje peniaze získali čo najviac príležitostí na rybolov.

Čítať  Najlepšie tipy na chytanie Nightcrawlerov

Stále si nie ste istí? Ak chcete získať konkrétne informácie, obráťte sa na miestnu príručku regulácie rýb a zveri alebo e-mailom alebo zavolajte na oddelenie licencií pre ryby a zver.

V každom prípade je vašou zodpovednosťou zabezpečiť, aby ste mali platnú licenciu. Každý rok sú rybári vystavení lístku na ľad, aby nevedomky lovili bez povolenia.

Kde môžem získať rybársky lístok

Našťastie je kúpa rybárskeho lístka jednoduchšia ako kedykoľvek predtým. Štátny rybársky lístok je možné zakúpiť viacerými spôsobmi. Dokonca si ho môžete kúpiť v ten istý deň, keď plánujete loviť.

Tu sú najjednoduchšie a najbežnejšie spôsoby zakúpenia rybárskeho lístka:

 • Online
 • Telefonicky
 • U autorizovaného predajcu (Walmart, predajne športových potrieb atď.)

V súčasnosti je najjednoduchšia možnosť zakúpenia licencie online. Uvedomte si, že rybársku licenciu by ste si mali zakúpiť iba z oficiálnej webovej stránky o rybách a zveri vášho štátu. Existuje veľa podvodných webových stránok, ktoré sa snažia vziať vaše peniaze.

Môžete nájsť odkazy na oficiálnu webovú stránku vášho štátu na zakúpenie práva na rybolov tu na FishingDuo.com. Licencie zakúpené online sú zvyčajne platné v ten istý deň, keď si ich kúpite.

Získanie skutočnej licencie poštou trvá niekoľko dní, ale môžete si vytlačiť dočasnú licenciu, ktorá je legálna, kým sa neobjaví oficiálna.

Zakúpenie licencie cez telefón je ďalším jednoduchým a bezpečným spôsobom a všetko, čo potrebujete, je kreditná alebo debetná karta. Opäť použite webovú stránku o rybách a zveri vášho štátu, aby ste našli číslo licenčného oddelenia.

Existuje tiež mnoho tisíc autorizovaných predajcov, ktorí môžu voľne predávať rybárske licencie v ten istý deň. Walmart je zďaleka najobľúbenejším miestom na nákup. Predávajú sa pri pulte so športovými potrebami a personál má dostatočné znalosti na to, aby vám pomohol získať správnu licenciu.

Okrem toho môžete získať licencie vo väčšine obchodov so športovým tovarom, v niektorých obchodoch s potravinami alebo v obchodoch s poľnohospodárskymi výrobkami a krmivami.

Čítať  9 najlepších prútov na ľad, ktoré sa skutočne oplatí kúpiť

Existujú miesta na ľadové ryby bez licencie

Nie každý plánuje stráviť celú zimu rybolovom na ľade. Ak to chcete vyskúšať, ale nechcete míňať peniaze za licenciu, máte šťastie. Niekoľko severných štátov v srdci ľadového rybárskeho pásma ponúka bezplatné dátumy rybolovu počas mesiacov s množstvom ľadu.

Kedy a kde loviť ryby zadarmo v sezóne 2020/2021

Tu je výber štátov s možnosťami voľného rybolovu na ľade:

 • Maine (13. – 14. februára 2021)
 • Michigan (13. – 14. február 2021)
 • Minnesota (16. – 18. januára 2021)
 • New Hampshire (16. januára 2021)
 • New York (13. – 14. februára 2021)
 • Severná Dakota (26. – 27. december 2020)
 • Oregon (13. – 14. februára 2021)
 • Vermont (23. januára 2021)
 • Wisconsin (16. – 17. januára 2021)

Či už ste rezidentom štátu alebo nie, tieto bezplatné rybárske dni sú úžasnou príležitosťou vyskúšať si rybolov na ľade. Pamätajte, že rybolov môže byť bezplatný, ale stále platia všetky pravidlá, limity a nariadenia.

Ak náhodou zmeškáte voľný rybársky deň alebo váš štát nie je na zozname, možno si budete môcť kúpiť dočasnú rybársku licenciu. Niektoré štáty vám umožňujú kúpiť si licenciu, ktorá je platná len niekoľko dní, a to za pár korún menej ako ročná licencia, počnúc dňom podľa vášho výberu.

Nie je to zadarmo, ale ušetrí vám to trochu peňazí. Nehovoriac o tom, že deti zvyčajne lovia voľne po celý rok, takže vezmite na ryby aj dieťa.

Koľko stojí licencia na rybolov na ľade

Rybolov môže byť drahý, ale našťastie sú rybárske licencie stále pomerne lacné, pretože poskytujú zábavu na celý rok. Najmä, ak ste obyvateľom štátu, v ktorom túto zimu lovíte.

V priemere je ročná rybárska licencia pre obyvateľov vo väčšine štátov približne 25 dolárov.

Pre tých z vás, ktorí mieria do destinácií na rybolov na ľade v štáte, kde nie ste rezidentom, očakávajte, že zaplatíte viac. Väčšina ročných licencií na rybolov mimo štátu v najlepších destináciách na rybolov na ľade má vysoké ceny, v priemere 60 – 70 USD. Niektoré štáty, ako napríklad Montana a Aljaška, stoja viac ako 100 dolárov!

Čítať  Môžete dať downriggerov na pontónový čln

To je však pre ročnú licenciu, ktorá je vhodná na viac ako len sezónu rybolovu na ľade. Ak cestujete zo štátu na nejakú akciu s tvrdou vodou, zvážte získanie dočasnej licencie. Nie všetky štáty ich ponúkajú, ale ak sú k dispozícii, môžu nerezidentom ušetriť dosť peňazí.

Presne koľko vás bude stáť rybárska licencia v tejto sezóne si môžete pozrieť na našej stránke aktuálny cenník rybárskych lístkov podľa štátu. Nájdete tu ceny za rybárske licencie pre domácich a nerezidentov a množstvo ďalších informácií o licenciách.

Aj domáci aj nerezidentní rybári by sa mali vyhnúť čakaniu na nákup licencie na poslednú chvíľu pred ľadovou sezónou. Ako sme uviedli vyššie, pred uplynutím platnosti licencie nezískate plnú hodnotu. Ak si zakúpite licenciu krátko po uplynutí platnosti tej starej, budete môcť každý rok loviť viac.

Slová na rozlúčku

Lov na ľade je naozaj náramná zábava. Je to skvelý spôsob, ako sa túto zimu dostať von a nájsť izoláciu na jazere. Ak ste zvažovali, že vyskúšate rybolov na ľade, ale nestlačili ste spúšť, kúpte si rybársky lístok a vyskúšajte to!

Môžete tiež nájsť veľa užitočných informácií, ak prejdete na našu stránku stránka rybárčenia na ľade. Máme desiatky článkov, ktoré pokrývajú všetko od základov až po profesionálne tipy, ktoré vám pomôžu začať!

Chcete zo sezóny rybolovu na ľade vyťažiť maximum? Pozrite si našu e-knihu Tajomstvo rybolovu na ľade v štáte Washington. Naša kniha vyzdvihuje 10 najlepších jazier na rybolov na ľade v štáte Washington so skutočnými súradnicami niektorých z našich najproduktívnejších dier. Navyše dôkladne pokryjeme všetko od výberu výbavy, taktiky a plánovania cestovania. Okrem toho získate informácie o ďalších 41 jazerách s vynikajúcim rybolovom na ľade! Pozrite si to skôr, ako vás prejde sezóna rybolovu na ľade!

Skontrolovať to