Nosia teplovzdušné balóny padáky?

Vždy sa radi pripravíte na najhorší možný scenár, najmä ak budete stovky alebo tisíce stôp vo vzduchu, ako keď letíte teplovzdušným balónom. Bude mať pilot balóna padáky, ktoré môžete použiť na pristátie, ak sa balón pokazí?

Teplovzdušné balóny nenesú padáky, pretože to nie je potrebné. Pilot balóna sa vždy postará o to, aby mal systém horákov palivo na cestu. Ak jeden alebo oba horáky zlyhali a balón by nedokázal udržať let, vietor v teplovzdušnom balóne by spôsobil, že sa bude správať ako padák, ktorý vás zvedie na zem.

Sme tu, aby sme vás týmto článkom upokojili. Ďalej sa porozprávame o tom, ako by teplovzdušný balón pristál v prípade katastrofy a prečo nie sú potrebné padáky. Tiež sa ponoríme do bezpečnostných štatistík a do toho, ako si piloti balónov zarábajú svoje krídla, aby ste sa mohli cítiť pohodlne pri lietaní teplovzdušným balónom!

Prečo pri lete balónom nepotrebujete padák

Ako sme už diskutovali inde na blogu, pri lietaní teplovzdušným balónom nie je nezvyčajné dosiahnuť výšku 2 500 stôp. V tejto výške prevyšujete niektoré z najvyšších budov v Spojených štátoch, vrátane One World Trade Center v New Yorku vo výške 1 776 stôp, Central Park Tower v New Yorku vo výške 1 550 stôp a Willis Tower v Chicagu vo výške 1 451 stôp.

Je úplne pochopiteľné, že chcete mať pripravený pohotovostný plán, ak by došlo k najhoršiemu. Viete, ako keď teplovzdušný balón padá zo vzduchu. Mysleli ste si, že si prinesiete padák, ktorý si môžete pripútať na chrbát a rozvinúť ho, ak budete musieť takpovediac opustiť loď.

Pokiaľ nepadáte padákom z teplovzdušného balóna, nie je potrebné nosiť padák. Nie je to požiadavka ani od spoločností vykonávajúcich letecký balón v celých Spojených štátoch.

prečo? Jednoducho nie je potrebný padák.

Nech už sú vaše obavy z lietania teplovzdušným balónom akékoľvek, tieto výsledky sú pravdepodobne veľmi nepravdepodobné. Ak sa obávate, že balónu dôjde propán, pilot balóna to nedovolí. Majú palivomer, ktorý budú sledovať počas vášho letu a ktorý ukazuje, keď je v systéme horákov málo paliva. Ak horáky potrebujú viac paliva, pilot balóna ich jednoducho naplní.

Pýtate sa, čo ak už na palube nezostane žiadne palivo? Potom kapitán balóna hľadal miesto na náhle, ale bezpečné pristátie.

Čítať  Najlepšie verzie lukostreľby proti spätnému napätiu pre poľovníctvo

Možno vás až tak neznepokojuje nedostatok paliva v teplovzdušnom balóne, ale zlyhanie systému horákov. Ak má váš balón systém s jedným horákom, potom stačí, aby jeden horák spadol. Dokonca aj v systéme s dvoma horákmi môže byť porucha jedného horáka stále katastrofálna.

Porozprávajme sa čo-keby, aby ste vedeli, čo sa stane. V tejto situácii úplne zlyhal systém horáka teplovzdušného balóna. Pilot balóna sa ho pokúša obnoviť, ale horáky sa im nedarí znova spustiť.

Keďže horáky vytvárajú horúci vzduch, ktorý poskytuje vztlak a vztlak a v podstate vám umožňuje lietať, bez neho začnete klesať. Pilot balóna zvyčajne vypúšťa horúci vzduch cez balón alebo pravidelne vypína a zapína vyfukovací ventil (ktorý posiela propán do horákového systému) na postupné pristávanie.

Bez systému horákov neexistuje spôsob, ako by pilot balóna mohol ovládať vašu rýchlosť pristátia, však?

Omyl! Samotný teplovzdušný balón bude fungovať ako padák, ak začnete padať. Obálka alias balónová látka zachytí vzduch a bude na ňom jazdiť, až kým nespadnete na zem. Iste, ak je obzvlášť veterný deň, pristátie môže byť trochu rýchle a ostré, ale aj tak by ste vo veternom dni nemali lietať balónom, takže to pravdepodobne nie je problém.

S balónom, ktorý sa správa ako padák, budete klesať rovnakou rýchlosťou ako pri zoskoku s padákom v tejto výške. Rýchlosť zostupu je približne 17 stôp za sekundu, čo je približne 4,77 míľ za hodinu.

Vzhľadom na to, že teplovzdušné balóny sa pohybujú priemernou rýchlosťou 5 MPH, nevšimli by ste si príliš veľký rozdiel medzi bežným balónom a pristávaním, ak by všetky časti balóna zlyhali.

A čo kyslík? Nosia to teplovzdušné balóny?

Tá posledná časť určite otvorila oči. Po prečítaní týchto informácií sa cítite lepšie, ale stále máte obavy z lietania teplovzdušným balónom. Obávate sa, že pri stúpaní v balóne vám dôjde kyslík. Prenášajú teplovzdušné balóny kyslík?

Teplovzdušné balóny budú prepravovať kyslík, ak letíte nad 12 500 stôp vysoko, ako to nariaďuje Federálny úrad pre letectvo alebo FAA, ale pre všetky ostatné lety kyslík nie je potrebný ani potrebný.

Pamätajte si, čo sme povedali v poslednej časti, že priemerná výška letu teplovzdušným balónom je okolo 2 500 stôp. To je mimochodom približne maximálna výška, ktorú dosiahnete. Balóny môžu lietať až do výšky 500 stôp, ak to môžu urobiť bezpečne, alebo sa budú vznášať vo výške 500 až 2 500 stôp.

Čítať  Všetko, čo potrebujete vedieť o nočnom rybolove

Môžete ísť až do výšky 26 000 stôp, kým budete potrebovať kyslík. Nie 2 600 stôp, ale 26 000. Inými slovami, medzi tým, ako vysoko poletíte v teplovzdušnom balóne, a tým, čo je známe ako zóna smrti, je rozdiel viac ako 11 000 stôp.

Iste, lietajú niektorí profesionálni teplovzdušní balóni, ktorí túžia po vytváraní sérií a prekonávaní rekordov, vyššie ako 2 500 stôp? Absolútne, ale nemusíte sa tým zaoberať, pretože ste na pokojnej plavbe teplovzdušným balónom.

Teplovzdušné balóny zvyčajne neprenášajú kyslík jednoducho preto, že to nie je potrebné. Jedinou výnimkou z tohto pravidla je, ak plánujete – samozrejme pod vedením spoločnosti teplovzdušných balónov – letieť vo výškach najmenej 10 000 stôp, niekedy až 12 500 stôp. Potom pilot balóna prinesie nádobu s kyslíkom, ak nie niekoľko.

The Federálny úrad pre letectvo alebo FAA má pravidlá nariaďujúce, keď teplovzdušné balóny musia cestovať s kyslíkom. Podľa ich predpisov, ak letíte 30 minút vo výškach 12 500 stôp alebo vyšších, potom áno, musíte mať kyslík.

Dýchanie tohto doplnkového kyslíka môže odvrátiť výškovú chorobu, ktorá v miernych prípadoch môže spôsobiť dýchavičnosť, zníženú chuť do jedla, únavu, mdloby a bolesti hlavy.

Ako bude pilot balóna vedieť, v akej výške teplovzdušný balón letí? Používajú výškomer. Pilot balóna sa nechce dostať do horúcej vody s FAA o nič viac, ako by ste chceli trpieť výškovou chorobou, takže si určite budú strážiť výšku.

Je let teplovzdušným balónom bezpečný?

Mysleli sme si, že časť venujeme aj diskusii o bezpečnosti lietania teplovzdušným balónom, môžete vidieť, že sa naozaj nie je čoho obávať. Štatistiky o bezpečnosti sme sa už na blogu dotkli, ale už je to nejaký čas, takže tu je osvieženie.

Podľa správy z časopisu z roku 2013 Letecká medicína a ľudská výkonnosťNárodná rada pre bezpečnosť dopravy v období 12 rokov od roku 2000 do roku 2012 oznámila 78 nehôd teplovzdušných balónov. Účastníkom týchto nehôd bolo až 518 ľudí.

Z 518 postihnutých strán zomrelo len päť. Ďalších 91 bolo ťažko zranených a zvyšok nebol vážne zranený. Väčšina zranení bola sústredená okolo dolných končatín, až 56 percent. Je to spôsobené tým, že 81 percent nehôd sa stalo pri pristávaní teplovzdušného balóna a 65 percent nehôd bolo spôsobených tvrdými pristátiami.

Čítať  Ako často sa snežné skútre pokazia?

Pilot balóna vždy urobí všetko, čo je v jeho silách, aby umožnil jazdcom na teplovzdušnom balóne hladké a bezpečné pristátie. Vyberú si bezpečné miesto na pristátie bez nebezpečných elektrických vedení. V okolí nebudú žiadne zvieratá a v blízkosti bude cesta, aby mohla pozemná posádka pomôcť, ak by došlo k nehode.

Aby som nezľahčoval úmrtia, pretože každá smrť je nešťastná, ale lietanie teplovzdušným balónom nemá vysokú mieru úmrtí. Päť úmrtí z 518 ľudí je miera 25,9 percenta. Povedali by sme, že let teplovzdušným balónom je veľmi bezpečný.

Ako začínajú piloti teplovzdušných balónov?

Pri lietaní teplovzdušným balónom zveríte svoju pohodu do rúk pilota balóna. Ako sa pilot dostane k práci? Musia absolvovať nejaké školenie? Ano oni robia. Piloti balónov majú tiež licenciu od FAA.

Pred získaním licencie musia ctižiadostiví piloti balónov absolvovať výcvik FAA počas stanoveného obdobia. Potom musia urobiť písomnú skúšku a zložiť ju. Ak to urobia, musia si naplánovať let balónom schválený FAA, kde budú lietať sólo v rôznych výškach.

Ak ctižiadostivý pilot prejde všetkým, dostane licenciu. Môžete sa spoľahnúť, že sú schopní letieť s vami v teplovzdušnom balóne a bezpečne pristáť, keď príde čas!

Záverečné myšlienky

Nosenie padáka pri lietaní teplovzdušným balónom nie je potrebné, pokiaľ neskáčete padákom. Balón by sa mohol stať ako samotný padák, ak by zlyhal horák a balón stratil horúci vzduch, ktorý potrebuje na let. Dúfame, že tento článok vo vás vyvolal dostatočnú sebadôveru, aby ste si naplánovali let teplovzdušným balónom!

Súvisiaci obsah

Teplovzdušné balóny sú dôkazom toho, že veda nemá zmysel. Sú to obrovské nylonové vrecia s dierou na dne a navrchu, ktoré akosi stále lietajú. Čo teda presne robí tá diera na vrchu teplovzdušného balóna?

Ak by ste si mohli vybrať ideálne ročné obdobie na let teplovzdušným balónom, bolo by to na jar alebo v lete, keď je pobyt vonku príjemný. Napriek tomu, že viete, že teplovzdušné balóny používajú teplý vzduch na dosiahnutie nadmorskej výšky, nemôžete si pomôcť, ale čudovať sa, či chladné alebo teplé podmienky nespôsobujú lepšie počasie. Ktorý to je?