Najlepšie topánky na ľadový rybolov, ktoré vás udržia v suchu a teple

Ak chcete mať úspešný rybársky výlet na ľade, musíte sa udržiavať v teple, čo môže byť pri teplotách pod nulou ťažké. Základom je teplo sa obliecť, no jeden aspekt oblečenia, na ktorý ľudia niekedy zabúdajú, je to, čo si dáte na nohy. Teplé topánky sú nevyhnutné na udržanie tepla a sucha. Aby ste si uľahčili život, tu je zoznam niektorých najlepších topánok, ktoré nájdete.

Pánska dobyvateľská čižma Sorel


Tieto kožené topánky udržia vaše nohy pokoj pri teplotách až do mínus 40 stupňov Fahrenheita vďaka 400 gramom izolácie. S tak pôsobivou ochranou nebudete musieť ani myslieť na to, že vám bude zima na nohy.

Tieto topánky Sorel sú tiež vodeodolné. Keď prejdete snehom alebo aj trochou vody, nebudete sa musieť báť, že by vám premokli nohy. Táto funkcia je mimoriadne dôležitá, pretože ak zmoknete, nebude vám teplo.

Môžete tiež utiahnuť oblasť v hornej časti každej topánky tak, aby pevne objala vašu nohu. Týmto spôsobom, aj keď sa budete plahočiť hlbokým snehom, nič z toho sa nedostane do vašej topánky a nezblázni vás.

K dispozícii je tiež odnímateľná stielka, ktorá by mala zvýšiť pohodlie a dodatočnú tepelnú ochranu.

Tieto topánky sú teplé a mali by ste sa v nich cítiť pohodlne. Topánky Sorel Conquest môžete získať na Amazone za cenu nizsiu ako som ocakaval.

Muck Boots Woody Arctic Ice


Aj keď sú tieto topánky jasne navrhnuté na lov, nebojte sa: veľmi vám pomôžu aj pri love na ľade.

Odhaduje sa, že vás udržia v pohodlí pri teplotách až do mínus 60 stupňov Fahrenheita. Teraz je poriadne chladné počasie. Ak je teplota vyššia ako 30 stupňov Fahrenheita, na druhej strane sa vám v skutočnosti začne príliš teplo.

Prirodzene, také teplo je dosiahnuté mäkkou fleecovou podšívkou a 2-milimetrovou termo penou umiestnenou pod stielkou. Tieto funkcie vám tiež pomôžu udržať vaše nohy v pohodlí.

Tieto topánky sú navrhnuté tak, aby boli úplne vodotesné. Keď uvidíte sneh, nemusíte sa báť. Prejdite priamo cez.

  Priemerný počet kalórií spálených počas 1 hodiny sánkovania

Navyše, vzhľadom na to, že topánky sú výnimočne vysoké, bude veľmi ťažké dostať sa dovnútra akýkoľvek sneh, takže zostanete úplne v suchu, pokiaľ neskončíte v ničom príliš hlbokom.

Špeciálny druh gumy, z ktorej sú tieto čižmy vyrobené, by sa mal časom prispôsobiť tvaru vašej nohy, vďaka čomu budú veľmi pohodlné.

Čižmy sú tiež tlmiace nárazy, čo bude znamenať rozdiel vo vašom pohodlí na dlhú dobu. Je to preto, že ak topánky pohlcujú časť energie z vašich krokov, na vaše chodidlá pôsobí menšia sila. Takže v konečnom dôsledku budú vaše nohy menej unavené.

Tieto čižmy sú mimoriadne teplé a navyše sa v nich budete cítiť veľmi pohodlne. Udržiavajú teplo v úžasnej miere a neprenikne do nich žiadna voda. Ak sa tešíte na dlhý deň rybárčenia na ľade, v týchto topánkach budete mať istotu. Na Amazone, Muck Boots sú dostupné za skvelú cenu.

Bogs pánske klasické ultra


Tento pár čižiem od Bogs je vyrobený z gumy. Je vhodná najmä do nepriaznivého počasia. Niekedy chcete ísť na ryby na ľad, ale sneží alebo dokonca prší ako šialené. Za predpokladu, že máte vybavenie na zvyšok tela, tieto topánky sú ideálne na takýto deň.

Je to preto, že každá z týchto topánok má silný vodotesný obal. Bez ohľadu na to, aké bláznivé počasie vás stretne, s týmito čižmami sa môžete cítiť pohodlne.

Guma každej čižmy sa natiahne, takže aj keď sa vám spočiatku nebude zdať taká pohodlná, tvar sa prispôsobí a začne zodpovedať tvaru vašich nôh.

Pokiaľ ide o teplo, sú komfortne hodnotené pre teploty až do mínus 35 stupňov Fahrenheita. Je veľmi zriedkavé, že na väčšine miest nájdete nižšie teploty, takže pokiaľ ide o vaše nohy, nikdy by ste sa nemali obávať teploty, keď máte tieto topánky. Existujú však aj iné topánky, ktoré ponúkajú podstatne viac tepla, takže ak zistíte, že potrebujete viac, mali by ste sa poobzerať inde.

  10 najlepších uhlíkových šípov na lov – Sprievodca kupujúcim

Tieto topánky v skutočnosti nie sú najlepšie na prechádzku hlbokým snehom, pretože existuje šanca, že by sa tam mohol nejaký sneh zošmyknúť. Ak sa však budete držať čo najďalej od takého snehu, mali by ste byť v poriadku. Ako som už povedal, keď príde sneh, tieto topánky ponúkajú fantastickú ochranu.

Zistíte, že tieto topánky sú veľmi odolné, pretože sú navrhnuté s ohľadom na pracovníkov. Ak ich plánujete používať iba na rybolov na ľade, pravdepodobne vydržia mnoho rokov, čo vám z dlhodobého hľadiska ušetrí trochu peňazí.

Ide o kvalitné čižmy, ktoré udržia vaše nohy v suchu a teple. Samozrejme, nie sú najvhodnejšie na prechádzky v hlbokom snehu. Pokiaľ však nie je príliš veľa nánosov, nebudete mať žiadne problémy, aj keď bude pršať.

Topánky Bogs Classic nájdete na Amazone, kde môžete vidieť veľa pozitívnych recenzií zákazníkov.

Pánske Bates GX-8 GORE-TEX


Vodotesnosť týchto kožených topánok je vynikajúca. Hoci topánky perfektne udržia vodu a sneh, sú navrhnuté tak, aby boli priedušné. To znamená, že para z vášho potu bude môcť uniknúť. Vaše nohy tak budú suchšie, a to znamená, že budú teplejšie a pohodlnejšie.

Každá z týchto topánok má bočný zips, ktorý jednoducho uľahčuje obúvanie a vyzúvanie.

Podrážka je protišmyková, čo zvyšuje vaše pohodlie a bezpečnosť. S protišmykovou podrážkou sa vám nohy v topánkach nebudú kĺzať, takže nebude dochádzať k nepríjemnému treniu a nestratíte rovnováhu. To je užitočné, pretože v prípade topánok chcete, aby boli o niečo väčšie ako vaše bežné topánky, aby ste dosiahli maximálne teplo a pohodlie.

Tieto topánky majú 200 gramov izolácie. Presné hodnotenie komfortu nie je známe. Ale na základe tohto čísla možno s istotou povedať, že tieto topánky nie sú určené do tak extrémne chladného počasia ako niektoré iné, na ktoré som sa pozrel. Na väčšinu zimných dní na väčšine miest budú tieto čižmy úplne v poriadku. Ale ak ste vonku v mínusových teplotách, vaše nohy môžu skutočne začať chladnúť.

  Ako pripraviť podmienky na zlaňovanie

Takže tieto topánky sú skvelé pre zimné dni, ktoré sú chladné, ale nie extrémne chladné. To platí najmä preto, že sa vysporiadajú s vaším potom oveľa lepšie ako väčšina iných topánok, a to by malo udržať vaše nohy v super pohodlí. Na Amazone, topánky Bates GX-8 sú dostupné za vynikajúcu cenu.

Vodiace zariadenie Giant Timber II


Tu je ďalší pár zimných poľovníckych topánok, ktoré skvele poslúžia pri rybolove na ľade. Či už lovíte alebo lovíte na ľade, ide o to, že budete dlho vonku v mrazivom chladnom počasí, takže topánky, ktoré plnia úlohu pri jednej činnosti, ju urobia pri inej.

Ak sa vám nepáči maskáčový vzhľad, je to samozrejme nešťastné, ale stále sú to skvelé topánky, takže by ste ich mohli aj tak zvážiť.

Tieto topánky sú zatiaľ najteplejšie, aké som kedy videl. Sú komfortne hodnotené pri mínus 58 stupňoch Fahrenheita. Aj keby som mal tieto čižmy, nemyslím si, že by som išiel von, keby bola teplota taká nízka. Ale som šťastný, že viem, že keby som sa mal odvážiť von, moje nohy by boli v poriadku!

Tieto topánky dosahujú takú ochranu vďaka neuveriteľnej 1400 gramovej izolácii. To je veľa izolácie.

Vynikajúca vodeodolná membrána udrží vaše nohy pri chôdzi v snehu úplne v suchu. Topánky sú tiež dosť vysoké, takže ani hlboký sneh nebude problém, pokiaľ nehovoríme o snehu hlbokom niekoľko metrov.

Tieto topánky sú tiež navrhnuté pre dobrú priedušnosť, takže keď sa vaše nohy začnú potiť, znížia množstvo vlhkosti vo vnútri. To by mohlo znamenať veľký rozdiel vo vašom pohodlí.

Toto je pôsobivý pár topánok. Neuveriteľne teplé a vodeodolné. Sú všetko, čo potrebujete pri rybolove na ľade a pravdepodobne ešte viac. V Amazone, Topánky Guide Gear Giant Timber sú na predaj za nízku cenu, ktorá ma úprimne prekvapila.