Najlepšie trollingové návnady na pstruhy, ktoré prekonajú všetky ostatné

Trolling na pstruhy je ošemetná záležitosť. Niektoré dni pstruh uhryzne akúkoľvek návnadu, ktorú vlečiete za loď. Ostatné dni sa zdá, že v jazere nie je ani jedna ryba. Jedno je však isté. Nie všetky trollingové návnady sú si rovné.

Váš čas na vode je vzácny, takže ho nestrácajte používaním podpriemerných nástrah. Bez ohľadu na to, ako pstruh sa zdá byť vyberavý, vždy sa nájde niečo, čo ich zaujme.

Chcete vytvoriť spoľahlivé zariadenie na trolling na pstruhoch, ktoré nikdy nezlyhá? Potom ste na správnom mieste. Po mnohých rokoch trollingu na pstruhy sme sa prehrabali bahnom a teraz máme súpravu na trolling, ktorá obsahuje len tie najlepšie návnady na pstruhy.

Tu je rýchly pohľad na 9 najlepších trollingových návnad na pstruhy, ktoré prekonávajú všetko ostatné na vode.

1. Snubný prsteň Mack’s Lure

2. Mackova návnada Cha Cha Squidder

3. Wordenov Vibric Rooster Tail

4. Lyžica Acme Kastmaster

5. Thomas Buoyant Lyžica

6. Yakima Bait Platýs

7. Rapala Original Floating Lure

8. Pištoľ Petes

9. Trolling muchy

Už nechoďte domov s prázdnymi rukami. Pokračujte v čítaní a zistite, prečo potrebujete tieto návnady na vláčenie pstruhov a ako ich používať. Postupujte podľa odkazov a pozrite si každú návnadu v obchodoch BassPro.

1. Snubný prsteň Mack’s Lure

Snubný prsteň je legenda medzi legendami. Žiadna škatuľka nie je kompletná bez nej. Tento beztiažový in-line spinner má ten správny blesk na všetkých správnych miestach. Je to tepaná kovová čepeľ a klasický remienok „snubného prsteňa“ vsadený medzi pestrofarebné korálky robia z tejto trollingovej návnady smrtiacu pre každého pstruha, ktorý vám skríži cestu.

Desiatky farebných kombinácií a štýlov čepelí vám pomôžu prispôsobiť vašu prezentáciu tak, aby zužitkovala vaše zahryznutie.

Ako trollovať so snubným prsteňom

Trolling so snubným prsteňom je jednoduchý, ale dôsledné uhryznutie pstruhov si vyžaduje jemné doladenie.

Pre naskladneného pstruha dúhového uprednostňujeme originálny Snubný prsteň. Čepele z tepaného niklu a tepanej mosadze dobre fungujú v rôznych svetelných podmienkach. Majte po ruke niekoľko farieb vrátane farieb s chartreuse, oranžovými alebo ružovými korálkami.

Snubné prstene je najlepšie trollovať 12-20 palcov za dodger alebo gang troll rig. Keď je potrebný jemnejší prístup na zacielenie na väčšie pstruhy, skúste trolling na rotačke samostatne s deleným záberom 24 palcov vpredu, aby ste pridali nejakú váhu. Preklopte hák kúskom nočného náradia, aby ste uzavreli dohodu.

Nech už skončíte s trollovaním snubného prsteňa, odporúčame vám vymeniť háčiky za vysokú kvalitu Jemné háčiky Gamakatsu so širokou medzerou. Tie výrazne zvýšia pozitívne nachytanie a zabránia strate rýb. Háčiky v štýle chobotnice, ktoré sa dodávajú s týmito rotačkami, fungujú dobre, ale verte mi, ak prepnete, nachytáte viac rýb.

2. Mack’s Lure Cha Cha Squidder

Cha Cha Squidder je zameraný na rybárov Kokanee, ale rýchlo sa stal obľúbeným aj u pstruhov. Sukne s chobotnicou dodávajú štandardnej prívlačovej súprave vzrušujúci kúsok odlesku. Skombinujte to s bleskom a vibráciami produkovanými smajlíkovou čepeľou a máte bezkonkurenčnú ponuku pre vyberavých pstruhov

Tandemové háčiky robia Cha Cha Squidder perfektným na trolling so šťavnatým nočným hlodavcom. Tento dodatočný stimul privádza veľké dúhy do divočiny. K dispozícii je široká škála farebných kombinácií.

Čítať  Rybolov s kukuricou je nezákonný: Odpoveď pre všetkých 50 štátov

Ako trollovať s Cha Cha Squidderom

Cha Cha Squidder možno loviť na pstruhy podobne ako Snubný prsteň. Jediným rozdielom je použitie kratšieho nadväzca pri jeho použití za dodgerom. Našou preferenciou je rozsah 8-14 palcov. Umiestnenie Cha Cha bližšie k dodgerovi zvyšuje pôsobenie sukne chobotnice.

Akákoľvek zo živých farieb chartreuse, ružovej a oranžovej farby funguje skvele. Naše obľúbené farby, najmä pre aplikácie s čistou vodou, sú modrý rozstrek alebo fialová žiara. Priložené tandemové háčiky opäť fungujú dobre, ale upgrade na háčiky vyššej kvality zlepšuje háčiky.

3. Wordenov Vibric Rooster Tail

Rooster Tails sú už dlho klasickou inline prívlačou s váhou pre náročných lovcov pstruhov. Avšak každý, kto pozná originálny dizajn Rooster Tail vie, že čepele sa pri nižších rýchlostiach trollingu spoľahlivo neotáčajú.

Našťastie to už nie je problém. Vibric Rooster Tail obsahuje upravený dizajn čepele a tela, ktorý zaisťuje spoľahlivé otáčanie a vibrácie pri nízkych rýchlostiach navíjania. Získate rovnaký pstruh zabíjajúci perie, ale teraz môžete ľahko trollovať.

V rade Vibric nájdete väčšinu rovnakých farieb, ktoré sú obľúbené na pôvodných Rooster Tails. Rozsah závaží od 1/16 do 1/2 unce vám tiež pomôže zamerať sa na pstruhy v rôznych hĺbkach.

Ako trollovať s Vibric Rooster Tail

Vibric Rooster Tail je jednou z najjednoduchších návnad na tomto zozname, s ktorou sa dá trollovať. Môžete ich trollovať s nastavením blikača, ale uprednostňujeme trolling samotného Rooster Tails.

Trolling Rooster Tails s rotujúcim navijakom vám umožňuje nahodiť za člnom pre rýchle nasadenie. Pridajte otočný valec asi 2 stopy pred návnadu, aby ste znížili krútenie šnúry.

Vaša voľba farby a hmotnosti závisí od podmienok vody, ale veľkosti 1/4 unce v bielej, čiernej, hnedej a chartreuse vždy fungujú. Zlaté a strieborné čepele fungujú najlepšie pri slabom osvetlení. Háčik môžete nakloniť pomocou červa, ale dávajte pozor, aby ste sa vyhli ďalšiemu roztočeniu nástrahy.

4. Acme Kastmaster Spoon

Ak existuje jedna návnada s neobmedzenými aplikáciami, bola by to Acme Kastmaster. Môžete ju džgovať, hádzať a dokonca s ňou trollovať. Čo sa týka trollovacích lyžíc, Kastmaster’s patria medzi popredných výrobcov všetkých druhov pstruhov.

Jedinečný dizajn Kastmaster prepožičiava rýchly skok a kolísanie, ktoré privádza pstruhy do šialenstva, keď sú vláčené pomalou až strednou rýchlosťou. Rôzne veľkosti a hmotnosti vám umožnia pokryť celý vodný stĺpec pre úspech počas celej sezóny. Vyberte si z množstva krásnych povrchových úprav, ktoré určite prilákajú každého pstruha.

Ako trollovať s lyžičkou Acme Kastmaster

Trolling na pstruhy s lyžicou Kastmaster je trochu iný ako trolling na prívlač. Vyváženie rýchlosti trollingu s hmotnosťou návnady je dôležité pre dosiahnutie správnej hĺbky.

Keď sú pstruhy plytké, použite 1/12 až 1/6 uncovú lyžicu pri nízkych rýchlostiach. Keď ryba zatlačí hlbšie, zväčšite veľkosť lyžice na 1/4 alebo 1/2 unce. Upravte rýchlosť trollingu podľa potreby, aby sa lyžica neponorila príliš hlboko. Ak potrebujete ísť hlbšie, pridajte olovené závažie.

Čítať  Inline vs rotujúce navijaky: Vyberte si to najlepšie pre rybolov na ľade

Kastmaster’s sa ľahko ovládajú pomocou rotujúceho náradia a rýchlo sa nasadzujú len nahodením za člnom, ako by ste to robili s rotačkami s váhou. Strieborná, zlatá, modrá/strieborná a červená/zlatá sú klasické farby, ktoré produkujú ryby v každej situácii.

5. Thomas Buoyant Lyžica

Len málo trollovacích lyžíc ulovilo toľko pstruhov ako lyžica Thomas Buoyant Minnow. Je to nevyspytateľná akcia dokonale napodobňuje vystrašenú alebo zranenú mieň. V porovnaní s Kastmaster má Buoyant lyžica jemnejšiu akciu, ktorá je niekedy preferovanou prezentáciou.

K dispozícii sú takmer dva tucty žiarivých povrchových úprav a každá nástraha je vybavená priľnavými ostrými trojháčikmi pre bezpečné súpravy háčikov. Veľkosti sa pohybujú od 1/6 do 5/8 unce.

Ako trollovať s Thomas Buoyant Spoon

Lyžica Thomas Buoyant má na svoju váhu väčší profil ako Kastmaster. Bude teda jazdiť o niečo vyššie vo vodnom stĺpci pri rôznych rýchlostiach trollingu. Ak potrebujete ísť hlbšie, budete chcieť pridať ďalšie olovené závažie. Pri kŕmení pstruhov pri hladine lovte menšie veľkosti bez hmotnosti.

Červená a zlatá alebo čierna a strieborná farba je smrteľná. Začnite s veľkosťou 1/4 unce pre najuniverzálnejší prístup pri trollingu. Hoďte to 60 až 75 stôp za loď a pomaly trolujte. Ak je akcia správna, na špičke prúta by ste mali vidieť jemné odskočenie.

Ak nakloníte akúkoľvek lyžicu malým kúskom nočného robota, môžete zvýšiť mieru úlovku. Len sa uistite, že pridanie návnady nebráni činnosti lyžice.

6. Yakima Bait Platýs

Pokiaľ ide o prilákanie rýb, Yakima Bait Flatfish je na špičkovej úrovni. Táto návnada v štýle zástrčky sa pri ťahaní vláči zo strany na stranu a vytvára ďalekosiahle vibrácie, ktoré pstruhy nemôžu ignorovať.

Či už mierite na trofejné dúhaky alebo na malé zarybnené pstruhy, je tu Flatfish, ktorý sa vám bude hodiť. V hlbokej vode sa Hawg Nose Flatfish ponára tam, kde plávajú veľké ryby. Každá zo 14 dostupných farieb je testovaná v teréne a je dokázané, že chytí ryby za všetkých podmienok.

Ako trollovať s ploskáčom Yakima Bait

Na rozdiel od inline rotačiek a lyžičiek je Flatfish plávajúca nástraha. Aby ste dosiahli hlbšie zavesené ryby, budete musieť použiť olovené závažia alebo downrigger. Keď sú teploty vody na začiatku jari a na jeseň chladné, stačí jeden 1/8 uncový ponorný záchytný bod na udržanie tejto nástrahy v zóne zásahu.

Pre väčšinu pstruhov je ideálna veľkosť F4 alebo F5. Flatfish môžete použiť aj za gangovými trolmi a inými blikačmi. Pri vláčení na pstruhy zvyčajne nepoužívame návnadu s pleskáčmi, ale aplikácia vôní je často úspešná.

7. Originálna plávajúca nástraha Rapala

Ak je vaším cieľom zabíjanie veľkých trofejných pstruhov, potom by mal byť Rapala na začiatku vášho zoznamu. Originálne plávajúce Rapala vystavuje prvotriednu imitáciu mienky, ktorá oklame aj tých najopatrnejších pstruhov.

So svojimi realistickými lakovanými povrchmi a neodolateľnou akciou zostávajú Rapalas jednou z najlepších vláčiacich nástrah na pstruhy. Keď je všestrannosť prvoradá, siahnite po plávajúcej nástrahe Rapala Original. Malé veľkosti sú ideálne pre zarybnené pstruhy, zatiaľ čo najväčšie sú dôsledne rozdrvené veľkými hnedákmi a zadržanými dúhačkami.

Čítať  Najlepšie tipy na chytanie Nightcrawlerov

Ako trollovať s Rapalou

Môžete trollovať s Rapala buď na baitcaster alebo na prívlač. Pre pstruhy na začiatku sezóny trolujte Rapalas bez hmotnosti. Väčšina veľkostí klesá o 6 alebo 7 stôp v závislosti od vašej rýchlosti trollingu. Keď teplota vody začne stúpať a pstruhy smerujú do hlbších vôd, pridajte váhu rybám v strednej hĺbke.

Pre zarybnené pstruhy sa zdá, že najlepšie fungujú menšie 1,5-palcové a 2-palcové Rapala. Zriedkavo používame blikače s Rapalas, ale môžu pomôcť v zafarbenej vode pritiahnuť vzdialené pstruhy. Ak naháňate trofejné pstruhy, trolujte s 3,5-palcovým alebo väčším Rapalom. Firetiger, pstruh dúhový, pstruh potočný, purpurový a strieborný sú najlepšie produkujúce farby pre pstruha dúhového.

8. Pištoľ Petes

Na ulovenie väčšieho množstva pstruhov je niekedy potrebné zmenšiť sa a ísť prirodzenou cestou. Pištoľ Pete trolling muchy sú len lákadlom pre túto prácu. Tieto jedinečné vrtuľové mušky sa ťažko hľadajú, ale oplatí sa ich uloviť, ak ich môžete dostať do rúk.

Tieto návnady sú založené na populárnych vzoroch streamerov, ako je vlnený bugger, a obsahujú len trochu blesku a vibrácií pomocou malej podpernej čepele vpredu. Viaceré farby a vzory vám pomôžu zladiť poklop a dodávajú sa s háčikmi veľkosti 6 až 10.

Ako trollovať s Pistol Petes

Väčšinu času sa mušky Pistol Pete najlepšie vláčia jedným malým deleným výstrelom umiestneným 24 palcov pred muškou. Pomocou prívlačového prúta ho nahoďte za loď a pomaly trolujte. Ak sú pstruhy pod tlakom a ľahko sa vystrašia, trollujte s dlhou šnúrou Pistol Petes bez váhy.

Pištoľ Petes sa dobre hodí na aplikácie s čistou vodou, ale ak je potrebný ďalší blesk, môžete použiť dodger alebo blikač. Trollujte s týmito návnadami ako s ktorýmkoľvek beztiažovým prívlačovým zariadením a neváhajte pridať malý kúsok červa pre extra punc vône.

9. Trolling muchy

Medzi najviac využívané návnady na pstruhy patrí muška trollingová. Trollingové mušky, používané v tandeme s dodgerom alebo blikačom, sa ukázali ako najzvodnejšia návnada na trofejné pstruhy na vode. Prečo ich nepoužíva viac rybárov, je záhadou, ale silu trollingových múch môžete ľahko využiť.

Niektoré z najlepších trollingových múch vyrába Arktická líška. Tieto muchy napodobňujú mieň a prírodné krmivo takmer také dobré ako skutočné. Takmer každý vzor streamera funguje ako trollingová muška. Vlnené čučoriedky, trblietavé miechy a mickey finns fungujú dobre.

Ako trollovať pomocou trollovacích múch

Trollingové muchy sú veľmi všestranné. Môžete trollovať na pstruhy s muchami pomocou dodger, blikačov alebo taktiky dlhého vlasca. Ak chcete obísť malých vysadených pstruhov a zamerať sa na veľkých chlapcov, pozrite si naše kompletný návod na trolling s muchami.

Záverečné myšlienky

Výber správnych nástrah je rozhodujúcim prvým krokom k chytaniu väčšieho množstva rýb. To však nie je jediná vec, ktorú musíte ovládať. Zlepšite všetky svoje schopnosti trollovania tým, že si pozriete naše články o všetkom od najlepšie trollingové prúty na pstruhy, ako trollovať bez downriggerov, a dokonca zvládnutie rýchlosti trollingu, aby ste nachytali viac rýb.