Potrebujem licenciu alebo povolenie na jazdu na snežnom skútri?

Váš priateľ vás pozval mimo štátu na víkend na snežnom skútri. Pre teba nie je nič lepšie. S radosťou súhlasíte, zbaľte si veci a vyrazíte. Potom prídete a zistíte, že potrebujete licenciu na prevádzku snežného skútra v tomto štáte. Je to bežné v Spojených štátoch?

Ak chcete jazdiť na snežnom skútri naprieč USA, niektoré štáty vyžadujú, aby ste najskôr získali licenciu, ktorá sa často označuje ako povolenie na cestu. Tu je niekoľko štátov, ktoré vyžadujú licenciu:

 • Arizona
 • Colorado
 • Minnesota
 • Michigan
 • Montana
 • Idaho
 • Illinois
 • Iowa
 • Vermont
 • Wisconsin
 • Wyoming

V tomto článku vysvetlíme zákony upravujúce povolenia alebo licencie na chodníky vo vyššie uvedených štátoch. Povieme vám tiež všetko, čo potrebujete vedieť o tom, ako získať licenciu, napríklad kde získať povolenie, ako dlho trvá a či vás obnovenie bude stáť peniaze. Čítajte ďalej!

Štáty, ktoré vyžadujú licenciu na snežný skúter

Na úvod začnime štátmi, ktoré vyžadujú, aby ste mali licenciu na snežný skúter alebo povolenie na jazdu na trati. Podľa Michigan.gov„Povolenie na chodník umožňuje snežným skútrom jazdiť po štátom určených chodníkoch a ďalších tisíckach kilometrov po verejných cestách a na verejných pozemkoch (ak je to povolené). To platí aj pre ostatné štáty, ktoré tieto povolenia využívajú.

Inými slovami, bez toho nechcete ísť. Tu sú pravidlá pre každý štát týkajúce sa povolenia na cestu.

Arizona

Aj keď to nie je najpravdepodobnejšie miesto na jazdu na snežnom skútri, skutočne to môžete urobiť v Arizone, keď pôjdete na oddelenie motorových vozidiel v Arizone Department of Transportation a získate licenciu.

Colorado

Povolenie na snežný skúter bez trvalého pobytu v Colorade je potrebné, pokiaľ nežijete v tomto skvelom štáte. Musíte tiež zaregistrovať svoj snežný skúter v Colorade, čo je rovnaké pravidlo pre obyvateľov. Toto stojí 30,25 USD.

Idaho

Na prístup k 7 200 míľovým chodníkom v Idahu potrebujete licenciu bez trvalého pobytu. Potom môžete jazdiť po chodníkoch a niektorých cestách, ale v mnohých prípadoch nie v priekopách alebo krajnách.

Iowa

Akonáhle sa zaregistrujete a získate licenciu (dostupnú aj pre nerezidentov), ​​môžete si vychutnať krásu Iowy na snežnom skútri.

Illinois

Ak nežijete v Illinois, budete musieť získať štátne povolenie na cestu predtým, ako vyrazíte na cestu na snežnom skútri. Napriek tomu sú niektoré cesty pre snežné skútre zablokované. Môžete sa dostať do blízkosti spevnenej vozovky, aspoň 10 stôp, ale musíte sa riadiť miestnymi nariadeniami, aby ste prešli cez priepust alebo most. Na vašom snežnom skútri je povolená aj jazda v priekope.

Michigan

V Michigane povolenie na cestu otvára prístup na neorané okresné cesty a dokonca aj na niektoré rozorané ramená, ale dávajte pozor na značky, či môžete jazdiť na nich. V tomto štáte potrebujete aj preukaz ORV, ktorý dopĺňa vaše povolenie na trasu.

  Prečo môj snežný skúter stále zaplavuje?

Minnesota

Na rozdiel od Wyomingu musia mať obyvatelia Minnesotu aj mimo neho licenciu, ak chcú v štáte jazdiť na snežných skútroch. Jazdci nemôžu používať krajnice alebo cesty, ale cestné priekopy sú povolené. To znamená, že po západe slnka musíte zodpovedať dopravnému toku, s výnimkou jazdy na obojsmernej značenej ceste.

Montana

Nie je jasné, aké je pravidlo pre nerezidentov, ale obyvatelia Montany so snežnými skútrami musia získať Trail Pass, verziu licencie pre tento štát. Dobrou správou je, že keď licenciu získate, už ju nemusíte obnovovať. Potom môžete jazdiť v niektorých mestách medzi komunitami snežných skútrov a na upravených trasách.

Vermont

Vo Vermonte označujú svoju licenciu na snežný skúter ako hodnotenie údržby trate (TMA). Každý snežný skúter v štáte potrebuje TMA bez ohľadu na to, či tam bývate alebo nie. Ak si chcete užiť Vermont Trail System, musíte si tiež zaobstarať poistenie zodpovednosti v hodnote 2 500 až 100 000 USD. Sledujte dopravné značky, pretože na snežnom skútri nemôžete jazdiť po každej ceste v štáte.

Wisconsin

Prejazdy na snežné skútre majú vo Wisconsine rôzne ceny v závislosti od toho, či tento štát nazývate domovom alebo nie. Obyvatelia zaplatia za licenciu 10 až 30 USD, zatiaľ čo nerezidenti zaplatia 50 USD. Musíte tiež mať predtým zaregistrovaný snežný skúter, aj keď nie nevyhnutne vo Wisconsine.

Wyoming

Nežijete vo Wyomingu? Ak si sem chcete priviezť snežný skúter, musíte mať najprv povolenie na trasu, pretože ho potrebujú všetci mimoštátni. Väčšina ciest v štáte je zjazdná na vašom snežnom skútri, ale hľadajte značky blokujúce cesty, pretože sneh je príliš hlboký. Môžete dokonca manévrovať so snežným skútrom cez priekopy a krajnice ciest s povolením na cestu.

Štáty, ktoré nevyžadujú licenciu na snežný skúter

Možno si myslíte, že keďže neplánujete jazdiť na snežnom skútri v niektorom z vyššie uvedených stavov, máte úplne jasno, ale to nemusí byť nevyhnutne pravda. Nasledujúce štáty nevyžadujú licenciu, ale majú iné pravidlá a zákony, ktoré musíte dodržiavať.

Aljaška

Žiadne poistenie, žiadny problém! Na to, aby ste si užili jeden z najzasneženejších štátov v krajine, Aljašku, nepotrebujete povolenie na trasu ani poistenie snežných skútrov. Môžete sa dokonca vzdať prilby, aj keď by sme vám to neodporúčali. Keď jazdíte na snežnom skútri v tomto stave, dávajte pozor, aby ste sa vyhli priekopám a krajniciam, pretože snežné skútre sú tam zakázané.

Kalifornia/Nevada

Kalifornia a Nevada zdieľajú rovnaké pravidlá, a preto sú spojené. Môžete jazdiť po akejkoľvek ceste, ale nie v priekopách alebo krajniciach.

  Môžete hrať hokej po tetovaní?

Indiana

Indiana Department of Natural Resources a Indiana Snowmobilers Association poskytujú chodníky po celom štáte pre milovníkov snežných skútrov. Z tohto dôvodu nie sú chodníky otvorené po celý rok, iba od decembra do marca. Ak chcete jazdiť, musíte tiež zaregistrovať svoj snežný skúter v Indiane.

Nebraska

Štát Nebraska nevyžaduje poistenie ani povolenia na cestu. Budete musieť zaregistrovať svoj snežný skúter, čo je 16 dolárov na rok. Potrebné sú aj prilby.

New Hampshire

Pred jazdou v New Hampshire musíte svoj snežný skúter zaregistrovať. Ak nie ste rezidentom a nie ste členom štátneho klubu snežných skútrov, za registráciu by ste zaplatili 116 dolárov. Ak nie ste rezidentom, ale ste členom klubu, poplatok je 86 USD. Obyvatelia, ktorí nie sú členmi klubu, platia 96 dolárov, zatiaľ čo obyvatelia, ktorí sú súčasťou klubu, dostanú najlepšiu ponuku na 66 dolárov.

New York

V New Yorku môžete zabudnúť na trail permit, ale bez registrovaného snežného skútra legálne jazdiť nemôžete. Prilby sú tiež povinné, či už jazdíte na snežných skútroch na okrajoch ciest, otvorených cestách alebo chodníkoch. Za registráciu snežného skútra by ste zaplatili 45 USD. Musíte sa zaregistrovať aj v štáte New York.

Massachusetts

Povolenie na trasu potrebujete iba pri jazde na súkromných pozemkoch Massachusetts. Inak si v pohode aj bez licencie. Všetci snežní skútri potrebujú v tomto stave prilbu.

Oregon

Registrácia snežného skútra v Oregone na dva roky je veľmi prijateľných 10 dolárov.

Pennsylvánia

Rovnako ako v Massachusetts, Pensylvánia vyžaduje povolenie na cestu na súkromné ​​chodníky, ak nie ste rezidentom. V opačnom prípade potrebujete registrovaný snežný skúter, ale registrácia nemusí byť nevyhnutne v Pensylvánii. Štát vyžaduje, aby všetci snežní skútri nosili prilbu.

Južná Dakota

Južná Dakota žiada, aby jej snežné skútre mali poistenie zodpovednosti, pravdepodobne preto, že na jazdu v tomto štáte nepotrebujete prilbu. Potom môžete na snežnom skútri preskúmať otvorené cesty, ramená a niektoré priekopy. Ak chcete zaregistrovať svoj snežný skúter v Južnej Dakote, stojí to 10 dolárov ročne.

Utah

Snežné skútre sa riadia ako súčasť zákonov Utah OHV. Podľa týchto zákonov nemôžete jazdiť na snežnom skútri na uzavretej diaľnici alebo ulici, potrebujete prilbu, ak máte menej ako 18 rokov, a musíte svoj snežný skúter zaregistrovať a potom nalepiť nálepku na panvu alebo kapotu vozidla na oboch stranách. Registrácia stojí 23 dolárov.

Washington

Vo Washingtone od vás nepožadujú licenciu na snežný skúter, ale možno budete potrebovať ich povolenie na Sno-Park. To vám umožní zaparkovať snežný skúter v celom štáte, takže je možné ho preskočiť v závislosti od toho, kde jazdíte na svojom vozidle.

  Ako funguje zipsová linka?

Ako získate licenciu na snežný skúter?

Po prečítaní až sem si uvedomíte, že musíte nevyhnutne získať licenciu na snežný skúter alebo povolenie na cestu. Ako a kde to robíte?

No, to závisí od štátu, úprimne.

V Minnesote musíte kontaktovať Elektronický licenčný systém alebo agent ELS. Tu je stránka z webu štátu Minnesota o hľadaní miestneho agenta. Môžete tiež zavolať na číslo 1-888-MINNDNR alebo 1-888-665-4236. ELS prijíma hlavné kreditné karty ako Discover, Mastercard a Visa.

Ministerstvo prírodných zdrojov štátu Iowa alebo DNR spracováva všetky licencie na snežné skútre v tomto štáte a to isté platí pre Michigan, Wisconsina Illinoispríslušné DNR.

Vo Vermonte, ako sme už povedali, by ste získali povolenie na VT Trail prostredníctvom Vermontskej asociácie snehových cestovateľov alebo VAST, klubu, kde členstvo stojí 10 až 20 USD navyše k licenčnému poplatku. Možno budete musieť zaplatiť aj okresné poplatky.

Služba Arizona je zdrojom pre arizonských snežných skútrov, ktorí chcú svoje vozidlo zaregistrovať alebo získať licenciu.

Stojí získanie licencie na snežný skúter peniaze? Koľko?

Ako pravdepodobne tušíte, získanie licencie na snežný skúter v štátoch, ktoré to nariaďujú, nie je zadarmo. Tu sú ceny za získanie povolenia na cestu:

 • Idaho – 22,50 dolárov
 • Illinois – 25 dolárov
 • Iowa – 15 dolárov
 • Michigan – 48 dolárov
 • Minnesota – 36 dolárov za sezónu
 • Montana – 37,50 dolárov
 • Vermont – 130 až 136 USD v závislosti od toho, či ste členom VAST
 • Wisconsin – 10 až 50 dolárov
 • Wyoming – 35 dolárov

Ako často si potrebujete obnoviť licenciu na snežný skúter?

Získali ste licenciu na snežný skúter a pre istotu ste si našli čas aj na registráciu svojho vozidla. Bol to trochu časovo náročný proces, ale môžete jazdiť s pokojom na duši s vedomím, že neporušujete zákon.

No ten pokoj v duši nepotrvá večne. Vaša licencia na snežný skúter nie je trvalá, pokiaľ náhodou nežijete alebo nejazdíte v Montane. Pre každý iný štát platí licencia rok, možno dva roky, ak budete mať šťastie. Potom musíte použiť cesty, o ktorých sme hovorili vyššie, na obnovenie licencie, ak chcete v tomto stave pokračovať v jazde na snežných skútroch.

Záver

V niekoľkých štátoch v USA potrebujete licenciu alebo povolenie na jazdu na snežnom skútri. Pre ostatných, mnohí z nich požadujú, aby ste nosili prilbu, registrovali snežný skúter alebo si kúpili poistenie predtým, ako budete môcť vyraziť so svojimi kamarátmi na snehové nábrežia.

Mať tieto informácie po ruke je mimoriadne užitočné, pretože teraz budete pripravení dodržiavať zákon bez ohľadu na to, kam vás vaše dobrodružstvo na snežnom skútri zavedie!