Perfektné miesta na sánkovanie v blízkosti Nashvillu

Hoci si väčšina ľudí spája Tennessee len s príjemnými teplotami, boli by ste prekvapení, aké počasie dokáže prefúknuť! Podľa štátneho spravodajského zdroja Tennessean, v roku 2021 mal štát počas celého roka 5,2 palca snehu. Chceli by ste sa sánkovať po Nashville, keď nabudúce sneh pokryje krajinu, ale kde?

Tu je niekoľko odporúčaných miest na sánkovanie v blízkosti Nashvillu:

  • Golfové ihrisko Shelby
  • Hneď z 1-840 na výjazde Almaville Road v Murfreesboro
  • Vstup do MTSU
  • Park Sevier
  • Park Fannie Mae Dees
  • Warner Parks
  • Horská dráha Hill medzi Hickory Valley a Brook Hollow Roads
  • Park Cedar Hill
  • Capitol Hill

Nie ste celkom oboznámení so všetkými týmito úžasnými miestami na sánkovanie v Nashville? Keď skončíte s čítaním, budete. Pôjdeme miesto po mieste a podrobne, prečo sa každý oplatí navštíviť aspoň raz, aby sme si užili úžasné sánkovanie!

9 skvelých miest na sánkovanie, ktoré Nashvilliani odporúčajú

Golfové ihrisko Shelby

Začiatkom nášho zoznamu je Shelby Golf Course v Shelby Park. Samotný park má veľa skvelých miest na sánkovanie, ale golfové ihrisko Shelby je medzi miestnymi oblasťou s najlepším hodnotením.

prečo je to tak? No to je golfové ihrisko! To znamená veľa zvlnených kopcov, ktoré prinesú veľa zábavy pri jazde na saniach. Kopce nie sú také strmé, aby sa deti báli jazdiť, takže golfové ihrisko Shelby je destináciou pre rodiny.

Navyše, sánkovanie dolu kopcami sa tu medzi Nashvillianmi považuje za akúsi tradíciu. Či už ste v Nashville noví alebo ste len na návšteve, pri sánkovaní v tejto časti Shelby Parku môžete nasať trochu jeho kultúry.

2021 Fatherland Street, Nashville, TN 37206 | 615-862-8474

Sprava z 1-840 na výjazde Almaville Road v Murfreesboro

Blízko Nashvillu v Murfreesboro je malý úsek cesty mimo výjazdu I-840 na Almaville Road. Pozemok je medzi 37,25 a 43,76 akrov v závislosti od toho, koho sa pýtate, ale v každom prípade by sme povedali, že oblasť je dosť rozsiahla. To je dobré na sánkovanie.

Ako je to v prípade golfového ihriska Shelby, zjazdovky tu nie sú intenzívne, takže si so sebou môžete vziať deti. Navyše, toto málo známe miesto na sánkovanie určite pritiahne menej ľudí ako mnohé iné lokality na tomto zozname, o ktorých budeme diskutovať.

Čítať  Akú váhu unesie moja strecha RV? Je bezpečné chodiť?

To znamená, že pozemky tu v priebehu rokov zmenili vlastníctvo, takže to, či sa budete môcť sánkovať na tejto časti výjazdu Almaville Road, bude na rozhodnutí vlastníka pozemku. Aj napriek tomu, že sa nesánkujete nikde v blízkosti protiidúcej premávky, stále chcete pri sánkovaní v porovnaní s parkom prijať množstvo opatrení.

Vstup do MTSU

MTSU, ak nie ste oboznámení, je skratka pre Middle Tennessee State University, jednu z najuznávanejších univerzít v štáte. Okrem vzdelávania obyvateľov Tennessee je škola tiež obľúbeným miestom na sánkovanie.

Rovnako ako mnoho univerzít v celej krajine, aj MTSU sa zatvára v decembri a opäť sa otvára koncom januára na začiatku jarného semestra. Ak medzi tieto dva mesiace vezmete svojich priateľov alebo rodinu na sánkovanie, škola bude mestom duchov.

Samozrejme, toto je skvelé miesto na sánkovanie, aj keď sa všetky vysokoškolské deti vrátia domov, takže nebudete jediná domácnosť, ktorá má tento nápad. Budete však aspoň vedieť, že vaše deti budú zjazdovky zdieľať s ostatnými v ich veku a nie s vysokoškolákmi.

Ak má Nashville neskorú zimu, možno by ste sa mohli stále sánkovať v areáli MTSU, ale pre istotu nie je zlý nápad zavolať alebo poslať e-mail do školy. To neskoro v sezóne by ste sa určite sánkovali s vysokoškolákmi.

Naprieč kampusom sú kopce MTSU skvelé pre sánkarov všetkých vekových kategórií a úrovní zručností. Ak chcete strmší kopec, skúste ten na Greek Row. Nesklame!

1301 East Main Street, Murfreesboro, TN 37132 | 615-898-2300

Park Sevier

Komunitná pamiatka, Sevier Park v Nashville je krásny verejný park s historickými pamiatkami, komunitným centrom, turistickými chodníkmi, tečúcim potokom a množstvom zelene.

No, až do zimy, to znamená, keď park a zvyšok Nashvillu zasneží. Potom sa park Sevier premení na zimnú krajinu zázrakov! Keďže bude príliš chladno a sneží na to, aby ste mohli použiť hracie vybavenie, zacvičte si radšej sánkovaním v tomto obľúbenom parku pre deti.

Čítať  Ako dlho vydržia hokejky na pozemný hokej?

Základné pravidlá sánkovacej etikety platia na preplnenom mieste, ako je toto. Udržujte dostatočný odstup medzi sebou a ostatnými sánkarmi. A pozor na stromy, pretože ich je v tomto parku veľa!

3021 Lealand Lane, Nashville, TN 37204 | 615-862-8466

Park Fannie Mae Dees

Fannie Mae Dees Park, ďalšia stálica Nashvillu, je najviac známa svojou sochou draka, ktorá obklopuje park. Drak je hrateľný a deti po ňom budú liezť alebo sa pod ním schovávať a celé hodiny zábavy.

Ale keď sneh pokrýva krajinu (vrátane slávnej sochy draka), čo iné sa tu dá robiť? Samozrejme, sane!

Malé, ale pre deti vhodné kopce v parku Fannie Mae Dees pomôžu vašim deťom odolať pokušeniu plaziť sa po soche zasneženého draka, čo môže byť nebezpečné. Ešte lepšie je, že park je zvyčajne otvorený do 22:00, takže sa vy a deti môžete sánkovať dosýta.

2400 Blakemore Avenue, Nashville, TN 37212 | 615-862-8400

Warner Parks

Čo je lepšie ako jeden park? To by boli dva parky, samozrejme!

Medzi Warner Parky patrí Percy Warner Park a Edwin Warner Park. Tieto dva sú skutočne samostatné parky, ale obidva sú spravované tými istými parkami a združením hospodárskych subjektov; tak sa dostanú do jedného celku.

Keďže sa počítajú ako jeden park, majú spolu 3 100 akrov priestoru na hranie, objavovanie a – v zime – sánkovanie. Golfové ihrisko v areáli je dobrým miestom na sánkovanie, rovnako ako bežkárske ihrisko a dokonca aj niektoré turistické chodníky.

50 Vaughn Road, Nashville, TN 37221 | 615-862-8555

Horská dráha medzi Hickory Valley a Brook Hollow Roads

Hľadáte vzrušujúcejší zážitok zo sánkovania v Nashville ako tie miesta, ktoré sme vám doteraz predstavili? Potom máme pre vás miesto!

Dovoľte nám predstaviť vám to, čo je známe ako Rollercoaster Hill. Toto miesto sa nachádza medzi Hickory Valley Road a Brook Hollow Road. Je to všetko, len nie iná cesta z Nashvillu, pretože Rollercoaster Hill má dosť strmý pokles.

Tu je video, ktoré ukazuje, o akej strmosti hovoríme. Teraz sa môžete sami presvedčiť, prečo sa to volá Rollercoaster Hill!

Čítať  Ako správne skladovať kajak

Keďže cesty Hickory Valley aj Brook Hollow Roads sú otvorené pre verejnosť, a to aj počas snežných podujatí, mali by ste sa sánkovať iba vtedy, keď je na ceste slabá premávka. Vždy dajte prednosť aj autám.

Park Cedar Hill

V severnom Nashville sa nachádza Cedar Hill Park. Ak ste ešte nikdy neboli, toto je miesto, ktoré si vyhradíte neskôr v roku, najmä ak máte deti. Ihrisko je oveľa väčšie ako to, čo uvidíte v priemernom parku v Nashville, takže sa oplatí navštíviť na jar.

Samozrejme, v zime, keď je kovové vybavenie príliš studené na to, aby sa na ňom hralo, si dáte oveľa viac záležať na množstve otvoreného priestoru. Toho je v Cedar Hill Parku veľa.

Pri chladnejších teplotách môže rybník v parku zamrznúť. Hoci môže byť lákavé šmýkať sa po kopcoch, ktoré susedia s veľkým rybníkom alebo si zahrať ľadový hokej na zamrznutej vode, neodporúčali by sme to! Na popraskanie ľadu to zvyčajne nepotrebuje veľkú váhu.

860 Old Hickory Boulevard, Madison, TN 37115 | 615-865-1853

Capitol Hill

Je to tak, Tennessee má svoj vlastný Capitol Hill a táto oblasť Nashville je ďalším skvelým miestom na sezónne vyžitie. Len čo v tejto časti mesta napadne sneh, obyvatelia sa zvyčajne ponáhľajú za zábavnými zimnými aktivitami, ako je korčuľovanie, sánkovanie a snowboarding.

Kopec, ktorý je na slávnom Capitol Hill, je dosť strmý, len ako spravodlivé varovanie. To neznamená, že sa deti nebudú pokúšať sánkovať sa po jeho dĺžke, ale ak sú vaše vlastné deti z toho isté, skúste radšej menší miestny park.

Pre dospievajúcich, ktorí hľadajú vzrušenie zo snežného dňa, nemožno poraziť kopce na kopci Capitol Hill. Dokonca aj dospelí neodolajú a pustite sa do zábavy!

Záverečné myšlienky

Nashville, ktorý sa nachádza v Tennessee, možno nie je známy tým, že tam nasneží kopy snehu, no keď teploty klesnú, miestni obyvatelia vedia, kam sa vybrať za sánkovaním. Teraz, vďaka tomuto zoznamu, aj vy. Bavte sa tam a buďte v bezpečí!