Náklady na príves pre vodné skútre (pre jednoduché a dvojité prívesy)

Keď sa už rozhodnete kúpiť si vodný skúter, budete potrebovať spôsob, ako ho prepraviť. Môže byť ťažké vedieť, koľko bude stáť príves na vodné skútre, najmä s mnohými rôznymi druhmi. takže tu je návod, aby ste vedeli, koľko budú nakoniec stáť.

Pekný, nový jednoduchý príves bude stáť okolo 1000 dolárov, zatiaľ čo nový dvojitý príves bude stáť okolo 2000 dolárov. Ak kupujete ojazdený príves, môže vás to stáť okolo 400 – 800 USD v závislosti od toho, ako dobre bolo oň postarané.

Ak máte vodný skúter alebo si ho plánujete zaobstarať, príves je absolútne nevyhnutný. Cena sa však môže navýšiť, takže tu je to, čo potrebujete vedieť.

Náklady – čo do toho patrí

Ak hľadáte príves na vodný skúter, odporučil by som sa pozrieť na internete, či niekto nepredáva použitý. Ak nájdete ojazdený príves, ktorý má stále dobré ložiská a nie je hrdzavý, potom ste našli veľa. Nákup použitých je vždy oveľa lacnejší ako nákup nových.

Ak máte peniaze, je rozumné kúpiť si nové, aby ste sa v blízkej dobe nemuseli obávať výmeny dielov. Pokiaľ ide o váš vodný skúter, chcete tú najlepšiu možnú starostlivosť.

Rámy prívesov sú vyrobené buď z oceľ alebo hliník. Materiál, z ktorého je príves vyrobený, rozhodne ovplyvňuje cenu. Ak vezmete vodný skúter do oceánu, kde je v slanej vode, budete si musieť zaobstarať hliníkový príves, pretože odoláva korózii spôsobenej slanou vodou. Oceľ je lacnejšia ako hliník a jedným zo spôsobov, ako urobiť oceľ pevnejšou, je potiahnutie oceľou s práškovým nástrekom, vďaka čomu je hrubšia a odolnejšia.

Dôvod, prečo sú oceľové prívesy lacnejšie, je ten, že hrdzavejú oveľa ľahšie ako hliník. Ak si nemôžete dovoliť hliníkový príves, ale stále sa pohybujete okolo slanej vody, potom je galvanizovaná oceľ správna cesta. Galvanizácia je, keď sa na povrch ocele pridá vrstva zinku. Zinok zabraňuje korózii ocele, takže môže zostať bez hrdze.

  Ako strieľať z luku – 6 jednoduchých krokov

Hliníkové prívesy sú ľahšie ako oceľové a nehrdzavejú. Je dôležité mať na pamäti, že hliník môže v extrémnych alkalických podmienkach korodovať. Ak je váš hliníkový príves vystavený slanej vode, budete ho musieť vyčistiť, inak môže korodovať.

Predtým, ako si vyhľadáte príves, budete musieť zmerať svoj vodný skúter a zistiť, aký je široký a dlhý, aby ste vedeli, ktorý príves je pre vás najlepší.

Ukážem vám sprievodcu niektorými z najlepších nových prívesov, ktoré si môžete kúpiť.

Najlepšie jednotlivé prívesy na nákup

 1. Súprava osobného vodného skútra a prívesu na loď Ironton– Toto je lacná možnosť, ktorú si môžete kúpiť na Amazone. Predáva sa za približne 600 dolárov plus 170 dolárov za poštovné. Unesie 610 libier hmotnosti vodného skútra.
 2. Sea-Doo pohybové prívesy- Sea-Doo vyrobilo svoje vlastné prívesy na predaj pre jednoduché aj dvojité prívesy. Ak chcete zistiť, koľko bude stáť váš vodný skúter, budete musieť zavolať predajcovi vo vašej oblasti. Tieto prívesy sú veľmi obľúbené a nefungujú len pre plavidlá Sea-Doo, ale všetky druhy. Môžete sa spoľahnúť, že tieto prívesy zvládnu prácu bezpečným spôsobom.
 3. Karavanové prívesy- Tieto prívesy sú drahšie ako tie na Amazone, ale majú niekoľko úžasných hliníkových dizajnov, ktoré sú ľahké a ľahko sa ovládajú pri riadení vozidla. Karavan vyrába veľké množstvo rôznych druhov prívesov, takže si môžete nájsť ten, na ktorý sa váš vodný skúter perfektne zmestí. Kliknite tu pre viac detailov.
 4. Priame prívesy na člny – Priame lode predávajú veľa skvelých úplne nových prívesov. Práve teraz majú pred sviatkom práce obrovský výpredaj. Pretože sú úplne nové, náklady budú vyššie ako iné prívesy, ale sú spoľahlivé. Skontrolujte tu pre viac detailov.
 5. Trailer Aluma- Toto je ďalšia skvelá možnosť pre jeden príves pre váš vodný skúter. Tieto prívesy sú vyrobené z hliníka a vydržia vám dlho. Sú ľahšie ako oceľové prívesy a budú ideálne pre váš vodný skúter. Hliník je pevný a tieto prívesy sa dodávajú s balíkmi LED osvetlenia. Tu je webová stránka s ďalšími podrobnosťami.
  Môžu mať vedľa seba ohrievače v kabíne?

Najlepšie dvojité prívesy na nákup

 • Magic Tilt série PWC Double- Tieto prívesy sú vyrobené z hliníka a sú vynikajúcou voľbou pre príves na vodnom skútri. Uľahčí vám to cestovanie a akonáhle sa dostanete na miesto, kam chcete ísť, bude ľahké si zložiť vodné skútre. Ak nájdete dobrý obchod s týmito prívesmi, mali by ste si jeden kúpiť, kým môžete. Odhlásiť sa táto stránka Pre viac informácií.
 • Trailer na Triton – Toto je ďalšia skupina prívesov, ktoré sú vyrobené z najlepších materiálov. Triton vyrába prívesy na základe vašich skúseností a toho, aký ťažký je váš vodný skúter, aby vám to čo najviac zjednodušili. Tie tiež zaistia, aby sa zmestili na väčšie vodné skútre, ktoré môžete mať na sedenie pre 3 osoby. Odhlásiť sa táto stránka pre viac detailov.
 • Sea-Doo pohybové prívesy- Sú to prívesy za skvelé ceny a ideálne pre vaše vodné skútre. Sea-Doo zdokonalilo umenie svojich vodných skútrov, ako aj ich prívesov. Ďalším veľkým plusom prívesov Sea-Doo Move je, že predávajú diely v prípade, že potrebujete nové koleso alebo nový námorný zdvihák. Existuje veľa rôznych možností pre dvojité prívesy, ktoré pochádzajú od Sea-Doo. Odhlásiť sa táto stránka Pre viac informácií.
 • Echo PWC prívesy- Existuje veľa skvelých možností z prívesov na vodné skútre Echo, ktoré sa perfektne hodia na vaše vodné skútre. Od roku 1989 vyrába Echo niektoré z najlepších prívesov pre PWC! Majú stojan na plyn v prípade, že budete potrebovať ďalšie palivo. Majú výklopný zdvihák, ktorý vás rýchlo a jednoducho ušetrí od fyzického stresu. Tieto prívesy majú tiež väčšie pneumatiky ako iné prívesy, pretože chcú zabezpečiť, aby bola hmotnosť vášho vodného skútra za každú cenu chránená. Odhlásiť sa táto stránka Pre viac informácií.

Kúpa ojazdeného prívesu

Ak nie ste ochotní dať jeden alebo dva tisíce na nový príves, odporúčam vám online skontrolovať na miestach ako Craigslist alebo eBay použité prívesy, ktoré si môžete pozrieť a možno aj kúpiť.

  Je jednoduchšie ťahať stanový príves, cestovný príves alebo piate koleso?

Ťažko s istotou povedať, za akú cenu si ojazdený príves budete môcť kúpiť, no dvojnásobný príves bude drahší. Je na rozhodnutí predajcu, za akú cenu sa príves predáva. Tak ako je super drahý nový vodný skúter, aj nový príves je drahý. Dávajte si pozor na ponuky predtým, ako utratíte veľa peňazí za niečo nové.

Vo všeobecnosti budú staršie prívesy lacnejšie.

Aby ste sa uistili, že dostávate dobrý obchod, vyhľadajte model nového prívesu, aby ste videli, aký dobrý (alebo zlý) obchod ste získali. Prívesy by sa mali každoročne odpisovať, takže majte na pamäti aj to. Neplaťte 800 dolárov za príves, ktorý je starší ako 5 rokov, ak bol pôvodne iba 1 000 dolárov.

Ako už bolo spomenuté, budete sa chcieť uistiť, že na prívese nie je žiadna hrdza. Hrdza je znakom korózie a znakom toho, že predchádzajúci majiteľ sa o príves nestaral tak, ako sa mal. Alebo to môže znamenať, že je starý. V každom prípade to nemusí trvať veľmi dlho a nemusí ísť o bezpečnú investíciu.

Pri kúpe ojazdeného prívesu si ho pred odovzdaním peňazí osobne skontrolujte. Ak je to váš prvý príves, vezmite so sebou niekoho, kto má skúsenosti s prívesom na vodné skútre, aby ste sa uistili, že je v dobrom stave.

Osobná návšteva prívesu a predajcu je skvelý spôsob, ako sa dohodnúť na cene.

Na čo treba pamätať pri nákupe, aby ste udržali rozpočet

Pokiaľ ide o prívesy, mali by ste sa uistiť, že si položíte tieto otázky:

 • Potrebujem príves, ktorý pojme 1 alebo 2 vodné skútre?
 • Jazdím v slanej vode viac ako v inej vode?
 • Aký rozpočet mám na príves?
 • Môžem si dovoliť hliníkový príves?
 • Ktorým prívesom môžem dôverovať?
 • Urobil som prieskum o rôznych druhoch prívesov?