Najlepšie návnady na pstruhy

Pstruh obsahuje bohaté množstvo omega-3 mastných kyselín, vitamínu B12, niacínu a bielkovín, ale nemôžete ho jesť, ak ho nemôžete chytiť. Je možné, že váš výber návnady neprináša dostatok pstruhov, aby ste ich mohli navinúť. Chcete zmeniť návnadu, ale na čo? Aké sú najlepšie návnady na pstruhy?

Tu je 10 návnad na pstruhy, ktoré vám určite pomôžu:

  • Holografický pstruh Panther Martin
  • Rebel Teeny Wee Rak
  • Plávajúce pstruhové červy Berkley PowerBait Power
  • Yakima Bait Wordens Original Rooster Tail
  • Lyžica Lindy Quiver
  • Blue Fox Classic Vibrax s 3 hrotmi
  • Návnada Strike King Bitsy Minnow
  • Neónová súprava magnetov Leland Lures na pstruhy
  • Rybárske návnady Rapala Countdown 1/8 unce
  • Mister Twister Micro Crawfish

Prečo odporúčame najmä týchto 10 návnad na pstruhy? Dozviete sa to a oveľa viac dopredu, takže pokračujte v čítaní. Budete mať veľa skvelých možností, ako uloviť viac pstruhov!

Toto je 10 najlepších návnad na pstruhy

Holografický pstruh Panther Martin – 4 až 15 dolárov

Jednou z najznámejších návnad na pstruhy je Holograf pantera Martina.

Táto prívlač sa rýchlo otáča, aby vzbudila záujem a pozornosť pstruhov plávajúcich v blízkych vodách. Hriadeľ v čepeli umožňuje úžasné a spoľahlivé otáčanie.

Čepele sú konkávne a konvexné, aby vytvorili zvukové vibrácie, ktoré ryby priťahujú. Okrem pstruhov môžete tiež zaznamenať nárast lososa, šťuky a ostrieža v závislosti od vôd, v ktorých lovíte.

Prémiový háčik je na konci jemne zahrotený, takže keď sa háčik zachytí do nejakého pstruha, ryba nemôže ľahko vykĺznuť.

Vzhľad tejto návnady je tiež fantastický. Holografická maľba pripomína skutočnú rybu a odráža svetlo rovnako ako rybie šupiny pri plávaní vo vode. Zaťažené telo tejto nástrahy vám umožní nahodiť ju ako guľku, ale vo väčšej hĺbke.

Panther Martin Holograph je k dispozícii v rôznych veľkostiach, vrátane 1/16 unce, 1/32 unce, 1/8 unce a ½ unce. Môžete si vybrať aj z farieb ako strieborná a modrá, fialová a modrá, zlatá, medená alebo hnedá.

Rebel Teeny Wee Crawfish – 7 dolárov

Súčasťou stravy pstruhov sú kôrovce, takže napodobňovaním langusty s vašou návnadou by vám mohol prísť do cesty hryzúci pstruh. Preto sa nám celkom páči Rebel Teeny Wee Rak.

Táto návnada sa bezdôvodne nevolá Teeny Wee! Má iba 1 ½ palca a váži 1/10 unce. Teeny Wee Crawfish je určený pre hĺbky dvoch alebo troch stôp, keď je pripevnený k háku č. 14, a je ako doma v rybníkoch, jazerách a potokoch.

Čítať  Môžete nosiť šperky v pozemnom hokeji?

Táto ľahká a ľahko prenosná nástraha má tvar a sfarbenie skutočnej langusty. Nielen pstruhom bude ťažké odolať, ale aj panfish a basy. Všetci si budú myslieť, že ich ďalší obed je blízko, keď sa z rýb naozaj stane tvoj obed!

Rebel Teeny Wee Crawfish sa dodáva v rôznych farbách pre všetky druhy podmienok rybolovu. Vaše možnosti sú Texas Red, Natural Tan, Moss Crawfish, Flaming Junebug, Fire Tiger, Chrome Black Back a Chartreuse/Green Back.

Plávajúce pstruhové červy Berkley PowerBait Power – 13 dolárov

Finesse červy, ako sme o nich hovorili v našom príspevku o basových návnadách, sú trestuhodne podceňované. The Plávajúce pstruhové červy Berkley PowerBait Power v balení po 15 kusov, aby ste mali viac než dosť na otestovanie ich účinnosti.

Berkley hovorí, že vďaka svojmu zloženiu PowerBait sú návnady na červy veľmi odolné. V porovnaní s inými jemnými červami môžu vydržať 18x dlhšie, takže pstruhy môžete nosiť ešte dlho!

Plávajúce červy sa pohybujú ako skutočné červy. Ich jasne oranžové sfarbenie – ktoré bude vo vode vyzerať tmavšie – je tiež úplne živé.

Keďže pstruhy si celkom užívajú hľadanie červov, keď uvidia týchto oranžových chlapíkov vznášať sa, budú musieť prísť bližšie, aby to skontrolovali. Potom môžete zavesiť pstruha a navinúť veľký úlovok.

Yakima Bait Wordens Original Rooster Tail – 3 až 19 dolárov

Ak chcete inú možnosť prívlačového návnady, Yakima Bait Wordens Original Rooster Tail je dobré zvážiť.

Chvost tejto spinnerbait sa nielen otáča, ale aj pulzuje. Pri pohybe čepele bliká a rozptyľuje vodu, oboje poháňa zvedavé pstruhy vaším smerom.

Čepele sa dodávajú z medi, mosadze alebo pravého striebra kvôli odolnosti. Môžete si tiež vybrať UV povrchovú úpravu pri pokladni, aby bola farba vášho Rooster Tail zachovaná pred škodlivými účinkami slnka.

In-line vážené telo dodáva Rooster Tail určitú silu, ale nie takú, aby ste nemohli okamžite získať svoju návnadu a namotať pstruha alebo dvoch.

Rooster Tail je k dispozícii vo veľkostiach ako ¼ unce, 1/6 unce, 1/8 unce, 1/16 unce a 1/24 unce. Máte tiež svoj výber farieb vrátane žltej, chartreuse, čiernej, hnedej, červenej, tekvice, ružovej a kovovej.

Čítať  Výhody nosenia bežeckého klobúka

Lyžica Lindy Quiver – 4 doláre

Nízka cena a efektívna, Lyžica Lindy Quiver je ďalšou návnadou na pstruhy, ktorú by ste mali mať vo svojom užšom výbere.

Môžete si vybrať z troch modelov nástrah, LQSP2, LQSP3 alebo LQSP5. Nástraha LQSP2 je palec dlhá a váži 1/16 unce na použitie s háčikom #12. LQSP3 je dlhý 1,5 palca a váži 1/8 unce a mal by sa používať s háčikom #10. LQSP5 má ¼ unce a 1,8 palca a mal by sa používať s háčikom #8.

So zlatou alebo pochrómovanou zadnou stranou sa Quiver Spoon vo vode skvele blyští, takže ju ryby nebudú môcť minúť. Je vyrobený z cínu, ktorý váži menej, takže návnada sa môže prirodzene pohybovať. Pstruhy, ostrieže, pleskáče a bolene budú určite zaujímavé.

Dva červené trojháčiky na konci tejto nástrahy zdvojnásobujú vaše šance na dobrý úlovok. Lindy odporúča použiť s návnadou plasty, larvy alebo hlavátku.

Quiver Spoon je k dispozícii vo farbách, ako je modrá žiariaca chrómová, chartreuse žiariaca zlatá, chrómová, zlatá chrómová, kovová chrómová a ružová žiarivá zlatá.

Blue Fox Classic Vibrax 3-tip Tackle – 9 dolárov

Tu je ďalšia návnada na prívlač, aby ste ulovili viac pstruhov Blue Fox Classic Vibrax.

Táto nástraha s tromi hrotmi je vybavená uhlovou rotačnou čepeľou, ktorá vibruje pri nízkej frekvencii, aby upútala pozornosť rýb vo vode. Lesknutie čepele je tiež pútavé, takže si dávajte pozor na líniu.

Medzi skosenou čepeľou a ďalšími ohľaduplnými dizajnovými prvkami je menej pravdepodobné, že Blue Fox Vibrax spôsobí zákruty vlasca ako iné prívlačové nástrahy. Je k dispozícii v jednej veľkosti, ¼ unce. Farba je modrá s ružovou a bielou.

Strike King Bitsy Minnow Bait – 4 až 13 dolárov

Na poskakovanie v rybníku je Strike King Bitsy Minnow skvelou návnadou, ktorú musíte mať vo svojom tackleboxe.

S hmotnosťou 3/32 uncí je Bitsy Minnow dlhý 1,25 palca a môže sa ponoriť až do hĺbky 12 palcov. Ryby len ťažko prejdú okolo tejto návnady bez zahryznutia, najmä keď je malá návnada namaľovaná tak, aby vyzerala tak realisticky.

Môžete si vybrať z rôznych farieb, aby ste prilákali všetky druhy rýb, vrátane chartreuse s modrým chrbtom, chartreuse so zeleným chrbtom, langusty s červenými očami, baby bass a červených chilli langúst.

Čítať  Aký druh rýb nájdete na rybníku na golfovom ihrisku?

Leland Lures Magnet Neon Kit – 18 dolárov

Čo tak celú súpravu návnad na chytanie pstruhov? Magnet na pstruhy Leland Lures je celkom vhodne pomenovaná.

Ide o plne nabitú súpravu, ktorá obsahuje celkom 85 dielikov. Všetky návnady sú telá grubov s deleným chvostom. Dostanete 10 bielych návnad, 10 ružových, 10 čiernych a zelených, 10 chartreuse a oranžových, 10 nepriehľadných chartreuse, 10 žuvačiek a 10 zlatých múčnych červov.

Dostanete tiež osem háčikov, z ktorých každý má 1/64 unce. Päť háčikov je strieborných, päť čiernych a päť zlatých.

Každá nástraha ide do vody vodorovne vďaka háku Trout Magnet. To je celkom odlišné od prípravkov, ktoré používajú váhu hlavy.

Krabička Trout Magnet je jednostranná a zmestí sa priamo do vesty, vrecka alebo krabičky.

Rybárske návnady Rapala Countdown 1/8 unce – 9 dolárov

Budete odpočítavať chvíle, kým chytíte ďalšieho pstruha Rapala odpočítavanie ako lákadlo podľa vášho výberu.

Ak sa snažíte dostať zavesené pstruhy a iné ryby hlbšie do vody, môžete s touto nástrahou. Je to vynikajúca voľba na vytiahnutie techniky kontrolovanej hĺbky, aj keď sú ryby blízko dna rieky alebo visia blízko vrcholov buriny.

Countdown je vyrobený z pevného a odolného balzového dreva a má čierne niklové háčiky VMC. Každá návnada má 1/8 unce. Návnada Rapala Countdown je realisticky vytvorená podľa mnohých malých druhov rýb, vrátane miech, ostriežov a pstruhov dúhových.

Mister Twister Micro Crawfish – 4 doláre

Posledná nástraha na pstruhy, ktorú odporúčame, je Mister Twister Micro Crawfish.

Táto návnada na mikro langusty osloví pleskáče, pleskáče a pstruhy, pretože vyzerá tak živo. Aj keď sú ryby vo vašom okolí zvyčajne opatrné, Mister Twister ich dokáže vyviesť z miery.

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča namontovať Mister Twister na 1/32-uncovú jigovú hlavicu, pretože potom sa jeho činnosť bude viac podobať činnosti skutočného mláďaťa langusty.

Mister Twister sa dodáva v prírodných farbách, ktoré nesklamú ryby, ktoré používate ako návnadu. Vaše možnosti sú červená a čierna, žltá a hnedá, oranžová alebo čierna s červenými trblietavými vločkami.

Záverečné myšlienky

Lov pstruhov už nemusí byť nepríjemným a náročným zážitkom. S 10 návnadami na pstruhy, ktoré sme tu dnes pre vás preskúmali, môžete začať chytať viac pstruhov a iných rýb!