Najlepšie prenosné kempingové variče, ktoré fungujú skvele

Musíte jesť, aj keď kempujete v prírode. Bez sporáka sú však vaše možnosti obmedzené. Alebo sú? Prenosné kempingové variče vám umožnia vychutnať si teplé, čiastočne domáce jedlá, takže budete mať dostatok výživy a energie na túry, lezenie a hranie so sebavedomím. Aké sú najlepšie prenosné kempingové variče?

Toto je našich 10 obľúbených prenosných kempingových varičov:

  • Camp Chef Everest 2X vysokotlakový sporák
  • Sporák Eureka Ignite s 2 horákmi
  • Plynový kempingový varič Coleman
  • Eureka Gonzo Grill
  • Sólový varič Ohnivý varič
  • Táborový šéfkuchár VersaTop
  • Systém varenia Jetboil Genesis Basecamp Sporák
  • Dvojitý propánový varič Kovea Slim
  • Plyn ONE GS-1000
  • Sporák GSI Outdoors Selkirk 540 s 2 horákmi

Či už ste sólo kemper alebo cestujete v skupinách, v tomto zozname je pre vás prenosný kempingový varič. Pokračujte v čítaní informácií, ako je kapacita horáka, veľkosť kachlí a samozrejme cena. To si nebudete chcieť nechať ujsť!

Týchto 10 prenosných kempingových varičov funguje skvele

Camp Chef Everest 2X vysokotlakový sporák – 165 dolárov

Na vrchole nášho zoznamu je Camp Chef Everestvysokotlakový prenosný sporák, ktorý produkuje tepelný výkon 20 000 britských tepelných jednotiek alebo BTU na horák.

Propánový sporák s automatickým zapaľovaním, Everest meria 25,2 palca x 12,7 palca x 5,6 palca. Váži 12 libier, takže nie je nevyhnutne ľahký, ale ťahať ho so sebou tiež nebude príliš ťažké. Sporák obsahuje rúčku na prenášanie.

Sporák môžete vybaviť jednolibrovou propánovou fľašou na varenie chutných jedál v prírode. Veko sa uzamkne, takže sa môžete cítiť bezpečne pri používaní tohto sporáka na všetky vaše potreby pri varení. Nastavte teplotu varenia pomocou ovládacích gombíkov.

S odkvapkávacou miskou z nehrdzavejúcej ocele je čistenie po varení jednoduché ako raz, dva, tri. Grilovací rošt je vyrobený z poniklovanej ocele, takže odolá hmotnosti panvíc, panvíc a hrncov.

Trojstranné čelné sklo zabraňuje vyhoreniu varnej dosky, aj keď je trochu veterné počasie.

Sporák Eureka Ignite 2-Burner Camp – 145 dolárov

The Eureka Ignite vo svojej veselej modrozelenej farebnej schéme je ďalším skvelým prenosným kempingovým varičom, ktorý stojí za zváženie.

Tento 12-librový sporák má rozmery 23 palcov x 12,8 palcov x 4 palce. Priestor medzi každým horákom je 12 palcov a k sporáku dostanete dva horáky. Každý z nich produkuje 10 000 BTU. Maximálna doba horenia je 90 minút.

Ignite s použitím propánu obsahuje tlačidlové zapaľovanie, takže môžete okamžite začať variť. Pevný varič z ocele je navrhnutý na roky používania v kempingu, nie na mesiace.

Varíte na nerovnom teréne? Nebojte sa! Ignite má protišmykové gumené nožičky, ktoré si môžete nastaviť podľa potreby, aby ste zabránili prevráteniu sporáka. Nehrdzavie ani odkvapkávač vyrobený z nehrdzavejúcej ocele.

Čítať  9 najlepších karavanov s poschodovými posteľami, aké sme kedy videli

Ignite je vybavený dvojotáčkovým ovládaním dusenia, takže si môžete nastaviť plamene od vysokej po nízku a variť svoje jedlá k dokonalosti. Keď skončíte, môžete veko sporáka uzamknúť.

Plynový kempingový sporák Coleman – 80 dolárov

Výber Amazon’s Choice Kempingový plynový varič Coleman je tiež fantastickou možnosťou rozpočtu.

Coleman hovorí, že tento sporák môže bežať hodinu na 16,4-uncovej fľaši propánu, ktorá nie je súčasťou dodávky. Sporák produkuje 20 000 BTU a má priestor až pre dve panvice naraz, jednu 10 palcovú a druhú 12 palcovú.

Kempingový varič s dvoma horákmi má otočný ovládač na nastavenie ovládacích prvkov horákov, čo je ďalšia najlepšia vec k predhriatiu rúry na určitú teplotu doma. Technológia PerfectHeat umožňuje palivu úplne spáliť, takže vaše jedlo dostane viac tepla.

Vďaka technológii PerfectFlow zostáva tepelný výkon stabilný pri všetkých nastaveniach. To zahŕňa aj situácie, keď vám dochádza palivo, ste vo vysokej nadmorskej výške alebo keď je počasie mrazivé.

Bočnice s ochranou proti vetru sú nastaviteľné, pretože ich môžete sklopiť, kde slúžia ako odkladacie stolíky. Počas obzvlášť veterných dní môžete bočné panely zdvihnúť vyššie. Regulátor tlaku tiež udrží váš sporák v čo najlepšej prevádzke, aj keď nie je počasie.

Eureka Gonzo Grill – 190 dolárov

Ďalším skvelým prenosným sporákom od spoločnosti Eureka je Gonzo gril.

Gonzo produkuje 6 000 BTU, čo samozrejme nie je veľa. Sporák váži 14 libier, 3 unce a meria 13,8 palcov x 11 palcov.

Na tomto grile sa nám páči, že je rozšíriteľný. Varný systém vám pri úplnom otvorení poskytuje až tri varné plochy naraz. Varné plochy sú vyrobené z odolnej liatiny a sú obojstranné, takže môžete prejsť z grilovacej plochy na platňu a späť.

Ak vlastníte port príslušenstva JetLink, môžete jednoducho pripojiť ďalšie grily Gonzo a maximalizovať tak svoj potenciál varenia.

Regulačný ventil varenia je späť, rovnako ako odnímateľná odkvapkávacia miska. Ešte lepšie je, že Gonzo obsahuje integrovanú grilovaciu škrabku na odstraňovanie zvyškov jedla, ktoré sa hromadia na roštoch.

Samostatný sporák Ohňový sporák – 110 dolárov

Kempujete sám a potrebujete niečo sýte? Siahnite po Sólový sporák.

Ultraprenosný sporák Solo, pec na drevo, meria 9,25 palcov x 7 palcov a dosahuje var medzi 2 až 4 minútami.

Ako funguje takáto pec na táborák? Keď sa vzduch pohybuje cez kachle, oheň okolo základne kachlí Solo posiela predhriaty vzduch pozdĺž otvorov kachlí v blízkosti spaľovacej komory. Horúci vzduch stúpa a bez kyslíka vzduch prechádza aj vetracími otvormi na dne.

Popolník dodávaný so sporákom Solo zabraňuje prerušeniu prúdenia vzduchu a môže slúžiť aj ako tepelný štít. Drôtený rošt, ktorý je z nichrómu, zvyšuje teplotu varenia a zároveň udržuje kyslík v pohybe.

Čítať  Ako správne mieriť pri love lukom

Keď skončíte s jedlom a sporák Solo dostatočne vychladne, môžete varný krúžok zasunúť do tela sporáka a potom ho uložiť do tašky.

Camp Chef VersaTop – 200 dolárov

Tu je pre vás druhý prenosný varič Camp Chef VersaTop.

Camp Chef vás pozýva preskúmať vašu VersaGrillity s prenosným kempingovým varičom VersaTop. VersaTop, ktorý produkuje 18 000 BTU na horák, je 24-librový sporák s 15-librovými platňami. Má rozmery 17 palcov x 18 palcov x 8 palcov.

Plocha varnej dosky má 247 štvorcových palcov, čo vám poskytuje dostatok priestoru na varenie. Stačí zavesiť jednolibrový propánový valec, použiť jedinečné zapaľovanie a môžete začať. Vyrovnávače nôh grilu sú nastaviteľné pre lepšiu stabilitu.

Systém riadenia tuku obsahuje nádobu na tuk, do ktorej sa zmestí 24 uncí, a zásobník na tuk. Nastavte si svoje preferencie pri varení pomocou gombíka na reguláciu teploty. Všetky varné plochy sú nepriľnavé, vrátane mriežky s plochým vrchom, čo umožňuje rýchle a jednoduché umývanie.

Systém varenia Jetboil Genesis Basecamp Spove – 370 dolárov

The Základný tábor Jetboil Genesis je viac než len prenosný kempingový varič. Je to celý systém varenia.

Systém Basecamp s dvoma horákmi, ktorý pracuje s rýchlosťou 10 000 BTU za hodinu, dokáže nakŕmiť až päť ľudí. Na jednolibrovú propánovú fľašu uvarí 48 litrov vody a uvarí liter vody vo svojom Flux Pot, ktorý pojme 5 litrov, trvá 3 minúty a 15 sekúnd. Priložená nepriľnavá panvica má 10 palcov a je potiahnutá keramikou.

Skladací a pevný Basecamp má voliče výstupnej teploty pre každý z dvoch horákov. Zahrnuté čelné sklo udržuje teplotu varenia aj vo veternom počasí. Ak máte port príslušenstva JetLink, môžete Basecamp ešte rozšíriť. Dostanete aj tašku na prenášanie s vreckom na uloženie regulátora paliva.

Kovea Slim Twin Propánový sporák – 130 dolárov

Dvojhorákový sporák, Kovea Slim Twin je za primeranú cenu a váži 9 libier, 8 uncí, takže vás nebude rušiť pri vašich outdoorových dobrodružstvách.

Každý horák produkuje 10 500 BTU. Sporák meria 23,4 palca x 14,7 palca x 3,3 palca. Jeho priemerná doba varu je 3 minúty a maximálna doba horenia je hodina 50 minút s jednolibrovou propánovou nádržou.

Hoci pri nákupe nedostanete palivo, Kovea prihodí adaptér regulátora na propánovú fľašu. Keď už hovoríme o palive, zapnutie tohto prenosného variča je jednoduché, keďže využíva piezoelektrické zapaľovanie.

Oceľový grilovací rošt je vystužený niklom pre použitie panvice, panvice alebo hrnca. Veko sporáka sa odníma, takže môžete variť na panviciach alebo hrncoch rôznych veľkostí. S trojstranným čelným sklom budú ohne na tomto sporáku stále horieť.

Čítať  Naozaj stoja okuliare proti zahmlievaniu za to, keď jazdím na snežnom skútri?

Nastaviteľná regulácia plameňa vám umožní dusiť jedlo alebo variť pri vyšších teplotách. Nízkoprofilový dizajn Kovea Slim Twin bol vyrobený s ohľadom na cestovateľov a dobrodruhov.

Benzín ONE GS-1000 – 26 dolárov

Ak hľadáte lacný prenosný sporák, Plyn ONE GS-1000 je to? Sporák stojí menej ako 50 dolárov!

Aj keď neplatíte veľa, GS-1000 je skrz naskrz skvelý sporák, najmä pre sólo cestovateľov alebo tých, ktorí nepotrebujú veľký tepelný výkon. Kachle produkujú teplo rýchlosťou 7 650 BTU.

Priložený systém vyhadzovania náplne zabraňuje nepravidelnému toku plynu odstránením plynovej náplne skôr, než začne horieť. Ďalším skvelým bezpečnostným prvkom je pákový mechanizmus. Páčka sa nezablokuje, pokiaľ nemáte palivovú nádrž v správnej polohe. Nechýba ani funkcia automatického vypnutia.

Ľahký GS-1000 váži len niečo málo cez 3 libry. Režim tichej prevádzky udržuje varenie tiché, aby ste nepriťahovali nechcenú pozornosť okolitej divočiny. Automatické piezo zapaľovanie je elektrické pre ľahké spustenie zakaždým.

Gas ONE GS-1000 je k dispozícii v šedej alebo čiernej farbe.

Sporák GSI Outdoors Selkirk 540 s 2 horákmi – 125 dolárov

Posledným prenosným kempingovým varičom na našom zozname je GSI Outdoors Selkirk 540.

Tento žiarivo oranžový dvojhorákový varič produkuje 10 000 BTU tepla na horák. Kachle bežia na palivo a majú samozapaľovanie. Priemerná doba varu je 4 minúty. Na varenie litra vody by ste potrebovali 15 gramov paliva.

Selkirk 540 nie je o toľko ťažší ako ostatné kachle, ktoré sme pokryli, s hmotnosťou 10 libier. Má rozmery 21,4 palca x 12,9 palca x 3,8 palca.

Mikroregulačné ventily vám umožňujú zvýšiť alebo znížiť teplotu každého horáka. Môžete tiež odčítať výstup teploty v blízkosti ventilov. Varná doska je dostatočne priestranná, aby sa do nej zmestili 5-litrové a 8,5-litrové hrnce.

Selkirk 540 má obopínajúce čelné sklo, takže prudký poryv vetra nikdy nemôže prerušiť vaše varenie. Tieto čelné sklá sa dajú sklopiť, ak ich chcete. Oceľový vonkajší povrch je potiahnutý práškovou farbou pre dlhú životnosť.

Varné plochy sú tiež vyrobené z niklu a chrómu a nehrdzavejúcej ocele. Podpera hrnca je odnímateľná. Obvod horáka, ktorý je tiež z nehrdzavejúcej ocele, zabraňuje prílišnému znečisteniu varných plôch, čo je celkom praktické.

Záverečné myšlienky

Zabudnite na mlsanie párkov v rožku a s’mores pri táboráku. 10 prenosných varičov, o ktorých sme dnes hovorili, vám umožní jesť ako doma. Uprostred divočiny pripravíte sýte, výživné a chutné jedlá.

Sme si istí, že v tomto zozname nájdete svoj ďalší prenosný sporák, ktorý je dostupný pre rôzne rozpočty!