Obľúbené aktivity na snehu, ktoré sú ideálne do kabíny

Čas strávený na chate môže byť jedným z najzábavnejších a najuvoľnenejších pobytov, ktoré robíte. Pre mňa je to čas odpojiť sa od sveta a sústrediť sa na to, na čom mi záleží. Ale čo keď je zima? Čo keď je sneh?

Verte či nie, jedným z najrušnejších období prenájmu chatiek sú vianočné sviatky. Veľa ľudí v tom čase rád chodí do kabíny. Pre mnohých ľudí sa veci v práci spomaľujú. Je ľahké vziať si pár dní voľna navyše. A je to čas, keď ľudia z rôznych prostredí radi trávia čas navyše s rodinou. Ale čo robiť, keď ste hore na chate a zem vonku je pokrytá snehom?

Dnes by mnohí ľudia mali tendenciu vytiahnuť smartfón alebo tablet a hrať hry alebo surfovať na sociálnych sieťach. Ale prečo ísť až do chatky len preto, aby ste robili to, čo už robíte každý deň doma? Čo tak vyskúšať niektoré z týchto úžasných aktivít, ktoré môžete robiť len na snehu? Snáď vám tento príspevok poskytne nejakú inšpiráciu.

Postaviť snehuliaka

Choďte von a postavte snehuliaka. Na výrobu úžasného snehuliaka nepotrebujete takmer žiadne materiály. V prípade, že nie ste oboznámení s tým, čo je potrebné na stavbu snehuliaka, tu je niekoľko základných pokynov.

  1. Vytvorte snehovú guľu rozbíjaním snehu v rukách v rukaviciach. Najlepšie to funguje, keď je sneh trochu mokrý. Ak je sneh naozaj suchý a prachový, výroba snehuliaka bude náročná a odporúčam vám vyskúšať niečo iné, napríklad snehových anjelov alebo sánkovanie.
  2. Položte malú snehovú guľu do snehu a začnite ju gúľať. Pomerne rýchlo sa zväčší. Potrebujete tri z nich rôznych veľkostí. Ten najväčší ide dole. Zvyšné dva budete musieť zdvihnúť, aby ste ich nerobili príliš veľké.
  3. Akonáhle budete mať tri, položte strednú guľu na najväčšiu guľu a potom položte najmenšiu na vrch.
  4. Teraz ozdobte snehuliaka. Na ruky môžete použiť dve palice. Mrkva robí skvelý nos, ale aj malé kamienky sa dajú použiť na oči, nos a ústa. Najradšej si omotávam šatku okolo „krku“ a na vrch položím klobúk
  Je zipsová podšívka nebezpečná? So štatistikou bezpečnosti

Stavanie snehuliaka môže trvať 30 minút až 2 hodiny a môže to byť zábava. Je to jedna z mojich obľúbených vecí, ktoré robím s menšími deťmi, keď je vonku na chate sneh.

Postavte si snehovú pevnosť

Budovanie pevnosti zo snehu je ďalšia moja zábavná zábava. Pamätám si, ako som ako dieťa v zimných mesiacoch staval niekoľko dosť veľkých pevností. Snehové pevnosti sú skvelým základom pre guľovačky a sú ďalším skutočne zábavným spôsobom, ako stráviť čas na chate.

Môj obľúbený spôsob, ako postaviť pevnosť, je urobiť blokovú stenu. Používam tehlový vzor, ​​kde položíte bloky pozdĺž základne steny a potom umiestnite bloky pre ďalšiu vrstvu priamo do stredu dvoch blokov pod nimi. Môžete postaviť 2 alebo 3 steny, ktoré sa spoja, alebo použiť oblúkový tvar, aby stena získala väčšiu stabilitu.

Na stavbu vašich blokov rád používam vedro. Akákoľvek veľkosť a tvar funguje dobre. Vedrá na zmrzlinu, väčšie 5-galónové vedrá, čokoľvek máte. Stačí naplniť vedro snehom a zabaliť ho, aby boli bloky pomerne kompaktné. Potom otočte vedro cez miesto, kam chcete, aby blok smeroval, a potľapkajte po bokoch a spodnej časti vedra. Sneh má tendenciu skĺznuť von.

Zažil som nespočetné množstvo hodín zábavy, najmä ako dieťa, pri stavaní a hraní snežných pevností.

Zahrajte si snehovú guľu

Hádzanie snehových gúľ je zábavný spôsob, ako sa dostať von a zacvičiť si, keď je chladné počasie a sneh pokrýva zem.

Zbaľte sa, vezmite si dobré rukavice a začnite vyrábať snehové gule.

To môže byť organizované tak, ako chcete. Môžete sa rozbiť do tímov a stavať pevnosti, alebo môžete len tak behať po celom svete v prostredí zadarmo. Len sa uistite, že svoje snehové gule nebalíte príliš tvrdo a nedovoľte, aby zmrzli. Najlepšie je vyrobiť a použiť snehové gule v pomerne krátkom časovom období. A samozrejme hrať na správnej úrovni pre zúčastnených ľudí. Malé deti potrebujú úplne iný typ guľovačky ako tínedžeri a dospelí. Vyhnite sa zraneniam a frustrácii hraním na úrovni najmladšieho hráča.

  Aký druh rýb nájdete na rybníku na golfovom ihrisku?

Choďte sa sánkovať

Máte v okolí nejaké kopce? Jednou z našich obľúbených aktivít na snehu na chate je ísť von a sánkovať sa.

Aj keď je oblasť okolo vašej chaty dosť zalesnená, môžete si na kopci vytvoriť dobré sánkovacie trate tak, že to prvýkrát zveziete pomaly. Nechajte dospelého v skupine ísť ako prvý. Jazdite na saniach dolu kopcom a pomocou nôh veďte sane pomaly dole kopcom smerom k bezpečnému miestu pristátia. Na pristátie potrebujete rovné miesto alebo miesto, kde sa začnete vracať do kopca. Nie je to zlý nápad nahromadiť trochu snehu navyše, aby ľudia nepokračovali dolu ďalším kopcom.

Pamätajte si, že keď si razíte cestu, sánky budú chcieť pokračovať rovno dole kopcom. Takže sa nesnažte robiť nič príliš kľukaté, pokiaľ samotný svah nemá taký typ obrysu. V opačnom prípade pravdepodobne skončíte skákaním z cesty, keď sa pokúsite ísť naplno.

Nepotrebuje veľa nastavovania a sane sa môžu pohybovať od plastových vriec na odpadky cez duše až po luxusné, drahé snežné sane. Využite to, čo máte, a choďte von a sánkujte sa!

Vytvorte snehových anjelov

Toto je krátka aktivita, ktorá je veľmi zábavná, najmä pre malé deti.

Zbaľte sa, choďte von a ľahnite si do snehu na chrbát. Potom začnite mávať rukami a nohami pozdĺž zeme tam a späť. Keď sa postavíš, bude to v snehu vyzerať ako anjel. To znamená, že to bude vyzerať, akoby ste mali krídla.

Postavte si táborák

Zahriať sa po strávení kvalitného času na snehu je naozaj príjemné. A schúliť sa pri peknom ohni v kabíne je jedným z najlepších spôsobov, ako sa zahriať. Ale na táboráku vonku je niečo zábavné. Ak sa chcete trochu zohriať, ale nie ste pripravení ísť dnu a odbaliť sa, vrelo odporúčam založiť oheň na vonkajšom ohnisku. Popíjanie kakaa pri ohni a smiech je skvelý spôsob, ako si užiť chladný zimný deň na chate.

  Prečo môj pás na snežnom skútri škrípe? Ako správne nainštalovať nový remeň

Pripravte si horúce kakao alebo jablčný mušt

Ako som už povedal, rozcvička po hre na snehu je takmer taká zábavná ako hra na snehu. Či už idete sedieť pri táboráku mimo chaty alebo sa schúliť vedľa teplého ohňa vo vnútri, nič sa nevyrovná teplej šálke horúcej čokolády alebo horúceho jablkového muštu.

Rád prinášam jednotlivé balíčky do kabíny. V skutočnosti, ak chcete nechať zásobu tam hore, môžete jednoducho vziať balíčky a uložiť ich do veľkého vrecka Ziploc. To zabráni škodcom, aby mohli cítiť vôňu a dostať sa ku kakau, keď ste preč. Tak či onak, rád sa starám o to, aby som vždy, keď idem v zime hore na chatu, mal poriadnu zásobu balíčkov horúceho kakaa a jablčného muštu. To plus malý hrniec na ohrev vody na sporáku je všetko, čo potrebujete na to, aby ste si po zábavnom popoludní na snehu mohli vychutnať túto lahodnú pochúťku.