Odporúčaná šnúra na surfovanie

Surfový rybolov je spôsob lovu na veľké vzdialenosti v oceánskych podmienkach. Ak používate ľahkú a lacnú rybársku šnúru, praskne hneď, ako ju potiahne platesa. Aké vlasce máme najradšej pri surfovaní?

Tu sú naše odporúčané možnosti šnúry na surfovanie:

 • Monofilamentová línia PowerPro Braided Spectra Fiber
 • Pletená rybárska šnúra KastKing SuperPower
 • Berkley Trilene Big Game Monofilamentový rybársky vlasec
 • Hi-Seas Quattro Monofilament Line
 • Rybársky vlasec PowerPro Spectra spletený z vlákien
 • Líder monofilných monofilov KastKing DuraBlend
 • Stren vysokoúčinný monofilný rybársky vlasec
 • Pletený rybársky vlasec RUNCL
 • Hybridný rybársky vlasec Yo-Zuri
 • Pletená rybárska šnúra Beyond Braid

V tejto príručke preskúmame každú z vyššie uvedených značiek a produktov rybárskych vlascov na surfovanie, pričom pokryjeme oblasti, ako sú vlastnosti a zaťaženie, aby ste si mohli kúpiť ten najsilnejší a najodolnejší vlasec, ktorý potrebujete na navinutie tohto obrovského úlovku!

10 najlepších možností pre surfovanie

Monofilamentová línia PowerPro Braided Spectra Fiber

Jeden z najviac preferovaných surfovacích vlascov je Monofilamentový rad splietaných vlákien Spectra od spoločnosti PowerPro. S 500 yardami rybárskeho vlasca vrátane, máte viac než dosť na surfovanie.

Spectra je vynikajúcou voľbou pre rybársky vlasec na surfovanie. Vlákna, ktoré tvoria tento materiál, sú ľahké pre ľahké nadnášanie a môžu mať určitú pružnosť. Okrem toho, životnosť Spectra je jedna z najlepších v porovnaní s inými vláknami, takže keď si kúpite túto látku, mala by vám vydržať dlhú dobu.

PowerPro posilňuje Spectra vo svojej rybárskej šnúre technológiou Enhanced Body Technology pre lepšiu odolnosť proti oderu a menšiu pamäť cievky. Okrem toho je linka kompaktnejšia pre ľahkú prepravu.

Séria PowerPro Braided Spectra Fiber Monofilament, ktorá sa naťahuje len toľko, koľko je potrebné, vyzerá a pôsobí ako monofilament, ale s odolnosťou Spectra. Citlivosť linky je tak akurát.

Priemer vlasca si môžete vybrať podľa hmotnosti. Tu je zoznam ekvivalencie:

 • Priemer monofilu 2 libry na 10 libier na šnúre
 • 4-librový priemer monofilu pre 15 libier na šnúre
 • Priemer monofilu 6 libier pre 20 libier na šnúre
 • Priemer monofilu 8 libier pre 30 libier na šnúre
 • Priemer monofilu 10 libier pre 40 libier na šnúre
 • Priemer monofilu 12 libier pre 50 libier na šnúre
 • Priemer monofilu 16 libier pre 65 libier na šnúre
 • Priemer monofilu 18 libier pre 80 libier na šnúre
 • Priemer monofilu 20 libier pre 100 libier na šnúre

Pletená rybárska šnúra KastKing SuperPower

Druhý odporúčaný vlasec na surfovanie je jedným z dvoch tipov KastKing na tomto zozname, pričom prvým je Pletená rybárska šnúra SuperPower.

Pletená rybárska šnúra KastKing SuperPower, ktorá je ideálna pre plážový rybolov a skalnatý horský rybolov, má fantastickú pevnosť v ťahu. Niektorí rybári, ktorí používajú túto šnúru, môžu dokonca uloviť žraloky! Prinajmenšom by navíjanie menších, ale stále ťažkých rýb nemalo predstavovať žiadnu výzvu.

Čítať  9 najlepších chráničov predlaktia pre lukostreľbu pre mládež – Sprievodca pre kupujúceho

SuperPower Braided Fishing Line má v porovnaní s mnohými inými surfovými vlascami menší priemer. KastKing to urobil zámerne, aby ste na cievku mohli umiestniť viac vlasca, ako konkurenti umožňujú.

Bez natiahnutia, ale s veľkou citlivosťou je surfový vlasec SuperPower navrhnutý tak, aby vám pomohol chytiť viac rýb. Odolnosť proti oderu tohto radu KastKing je ďalšou výnimočnosťou, rovnako ako nízka pamäť. Veterné uzly budú minulosťou!

Sila uzla šnúry SuperPower Braided Fishing Line je výnimočná, pretože šnúra KastKing obsahuje dynamicky začlenené pramene. Keď chcete urobiť uzol, či už klinčovací alebo pevný, tento vlasec to urobí takmer bez námahy.

Môžete si vybrať z niekoľkých farieb pletenej rybárskej šnúry KastKing SuperPower vrátane žltej, oceánskej modrej, viacfarebnej, machovo zelenej a šedej s nízkou viditeľnosťou.

Berkley Trilene Big Game Monofilamentový rybársky vlasec

Chcete lacný surfový vlasec? Potom máme pre vás výber, Berkley Trilene Big Game Monofilamentový rybársky vlasec.

Za menej ako 20 dolárov je línia Berkley Trilene neutrálne plávajúca, ale neklesá príliš hlboko. Ak používate umelé návnady, ako sú prívlačové návnady a návnady na vrchnú vodu, táto šnúra je veľmi kompatibilná.

Šnúra Berkley Trilene, ktorá je oveľa pružnejšia ako ostatné surfovacie vlasce, o ktorých sme doteraz hovorili, je veľmi zhovievavá, vďaka čomu je vhodná aj pre začiatočníkov. Napriek tomu sa nenechajte oklamať, pretože tento vlasec je dosť silný, takže môžete uviazať svoje obľúbené rybárske uzly a byť pripravený pustiť vlasec do vody.

50-librový vlasec má pevnosť v pretrhnutí 50 libier. Odolnosť voči otrasom vďaka kontrolovanému roztiahnutiu prepožičiava šnúre Berkley Trilene ďalšiu odolnosť, takže ste pripravení bojovať s rybami a vyjsť ako víťaz!

Berkley Trilene Big Game Monofilament Fishing Line si môžete kúpiť vo farbách ako je číra, oceľovo modrá, pobrežná hnedá (zlato-hnedá), tmavo zelená a neónová zelená.

Hi-Seas Quattro Monofilament Line

Keď ste pripravení loviť na šírom mori, Hi-Seas Quattro Monofilament Line môže byť práve to, čo hľadáte.

Maskovací vlasec sa môže stať prakticky neviditeľným, keď sa ponorí pod vodu. To sťaží detekciu rýb, kým sa nestretnú s vaším háčikom a bude príliš neskoro!

Pýtate sa, ako čiara zmizne pod vodou? Podľa Hi-Seas surfová rybárska šnúra Quattro narúša vizuálne vzory v šnúre, takže hladko zapadá do morí.

Okrem toho je Hi-Seas Quattro Monofilament Line navrhnutý pre lepšiu odolnosť proti oderu, ako aj vyššiu úroveň rázovej pevnosti. Pevnosť uzla je ďalším obrovským plusom.

Čítať  Sú legíny vhodné na beh

Rad Hi-Sea Quattro Monofilament sa dodáva v jednej farbe, kamufláž. Môžete si kúpiť veci v množstvách od niekoľkých stoviek yardov až po viac ako 1000 yardov.

Rybársky vlasec PowerPro Spectra spletený z vlákien

Tu je naša druhá surfová rybárska šnúra od PowerPro, the Spletený rybársky vlasec Spectra Fiber.

Všetky neuveriteľné vlastnosti Spectra, ktoré sme načrtli predtým, sú prítomné v tomto rybárskom vlasci, vrátane vysokej únavovej životnosti, fantastickej rozťažnosti a dobrej flotácie.

Na odlíšenie od PowerPro Braided Spectra Fiber Monofilament Line je Spectra Fiber Braided Fishing Line citlivejšia, hladšia a okrúhlejšia.

Má tiež technológiu Enhanced Body Technology, takže si môžete byť istí, že si za svoje peniaze kúpite iba prvotriedny vlasec. Splietané Spectra tohto surfového rybárskeho vlasca PowerPro mu prepožičiava ešte väčšiu odolnosť, pretože 3 000 yardov cievkového vlasca má testovacie hodnotenie vlasca až 50 libier.

Odhliadnuc od pomeru pevnosti k priemeru, odolnosť tohto vlasca voči oderu je tiež vlastnosť, ktorú určite oceníte, či už radšej surfujete na móle alebo dokonca na brehu.

Líder monofilných monofilov KastKing DuraBlend

Ak ste fanúšikom KastKing, ocenenej značky DuraBlend Monofilament Leader Line je ďalšou pevnou rybárskou šnúrou, ktorú je potrebné zvážiť pri surfovaní. Okrem toho KastKing odporúča tento vlasec aj na sladkovodný rybolov, kajak a rybolov.

Líder monofilného vlákna DuraBlend sa nenaťahuje. Jeho pamäť vlasca zabráni zamotaniu, ktoré môže premrhať hodiny dňa pri vode. KastKing tiež sľubuje, že rybársky vlasec DuraBlend sa rýchlo potopí, viac ako konkurencia.

Vo vnútri DuraBlend Monofilament Leader Line je jadro DuraBlend, ktoré je menovcom tohto rybárskeho vlasca KastKing. Jadro je vyrobené zo silného materiálu proti opotrebeniu, ktorý zabraňuje odreninám a každodennému opotrebovaniu ovplyvňovať líniu DuraBlend.

Jadro DuraBlend kryje vrstva nylonu s vysokou hustotou. Kombinácia materiálov zvyšuje pevnosť vlasca, ďalej znižuje opotrebenie a vlasec KastKing DuraBlend je odolný voči nárazom.

Vyšší pomer sily k priemeru, ako aj pevnosť v ťahu tohto vlasca zvyšuje kapacitu navijaka, takže môžete s istotou priniesť svoj ďalší zaoceánsky úlovok. KastKing DuraBlend Monofilament Leader Line si môžete kúpiť v množstve od 20 libier do 200 libier.

Stren vysokoúčinný monofilný rybársky vlasec

Čo tak ďalší lacný výber rybárskeho vlasca na surfovanie? The Stren vysokoúčinný monofilný rybársky vlasec je silný a zároveň lacný. Existuje lepšia kombinácia? Myslíme si, že nie.

Rybársky vlasec Stren, ktorý sľubuje „extrémnu“ odolnosť voči otrasom, je určený na to, aby šiel od špičky k päte s tými najťažšie zasahujúcimi rybami v okolí… no, tak ako vy môžete ísť od špičky k päte s rybou.

Jednovláknová rybárska šnúra Stren High-Impact je odolná a všestranná, pretože je použiteľná pri morskom, sladkovodnom a pobrežnom rybolove.

Čítať  Naozaj stoja okuliare proti zahmlievaniu za to, keď jazdím na snežnom skútri?

Čistá čiara sa po vniknutí do vody stáva takmer neviditeľnou, takže priehľadnosť je špičková.

Pletený rybársky vlasec RUNCL

Ďalej, Pletený rybársky vlasec RUNCL je dobrá voľba, ktorú treba zvážiť, ak stále uvažujete o možnostiach surfovania.

Tento spletený vlasec má tenší priemer ako je priemer, takže dokáže rýchlo prerezať vodu. RUNCL sľubuje, že šnúra umožní vašej návnade cestovať ďalej, takže môžete mať viac šťastia pri surfovaní.

Osempramenná pletená šnúra je navrhnutá tak, aby obmedzila lámanie. Táto rada RUNCL sa môže pochváliť aj vyššou odolnosťou voči oderu. Zámerne má dúhovú farbu, pretože rôzne odtiene naprieč vlascom umožňujú sledovať, aký hlboký je vodný stĺpec.

Vďaka nízkemu priemeru sa vám na cievku zmestí farebnejší vlasec. Podľa RUNCL je ich pletený vlasec vhodný na sladkovodný aj morský rybolov.

Nízka pamäť zvyšuje citlivosť vlasca RUNCL a zároveň znižuje riziko zauzlenia vetra. Tento polyetylénový spletený rybársky vlasec si môžete kúpiť v množstve od 12 do 100 libier.

Hybridný rybársky vlasec Yo-Zuri

Tu je rybársky vlasec na surfovanie, ktorý určite rozrozpráva všetkých vašich kamarátov z rybárčenia Hybridný rybársky vlasec Yo-Zuri.

Pri vytláčaní vlasca sa fluorokarbón a nylon molekulárne spájajú, čo podľa Yo-Zuriho robí ich vlasec prvým svojho druhu, ktorý to dokáže. čo to všetko znamená? Váš surfový vlasec je hustý, pevný, citlivý a odolný voči oderom.

Pletená rybárska šnúra Beyond Braid

Posledným na našom zozname, ale určite v neposlednom rade je Pletená rybárska šnúra Beyond Braid.

Pamäť? Nie tu! Vlasec Beyond Braid nezostáva guľatý, aj keď trávi hodiny omotaný okolo cievky. Môžete spoľahlivo očakávať, že táto línia bude opäť plochá. Okrem toho sa vlasec nenaťahuje, čo postupne zvyšuje jeho citlivosť.

Polyetylénové vlákna spletenej šnúry majú osem tkaných prameňov pre ultrapevnú formulu Beyond Braid hovorí, že ju môžete použiť na surfovanie vo všetkých druhoch podmienok.

Tenký priemer a fluoropolymérový povlak pre hladkosť prepožičiavajú tejto šnúre bez námahy pri odlievaní na veľké vzdialenosti.

Môžete si vybrať z rôznych farieb pre rybársku líniu Beyond Braid Braided Fishing Line, vrátane bielej, modrej camo, ružovej camo, machovej camo, jasne oranžovej, zelenej, Blizzard Blue (svetlo modrá so vzorom), Bahama Blue (svetlo modrá) a Patriotic. (červená, biela a modrá).

Záverečné myšlienky

Nechýbajú možnosti surfovacích vlascov, ale tie, ktoré sme vám dnes predstavili, sú medzi rybármi najviac odporúčané. Či už máte značný rozpočet na rybársky vlasec alebo môžete minúť len trochu peňazí, váš ďalší surfový vlasec je na tomto zozname!