Oplatí sa parasailing?

Čaká vás rodinná dovolenka. Chystáte sa do tropickej destinácie alebo možno aj do Disney Worldu. Jednou aktivitou, o ktorej ste si mysleli, že bude zábavou pre vášho partnera alebo rodinu, je parasailing, ale máte zmiešané reakcie. Stojí parasailing za to a ak áno, ako niekoho presvedčiť, že áno?

Parasailing rozhodne stojí za to z týchto skvelých dôvodov:

  • Môžete povedať, že ste to dokázali
  • Je to lacnejšie, ako si pravdepodobne myslíte
  • Parasailovať môžete v skupinách
  • Získate úžasný výhľad na oceán bez toho, aby ste v ňom boli
  • Je to úplne bezpečný zážitok
  • Je to spôsob lietania pri nízkej rýchlosti
  • Je to vzrušujúce, ale nie tiež vzrušujúce

V tomto článku nám dovoľte navoskovať naše obľúbené časti parasailingového zážitku, aby ste aj vy zistili, prečo je to taká preferovaná aktivita pre toľkých ľudí. Či už sú to vaše deti, ktoré sa zdráhajú parasail, alebo váš manželský partner, myslíme si, že tento článok by ich mal presvedčiť!

Oplatí sa parasailing? Rozhodne pre týchto 7 skvelých dôvodov!

Môžete povedať, že ste to dokázali

Nezáleží na tom, koľko máte rokov; každý má zoznam aktivít, ktoré by si rád odškrtol. Každý rok môžete použiť tieto ciele ako základ pre svoje novoročné predsavzatia, keď sa rozhodnete urobiť niečo, čo vás vydesí alebo vzruší. Možno len chcete vyskúšať kúsok zo všetkého, čo svet ponúka.

Ak áno, parasailing je skvelý spôsob, ako odškrtnúť ďalšiu položku v tomto zozname. Akonáhle sa dostanete do neba, môžete sa rozhodnúť, že milujete parasailing, alebo sa vám dokonca môže nepáčiť. Parasailing má odporcov, aj keď mnohé parasailingové spoločnosti, ktoré sme skúmali pre tento článok, sú vysoko hodnotené, pričom recenzie zanechávajú iba spokojní zákazníci.

Ale hej, povedzme, že ste sa tam hore nejako nebavili. Nie je to pravdepodobné, ale môže sa to stať. Prinajmenšom môžete povedať, že ste sa venovali parasailingu. Je to ďalší zážitok pod pásom, a už len z tohto dôvodu sa to oplatí urobiť.

Je to menej drahé, ako si pravdepodobne myslíte

Možno to nie je ani tak o tom, ako to urobiť, ale je to váš dovolenkový rozpočet, ktorý vášmu partnerovi alebo rodine hovorí nie parasailingu. Chcú znížiť výdavky, keď je to možné, aby ste mohli zostať v peknom hotelovom apartmáne alebo si dovoliť pár romantických večerí.

Čítať  Ako správne mieriť pri love lukom

Rozpočet na dovolenku je vždy skvelý nápad a pravdepodobne to znamená, že sa domov vraciate aj s menším množstvom gýčových suvenírov. Parasailing však nestojí to, čo si myslíte, že robí, a už vôbec nie to, čo si myslí váš partner.

Predtým, ako pôjdeme ďalej, chceme uviesť jedno upozornenie: koľko peňazí miniete na parasailing úplne závisí od faktorov, ako je počet jazdcov, ktorí poletí, na akú sezónu si rezervujete výlet a ako dlho poletíte. To, kde budete parasail, je tiež veľmi dôležité. Ak ste na návšteve turistickej pasce, počítajte s tým, že za parasailing zaplatíte viac.

Tu je článok na našom blogu, v ktorom sú uvedené náklady na parasailing v častiach sveta, ako sú Spojené štáty americké, Austrália, Thajsko a Južná Afrika. Za predpokladu, že sa na dovolenke zdržíte na pôde USA, stojí hodinový parasail v exotickom Honolulu asi 75 dolárov, na Maui 107 dolárov a hodina parasailingu so sprievodcom na nádhernom Waikiki 74 dolárov.

Ceny parasailingu na Floride bývajú o niečo vyššie kvôli spomínanej turistickej pasci. Parasailing v Disney World je mimoriadne drahý, až 200 dolárov za tandemový parasailing.

Napriek tomu je to vrchol toho, čo platíte za parasailing. Ten citát o parasailingu od Disney je tiež na hodinu času na oblohe, takže to nie je tak, že tam hore budete len 10 minút alebo tak niečo. Prídete si na svoje a uvidíte Disney park ako nikdy predtým!

Môžete lietať v skupinách

Tandemový parasailing, pýtate sa? Ano, naozaj. Ako sme práve diskutovali v inom nedávnom blogovom príspevku, tandemový parasailing je parasailing pre dvoch. Môžete sa rozhodnúť sedieť vedľa seba s partnerom alebo chrbtom k sebe.

Ďalšou vašou možnosťou je trojitý parasailing, kde vy a dvaja ďalší jazdci stúpate k oblohe. Pre troch jazdcov budete pravdepodobne jazdiť v tandemovom postroji s extra sedadlom, čo znamená, že budete bok po boku.

Niekedy sú tieto informácie všetko, čo potrebujete, aby ste zmenili názor partnera alebo člena rodiny na parasailing. Nie je to tak, že by ste sa museli hodinu pozerať na niekoho, kto lieta na oblohe, zatiaľ čo vy ste dole na brehu a žmurkáte, ako sa nudíte. Môžete lietať spolu, čo je oveľa nezabudnuteľnejší a zábavnejší zážitok.

Získate úžasný výhľad na oceán bez toho, aby ste v ňom boli

Keď sa vydáte na parasailing, uvidíte oceán tak, ako nikdy predtým, keď sa doň ponoríte počas letného výletu na pláž. Aj keby ste sa plavili loďou po oceáne, stále nedosiahnete rovnaký výhľad ako pri parasailingu.

Čítať  Fungujú rybárske bobbery pre pstruhy?

Je to preto, že parasail vás vezme hore cez oceán, nie von do neho. Budete sa pozerať dolu na jeho číru hmotu, jeho vlny sa jemne zdvíhajú a jeho farba je dokonalá, takmer priesvitná modrá (no, to závisí od toho, kde idete parasailing!). Ucítite vánok, ktorý prichádza z morských vĺn a váš rešpekt a obdiv k oceánu výrazne vzrastie.

Ak sa počas svojho parasailingového výletu nikdy nechcete dotknúť oceánu, je to viac než v poriadku. Väčšina parasailers to nerobí a váš kapitán (ktorý pôsobí ako operátor lode, ktorý ťahá váš parasail) to bude absolútne rešpektovať. Ak by ste si však chceli namočiť prsty na nohách alebo sa nechať ošpliechať týmito chladnými vlnami, váš kapitán to môže zariadiť.

Je to veľmi bezpečný zážitok

Jedným z najväčších protestov, ktoré ste dostali od svojho partnera, keď spomínate parasailing, je to, aké nebezpečné je. Koniec koncov, si zavesený vo vzduchu, spojený iba kusom lana, ktoré sa môže kedykoľvek zlomiť, však?

Vôbec to tak nie je. Áno, vaša parasail je pripevnená ku kapitánskej lodi pomocou ťažného lana, ale nie je to nejaké chatrné, lacné lano, ktoré môže prasknúť. Odporúčame vám prečítať si náš článok o parasail lane, alias ťažnom lane, aby ste sa dozvedeli viac.

Toto lano je vyrobené z polyesteru alebo odolného polyetylénu s názvom Spectra, niekedy dokonca z oboch materiálov v jednom lane. Väčšina ťažného lana je 12-pramenná, dvojito opletená a potiahnutá uretánom, takže je veľmi odolná. Lano môže mať záťažovú hmotnosť až 10 000 libier!

To je veľká časť toho, prečo je parasailing považovaný za takú bezpečnú aktivitu, ako sme o tom písali. Tento príspevok obsahuje bezpečnostné štatistiky od Parasail Safety Council. Organizácia zistila, že za 30 rokov údajov sa pri parasailingu stalo iba 70 smrteľných incidentov.

Áno, je to tak, 70 úmrtí za 30 rokov. Viete, čo je nebezpečnejšie ako parasailing? Aj o tom sme písali. Všetko od potápania po jazdu výťahom, parašutizmus, plavbu, lezenie po skalách, jazda na motorke, horskú dráhu, pešiu turistiku a jazdu autom povedie k väčšiemu počtu nehôd a úmrtí.

Čítať  7 najlepších kombinácií muškárskych prútov a navijakov pre začiatočníkov

Váš manželský partner alebo partner vám možno povedal, že si myslia, že vy a vaša rodina vážite príliš veľa a zrútia parasail. Parasail spoločnosti majú váhové limity práve z tohto dôvodu, čo je ďalšie bezpečnostné opatrenie.

Je to nízkorýchlostný spôsob lietania

Dokonca aj po zmiernení všetkých ich obáv do tohto bodu, váš partner má stále ďalšie výhrady k parasailingu. Nechcú príliš rýchlo lietať po oblohe a prísť o obed. Našťastie to nie je niečo, čo sa stane pri parasailingu.

Hoci niektorí ľudia prirovnávajú parasailing k jazde na horskej dráhe, tieto dva zážitky nemôžu byť rozdielnejšie. Ako sme už zistili, parasailing je oveľa bezpečnejší ako pripútanie sa na dráhu. Tiež idete oveľa pomalšie, medzi 15 a 30 míľami za hodinu.

Priemerná rýchlosť drevenej horskej dráhy je okolo 65 MPH, čo je rozdiel viac ako 30 MPH!

Pri rýchlosti 15 míľ za hodinu, čo je bližšie k rýchlostnému limitu, ktorý bude kapitán dodržiavať, padáte pomalšie, ako keby ste jazdili autom po obytnej ulici. Dokonca aj pri rýchlosti 30 MPH sa pohybujete stabilným tempom, ale nie je to tempo, ktoré by sme niekedy nazvali rýchlym.

Je to vzrušujúce, ale nie Tiež Vzrušujúce

To nás privádza k poslednému dôvodu, prečo si myslíme, že parasailing stojí za to. Pri miernych rýchlostiach a celkovo pohodovom tempe nie je parasailing fyzicky náročná aktivita.

Iste, vaše srdce nepochybne začne búšiť, keď budete stúpať z doku, ale akonáhle dosiahnete maximálnu výšku (medzi 500 a 800 stopami), vaše napäté svaly sa uvoľnia a vaša srdcová frekvencia sa zníži.

Keď sa vaša parasailová cesta o hodinu (alebo niekoľko hodín) neskôr skončí, možno ani nebudete chcieť, aby sa skončila!

Parasailovať môžu deti už od šiestich rokov. S oveľa menším množstvom vzrušenia ako horská dráha a iné aktivity, ako je parašutizmus alebo paragliding, môžeme s istotou povedať, že parasailing je zábava pre celú rodinu!

Záverečné myšlienky

Parasailing môže mať niektorých odporcov, ale viac ako pravdepodobné, že títo ľudia si nenašli čas na to, aby sa v tejto činnosti vzdelávali. Keď si trochu urobíte prieskum, napríklad si prečítate náš blog, zistíte, že ste pri parasailingu bezpečne pripútaní. Tiež nejdete tak vysoko ani rýchlo a ani sa nemusíte namočiť.

Ak vás čaká dovolenka, určite by sme povedali, že parasailing stojí za to!