Potrebujem varič pri batohu?

Varenie jedla vonku je jedným zo základných zážitkov každého výletu s batohom. Backpackeri majú veľa riešení a stratégií, pokiaľ ide o varenie na cestách, ale jedna spoločná položka, ktorú uvidíte na baliacich zoznamoch, je táborový sporák. Je však tento kúsok výbavy naozaj potrebný, alebo ide len o luxus?

Kempingové variče sú užitočné na varenie jedla vonku, na dezinfekciu vody v nebezpečných oblastiach a slúžia ako zdroj tepla v chladných dňoch. Backpackers sa môže rozhodnúť, že si prinesú prostriedky na zakladanie ohňa ako náhradu, ale kempingový varič je spoľahlivý a slúži mnohým funkciám.

Ľudia varili vonku dávno predtým, ako sa objavila táborová piecka, ale je to určite užitočný vynález! Je dobré si ho priniesť, ak si môžete dovoliť trochu kíl navyše. Tento kus vybavenia má mnoho využití a na výber je množstvo vysoko kvalitných modelov. Poďme sa teda pozrieť, čo môže kempingový varič pridať k vášmu ďalšiemu výletu s batohom!

Funkcie sporáka

Kachle sú modernou náhradou ohnísk a vďaka tomu sú čoraz populárnejšie. Ohniská sú určite ikonickým základom vonkajšieho zážitku, ale niekedy jednoducho nie sú praktické (alebo dokonca legálne!). Mnohé štáty zavedú v určitých obdobiach roka zákazy ohnísk, takže je dobré mať záložný plán, ak budete cestovať v oblasti, ako je táto.

Kempingové variče sa od svojho vzniku dosť vyvinuli a teraz sú kompaktné, efektívne a ľahko sa prenášajú. Je zrejmé, že ich hlavným účelom je varenie jedla na ceste, ale majú aj niekoľko ďalších použití.

Táborové kachle sa dajú použiť na dezinfekciu vody, ktorá sa nachádza na chodníku, na ohrievanie nápojov a ako zdroj tepla pre studených cestovateľov. Ak nemáte čas, energiu alebo zásoby na založenie ohňa, rovnako efektívne môže byť schúlenie sa okolo kempingového variča.

Čítať  Výhody nosenia bežeckého klobúka

Kachle sú tiež užitočné, pretože budú fungovať bez ohľadu na okolitú teplotu a poveternostné podmienky. Ohniská vyžadujú suché podmienky a veľa času a úsilia, kým prinesú výsledky. Na druhej strane, kempingový varič bude pripravený v priebehu niekoľkých minút a používa palivo, ktoré nie je ovplyvnené chladom alebo mokrom.

Skutoční tradicionalisti si možno stále radšej prinesú zásoby na zakladanie ohňa namiesto kempingového variča, ale vo väčšine prípadov je to tá pohodlnejšia možnosť. Ak chodíte na túru pomerne málo (a najmä ak cestujete cez rôzne podnebie), kempingový varič je skvelým spoločníkom, ktorý bude spoľahlivo fungovať, nech sa deje čokoľvek.

Odporúčané kachle na batohy

Ak máte záujem o kachle na chodník, musíte zvážiť niekoľko vecí. V prvom rade hmotnosť. Kachle sú zvyčajne vyrobené z kovu, takže k vášmu nákladu nevyhnutne pridajú pár libier, najmä ak zohľadníte ich palivo. Naplánujte si svoje vybavenie vopred a uistite sa, že počítate s priestorom a hmotnosťou navyše, ktoré budú potrebné na pridanie sporáka a paliva.

Cena je ďalšia dobrá vec, ktorú treba mať na pamäti. Môže byť lákavé vybrať si najlacnejšiu možnosť, ale budete chcieť investovať do dobrého produktu, najmä ak ho plánujete často používať. Niektoré kachle vyššej kategórie môžu stáť niekoľko stoviek golierov, takže sa nečudujte, ak narazíte na takéto ceny.

Nakoniec sa musíte uistiť, že ste vybrali spoľahlivý sporák. S touto položkou sa budete spoliehať na teplo a jedlo, takže musí byť schopná fungovať, keď ju potrebujete. Nižšie je uvedených niekoľko sporákov, ktoré môžeme z celého srdca odporučiť pre váš ďalší výlet s batohom.

Jetboil Flash: Top Celková možnosť

Jetboil Flash je jedným z najhodnotnejších varičov na trhu a je ľahké pochopiť prečo! Váži zvládnuteľných 0,82 libier. a je kompatibilný s celým radom ďalšieho príslušenstva Jetboil. Tento sporák môžete pripojiť k panvici, hrnci FluxRing, lisu na kávu a mnohým ďalším. Jednou z jeho najväčších predností je rýchlosť. Jetboil Flash robí čest svojmu názvu a propaguje, že dokáže uvariť vodu za 100 sekúnd. Nebudete musieť dlho čakať, kým sa zahreje!

Čítať  Je legálne jazdiť na mojom cestovnom prívese so zapnutým propánom?

BRS-300T: Najlepšia možnosť Ultra Light

Ak je priestor extra tesný, možno budete chcieť kúpiť superľahký sporák. V tom prípade je BRS-300T vašou najlepšou stávkou! Nie sú oveľa ľahšie, pretože tento sporák váži 0,06 libry. Tento produkt nemá veľa zvončekov a píšťaliek, ale svoju prácu zvládne. Dokáže zovrieť vodu asi za 3 minúty a vytvára pekný, stabilný plameň. Vďaka tomu, že je malý a ľahký, sotva budete vedieť, že je tento sporák vo vašej výbave, budete radi, že ste si ho vzali so sebou.

Jednoduché varenie jedla pomocou kempingového variča

V priebehu rokov batôžkári a táborníci zistili, že vonku môžete uvariť takmer všetko, čo chcete, ak máte na to ingrediencie a nástroje. Sporáky prinášajú úroveň pohodlia, ktorú mnohí oceňujú pri rýchlych a jednoduchých jedlách. Ak ste práve dostali kempingový varič a hľadáte nejaké ľahké jedlá, zvážte niektoré z nasledujúcich základných prvkov:

  • Ovsené vločky
  • Ramen rezance
  • Špagety so syrom
  • Kura a ryža
  • polievka
  • Chilli / fazuľa
  • Cestoviny
  • Vyprážaná ryža

Tie vás udržia v teple a sýtosti na ceste, ale môžete ísť tak jednoducho alebo komplexne, ako chcete!

Záverečné myšlienky

Ohniská sú klasickým spôsobom ohrievania a varenia jedla, ale celkovo je táborový varič oveľa spoľahlivejší a ľahšie sa s ním pracuje. Pokiaľ ste ochotní robiť kompromisy a pridať si do batohu pár kíl navyše, ako spoľahlivá výbava poslúži táborový varič. Budete sa môcť rýchlejšie zohriať a užívať si stabilný zdroj tepla, ktorý je ideálny na prípravu teplých nápojov a jedál.

Súvisiaci obsah

Kachle sú dôležitým vybavením pre každého, kto si chce na ceste vychutnať príjemné teplé jedlo. Zostať v teple je nevyhnutné pre bezpečné cestovanie s batohom a existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Pozrite si naše tipy, ako zostať v teple počas turistiky.

Čítať  Čo robiť, ak sa na výlete s batohom nudím?

Musíte jesť, aj keď kempujete v prírode. Bez sporáka sú však vaše možnosti obmedzené. Alebo sú? Prenosné kempingové variče vám umožnia vychutnať si teplé, čiastočne domáce jedlá, takže budete mať dostatok výživy a energie na túry, lezenie a hranie so sebavedomím. Aké sú najlepšie prenosné kempingové variče?

Kachle, ktoré sme navrhli vyššie, budú skvelým doplnkom k vášmu ďalšiemu výletu s batohom, ale dôležité je získať všetko správne vybavenie. Ak hľadáte zoznam nevyhnutných vecí, pozrite si náš zoznam odporúčanej výbavy na batoh. Všetko bolo osobne testované a môžeme stáť za všetkým na tomto zozname!