Najlepšie zložené luky do 200 dolárov a náš obľúbený výber

V nedávnom príspevku sme vám ukázali päť úžasných kuší za menej ako 400 dolárov. Možno sú vaše kritériá vyhľadávania tentokrát trochu iné. Namiesto kuše chcete zložený luk. Tiež by ste radšej skrátili rozpočet na približne 200 USD. Aké kvalitné zložené luky si môžete kúpiť za tak málo peňazí?

Toto sú najlepšie zložené luky za menej ako 200 dolárov:

 • Originálna súprava Genesis (náš obľúbený výber)
 • Lukostrelec Bear Lukostreľba Limitless Duel Cam Compound Luk
 • Lukostrelecký lovecký luk iGlow
 • Zložený luk Siege SAS
 • Southland Lukostreľba SAS Outrage

Cena je pre tieto zložené luky správna, najmä keď sa začínate venovať lukostreľbe a nechcete ešte míňať veľa peňazí na hobby. Pokračujte v čítaní špecifikácií a podrobných recenzií piatich zložených lukov, ktoré sme odporučili, vrátane výhod a nevýhod.

S napätým rozpočtom? Týchto 5 skvelých zložených lukov stojí menej ako 200 dolárov!

Najlepší výber: Originálna súprava Genesis

Náš preferovaný zložený luk za menej ako 200 dolárov je Originálna súprava Genesis, čo je len chlp pod váš rozpočet. Vo svojej súprave získate návod na obsluhu, 3/16-palcový imbusový kľúč, päť hliníkových šípov, chránič paže (nastaviteľný), tulec na opasok a luk. Za to, čo míňate, je to veľa príslušenstva. Ako čoskoro uvidíte, mnoho ďalších lukov neobsahuje potrebné šípy na streľbu, ale originálna súprava Genesis áno.

Technológia s jednou vačkou, ktorá je súčasťou tohto luku, má byť menej zložitá, takže noví lukostrelci môžu rýchlo zistiť svoju súpravu Genesis. Genesis Bows sľubuje lepšiu presnosť, zníženú hlučnosť a nižšiu mieru spätného rázu s ich lukom.

Tento luk vyrobený v USA má tiež robustné tetivy, odolné kompozitné ramená, vodiace koleso a vačku vyrobené z hliníka a hliníkové stúpadlo 6061-T6, ktoré je vyrobené strojovo. Vyberte si z pravej alebo ľavej orientácie a zábavných farieb, ako je fialová, žltá, biela maska, červená, ružová maska, oranžová, zelená, ružová, modrá, zelená maska ​​a uhlíková (čierna).

Pros z originálnej súpravy Genesis

 • Podľa Genesis Bows, National Archery in the Schools Program alebo NASP používa Genesis Original Kit ako svoj oficiálny luk.
 • Genesis Original nemá žiadne požiadavky na dĺžku náťahu, takže ho môžu používať začínajúci lukostrelci všetkých vekových kategórií a úrovní zručností.
 • To, že si môžete vybrať z ľavostrannej alebo pravotočivej orientácie, tiež uľahčí prispôsobenie sa lukostreľbe s týmto zloženým lukom.
Čítať  11 šikovných spôsobov, ako dostať rybí zápach z rúk

Zápory z originálnej súpravy Genesis

 • Používatelia sa sťažovali, že v objednávke chýbali časti ako oddeľovač reťazcov.

Lukostreľba Bear Lukostreľba Neobmedzený zložený luk s dvojitou vačkou

The Lukostreľba Bear Lukostreľba Neobmedzený zložený luk s dvojitou vačkou je špičkovou voľbou pre poľovníctvo a rekreačnú streľbu. Ak sa práve dostávate do lukostreľby, potom je tento výkonný luk vynikajúcou voľbou, pretože prichádza so všetkým, čo potrebujete na začiatok.

Jeho systém duel-cam vám umožňuje generovať rýchlosť až 265 stôp za sekundu, čo vám umožní ľahko preniknúť cez väčšinu cieľov. S dĺžkou náťahu medzi 19 a 29 palcami a hmotnosťou náťahu 25 až 50 libier je tento luk ideálny na prechod zo streľby na záhrade do lesa.

Tento luk pripravený na lov je vybavený zameriavačom Trophy Ridge, sušienkami Trophy Ridge Whisker, 3 šípovým tulecom Bear, zameriavačom a slučkou, ktorá vám pomôže strieľať presnejšie.

Klady zloženého luku Bear Archery Limitless Duel Cam

 • Luk pre začiatočníkov, ktorý porastie s vami.
 • Vysoko nastaviteľná záťaž 25-50 lbs.
 • Vysoko nastaviteľná dĺžka náťahu 19-29 palcov.
 • Balíček pripravený na lov

Nevýhody Bear Lukostreľba Neobmedzený súbojový vačkový luk

 • Vyskytli sa nejaké sťažnosti na jeho rozbitie.

Lukostrelecký lovecký luk iGlow

Myslíme si, že sa vám bude celkom páčiť iGlow lukostrelecký lovecký zložený luk, čo je 190 dolárov. iGlow ich nazýva prémiovou súpravou, pretože je nabitá mnohými vašimi lukostreľbami. Napríklad dostanete imbusové kľúče, luk, tetivu s D-slučkou, 1/8th-palcový zameriavač, gumený stabilizátor, opierka na šípy a optický zameriavač s priloženým svetlom.

Luk je ľahký 3,3 libry a meria 28 palcov na dĺžku od jednej nápravy k druhej. Šípy strieľajú pôsobivou rýchlosťou 296+ FPS pre presnejšiu streľbu na cieľ. Prepustenie je okolo 70 percent. Rovnako ako niekoľko ďalších zložených lukov, ktoré sme skontrolovali, je na iGlow nastaviteľná ťažná hmotnosť, pretože ju môžete nastaviť medzi 30 a 55 libier.

Ide o lovecký luk skrz naskrz, pretože je dodávaný v polnočnej čiernej alebo camo farbách, takže sa vo svojom okolí môžete skryť. Ramená tohto zloženého luku sú lisované a vyrobené z pevného sklolaminátu. Zahrnutá stúpačka je hliníková pre väčšiu odolnosť.

Pros lukostreleckého loveckého luku iGlow

 • Imbusové kľúče uľahčujú nastavenie dĺžky a hmotnosti náťahu tohto zloženého luku.
 • Hladké leštené končatiny tomuto luku prepožičiavajú príťažlivý povrch, ktorý by vám mohli závidieť vaši priatelia z lukostreľby.
 • Prémiová súprava zodpovedá svojmu menu, takže začiatočníci lukostrelci dostanú veľa užitočného vybavenia za menej ako 200 dolárov.
Čítať  Najlepšie zimné nohavice do 100 dolárov

Zápory lukostreleckého loveckého luku iGlow

 • Mieridlo nie je predinštalované, takže ho budete musieť pridať sami, ak chcete, aby bol zameriavač k dispozícii pri použití luku.
 • Luk iGlow bude najlepšie fungovať s 30-palcovými karbónovými alebo hliníkovými lukmi, ktoré sa predávajú samostatne.

Zložený luk Siege SAS

Ďalším na našom zozname je Zložený luk Siege SAS, ktorý je za veľmi rozumnú cenu 170 dolárov. Tento 29-palcový zložený luk obsahuje jeden papierový terč, ktorý vám pomôže začať, čo samozrejme nie je veľa. To znamená, že získate aj presný zameriavač, takže môžete začať zjemňovať každý výstrel. Súčasťou je aj zameriavač, kožená montážna slučka, 5-palcový hliníkový stabilizátor, otočná opierka šípu, D-slučka, uhlíkové šípy a trojkolíkový zameriavač.

Luk je ľahký 4 libry a je schopný strieľať rýchlosťou 206 FPS so 70-percentným uvoľnením. Toto je väčšia zložená luk ako tie, o ktorých sme doteraz diskutovali, pretože Siege má 41,5 palca od nápravy k náprave. Nie je príliš ťažký na ťahovú hmotnosť, ktorá je medzi 40 a 55 librami s maximálnou dĺžkou ťahu 29 palcov.

Ak by ste sa radšej vzdali profesionálnych funkcií, ktoré Siege ponúka so zloženým lukom SAS, je to možnosť. V tom momente by ste na luk minuli iba 130 dolárov, čo nie je zlé! Tento luk je dostupný v dvoch farebných prevedeniach, celý čierny alebo čierny so striebornou.

Pros zloženého luku Seige SAS

 • Používatelia chválili luk Siege SAS za jeho presnosť, napriek tomu, že nie je príliš drahý.
 • Ak ste lovec, je to dobrý zložený luk. Jeden používateľ spomína, že zabil kanca pomocou Siege.
 • Sortiment príslušenstva, ktorý je súčasťou Siege, je ten, ktorý budete používať stále pri zlepšovaní svojej lukostreľby.

Zápory zloženého luku Siege SAS

 • Siege hovorí, že tento zložený luk je len pre dospelých, takže nie je taký univerzálny ako ostatné luky.
 • Používatelia sa sťažovali, že pokyny neboli priložené k ich luku. To môže sťažiť montáž.
Čítať  Ako pristávajú parasails?

Southland Lukostreľba SAS Outrage

Náš posledný odporúčaný zložený luk za menej ako 200 dolárov je ďalší výber od spoločnosti Southland Archery Company, the Pobúrenie. Tento ťažký zložený luk stojí 180 dolárov, takže je presne v rámci vášho rozpočtu. Mimochodom, keď hovoríme o ťažkých nákladoch, myslíme to vážne. Tento luk má ťažnú hmotnosť až 70 libier. Najmenšia záťaž, ktorú môžete použiť, je 55 libier.

Outrage, ktorý strieľa bleskovou rýchlosťou 270 FPS, má celkovú hmotnosť 4,4 libry a dĺžku 35 palcov. Jeho dĺžka náťahu je 25 až 31 palcov, čo je približne celá dĺžka luku. Southland hovorí, že keď potiahnete strunu úplne dozadu, vygenerujete až 70 libier sily, ktorá sa potom rozdelí na dvojvalcové kladky.

Vaflový vzhľad mašle obsahuje výrezy, takže má určite zaujímavý dizajn. Outrage sa tiež môže pochváliť ABS končatinami, ktoré boli navrhnuté s ohľadom na silu, hmotnosť a rovnováhu. Tieto končatiny sú vrstvené, aby uniesli maximálnu povolenú záťaž. Ak potrebujete znížiť ťahovú hmotnosť, Southland hovorí, že môžete uvoľniť skrutku. Schudnete tak 5 kíl pri ťahaní. Podobne môžete zvýšiť ťahovú hmotnosť o 5 libier, ak dotiahnete skrutku.

Pros pobúrenia SAV

 • Southland Archery Supply Outrage je skonštruovaný pre odolnosť skrz naskrz.
 • Používatelia, ktorí vlastnia tento luk, milujú jeho vysokú kvalitu napriek tomu, že Outrage stojí menej ako 200 dolárov.
 • Ak chcete loviť stredne veľkú zver, ako sú ošípané a jelene, tento kombinovaný luk to zvládne.

Zápory pobúrenia SAV

 • Ak hľadáte prémiové príslušenstvo s lukom, Outrage ho nemá. V krabici dostanete len samotný luk a manuál.
 • Niektorí používatelia sa sťažovali, že tetivy tohto luku rýchlo prasknú a časti sa môžu odlomiť.

Záverečné myšlienky

Kúpa skvelého luku nemusí byť drahá. Keďže týchto 5 lukov je viac ako osvedčených, môžete získať kvalitu, všestrannosť a odolnosť v zloženom luku a stále minúť 200 dolárov alebo menej. Aj keď väčšina z týchto lukov je základná, s niektorými inými by sa vám mohli páčiť natoľko, že sa stanú vašou obľúbenou kombinovanou lukou pre nadchádzajúce roky!

Keď už si vyberiete luk, nezabudnite na ostatné lukostrelecké vybavenie. Pozrite si naše zoznamy najlepších diaľkomerov, lukostreleckých rukavíc a lukostreleckých terčov.