Najlepšie rotačky

Prívlačové navijaky sú nevyhnutným doplnkom pri love s bobbermi alebo náväzcami, mŕtvou alebo živou návnadou a dokonca aj umelými nástrahami. Potom, čo ste videli kamaráta, ako má skvelý deň na rybolove s rotačkou, chcete ju vlastniť aj vy, tak ktoré sú tie najlepšie?

Toto je 10 najlepších rotačiek pre rybárov:

  • Shimano Stradic
  • Rotačný navijak Ozark Trail 5+1 s guľôčkovým ložiskom
  • Lew’s American Hero Speed ​​Spin Navijak
  • Prívlačový navijak Okuma Stratus VI
  • Prívlačový rybársky navijak Shimano Sienna
  • Nízkoprofilový rybársky navijak Abu Garcia Revo SX
  • Navijak Daiwa Regal LT
  • Prívlačový rybársky navijak Pflueger President
  • Avet HX
  • Ugly Stik GX2 Youth Rod

Čo robí každý z týchto 10 rotujúcich kotúčov takými fenomenálnymi nálezmi? Presne to vám prezradíme v tomto článku. Prejdeme si každý kotúč a porozprávame sa podrobne o jeho vlastnostiach a cenách, aby ste si mohli vybrať ten najlepší pre vás!

Toto je 10 najlepších rotujúcich navijakov

Shimano Stradic – 210 dolárov

Začiatok nášho zoznamu je Shimano Stradicktorá zahŕňa modely ST1000HGFL a STC3000XGFL.

Pre odolnosť prevodovky Shimano pridáva technológiu X-Ship. Vodoodpudivá vrstva X-Protect je navrhnutá tak, aby odolávala korozívnym a škodlivým účinkom vody.

Pri zachovaní prívlačového navijaka pomáha aj labyrintová konštrukcia, ktorá zlepšuje úroveň odolnosti voči vode a zároveň zachováva nízku hmotnosť otáčania rotora a ozubeného kolesa. Waterproof Drag je tiež odolný voči poveternostným vplyvom.

So Silent Drive, keď nahodíte, váš navijak vydáva menej hluku, takže neruší ryby. Tiež sa vám bude páčiť systém riadenia propulznej línie, ktorý vám umožní predĺžiť vzdialenosť nahadzovania v porovnaní s použitím dizajnu pier cievky. Vďaka tomuto systému riadenia budete vystavení menšiemu riziku uzlov vetra a spätných nárazov.

Prevodovka a telo Hagane sú kovy odolné voči nárazom, vďaka čomu sú hladké, odolné a menej sa ohýbajú.

S Cross Carbon Drag si môžete vybrať z viacerých nastavení brzdenia ako kedykoľvek predtým, pričom všetky sú hladké ako maslo. Dvojrýchlostný oscilačný systém Aero Wrap II vytvára krížový vzor cievky, ktorý znižuje trenie vlasca.

Shimano Stradic si môžete kúpiť vo veľkosti 1000 alebo 3000 cievok s vymeniteľným aportom.

Navijak s guľôčkovým ložiskom Ozark Trail 5+1 – 20 dolárov

Kto hovorí, že dobrý navijak musí byť príliš drahý? My nie! The Ozark Trail 5+1 je k dispozícii za menej ako 50 dolárov, no určite prinúti všetkých vašich rybárskych kamarátov rozprávať.

Titánové vedenie vlasca je vyrobené tak, aby vydržalo, rovnako ako precízne rezané prevody. Dostupný prevodový pomer pre tento navijak je 5,1:1.

Ozarkov navijak má eloxovanú a opracovanú hliníkovú cievku, ako aj jednosmerné spojkové okamžité antireverzné ložiská. Ložiská zastavujú vôľu na navijaku, takže môžete svoje úlovky priviesť s menšou drámou.

Odstredivý brzdový systém je nastaviteľný a Trail má tiež zosilnené grafitové bočnice a rám, ktorý udržuje veci ľahké, takže môžete loviť presne tak, ako chcete.

Čítať  Ako zistiť uhryznutie pri love bobberov

Lew’s American Hero Speed ​​Spin Reel – 30 dolárov

Klasický prívlačový navijak, ktorý si zaslúži vašu pozornosť Lewov americký hrdina.

Hoci je to lacné, American Hero sa môže pochváliť technológiou Speed ​​Lube, ktorá je navrhnutá tak, aby odolala všetkým druhom počasia, od horúcich a vlahých letných dní až po chladnejšie jesenné popoludnia. Viackotúčový brzdový systém je zámerne predimenzovaný pre správne trenie na cievke.

Rukoväť American Hero je vyrobená z odolného eloxovaného hliníka. Gombík SoftTouch zabraňuje vzniku pľuzgierov a bolesti. Rukoväť môžete dokonca sklopiť, aby neprerušila váš najnovší úlovok.

Ozubené koleso je z masívnej mosadze, ktorá je presne vyrezaná, zatiaľ čo očko je zo zhrubnutého hliníka a cievka je z dvojito eloxovaného hliníka. Rotor je z grafitu, ktorý neváži veľa, no stále je odolný. Tenká je aj prevodovka.

American Hero má systém piatich ložísk, ktorý obsahuje jednosmerné spojkové ložisko Zero-Reverse, ktoré dokáže udržať váš náklad v pohybe správnym smerom, takže nikdy nezmeškáte potenciálne skvelý úlovok.

Navijak Lew’s American Hero speed spin je dostupný vo veľkostiach navijaka 200 alebo 300 s vymeniteľným navijakom.

Rotačná cievka Okuma Stratus VI – 50 dolárov

Okuma je dôveryhodné meno v rybárskych prútoch a navijakoch, teda ich Prívlačový navijak Stratus VI určite si zaslúži miesto v tomto zozname. Je to nielen vysoká kvalita, ale aj primeraná cena.

Môžete si vybrať z piatich modelov Stratus VI, ktorými sú SVI-10-CL, SVI-30-CL, SVI-40-CL, SVI-55-CL a SVI-65-CL. Rozsah prevodových pomerov je 4,8:1 až 5,0:1.

Pri manipulácii s týmto navijakom určite oceníte EVA gombík, ktorý sa skvele drží v dlani. Opracovaná hliníková cievka je pripravená na všetky vaše rybárske dobrodružstvá. Cievku vylepšuje lano, ktoré je na Stratus VI tučnejšie ako to, čo vidíte na iných cievkach.

Eliptický prevodový systém zlepšuje výkon navijaka, rovnako ako Okuma’s CFR, čo je skratka pre technológiu Cyclonic Flow Rotor.

Musíme sa baviť aj o grafitovom tele prívlačového navijaka, ktoré je odolné voči korózii, aby vyzeralo ešte dlho dobre.

Ďalšími funkciami sú strojovo rezané presné mosadzné pastorkové koleso, antireverzné ložisko Quick-Set a 1RB+6BB na zlepšenie plynulosti.

Okuma Stratus VI má vymeniteľný aport. V závislosti od modelu je veľkosť kotúča 10, 30, 40, 55 alebo 65.

Prívlačový rybársky navijak Shimano Sienna – 30 dolárov

Tu je ďalší skvelý navijak od spoločnosti Shimano Sienna.

Sienna, navrhnutá pre výkon a rovnováhu, obsahuje systém riadenia pohonnej línie Shimano, ktorý, ako si spomeniete, znižuje riziko veterných uzlov a zlepšuje vzdialenosť nahadzovania.

Zahrnutý Super Stopper II vám umožní okamžite zablokovať spätný chod bez akejkoľvek šance na spätné prehrávanie. Vďaka systému ložísk 3+1 je Sienna ideálnou voľbou pre ľahký pobrežný rybolov, ako aj pre sladkovodný rybolov.

Tento ľavý/pravý rybársky navijak je známy svojou schopnosťou reagovať. Pre Shimano Sienna si môžete vybrať z rôznych prevodových pomerov vrátane 5,0:1, 5,2:1, 5,6:1 alebo 6,2:1.

Čítať  Môžu RV kempovať cez noc u Cabela's?

Nízkoprofilový rybársky navijak Abu Garcia Revo SX – 160 dolárov

Produkt Amazon’s Choice, Nízkoprofilový navijak Abu Garcia Revo SX môže to byť aj vaša voľba.

Je pravda, že ide o drahší navijak ako mnoho iných, ktoré sme doteraz preskúmali. Revo SX má však veľa skvelých funkcií, ktoré odôvodňujú cenu. Napríklad je tu cievka Infini II, ktorá zvyšuje vašu zlievateľnosť a dokáže vydržať aj „extrémne zaťaženie,“ hovorí Abu Garcia.

Jedno valčekové guľôčkové ložisko pri použití v spojení s deviatimi ložiskami z nehrdzavejúcej ocele vám uľahčí navíjanie a zlievateľnosť, pretože oboje bude ľahké a prirodzené. DuraClutch má tiež všetky druhy výhod, vrátane lepšej hladkosti odhodu, menšieho odporu palca a odolnosti.

Dvojité brzdenie ako súčasť brzdového systému Infini využíva odstredivé brzdenie a magnetiku na udržanie oboch polovíc puzdra pod kontrolou bez ohľadu na to, aký štýl návnady používate.

S rámom zo zliatiny X2-Craftic, ktorý je pevný a zároveň ľahký, získate rotačku odolnú voči korózii, ktorá zvládne zvýšený brzdný tlak. Rám je tiež vybavený rukoväťou s dĺžkou 90 milimetrov s extra veľkým PVC gombíkom pre pohodlie, pákový efekt a manipuláciu.

Bočné dosky sú z uhlíka C6, čo zvyšuje odolnosť a pevnosť bez toho, aby bola vaša rotačka ťažšia.

Systém Power Stack Carbon Matrix Drag System, ktorý je súčasťou Revo SX, je ďalšou výnimočnosťou. Maximálne množstvo odporu, ktoré systém zvládne, je 24 libier vďaka hrubej uhlíkovej podložke.

Pre modely rotačiek si môžete vybrať medzi 6:6 a 7,3:1 prevodovými pomermi; prevody sú prevody D2 s mosadzným hlavným prevodom.

Navijak Daiwa Regal LT – 60 dolárov

Rad Regal je výnimočný produkt značky Daiwa Regal LT patrí medzi najlepšie rotujúce valce v tejto línii.

Regal LT je dostupný v siedmich modeloch: RGLT1000D, RGLT2000D, RGLT2500D, RGLT2500D-XH, RGLT3000D-C a RGLT3000D-CXH. Prevodový pomer prívlačových navijakov Daiwa sa pohybuje od 5,2:1 do 6,2:1.

Vďaka opracovanej hliníkovej rukoväti s veľkým gombíkom je používanie tohto navijaka jednoduché a pohodlné. Uhol sklonu rukoväte je mimo vašej cesty, takže sa môžete sústrediť na navíjanie obrovského úlovku ťahajúceho za vlasec.

Regal LT obsahuje až deväť guľôčkových ložísk, ako aj jedno valčekové ložisko. Tieto ložiská zlepšujú výkon rotačky. Karbónové ľahké telo vás nikdy nezaťaží.

Automatické turnajové ťahanie alebo ATD je exkluzívne pre Daiwa. Kotúče impregnované mazivom majú vyšší energetický výťažok, zlepšujú počiatočnú brúsnu silu a udržiavajú stabilný odpor.

Vzduchové rotory sú ďalšou exkluzívnou technológiou Daiwa, ktorá rozdeľuje napätie rotora na celý rotor a nie na špecifické oblasti. Vďaka tomu môže váš rotor trvať dlhšie. To nám znie dobre!

Prívlačový rybársky navijak Pflueger President – ​​120 dolárov

Máme tiež celkom radi Prezident Pflueger a myslíš si, že by si mohol byť tiež.

Navijak President s obojručnou rotáciou je dostupný v piatich modeloch, PRESSP20X, PRESSP25X, PRESSP30X, PRESSP35X a PRESSP40X. Všetky okrem prvého modelu majú 10 ložísk; prvý má sedem.

Čítať  Môžete zipsovať, keď sneží?

Mäkký dotykový gombík umožňuje pohodlnejšie a pohodlnejšie loviť celý deň. Rukoväť, ako aj závesy sú hliníkové, takže váš navijak zostáva ľahký. Rotor a telo sú grafitové na rovnaký účel.

Ak chcete loviť v chladnejších vodách a loviť ryby, ktoré sú pre rybárov unavené, potom sa vám budú celkom páčiť prezidentove pomalé oscilačné prevody. Utesnený brzdový systém zostáva chránený aj pred poveternostnými vplyvmi.

Pflueger President si môžete kúpiť v piatich rôznych veľkostiach cievok, ktoré zodpovedajú vyššie uvedeným modelom. Veľkosti sú 20, 25, 30, 35 a 40.

Avet HX – $410

Dobre, takže na to potrebujete veľký rozpočet Avet HXale povedali by sme, že to stojí za každý cent.

Prívlačový kotúč má 3 3/8th-palcová kľuka HX s oválnym gombíkom na uchopenie. Cievka je širšia ako zvyčajne, aby zvládla množstvo vlasca naraz. Oceníte aj opracovanú hliníkovú svorku tyče.

Oká postroja sú z nehrdzavejúcej ocele a sú obojstranné, takže ich môžete vložiť do cievky, keď ich práve nepoužívate. Odsadené opracované rameno rukoväte zabraňuje kolísaniu kľuky a znižuje váš stredový profil.

Poplachový kliker je príjemná funkcia a určite sa vám bude páčiť aj to, že guľôčkové ložiská (8) sú individuálne utesnené. Suché uhlíkové vlákno Avedrag od spoločnosti Avet má odpor, ktorý zvyšuje jeho odolnosť voči opotrebovaniu a umožňuje vám zastaviť, keď potrebujete.

HX je odolný skrz naskrz. Má jednodielny rám a tento rám je eloxovaný, aby sa zabránilo korózii. Časti z nehrdzavejúcej ocele a hliníka sú lodnej kvality 6061 T-6.

Ugly Stik GX2 Youth Rod – 40 dolárov

Kto hovorí, že deti musia zostať doma, keď chcete ísť na ryby? S Škaredý Stix GX2môžu zažiť zábavu pri love prívlačou už od útleho veku!

Tento lacný prút pre začiatočníkov je dodávaný vo veľkosti 30. Cievka je vyrobená z opracovaného, ​​eloxovaného hliníka a extra guľôčkové ložisko zvyšuje výkon, takže sa vaše deti budú cítiť ako profesionáli na rybárčenie.

Dvojdielny prút GX2 je vyrobený zo sklenených vlákien a grafitu, takže sa ľahko nezlomí, no zároveň neváži príliš veľa. Nechcete predsa prívlačový prút, ktorý je pre deti príliš ťažký!

Nerezové očká Ugly Tuff sú z jedného kusu, takže pri použití tohto navijaka nemusíte nič vystrkovať.

S EVA rukovätami nebude vadiť, že sa chvíľku podržia ani drobné ručičky. Priložený Ugly Stik Clear Tip je veľmi pohotový, takže vaše deti nenechajú ujsť potenciálne veľké sústo!

Záverečné myšlienky

Rybárske navijaky spinner podporujú všetky typy návnad a často sa vyrábajú s hliníkovými alebo nerezovými prevodmi a ďalšími funkciami. Ak hľadáte rotačku, ktorá nezruinuje banku, dnes sme preskúmali množstvo možností. V tomto zozname si môžete kúpiť aj drahší navijak, aby vám mohli závidieť všetci vaši rybárski priatelia!