Pešia turistika v Converse? Je to dobrý nápad?

Pešia turistika je úžasná aktivita. Predpokladajme, že ste niekto, kto rád trávi čas v prírode. Napriek tomu do svojho dňa radi zaradíte aj nejakú fyzickú aktivitu. V tom prípade je turistika to najlepšie, čo môžete vyskúšať. Je to skvelé pre myseľ aj telo a dodá vám adrenalín, po ktorom túžite.

Napriek tomu by ste mali pamätať na to, že na túru po náročnejších trasách možno budete potrebovať špeciálne vybavenie. Mnoho ľudí chce vedieť, či môžu túrovať v Converse a neminúť peniaze navyše na pár turistických topánok. Nosenie topánok Converse na turistickom chodníku môže mať niektoré pozitívne a niektoré negatívne stránky, o ktorých by som sa chcel v tomto sprievodcovi podrobnejšie informovať.

Ak sa teda chcete dozvedieť viac o turistike v obuvi Conserve, odporúčam vám zostať naladený na tento článok. Keď sa dostanete na koniec, budete vedieť, či sú tieto topánky dobré alebo zlé na turistické chodníky.

Poďme do sprievodcu a pozrime sa, čo sa musíme k danej téme naučiť!

Viac…

Môžete nosiť Converse na turistiku

Môžete nosiť Converse na turistiku?

Chuck Taylor alebo Converse je značka, ktorá existuje už nejaký čas. Majú veľa obľúbených modelov topánok, ktoré ľudia nosia roky. Značka Chuck Taylor All-Star je značkou, ktorú uznávajú ľudia z celého sveta. Milujú ich ľahké a cenovo dostupné topánky.

Aj keď sú to skvelé topánky na mnohé príležitosti, tenisky Converse nie sú tou najlepšou voľbou na turistické dobrodružstvá. Majú veľa vecí, v ktorých zaostávajú za bežnou turistickou obuvou.

Aby ste sa mohli rozhodnúť, či chcete nosiť Converse na turistiku, poviem vám viac o najväčších nedostatkoch týchto topánok:

Problematická štruktúra

Väčšina topánok Converse je vyrobená z bavlneného plátna. To robí ich štruktúru dosť problematickou, pretože neexistuje žiadna podpora, žiadna ochrana a malá až žiadna trakcia. Na turistickom chodníku by ste mali nosiť topánky, ktoré udržia vaše nohy stabilné a chránené. Problematická štruktúra teda robí z Converse topánok jednu z najhorších topánok na turistiku.

Čítať  Čo dať pod nafukovací matrac pri kempovaní? [Detailed Guide]

Žiadna podpora členku

Existujú dva typy topánok Converse – niektoré siahajú až po členok, iné ho výškou neprekonajú. Obe topánky nie sú najlepšie na podporu členku, pretože ponúkajú malú alebo žiadnu podporu. Bez ohľadu na to, čo robíte, plátno postavené na topánke nechráni vaše členky ani chodidlá. Takže možno budete chcieť zvážiť iný typ topánok na náročnejšie traily.

Bez pohodlnej podrážky

Podrážka na Converse obuvi nie je až taká zlá, no na turistiku nie je dobrá. Ľudia pri turistike potrebujú pohodlné podrážky, aby mohli bez problémov chodiť po nerovnom teréne alebo ostrých kameňoch. Tento typ pohodlnej podrážky od Converse nedostanete a taktiež by ste od nich nemali očakávať žiadnu priľnavosť.

Nie je vodotesný

Vodeodolná turistická obuv vám umožní chodiť do potokov alebo na túru, aj keď je vlhké počasie alebo prší. Keďže väčšina tenisiek Converse nemá vodeodolnosť, s nimi sa vám to nepodarí. Musíte ich nosiť v suchom počasí, inak riskujete neopraviteľné poškodenie plátna. Do dažďa nie je dobrý nápad nosiť Converse vyrobené z iných materiálov.

Problémy s pľuzgiermi

Neodporúčam turistiku v Conserve all-stars, pretože môžu spôsobiť veľa pľuzgierov. To platí nielen pre päty, ale aj prsty na nohách – conversy môžu spôsobiť pľuzgiere po celom tele. Ak chcete nosiť topánky, chráňte si nohy leukoplastom a nezabudnite si obliecť aj hrubé ponožky.

Tip na turistiku v obuvi Converse

Najvhodnejšia obuv na turistiku je turistická obuv. Vždy odporúčam turistiku v špecializovaných topánkach, pretože chránia vaše nohy tak, ako to iné topánky nedokážu. Ak však nemáte inú obuv, ktorú by ste mohli použiť na turistiku, vždy môžete využiť svoje Converse all-stars. Môžete to urobiť takto:

Čítať  Ako dlho udržia termotašky jedlo studené? [Detailed Answer]

Vlámanie

Topánky musíte vždy rozbiť skôr, ako ich niekam vezmete. Ak to neurobíte, riskujete, že sa vám na nohách objavia pľuzgiere. Noste topánky aspoň pár týždňov, kým s nimi vyrazíte na dlhú cestu. Až keď si budete istí, že vás už nebolí nohy, môžete si ich vziať na jednodňové túry.

Používajte dobré ponožky

Pohodlné ponožky sú nevyhnutnosťou, keď si chcete na turistiku obuť topánky Converse. Ochránia vaše nohy pred pľuzgiermi a zabránia ich nadmernému poteniu. Existujú špeciálne turistické topánky, ktoré by ste mali zvážiť. Robia turistiku oveľa príjemnejšou.

Získajte ochranný sprej

Najlepšie urobíte, ak si zaobstaráte ochranný sprej na topánky Converse, keď ste na túre. Voda a nečistoty môžu poškodiť materiál, ale vždy ho môžete chrániť, ako najlepšie viete! Ak máte podozrenie, že prídete do kontaktu s vodou, zaobstarajte si ochranný sprej a použite ho v prípade potreby.

Zlepšite podporu klenby

Podporu klenby môžete vždy zlepšiť, ak pridáte ortopedickú vložku namiesto bežnej, s ktorou sú topánky dodávané. Vložka urobí obrovský rozdiel a budete sa cítiť oveľa pohodlnejšie. Takže investícia do jedného je skvelý nápad!

Po výlete vyvetrajte

Materiál na obuvi Converse môže mať nepríjemný zápach, ak sa vám počas cesty potia nohy. To isté platí v prípade, že vkročíte do mláky alebo niečo podobné. Materiál absorbuje vodu, čo spôsobí, že topánka bude mať zatuchnutý zápach.

Preto odporúčam topánky po výlete vyvetrať. Ak máte možnosť, umyte si ich tiež. Týmto spôsobom zaistíte, že už žiadna zatuchnutá voda nebude po celej vašej obuvi.

Vyhnite sa klzkým povrchom

Pre bezpečnú túru v Converse sa musíte vyhýbať klzkému povrchu. Tieto topánky na takýchto povrchoch nefungujú dobre a môžu spôsobiť pád a zranenie. Ak je to možné, choďte po cestičkách z hliny alebo drveného kameňa. Môžete ísť v podstate akoukoľvek cestou, ktorá nie je mokrá alebo šmykľavá.

Čítať  Môžete sa vydať na túru v džínsoch? Alebo by ste si mali kúpiť turistické nohavice?

Je bezpečné ísť na túru v Converse?

Či už máte converse nízke alebo vysoké, plátenné alebo kožené, určite si ich zamilujete. Sú skvelé na prechádzky po parkových cestách alebo do mesta. Nie je však bezpečné ísť do nich na turistiku, aspoň nie úplne.

Dizajn obuvi má gumenú podrážku a plátno s bezšvovým prešívaním. Tieto materiály nevydržia drsné podmienky na väčšine turistických chodníkov. Tieto topánky tiež nie sú dobré na trailový beh alebo lezenie po skalách, takže to tiež neskúšajte.

Odporúčam zaobstarať si pár klasických skľučovadiel, ktoré môžete nosiť na bežné prechádzky alebo krátke denné túry. Ak chcete prejsť dlhú vzdialenosť alebo ísť na náročnejší chodník, držte sa špecializovanej turistickej obuvi alebo topánok.

Zabaliť

Ďakujeme, že ste si prečítali túto príručku o obuvi Converse. Dúfam, že to, čo ste si doteraz prečítali, vám pomohlo rozhodnúť sa, či je nosenie Converse na túru najlepší nápad alebo nie. V konečnom dôsledku záleží na vašich preferenciách a možnostiach, z ktorých si musíte vybrať, takže vyberajte múdro.

Skúšali ste turistiku v Converse alebo vás k tomu aspoň lákalo? Aká bola vaša skúsenosť? Zdieľajte všetky svoje príbehy v komentároch nižšie a ja si ich čo najskôr prečítam!