Najlepšie verzie lukostreľby proti spätnému napätiu pre poľovníctvo

Vydania spätného napätia z luku sú revolučné vo svete lukostreľby. Vybrať si ten, ktorý vám vyhovuje, však môže byť trochu frustrujúce. Pre všetkých, ktorí sú na trhu s najlepšími verziami back tension lukostreľby, moje meno je Micheal Aguirre. Poďme nájsť ten pravý pre vás.

Aké sú najlepšie riešenia pre lukostreľbu so zadným napätím na lov? Nasledujúce verzie boli profesionálne testované a nadšencami lukostreľby hodnotené ako najviac odporúčané:

 • Scott Archery Longhorn Hunter Release Camo
 • TRU Ball Sweet Spot Pro
 • Vydanie Stan Element Tl
 • Vydanie Carter Evolution
 • Vydanie Tru Ball Max Hunter Pro 4

Nie všetky vydania sú rovnaké. Aby sa mohol kvalifikovane rozhodnúť, čo sa najlepšie hodí pre lukostrelca alebo lukostrelca, musí urobiť svoj prieskum. Pokračujte v čítaní a zistite všetky špecifikácie týchto uvoľňovačov horného zadného napätia.Najlepšie recenzie uvoľnenia spätného napätia

Scott Archery Longhorn Hunter Release Camo

Scott Archery je veľmi známe meno vo svete lukostreleckých produktov a je známe, že jeho uvoľnenie napätia chrbta je mimoriadne účinné. The Scott Archery Longhorn Hunter Release má tri prsty uvoľnenie napätia chrbta aby vám dodal sebadôveru pri streľbe.

Ponúka veľkú, otvorenú ergonomickú rukoväť a mikro-nastaviteľný systém držiakov. Je tiež vybavený háčikom na optimalizáciu ťahu s pásikom s automatickým uzamykaním. Je to skvelá voľba pre poľovníkov, ktorí chcú uvoľniť zadné napätie.

Najdôležitejšie:

 • Vyrobené v USA
 • Veľký ergonomický dizajn rukoväte
 • Pomôžte presnosťou a dôslednosťou
 • Mikro-nastaviteľný systém držiakov
 • Konzolový doraz pre rýchle a jednoduché nakladanie
 • Dá sa nastaviť s kliknutím alebo bez kliknutia otočením mesiaca

TRU Ball Sweet Spot Pro

Ak sa bojíte použiť uvoľnenie, potom je pre vás ideálne použiť Vydanie TRU Ball Sweet Spot zvyknúť si na používanie tohto príslušenstva. Zameriava sa na bezpečnosť a budovanie dôvery používateľa. Spolu s tým je tiež veľmi nápadné jednoduchosť používania zariadenia, pomocou jednoduchej páčky na palec sa ubezpečíte, že ste pripravení strieľať.

Toto je úžasné uvoľnenie pre každého, kto chce začať strieľať späť napätie, pretože nemusíte držať ružovú časť rukoväte otočenú dopredu, tento guľový uvoľňovač TRU je vybavený poistkou, ktorá vám umožní vytiahnuť uvoľnenie späť rukou. pohodlne. Takže ak sa chcete začať učiť napätie chrbta, toto je skvelý začiatok.

Najdôležitejšie:

 • Vymeniteľné hliníkové rukoväte
 • Bezpečnosť palcovej páky
 • 3prstový zametací hák
 • Masívne mosadzné telo

Vydanie Stan Element Tl

Vydanie Stan Element pomôcky sú ideálne, ak sa chcete zbaviť úzkosti skôr, ako vystrelíte šíp. Uvoľňovacie pomôcky Stan element sa zameriavajú na bezpečnosť a opakovateľnosť pôsobenia napätia na pomôcku za účelom vypustenia šípu. Zámok trénera pomáha začiatočníkom bezpečne používať uvoľnenie.

  Priťahuje krmivo pre psov ryby?

Uvoľnenia v štýle odporu sú na trhu pomerne nové, fungujú tak, že nastavujú uvoľňovaciu hmotnosť na vašu pridržiavaciu hmotnosť plus určitý rozdiel. Ale akonáhle budete mať plné vytiahnutie, aktivujte uvoľnenie, potom pridajte túto diferenciálnu hmotnosť a uvoľnenie sa spustí.

Najdôležitejšie:

 • Obsahuje technológiu trénerského zámku
 • Uvoľnenie by malo byť vždy nastavené na závažie luku plus malý diferenciál
 • Toto je uvoľnenie v štýle odporu
 • Bez rotácie, stlačte chrbtom a vystrelí

Vydanie Carter Evolution

Toto je vynikajúce uvoľnenie a môže byť ideálne na výučbu správneho vykonania strely. Streľba s napätím chrbta nie je pre každého a existuje veľa variácií v štýle. Vydanie Carter Evolution nemusí byť jedným z najlepších, ale určite robí svoju prácu celkom dobre.

Uvoľnenie sa spustí, keď zvýšite odpor. Ak chcete spustiť uvoľnenie evolúcie, podržte poistku stlačenú, keď sa dostanete späť do údolia a zakotvíte, potom môžete zložiť palec z poistky a potom začať tlačiť na zadnú stenu vačky, kým sa uvoľnenie nevystrelí.

Najdôležitejšie:

 • Originálna ergonomická rukoväť s tromi prstami
 • Veľmi ľahko vložiteľná západka pre použitie so šnúrkou d slučkou
 • Skutočne bezspúšťový dizajn s palcovou poistkou
 • Strely so zvýšeným napätím a silou
 • Žiadna spúšť, žiadna rotácia nevyžaduje, jednoducho ju vystrelte

Vydanie Tru Ball Max Hunter Pro 4

Tru Ball Mx Hunter je úžasné vydanie, v ruke sa cíti veľmi prirodzene, aj keď niektorým používateľom môže chvíľu trvať, kým sa pohodlne zorientujú. Toto je skvelé vydanie, je celkom jednoduché ho nastaviť a je veľmi spoľahlivé. Môže to tiež zlepšiť presnosť, pretože čeľuste sú malé, čo znižuje potenciálny krútiaci moment na strune alebo slučke.

Toto je obľúbené lovecké vydanie a tiež veľmi dobrá voľba. Pri používaní jednoducho aplikujte hladký rovnomerný ťah a mierny tlak palcom. Vrelo odporúčam túto verziu pre poľovníkov a 3D strelcov, ktorí chcú získať ručnú verziu. Nemusí to byť najvyššia kvalita, ale stále sa oplatí kúpiť.

Najdôležitejšie:

 • Toto je úplne tiché pre úspešný lov
 • Jednoduché otváranie a zatváranie čeľuste
 • Nastaviteľná citlivá skrutka
 • Hlava otočná o 360 stupňov
 • Ekonomická hlava veľkosti 1/2″

Prečo používať uvoľnenie spätného napätia?

Uvoľnenie zadného napätia, veľmi obľúbené u zložených lukov, využíva otočný strunový hákový mechanizmus, kde je hák držaný na mieste pomocou kovového mesiaca. Na vypustenie šípu musí lukostrelec natiahnuť tetivu až k rukoväti a potom otočiť uvoľňovač, aby odstránil hák z mesiaca.

Otázkou však je, prečo presne by ste mali používať uvoľnenie napätia chrbta? Dôvodom, prečo mnohí uprednostňujú tieto pred ostatnými, je to, že to odstraňuje prvok očakávania, kedy výstrel vystrelí. Lukostrelci sa často pri stlačení spúšte trhnú, vedomosť o uvoľnení výstrelu v nich vyvoláva úzkosť. S uvoľnením pántu sa už nikdy nemusíte starať o načasovanie výstrelu; vaše jediné zameranie je na stabilné držanie zostavy a mierenie na váš cieľ.

  Majú snežné skútre spätný chod? Všetko, čo potrebujete vedieť

Najlepšie vlastnosti luku

Luk, ktorý tak dobre padne do krivky vašich rúk, že máte pocit, že bol vyrobený práve pre vás, je snom každého lukostrelca. A najmä začiatočníci si vždy chcú kúpiť perfektné spúšťanie luku v nádeji, že pokročia v lukostreľbe.

Ale pokiaľ ide o uvoľnenie luku, v skutočnosti neexistuje „jedna veľkosť pre všetkých“ alebo špecifický model, ktorý musia lukostrelci dodržiavať pri každom použití. Naozaj to všetko závisí od vašich potrieb ako lukostrelca a po druhé od toho, ako vám toto uvoľnenie luku sedí. Bez ohľadu na to, ako dobre sa odporúča určité uvoľnenie luku, ak ho nemáte pevne uchopený, potom je rovnako dobré ako zbytočné.

Ako sa vyvíjala lukostreľba, vyvíjala sa aj technológia uvoľňovania luku, a aj keď sa všetko stále obmedzovalo na osobné preferencie, stále existuje niekoľko detailov, ktoré by ste si pred kúpou mali všimnúť.

Tu je niekoľko funkcií uvoľnenia luku, na ktoré by ste si pred nákupom určite mali dať pozor:

Kvalita

Materiál, z ktorého je vyrobený, môže byť jednou z najdôležitejších vlastností, aké kedy môže mať. Ak je vyrobený zo správnych a odolných materiálov, môže vydržať dlhšie a slúžiť vám lepšie, ako si dokážete predstaviť. Niektoré z najlepších spúšťačov sú buď vyrobené z hliníka alebo z ľahkého kompozitného materiálu.

Popruh

Remienok na zápästie pomáha lukostrelcovi dosiahnuť čisté a dokonalé uvoľnenie. Remienky na zápästie sa používajú hlavne pri spúšťaní ukazovákom a spúšťaní palcom. Uvoľňovač luku je omotaný okolo zápästia, čo vám dáva presnejšiu a ostrejšiu kontrolu nad časom uvoľnenia.

Náklady na náramky sa líšia, pretože spoločnosti používajú rôzne materiály. Môže to byť koža, nylon alebo dokonca neoprén. Materiál posúva náklady, ale čo je naozaj dôležité, je to, že remienok na zápästie perfektne sedí na zápästí aj na luku.

Nastaviteľnosť

Dobré uvoľnenie luku musí mať nielen ľahkú nastaviteľnosť, ale aj zostať nasadené na luku (a zápästí), keď je pripevnené. Ak sa uvoľnenie luku ľahko vysunie, môže to výrazne ovplyvniť výkon lukostrelca.

Väčšina uvoľňovacích popruhov sa vyrába buď so suchým zipsom alebo prackami. Spony sú najpreferovanejšie, pretože majú tendenciu zostať na mieste a zároveň vydávajú najmenší hluk, čo je pre poľovníkov veľmi dôležité. Popruhy na suchý zips sú tiež celkom dobré a fungovali by v prípadoch, keď sa nevyžaduje utajenie.

  Ako bezpečne jazdiť na vodnom skútri v divokej vode

Aby ste vedeli, či má spúšť luku tie nastavovacie vlastnosti, ktoré vám najviac vyhovujú, musíte sa uistiť, že vám dáva perfektnú formu streľby. Tri veci, na ktoré si môžete dať pozor, sú uvoľnená predklon, vynikajúce držanie tela a perfektný kotviaci bod. Keď sú tieto tri veci pripravené, môžete nakupovať.

Majte tiež na pamäti, že tieto vlastnosti nie sú univerzálne pre všetkých ľudí a všetky luky. To, čo funguje pre vášho priateľa, nemusí byť pre vás tou najlepšou voľbou. Je veľmi dôležité, aby ste si vzali luk do obchodu a sami si tieto veci otestovali, aby ste zistili, či sa hodí.

Pohodlie

Pohodlné uvoľnenie luku je obrovským determinantom toho, ako dobre vám pôjde streľba. Ak uvoľnenie nezodpovedá vášmu typu luku a štýlu streľby, potom je úplne zbytočné. Možno budete musieť otestovať rôzne typy uvoľnenia, aby ste vedeli, kam váš štýl zapadá. Niektorí môžu uprednostňovať uvoľnenie s napätím chrbta, ktoré nevyžadujú popruhy na zápästie, ale na dokonalé uvoľnenie využívajú „napnutie“ z natiahnutia luku.

To však môže viesť k tomu, že lukostrelec je „šťastný so spúšťou“ a chýba mu „buld-eye“ kvôli všetkému napätiu sústredenému na luk. Zatiaľ čo uvoľnenie popruhu na zápästie je ideálne pre ostatných. Bez ohľadu na to, čo vám umožní pohodlne strieľať, je v konečnom dôsledku uvoľnenie luku, ktoré musíte mať.

Získanie uvoľnenia luku veľmi závisí od toho, na čo ho potrebujete. Napríklad väčšina terčových lukostrelcov uprednostňuje uvoľnenie napätia chrbta, zatiaľ čo poľovníci uprednostňujú uvoľnenie ukazovákom a palcom (spúšť). Zatiaľ čo niektorí tradicionalisti na druhej strane potrebujú len dokonalé prstové rukavice. Väčšinou to závisí od vašich osobných preferencií. A čo je dôležité je, že vám poskytne presnosť a úroveň výkonu, ktorú požadujete.

Záver

Musí každý na lov používať pánt? Hádam nie! Ak nie ste tak presní alebo nepohodlní, spúšť môže byť pre vás lepšou voľbou. Ale ak vás to núti nespěchať a čakať na ten správny záber, tak pánt by bol pre vás ako stvorený.

Takže prepnite na zadné napätie alebo uvoľnenie pántov, aby ste si uľahčili život a lukostreľba bola pre vás oveľa príjemnejším zážitkom. Viac podrobností o rôznych štýloch pomôcok na uvoľnenie z luku nájdete v našom článku.