Potrebujem sprej proti hmyzu pri batohu?

Fuj, chrobáčiky. Vytrvalá mucha vás môže obťažovať na vašich výletoch s batohom, ale viac ako len obťažovanie môžu ploštice prenášať aj potenciálne smrteľné choroby. Pri cestovaní s batohom chcete prijať všetky opatrenia. Malo by to zahŕňať použitie spreja proti hmyzu?

Spreje a repelenty proti hmyzu sú nevyhnutnosťou pri cestovaní s batohom alebo pri akomkoľvek inom dlhšom pobyte vonku. Uhryznutie hmyzom môže byť svrbivé a bolestivé. Ak ste alergický na ploštice alebo vás pohryzie alebo uštipne nejaký hmyz, uhryznutie môže byť smrteľné.

V dnešnom článku si podrobnejšie povieme, prečo sú spreje proti hmyzu nevyhnutnosťou. Predstavíme aj niektoré ďalšie repelenty proti hmyzu, aby sme vyskúšali a odporučili niektoré z našich obľúbených produktov na ničenie hmyzu, takže pokračujte v čítaní!

Prečo potrebujete sprej proti hmyzu pri batohu

Aj keď sa chrobákov nebojíte, neznamená to, že sa chcete v prírode prechádzať nechránení. Tu je niekoľko veľmi presvedčivých dôvodov pre batôžkárov, aby si so sebou na svoje dobrodružstvá vždy priniesli sprej proti hmyzu alebo repelent proti hmyzu.

Uhryznutie hmyzom je svrbivé, bolestivé a rušivé

Keď sa ráno na druhý deň výletu s batohom zobudíte, pokožka vás začne svrbieť. Keď ho poškriabete, cítite hrčku. Potom začne svrbieť ďalšia oblasť a tretia oblasť atď. Poškriabete ich na všetkých a áno, všetky majú výrečné hrbolčeky.

Ak vás nenapadlo priniesť si aloe vera alebo gél na uhryznutie plošticami, budete v zlom čase. Svrbenie vás môže priviesť k šialenstvu, čo sťažuje sústredenie sa na krásu stromov alebo majestátnosť jazera.

Nikdy neviete, či ste alergický na uhryznutie a bodnutie

Viete, na čo všetko ste alergický? Možno si myslíte, že áno, ale niekedy je potrebné vystavenie alergénu, aby ste si uvedomili, že váš imunitný systém tento alergén nemá rád. Nechcite uprostred kempingu zistiť, že ste alergický na včelie bodnutie alebo uštipnutie komárom.

Koniec koncov, ste ďaleko od civilizácie, čo znamená, že ste tiež dosť ďaleko od lekárskej pomoci. Alergická reakcia môže viesť k anafylaktickému šoku, ktorý si vyžaduje okamžitú liečbu epinefrínom, aby vám zachránil život.

Hmyz šíri smrteľné choroby

Aj keď nie ste alergický na uštipnutie a bodnutie hmyzom, neznamená to, že ste mimo lesa (aspoň obrazne). Ako sme povedali v úvode, hmyz je prenášačom chorôb a niektoré z týchto chorôb môžu byť smrteľné.

Od anaplazmózy cez ehrlichiózu, chikungunyu, lymskú boreliózu, vírus Zika, horúčku dengue a vírus západného Nílu, pri dobrodružstve v lese nechcete prísť s niektorou z týchto chorôb. Čas je dôležitý, pretože rýchla liečba by mohla potenciálne zabrániť smrti.

Čítať  Ako dlho vydržia cestovné prívesy?

Niektoré uhryznutia môžu byť smrteľné

Okrem ich sklonu k šíreniu chorôb je iný hmyz smrteľný v tom, že ich uhryznutie alebo bodnutie môže zabiť.

Zamatový mravec má prezývku zabijak kráv, čo by vám malo napovedať dosť. Tento fuzzy hmyz má vo svojich slinách jed, takže keď vás uhryzne, udelí svoj jed. Červené ohnivé mravce zaútočia na ľudí a dokážu prežiť aj výbuch hasičskej hasičskej hadice.

Môžeme pokračovať ďalej a ďalej, ale existuje veľa hmyzu, ktorý môže jedným uhryznutím zabiť človeka. Je lepšie neriskovať.

Ďalšie typy repelentov proti hmyzu na zváženie

Sprej proti hmyzu je len jeden typ odpudzovača hmyzu, ktorý máte k dispozícii. Poďme sa porozprávať o niektorých ďalších, aby ste sa mohli rozhodnúť, či ich radšej použijete.

Sieť proti komárom

Ak ste si kúpili stan, plachtu alebo hojdaciu sieť pre svoje výpravy s batohom, je viac ako pravdepodobné, že obsahuje sieť proti komárom, ktorá sa môže nazývať aj sieť proti hmyzu.

Sieť proti hmyzu jednoducho zakryje otvorené plochy vášho stanu alebo hojdacej siete, takže je pre hmyz, ako sú komáre, ťažšie prejsť. Menší hmyz stále môže vniknúť, pokiaľ vaša sieť proti hmyzu nie je dvojvrstvová so sieťkou.

Majte na pamäti, že stále budete počuť bzučanie a ruch ploštice, ale nebudú sa môcť dostať k vám. Ak máte v okolí chrobákov obzvlášť zlé heebie-jeebies, potom sieť proti chrobákom nemusí pre pokoj duše stačiť.

Náramok

Kto by si bol pomyslel, že jednoduchý doplnok dokáže odohnať chyby? Ak je ten váš náramok alebo náramok odpudzujúci hmyz, presne to dokáže.

Väčšina náramkov odpudzujúcich hmyz je navrhnutá tak, aby udržala komáre preč, ale iné fungujú aj na rôzne druhy hmyzu. Náramky prichádzajú v najrôznejších štýloch, vrátane náramkov na telefónny kábel, vodotesných športových hodiniek, tkaných náramkov a ďalších.

Niektoré sú opakovane použiteľné, zatiaľ čo iné vydržia až 15 týždňov. Tí, ktorí nepoužívajú chemikálie, budú používať esenciálne oleje, ktoré komáre a iný hmyz považujú za najnepríťažlivejšie.

Sviečky

Keď už hovoríme o vôňach, ktoré ploštice neznesú, citronela je na vrchole zoznamu. Hoci citrónové sviečky sú najznámejším prostriedkom na odvrátenie chrobákov, každý produkt s vôňou citronely bude fungovať ako repelent. To vám umožní priniesť citronelu na cesty!

Sonic Repelant

V súčasnosti sú repelenty proti hmyzu inteligentnejšie ako kedykoľvek predtým, ako dokazujú zvukové repelenty. Tieto ručné zariadenia vyžarujú frekvencie, ktoré majú posielať hmyz a iných škodcov, ako napríklad myši, ďaleko preč.

Čítať  Ako používať zložené mieridlá – 8 tipov na zlepšenie mierenia

Čo by ste mali hľadať v spreji proti hmyzu?

Rozhodli ste sa začať so sprejom proti hmyzu na výlet s batohom. Potom môžete použiť náramok odpudzujúci hmyz alebo nejaké esenciálne oleje.

Hoci míľový zoznam zložiek sprejov proti hmyzu môže byť mätúci, pred výberom spreja proti hmyzu si musíte nájsť pár minút na prečítanie tohto zoznamu. Tu sú ingrediencie, s ktorými sa môžete stretnúť.

DEET

Väčšina sprejov bude obsahovať N,N-dietyl-meta-toluamid alebo DEET ako primárnu zložku. DEET bol vytvorený armádou Spojených štátov a odvtedy sa dostal do bežných produktov, ako je sprej proti hmyzu.

Rôzne značky sprejov proti hmyzu budú používať DEET v rôznych percentách. Čím vyššie je percento DEET, tým lepšie. Postačovať by mal sprej so silou 98 percent. DEET môžete pokojne aplikovať na oblečenie alebo pokožku.

Prečo DEET odpudzuje hmyz? Pre nich to chutí hrozne. (To by sa týkalo aj nás ľudí, ale prosím, nepokúšajte sa to prehltnúť!) Agentúra na ochranu životného prostredia alebo EPA ohodnotila DEET ako bezpečný výrobok pre deti aj dospelých.

U niektorých ľudí sa po aplikácii môžu objaviť kožné vyrážky, no nemali by ste pociťovať ďalšie nepriaznivé účinky.

Permetrin

Ak váš sprej proti hmyzu nepoužíva DEET, potom bude obsahovať permetrín ako hlavnú zložku. Táto chemikália môže zabiť kliešte pri kontakte, takže je celkom užitočná. Ostatné druhy hmyzu sa tiež zdržia vône permetrínu.

Je známe, že používanie týchto látok u niektorých ľudí vedie k páleniu a podráždeniu pokožky. Možno budete chcieť ponechať aplikáciu permetrínu prevažne na oblečenie, než ho priamo aplikovať na pokožku.

Našich 5 obľúbených sprejov a repelentov proti hmyzu pre batôžkárov

Od obchodov s potravinami až po lekárne a obchodné domy nájdete repelenty proti hmyzu takmer všade. Zúžili sme to na 5 najlepších možností, ako sa vyhnúť chrobákom počas turistiky.

VYPNUTÉ! Botanicals Sprej proti hmyzu bez obsahu DEET a repelent proti komárom

Pre tých, ktorí sa obávajú, že vysokoúčinné chemikálie používané v sprejoch proti hmyzu môžu byť nebezpečné pre ich zdravie alebo zdravie ich blízkych, VYPNUTÉ! sprej je práve to, čo hľadáte.

Tento rastlinný odpudzovač hmyzu obsahuje aktívne zložky ako 8-diol a p-metán-3. VYPNUTÉ! hovorí, že zložky pochádzajú zo syntetizovaného extraktu z borovicového oleja. Sprej je tiež bez farbív a bez parfumácie.

Nastriekaním látky na vašu pokožku alebo oblečenie vás ochráni až dve hodiny pred komármi, komármi, komármi a čiernymi muchami.

Čítať  Ako sú chladené snežné skútre?

Murphy’s Naturals Lemon Eukalyptový olej v spreji proti hmyzu

Možno by vám nevadila vôňa citrónu či eukalyptu, to sa však nedá povedať o mnohých druhoch hmyzu. Preto Sprej Murphy’s Naturals je ďalším dobrým produktom, ktorý môžete mať po ruke, keď cestujete s batohom.

Sprej neobsahuje DEET, obsahuje kukuričný etanol, 70 percent destilovanej vody a 30 percent citriodiolu alebo citrónového eukalyptového oleja. Dlhých šesť hodín budete chránení pred komármi. Sprej odoženie kliešte iba na štyri hodiny, aj keď použijete rovnaké množstvo.

Ultrazvukový odpudzovač škodcov SO Labs

Ak máte záujem vyskúšať si sonický repelent, tento od SO Labs je dobré miesto, kde začať. Do balíka dostanete šesť repelentov, ktoré dávajú komárom, mravcom, pavúkom, myšiam a švábom široký priestor.

Podľa SO Labs, akonáhle začnete používať ich ultrazvukový odpudzovač škodcov, do troch až piatich dní sa škodcovia podráždia a uvoľnia sa. Ak sa budú držať dva až tri týždne, môže dôjsť k poškodeniu nervov z vysokých frekvencií.

VYPNUTÉ! Utierky proti komárom a hmyzu Deep Woods

Ak by ste radšej neriešili lepkavé zvyšky spreja na pokožke alebo oblečení, skúste tieto VYPNUTÉ! Utierky Deep Woods.

V balení dostanete 12 utierok. Neparfumované obrúsky majú 25 percent DEET. Môžete si vziať balíček (alebo niekoľko) a ľahko ich uložiť do batohu, aby ste ich mohli kedykoľvek použiť. Podľa OFF! obrúsky len tak ľahko nevyschnú.

VYPNUTÉ! Utierky Deep Woods sú navrhnuté tak, aby zabránili chrobákom, komárom, hryzúcim muchám a kliešťom narúšať vaše súkromie počas turistiky.

Cliganic 10-balenie repelentných náramkov proti komárom

Čo poviete na pohodlie náramku na odpudzovanie hmyzu? The Cliganic náramky na telefónnu šnúru príde v balení po 10 ks.

Náramky plné esenciálnych olejov, ako je citronela, citrónová tráva a geraniolové oleje, ktoré komáre a iné chrobáky neznášajú, neobsahujú DEET. Náramky Cliganic tiež spĺňajú schválenie PETA ako produkt bez krutosti.

Každý náramok je samostatne zabalený, takže na esenciálnych olejoch dlhšie drží. Náramky sa naťahujú, takže by mali sadnúť na malé aj veľké zápästie.

Neváhajte sa špliechať a baviť sa, pretože náramky Cliganic odpudzujúce komáre sú vodeodolné.

Záverečné myšlienky

Pre svoju vlastnú ochranu by ste pri cestovaní s batohom mali vždy používať sprej proti hmyzu alebo repelent. To je najbezpečnejší spôsob, ako odvrátiť chrobáky šíriace choroby, z ktorých vás môže veľmi ochorieť. S toľkými skvelými možnosťami odpudzovania hmyzu je určite niečo, čo sa hodí k vášmu životnému štýlu vonku!