Najlepšie vnútorné aktivity pre zlé počasie na chate

Keď som na chate, rád trávim čo najviac času vonku. Ale bohužiaľ nie vždy to počasie dovolí.

Ak ste na chate a začne pršať, čo môžete urobiť? Ešte horšie je, čo ak sa zdvihne vietor a vonku bude búrka? Zostavujem zoznam mojich obľúbených aktivít, ktoré robím, keď počasie nespolupracuje. Toto sú niektoré z mojich obľúbených aktivít v interiéri a pri zlom počasí. Dúfajme, že vám to poskytne niekoľko nápadov na zábavné aktivity, ktoré môžete robiť, keď vonku nie je teplo a slnko.

Toto je živý zoznam. Keď nájdem ďalšie nápady, pridám ich. Takže ak máte nejaké nápady na zábavné aktivity, ktoré radi robíte na chate, keď počasie nespolupracuje, podeľte sa o ne v komentároch nižšie.

Prehrávať hudbu

Jedným z najlepších spôsobov, ako stráviť čas, je spievať alebo hrať hudbu.

Či už ste profík alebo úplný začiatočník, sedieť po izbe s rodinou a spievať si nejaké pesničky môže byť veľká zábava. Určite sa hodí na pohodový výlet do chatky. A ak máte nejaké nástroje, ktoré sú ľahko prenosné, je skvelý nápad vziať si ich so sebou do kabíny.

Mám veľa skvelých spomienok na posedenie pri táboráku s členom rodiny, ktorý hrá na gitare, zatiaľ čo my ostatní sme spievali ľudové piesne. Vyberte si akúkoľvek hudbu, ktorú máte radi vy a vaše deti, a vychutnajte si dobrú skladbu alebo dve!

Naučte sa mágiu

Ak máte prístup na internet a balíček kariet alebo mincu, potom je skvelý spôsob, ako stráviť čas, naučiť sa pár zábavných kúzelníckych trikov. Nech sa každý naučí nejaký trik z internetu. Keď budete mať dostatok času na precvičenie, vráťte sa spolu a pochváľte sa, čo ste sa naučili.

Možno zistíte, že učenie a predvádzanie ilúzie bola kopa zábavy a pomohlo vám stráviť čas, keď vonku zúrila búrka.

Uvarte si niečo zábavné

Toto si určite vyžaduje určitú predvídavosť. Jeden zábavný a chutný spôsob, ako stráviť čas, je uvariť niečo zábavné.

  3 spôsoby, ako vyrobiť postroj z popruhov

Či už ide o prípravu pizze od začiatku, pečenie koláča alebo varenie gurmánskej večere, spoločné trávenie času v kuchyni môže byť pre deti cennou vzdelávacou skúsenosťou a zábavným spôsobom, ako stráviť popoludnie. Ak máte nejaké recepty a ingrediencie, pečenie chleba môže byť zábava a je to skvelé jedlo, do ktorého môžete zapojiť aj deti.

Chlieb vyžaduje kysnutie a miesenie, čo dáva deťom čo robiť. A proces nevyžaduje neustálu pozornosť, ale môže trvať celý deň. Navyše je naozaj uspokojujúce vychutnať si chutné jedlo, ktoré ste pripravili.

Postavte veže na špáradlá

Môže to byť naozaj zábavná aktivita na popoludnie. Všetko, čo potrebujete, je škatuľka špáradiel a vrecko mini marshmallow.

Pomocou špáradiel na stavbu a marshmallows spojíte špáradlá dohromady a postavíte budovy, mosty, veže alebo čokoľvek chcete. Môžete to zmeniť na súťaž o to, kto postaví najvyššiu vežu za 30 minút. Alebo sa pozrite, kto dokáže postaviť najsilnejší most. Alebo si len vychutnajte popoludňajšie stavanie čohokoľvek z špáradiel.

Zahrajte si skupinovú hru

Existuje množstvo skutočne zábavných skupinových hier, ktoré nepotrebujú hernú dosku ani nič podobné. Potrebujete len ľudí.

Niektoré z mojich obľúbených sú Mafia, Znaková hra a Na spôsob príslovky. Tieto hry vedú k veľa smiechu a ako hrať tieto a niekoľko ďalších zábavných skupinových hier sa môžete naučiť v mojom článku tu.

Zahrajte si stolovú hru

Zdá sa to byť samozrejmé, ale každý rok vychádzajú nové stolové hry a môžu byť veľmi zábavné. Navyše, stolové hry môžu byť naozaj skvelou aktivitou, ktorá spája ľudí.

V dnešnej dobe máme tendenciu tráviť čas pozeraním televízie a filmov, hraním videohier a množstvom aktivít, ktoré nevyžadujú ľudskú interakciu. Stolné hry sú skvelým spôsobom, ako spojiť ľudí.

Ak máte problémy s členmi rodiny, ktorí sú príliš súťaživí, skúste možno kooperatívnu hru. Existuje veľa skvelých hier, v ktorých všetci hráči pracujú s časom, aby vyhrali. Niektoré z mojich obľúbených sú Castle Panic, Pandemic a Elder Sign. Ale je ich oveľa, oveľa viac. Pozrite si tieto kooperatívne hry dostupné na Amazone.

  Ako ďaleko môže ísť vodný skúter na jednu nádrž?

Vyberte si hru, ktorá sa hodí k záujmom vašej rodiny, a pustite sa do hry. Niektoré z najlepších rodinných rozhovorov, ktoré som mal, boli pri stolovej hre.

Natočte film

Jednou z najzábavnejších aktivít, ktoré som robil so súrodencami a bratrancami na chate, je natočiť film.

Keď som bol dieťa, museli sme si požičiavať videokameru pre dospelých, ale v dnešnej dobe potrebujete na nahrávanie zábavného videa iba mobilný telefón.

Všetci sme sa zišli a vytvorili príbeh. Všetci sa dobrovoľne prihlásili do rolí a pri nakrúcaní sme sa striedali. Na konci sme mali skutočne kýčovitý film a množstvo skvelých spomienok. Najlepšie na tom je, že si môžem znova pozrieť svoje staré filmy a prežiť tieto spomienky na ďalšie roky.

Naučte sa zaujímavé drobnosti

Vyzdvihnite si vedomostnú knihu v knižnici alebo v obchode. Knihy s hádankami alebo len zaujímavými drobnosťami môžu byť veľmi zábavné a dokážu dobre rozhýbať váš mozog.

Sedieť na chate bez knihy s vedomosťami? Stačí vygoogliť „zaujímavé drobnosti“ a pozrieť si stránky, ktoré sa objavia. Venujte tomu čas a naučte sa niečo nové.

Usporiadajte tanečnú párty

Zapnite hudbu a začnite tancovať!

Toto milujú najmä deti. Len vytiahneme mobil a pripojíme ho k reproduktorom a o chvíľu už tancujeme. Je to len naša rodina, takže nikoho nezaujíma, ako vyzerá ich tanec. Len sa pustíme a zabávame sa. Okrem trávenia času je to aj skvelé cvičenie.

Pustite si hru

Je to ako robiť film. Pre deti to môže byť veľa zábavy. Precvičovaním partií môžu stráviť celý deň. Potom zahrajú divadlo pre rodičov.

Urobte si čokoľvek, čo chcete. Choďte všetci von. Na výrobu rekvizít a kostýmov použite oblečenie a iné materiály, ktoré máte po ruke. A potom sa už len bavte.

  Najlepšie plaváky dostupné v Cabelas (a ktoré by som si vybral!)

Prečítajte si dobrú knihu

Chcete mať pokojný čas osamote? Vezmite si dobrú knihu. Vždy, keď cestujem, rád mám so sebou aspoň jednu z kníh, ktoré čítam. Takto môžem utiecť ku knihe alebo sa naučiť niečo nové, kedykoľvek potrebujem stráviť čas.

Čítanie je skvelá aktivita, keď ste uviaznutí vo vnútri a nemáte čo robiť.

Rozprávajte strašidelné príbehy pri ohni

Či už rozprávate strašidelné príbehy alebo dokonca zábavné príbehy o svojom detstve, posedenie pri krbe a rozprávanie príbehov je ďalším skvelým spôsobom, ako sa stretnúť ako rodina, zatiaľ čo počasie vás drží doma.

Večer môžu byť strašidelné príbehy veľmi zábavné. Ale treba ich skrotiť do veku ľudí, ktorí počúvajú. Napriek tomu je efekt rozprávania strašidelných príbehov v tme okolo ohňa v chatke celkom úžasný. Lepšie nastavenie si naozaj nemôžete priať.

Aj príbehy z detstva môžu byť skvelé. Umožnia vašim deťom trochu lepšie pochopiť, kto ste, a vďaka nim budete k nim príbuznejší.

Urobte si remeslo

Použite materiály, ktoré máte, a vytvorte niečo zábavné a remeselné. Ak ste tak naklonení, môžete urobiť veľa s nejakým stavebným papierom, páskou, priadzou a niekoľkými kancelárskymi sponkami.

Bojujete s nápadmi? Na Pintereste je pravdepodobne asi milión nápadov na domáce remeslá.

Zahrajte si v Počasie

Ak je vonku naozaj búrka alebo vietor, zostaňte vnútri. Bezpečnosť je na prvom mieste. Ale ak vonku len mrholí alebo sneží, možno je čas zbaliť sa a užiť si vonku.

Obujte si dážďovky a skočte do mláky. Oblečte si bundu a behajte v daždi. Ak je sneh, choďte si užiť sneh. V daždi a snehu si užijete veľa zábavy, pokiaľ sa potom môžete zohriať a vysušiť. Ak hľadáte nejaké skvelé aktivity na snehu, tu si môžete prečítať niektoré z mojich obľúbených nápadov.