Najťažšie pozície v pozemnom hokeji

Tréner zvyčajne prideľuje pozície, ktoré hráči pozemného hokeja zaujímajú. Ich rozhodnutie je založené na úrovni zručností a schopností. Vzhľadom na to, aké sú najťažšie pozície v pozemnom hokeji?

Hra na pozícii záložníka alebo brankára sa považuje za najťažšiu pozíciu v pozemnom hokeji. Stredopoliari musia v priebehu hry neustále meniť pozície, čo si vyžaduje veľa energie a vytrvalosti. Brankári musia zabrániť druhému tímu skórovať, čo je tiež ťažké.

Ďalej budeme hovoriť o tom, čo je potrebné na to, aby ste vynikli v úlohách stredopoliara a brankára, takže ak ste pridelení k jednému z nich, budete pripravení hrať čo najlepšie!

Aké sú najťažšie pozície v pozemnom hokeji?

Stredopoliar

Začnime rečou o stredopoliaroch, ktorí sú označovaní aj ako poloviční obrancovia. V žiadnom tíme pozemného hokeja nie je len jeden stredopoliar, ale traja z nich. Jeden je ľavý stredopoliar, druhý stredný záložník a tretí pravý stredopoliar.

Ich úlohy sa vzťahujú na časti poľa, ktoré bude stredopoliar hrať. To umožňuje stredopoliarovi pozemného hokeja zaujať k víťazstvu určitý spôsob rozdelenia a panovania.

Čo je teda náročné na hre na pozícii stredopoliara? Lepšia otázka môže byť, čo je na tom ľahké?

Tímy pozemného hokeja majú oddaných ofenzívnych a defenzívnych hráčov, ktorí robia len jedno alebo druhé. Hra ako stredopoliar však vyžaduje, aby ste boli v ofenzíve aj v defenzíve v závislosti od toho, čo sa deje v hre. Úloha je potom jedinečná, najmä v porovnaní s inými pozíciami pozemného hokeja.

U stredopoliarov je najmenšia pravdepodobnosť, že zostanú na jednom mieste. Sú neustále po celom ihrisku. Dobrý stredopoliar bude spolupracovať s obrancami, aby sa tím súpera nedostal príliš blízko k bráne. Budú tiež pomáhať útočníkom pri získavaní lopty v bránke, aby ich tím mohol získať bod.

Stredopoliar bude dávať pozor na loptu a bude ju sledovať bez ohľadu na jej umiestnenie na ihrisku.

Ďaleko od pokoja budú stredopoliari verbálne komunikovať so svojím tímom počas celého zápasu. Svojimi príkazmi môžu dostať ostatných hráčov do pozície alebo pomôcť hráčom dotlačiť loptu k bráne. Sú ako lepidlo, ktoré v tomto smere drží tím pohromade.

Stredopoliari musia mať tiež úžasné fyzické schopnosti a výdrž. Potrebujú tiež zručnosti v oblasti riadenia energie. Keďže budú behať po celom ihrisku, musia byť schopní šetriť svoje zdroje, aby sa v prvej tretine nezhoreli!

Brankár

Brankár je ďalšou pozíciou pozemného hokeja, ktorá je viac na obtiažnej stránke. Brankár, známy aj ako brankár, jeho hlavnou úlohou je zabrániť druhému tímu v streľbe pozemného hokeja do ich siete.

Siete na pozemný hokej sú pomerne veľké, o čom sme už na blogu hovorili. Priemerné rozmery siete sú hĺbka 47,24 palca, výška sedem stôp a šírka 12 stôp. Brankár musí byť schopný riadiť celú svoju bránku a zabrániť súperovi v tom, aby za ním strieľal a získal bod alebo dokonca vyhral zápas.

Čítať  Čo je tandemová parasail jazda?

Na rozdiel od stredopoliarov, brankár pracuje sám. Aj obrancovia a útočníci sú súčasťou menšieho celku viacerých hráčov, no brankári sú vždy sólo. Prenechať celú veľkú bránku pozemného hokeja jednému človeku je obrovská zodpovednosť.

Aj tak však brankár pozemného hokeja na tlak nedá dopustiť. Rovnako ako stredopoliar musia byť schopní sledovať loptu bez ohľadu na to, ako ďaleko sa v poli dostane. Ak sa súperiaci tím blíži k svojmu cieľu, potom by mal byť brankár pripravený naskočiť do obrannej činnosti.

Brankári sú vybavení výstrojom, ktoré sa nepodobá tomu, čo nosí zvyšok pozemného hokejového tímu. Budú potrebovať chrániče holení, kopačky, chrániče úst, chrániče nôh, chrániče hrudníka a prilbu a niektoré z týchto zariadení sú objemnejšie, aby ich chránili pred zranením.

Brankár má vlastnú pozemnú hokejku, ale dĺžka hokejky môže byť kratšia ako hokejka, ktorú používa zvyšok tímu. Priemerná dĺžka brankárskej hokejky je 36,5 palca. Ostatní hráči na ihrisku môžu použiť hokejku s dĺžkou maximálne 38 palcov.

Hoci brankári väčšinu zápasu stoja na jednej pozícii, stále musia byť veľmi atleticky naladení. Tréneri pozemného hokeja majú tendenciu vyberať si na miesto brankára vyšších hráčov, pretože extra výška im umožňuje vidieť ďalej po ihrisku. Vyzerajú tiež impozantnejšie.

To znamená, že aj menší hráči môžu plniť úlohu brankára. Len to nemusia mať také ľahké.

Ako vyniknúť ako záložník v pozemnom hokeji

Dostali ste sa na jednu z pozícií stredopoliara pozemného hokeja. Obaja ste nadšení, ale nervózni. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám uľahčia vstúpiť do novej úlohy s istotou.

Prijmite svoju vedúcu úlohu

Ako stredopoliar ste jedným z lídrov tímu. Nevyhýbajte sa tejto pozícii. Radšej to prijmite celým srdcom. Ostatní hráči vo vašom tíme by mali byť schopní požiadať vás o radu a spätnú väzbu na ihrisku aj mimo neho.

Vydávajte rýchle, jasné verbálne príkazy

Vráťme sa k tomu, čo sme už spomenuli, ako stredopoliar je vašou povinnosťou povedať ostatným hráčom, čo majú robiť v reálnom čase. Keďže títo ostatní hráči sa rýchlo pohybujú na ihrisku a vy robíte to isté, teraz nie je čas na kvetnatý jazyk alebo príliš podrobné príkazy.

Musíte držať svoje pokyny krátke a sladké. Predovšetkým by ostatní hráči mali presne pochopiť, čo od nich chcete. Vyhnite sa používaniu kódovaného jazyka alebo žargónu, ktorý by zmiatol ostatných hráčov, najmä ak ste skúsenejší a oni nie.

Vybudujte si vytrvalosť

Výdrž je rozhodujúca, ak chcete byť úspešným stredopoliarom. Keď nehráte pozemný hokej, môžete urobiť veľa, aby ste zvýšili svoju výdrž. Cvičenie je jednou z takýchto možností, no začnite postupne a prepracujte sa k dlhším, náročnejším tréningom.

Dávajte si pozor na svoj jedálniček, pretože to, čo používate ako palivo pre svoje telo, vás môže buď rýchlo unavit, alebo budete mať chuť ísť celé hodiny.

Čítať  Ako cvičiť lukostreľbu doma

Vyhnite sa kofeínu a jemu podobných stimulantov. Dodajú vám energiu, ale je to krátkodobé. Nechcete trpieť kofeínom, keď ste uprostred zápasu pozemného hokeja a máte menej ako päť bodov.

Niektorí hráči tvrdia, že počúvanie obľúbenej hudby pred hraním je skvelý spôsob, ako ich napumpovať. Môžete to urobiť aj počas prestávok medzi obdobiami, ak je čas.

Buďte pripravení prispôsobiť sa

Stredopoliari nie sú ničím, ak nie sú flexibilní. Nenechajte sa tak vžiť do svojej pozície, že nie ste ochotní skúšať iných, ako to odporúča váš tréner alebo ostatní hráči. Práve táto všestrannosť robí zo stredopoliara taký cenný prírastok do tímu, takže nezabudnite byť prispôsobivý, kedykoľvek môžete.

Ako excelovať ako brankár v pozemnom hokeji

Nasledujúce tipy sú prispôsobené brankárom pozemného hokeja, ktorí chcú pomôcť svojmu tímu dosiahnuť viac víťazstiev.

Nedovoľte, aby sa na vás dostal tlak

Viac ako ktorýkoľvek iný hráč vo vašom tíme, ako brankár, ste rozdielom medzi tým, či váš tím vyhráva alebo prehráva. To môže spôsobiť veľký tlak na vaše ramená.

Ak necháte tento tlak rozptyľovať, môžete hrať horšie, než viete, že ste schopní. Je to skoro, ako keby ste prejavili straty, ktoré váš tím zažíva kvôli vašej úzkosti.

Aj keď je vašou povinnosťou zabrániť súperovi skórovať, brankári nie sú jediní, ktorí to môžu urobiť. Váš tím by mal byť schopný úspešne sa brániť proti pokusom o skórovanie zo strany súpera, aby sa lopta nikdy nedostala príliš blízko k vašej bráne.

Práca na sledovaní lopty

Primárnou povinnosťou brankára je sledovať loptu, aby vedel, kedy sa má pripraviť na obranu. Ako sme už spomenuli, znamená to kontrolu pozície lopty, aj keď je v strede ihriska smerom k druhej bránke.

Ak loptičku nevidíte, preorientujte sa, aby ste ju mohli ľahko sledovať. Uvedomte si, že takéto ostré zručnosti sa nerodia cez noc. Budete v tom musieť pokračovať v cvičení, ale nakoniec sa tam dostanete!

Nenechajte svoju myseľ blúdiť

V niektorých prípadoch máte opačný problém ako ten, o ktorom sme hovorili vyššie. Namiesto toho, aby ste sa neustále trápili tým, či váš tím dokáže odohnať súpera, sú vynikajúci v tom, že držia druhý tím ďaleko od vášho cieľa.

Stojíš tam, vždy pripravený konať, ale nič moc nerobíš. Ak to bude trvať dostatočne dlho, vaša myseľ sa môže začať unášať myšlienkami na domáce úlohy, pranie alebo na to, čo budete jesť na večeru.

Keď je váš mozog vypnutý v la-la land, nevenujete pozornosť prebiehajúcej hre. Úhľadný hráč v tíme súpera vás môže prevalcovať a skórovať, pričom vašu pozornosť využije vo svoj prospech.

Čítať  Čo môžem urobiť s práškovým snehom?

Aj keď môžete byť vždy aktívny v zápase pozemného hokeja, pripomeňte si, že ako brankár je vaša úloha neoddeliteľnou súčasťou. V tejto úlohe nemôžete poľaviť, rovnako ako by ste nechceli, aby ostatní hráči vo vašom tíme robili to isté.

Buďte vždy väčší ako lopta

Najlepší spôsob, ako sa brániť pred prichádzajúcou loptou, je urobiť sa väčším ako je ona. Technicky ste väčší, ale prekračujete dráhu lopty? Ak to neurobíte, súper má teraz otvorenie a ide to využiť.

Či už ste skvelí v manévrovaní z jednej strany bránky na druhú, alebo dokážete roztiahnuť svoje končatiny, aby ste udržali loptu mimo bránky, zamerajte sa na to, čo môžete, aby ste boli väčší ako lopta.

Aké sú najjednoduchšie pozície v pozemnom hokeji?

Ak ste nováčikom v pozemnom hokeji, možno by ste sa mali zdržať hrania ako stredopoliar alebo brankár. Ešte tam nie ste, čo sa týka vašich skúseností, hoci dúfate, že budete skôr ako neskôr.

Nateraz by ste chceli ľahkú pozíciu, aby ste sa hraním naučili detaily hry. Aké sú vaše možnosti?

Krídla vpredu považujú mnohí hráči pozemného hokeja za ľahšiu úlohu. Útočník alebo útočník je fyzicky agresívny hráč, ktorý vyráža skôr v ofenzíve ako v defenzíve.

Hráči na krídle a na pravom krídle sa pri hre najmä zdržiavajú v tejto zóne. Vo väčšine prípadov sa neodvážia prejsť do iných zón. To je výhodné pre začiatočníkov, pretože presne vedia, kde majú zostať pri hraní.

Navyše, ak hráč ešte nemá veľkú výdrž alebo výdrž, nepotrebuje to, pretože nie je po celom ihrisku ako stredopoliar. Pre hráča je stále dobrý nápad zvýšiť si výdrž, ale to sa môže stať počas celej sezóny a dokonca aj v ďalšej sezóne.

Na pozícii útoku majú tiež závideniahodnú úlohu, že dokážu strieľať góly a vybojovať si všetok ten ohlas, ktorý z toho plynie. Predtým, ako útočník dosiahne tento bod, musí popracovať na svojej technike manipulácie s palicou, aby zvýšil svoju streleckú silu.

Okrem fyzických schopností musia byť útočníci pokojní aj psychicky. Nedokážu panikáriť pod tlakom. Mali by byť odvážni a pripravení postaviť sa obrancom, aby sa pokúsili splniť svoj cieľ streliť gól.

Útočník musí dávať pozor na svoje okolie a sledovať loptu. Ako krídelný hráč, aj keď chcete skočiť do stredu poľa, musíte ísť proti svojim vlastným potrebám, pretože to nie je vaša zóna, v ktorej môžete hrať.

Záverečné myšlienky

Hra na pozícii záložníka alebo brankára sa považuje za najťažšiu pozíciu v pozemnom hokeji, zatiaľ čo krídelní útočníci majú ľahšiu prácu. To znamená, že žiadna pozícia v pozemnom hokeji nie je príliš jednoduchá. Všetky vyžadujú fyzickú zdatnosť a duševnú bystrosť, aby sa im darilo. Veľa štastia!