Obľúbené lukostrelecké súpravy pre začiatočníkov

Nižšie uvedený zoznam obsahuje 5 najlepších lukostreleckých súprav pre začiatočníkov. Takže ak ste začiatočník, ktorý sa pripravuje na lukostreľbu, toto je to pravé miesto.

Spyder Takedown Recurve Bow. Tento luk je jednoduchý recurve so skvelým traťovým rekordom. Dodáva sa s množstvom možností pre každého lukostrelca. Originálne luky Genesis, zložený luk Crosman Elkhorn, Sas Seige a sada Bear Archery Brave Bow Set sú tiež dobrou voľbou, ktorú treba zvážiť.

Ak sa o tento elegantný šport zaujímate aj vy, môže byť veľmi ťažké posúdiť, ako by ste mali začať. Teoreticky by to malo byť také jednoduché, ako kúpiť si luk a veľa šípov, nastaviť terč a začať mieriť a strieľať.

Ale akonáhle vkročíte do sveta lukostreleckých produktov, uvedomíte si, že existujú odrody na miestach, ktoré by ste si nikdy nedokázali predstaviť. Aby sme vám pomohli, tu je malé know-how o súpravách na lukostreľbu pre začiatočníkov, ktoré môžete použiť, aby ste mohli začať.

Začíname

Po prvé, musíte pochopiť, že existuje niekoľko disciplín lukostreľby, ktoré si môžete zvoliť. Streľba na terč patrí medzi tie najobľúbenejšie. Pokiaľ ide o luky, spätný luk je stereotypný luk a veľa ľudí si ho vyberá z vzhľadu. Každý typ luku má svoje pre a proti.

Lukostreľba
Set
Funkcie, ktoré milujeme Naše hodnotenie
Genesis
Originál
Luky
Je to skvelý štartovací luk pre všetky vekové skupiny, dostupný aj vo verzii pre pravákov aj ľavákov. Vyrobené v USA Hmotnosť náťahu 20 lbs 9,9/10
Spyder Takedown Recurve
Poklona
Má kvalitnú povrchovú úpravu, dodáva sa s 100% garancia vrátenia peňazí. Široký rozsah ťahovej hmotnosti. Dostupné s a kresliť hmotnosť 20-60 libier 9,7/10
Zložený luk Crosman Elkhorn Má odolnú kompozitnú končatinu zo sklenených vlákien, vlastnú výplet do každého počasia. Hmotnosť ťahu 17-21 libier 9,5/10
Sas Seige Dodáva sa s papierovým terčom. Kompresné ABS končatiny preklenú rovnováhu, váhu, a silu pokračovať v živote luku. Hmotnosť ťahu 40-55 libier 8,8/10
Bear Lukostreľba Statočný luk Set Veľmi cenovo dostupný, vysokokvalitný zložený luk s kompatibilitou. Hmotnosť ťahu 15-25 libier 8,5/10

Teraz je čas ponoriť sa trochu hlbšie do každého luku:

Originálne luky Genesis

Pravdepodobne jediný lukostrelecký set, ktorý je ideálny pre každého Originál Genesis Bows je zložený luk, ktorý sa veľmi ľahko nastavuje a používa a umožňuje veľmi presnú streľbu.

Vaša súprava pre začiatočníkov bude obsahovať zložený luk, ktorý pokrýva všetky dĺžky náťahu, ozbrojený chránič, ktorý sa dá ľahko nastaviť, tulec na opasok a päť šípov vyrobených z hliníkového materiálu.

  13 najlepších pláží na surfovanie v južnej Kalifornii 

Tento originálny luk genesis je naozaj skvelý pre mladých začiatočníkov, bol by to tiež skvelý darček pre priateľa alebo člena rodiny.

Je k dispozícii vo verzii pre pravú aj ľavú ruku, ale výber pravej alebo ľavej ruky pre luk závisí od toho, ktoré oko je dominantné, takže ak je dominantné vaše pravé oko, mali by ste zvoliť luk pre pravú ruku, ak vaše ľavé oko je dominantné, potom by ste mali použiť luk na ľavej strane.

Táto kuša nebola navrhnutá na lov, ale môže byť skvelá pre mládežnícke súťaže a streľbu na dvore vašich priateľov a rodiny. Takže ak ste zvedaví a nikdy predtým nepoužili luk, môžem vám zaručiť, že si túto vysokovýkonnú kuši zamilujete.

Najdôležitejšie:

 • Vyrobené v USA
 • Veľmi cenovo dostupné
 • Skvelý štartovací luk pre všetky vekové skupiny
 • Menej hluku a presnejšia streľba

>>> Kliknite tu skontrolovať cenu na Amazone

Spyder Takedown Recurve Bow

Spyder, jedna z najpredávanejších súprav na lukostreľbu, je nielen skvelý na pohľad, ale je aj robustný a dobre fungujúci luk. Tento luk je dodávaný so širokou škálou náťahových závaží a dĺžok AMO, vrátane 62” a 64”.

The Spätný oblúk Spyder je kompatibilný s rýchlym letom a flámskym výpletom, so zosilnenými špičkami končatín a vylepšenými skrutkami s rovnými končatinami, tento model je tou správnou voľbou pre každého, kto sa chce venovať lukostreľbe.

Jedná sa o veľmi dobre vyrobený luk. Skladá sa z krásneho dreva s dobre upraveným čiernym sklolaminátom. Spätný oblúk Spyder takedown navrhli tí istí inžinieri samik šalvia s vylepšeným pohodlným uchopením a odolnejším dizajnom. Tento spätný luk môžu ľahko použiť ako začiatočníci, tak aj vopred lukostrelci do 29″ remízy.

Spyder takedown funguje skvele pre pravorukých aj ľavorukých lukostrelcov, veľa ľudí je vždy zmätených pri výbere správnej orientácie ruky. Avšak vedieť, ktorou rukou držať svoj luk a ktorou rukou natiahnuť luk, je veľmi ľahké určiť.

Ak je vaša pravá ruka vašou najdominantnejšou rukou, potom pravotočivé úklony držte v ľavej ruke a ťahajte pravou rukou. Ak je vaša ľavá ruka vašou najdominantnejšou rukou, potom sa ľavoruké luky držia v pravej ruke a naťahujú sa ľavou rukou.

Táto súprava na lukostreľbu obsahuje jeden ručne vyrobený stúpač (LH alebo RH), jeden pár zodpovedajúcich končatín, 14-vláknovú Dacronovú tetivu, jednu palicu na lepiacej podložke šípu a podrobné pokyny krok za krokom s obrázkami.

  Čo je to Peep Sight v lukostreľbe?

Najdôležitejšie:

 • Zastavenie šírenia
 • Vysokokvalitné prevedenie
 • 100% 30-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Široký rozsah ťahovej hmotnosti

>>> Kliknite tu skontrolovať cenu na Amazone

Zložený luk SAS Siege

SouthWestern Archery Supply je jedným z hlavných výrobcov a distribútorov lukostreleckých produktov na svete, ktorý pôsobí na trhu už viac ako 20 rokov a má hlboké znalosti o tom, čo tvorí tento šport. Pre začiatočníkov je ideálna buď sada Siege alebo Courage.


The Obliehací zložený luk je atraktívna súprava lukov, ktorú môže používať viacero ľudí vo vašom dome alebo kruhu priateľov. Nastaviteľná ťažná hmotnosť uľahčuje manipuláciu.

Luk má 41,5-palcovú nápravu, maximálnu rýchlosť 250 stôp za sekundu a 40-55 libier. ťahať váhu.

The SAS Odvaha je tiež pekne vyzerajúca možnosť, ktorá má viacero vyťahovacích závaží, predinštalovanú opierku šípu a stabilizátory zameriavača, všetko zabalené v 3-ročnej záruke výrobcu. Vrelo odporúčam zaobstarať si túto kušu, ak ste začiatočník alebo chcete niečo, čo je super presné.

Najdôležitejšie:

 • Len pre pravákov
 • Kompresné ABS končatiny preklenú rovnováhu, váhu, a silu pokračovať v živote luku
 • Nastaviteľná muška
 • Dodáva sa s papierovým terčom

>>> Kliknite tu skontrolovať cenu na Amazone

Zložený luk Crosman Elkhorn Jr

Ide o skvelú lukostreleckú súpravu pre juniorov, je veľmi lacná, takže ak hľadáte spoľahlivý, dobre vyrobený zložený luk pre svoje dieťa, potom je to ten správny. Je to kvalitný luk s veľmi dobrým napnutím tetivy a príslušenstvom.


The Crosman Elkhorn je slušná štartovacia súprava na výučbu športu pre vaše deti a dokonca im umožní postupne prejsť na sofistikovanejšie vybavenie. Je to ťažné závažie 17-21 lb, ktoré je skvelé pre deti do 13 rokov a staršie.

Tento model luku je dostupný len v pravotočivej verzii, takže pri streľbe by ho mali deti držať v ľavej ruke a pravou rukou ťahať tetivu dozadu.

Táto súprava na lukostreľbu sa dodáva s 2 kompozitnými šípmi, chráničom paže, 2 dielnym tulcom, pútkom na prsty, zameriavačom a opierkou šípu. Zahrnuté položky sú skôr na lacnejšej strane, takže ak hľadáte základný luk, mali by ste vyskúšať tento lukostrelecký set.

Najdôležitejšie:

 • Odolné kompozitné končatiny zo sklenených vlákien
 • Vlastný reťazec do každého počasia
 • Veľmi cenovo dostupné
 • Jednoduché použitie pre deti vo veku 8-13 rokov

>>> Kliknite tu skontrolovať cenu na Amazone

Bear Lukostreľba Statočný luk Set

Bear Archery je americká značka číslo jedna v oblasti mládežníckej a inštitucionálnej lukostreľby. Táto súprava na lukostreľbu je dokonale vyrobená, je dostatočne všestranná na to, aby previedla mladého lukostrelca touto ranou a kritickou fázou vývoja.

  Musím zazimovať svoju štvorkolku?

Je to skvelý štartovací luk, s ktorým sa dá pracovať, má lepší cieľ ako väčšina lukov pre začiatočníkov na trhu. Táto súprava luku je určená len pre pravákov.

The Bušný lukostrelecký set je ideálny na precvičovanie terča, tento zložený luk rastie s rastom vášho dieťaťa. Predné končatiny a čierny stúpač sú vyrobené z odolného kompozitu s výškou ortézy 5,5″. Rozpätie medzi nápravou a nápravou 26″.

Dĺžka náťahu kovania od 13,5″ do 19″. 65% uvoľnenie poskytuje istotu pri ustálení každého výstrelu pre konzistentnú presnosť. Dĺžka náťahu nie je nastaviteľná, náťah je krátky a nedá sa predĺžiť.

Táto súprava na lukostreľbu medveďa je skutočne dobrej kvality a odporúča sa pre deti od 8 rokov. Táto súprava luku pre odvážnych mladých ľudí sa dodáva s dvoma šípmi z bezpečnostného skla, fúzovou podložkou na šípy – táto podložka na šípy je najbezpečnejšou podložkou v lukostreľbe, tulec na šípy, 1-kolíkový zameriavač a chránič paže.

Najdôležitejšie:

 • Kompatibilný zložený luk
 • Dobré na zoznámenie detí s lukostreľbou
 • Veľmi cenovo dostupné

>>> Kliknite tu skontrolovať cenu na Amazone

Začiatočníci Kresliť Hmotnosť

Ťažná hmotnosť je maximálna hmotnosť, ktorú lukostrelec vytiahne, keď natiahne tetivu späť. Luky pre začínajúcich lukostrelcov by mali mať hmotnosť náťahu 15-20 libier pre deti a 25-50 libier pre dospelých.

Mnoho zložených lukov má nastaviteľnú záťaž na náťah a luk, na ktorom som začínal, mi zobral z 35 až 50 libier. Ak máte nejakú silu v hornej časti tela, potom by som vám odporučil niečo v rozsahu 30-40.

Choďte do obchodu s lukom a pohrajte sa s nejakými závažiami. Keď niečo stiahnete späť, pamätajte, že to budete chcieť stiahnuť späť 30-50 krát v závislosti od toho, ako dlho budete strieľať.

Ak používate tento luk na lov, mnohé štáty majú minimálnu požiadavku na natiahnutie. 35 je minimum v mojom domovskom štáte Colorado, takže si overte zákony svojho štátu alebo krajiny.

Dodatočné príslušenstvo

Ak plánujete kúpu niektorého z tieto lukostreľby súpravy online, toto sú veci, ktoré by ste mali mať navyše:

 1. Strelecká rukavica, výstupok na prst alebo rýchloupínací mechanizmus
 2. Predlaktie
 3. Vysokorýchlostný cieľ (niečo, na čo položíte papierové terče)
 4. šípky
 5. Pamiatky
 6. Vosk na struny

Myšlienky

Toto je veľmi začiatočnícke vybavenie. Nečakajte, že to bude dokonalé. Naozaj pekné nastavenie vás môže stáť ruku a nohu a tieto veci vám pomôžu zistiť, či sa vám tento šport páči alebo nie.

Niektorí ľudia robia tú chybu, že sa ponoria priamo s nulovou prípravou a nakoniec sú sklamaní, keď nemôžu dosiahnuť pozitívne výsledky. So správnou lukostreleckou súpravou môžete od začiatku vyraziť s dobrým pokrokom, ktorý vás len povzbudí k lepším výkonom.

Lukostreľba môže byť nebezpečný šport, ak neprijmete primerané bezpečnostné opatrenia. Vždy sa uistite, že priestor medzi lukostrelcom a terčom je voľný.

Som veľmi zanietený lukostreľbou a mojou úlohou je pomáhať ostatným milovníkom lukostreľby naučiť sa viac a používať najlepšie typy vybavenia na trhu týkajúce sa lukostreľby. Táto príručka vám má pomôcť vybrať si tú najlepšiu súpravu na lukostreľbu, ktorá vám najlepšie vyhovuje, môžem vám zaručiť, že nebudete sklamaní žiadnym z lukov uvedených vyššie.

Dostali ste všetky potrebné informácie? Potom choďte von a strieľajte!