Najlepšie návnady a návnady pre rybolov Kokanee

Rybár drží návnadu na ryby

Losos Kokanee sa vyskytuje iba v jazerách okolo Tichého oceánu. Sú tiež známe, ako väčšina lososov, tým, že sú veľmi chutné. Takže hlavná vec, ktorá vás môže zaujímať, je ‚Ako môžem chytiť lososa Kokanee?‘

Aká je teda najlepšia návnada na chytanie kokanee? Losos Kokanee sa zvyčajne chytí trollingom s hoochie (malá gumová návnada podobná chobotnici) pod dodgerom (blikajúca kovová lyžica, ktorá tancuje tam a späť vo vode a spôsobuje, že sa hoochie pohybuje nepravidelne). Ak lovíte z brehu, veľa rybárov používa ružové červy, kukuričné ​​zrná, malé krevety, červy alebo akúkoľvek návnadu na pstruhy.

Nie každá rybárska jamka prinesie rovnaké výsledky s rovnakými návnadami a na niektorých miestach a v niektorých obdobiach roka nebude kukurica fungovať vôbec. Losos má svoje preferencie a ak ich chceme uloviť, budeme sa musieť prispôsobiť ich rôznym preferenciám a potrebám.

Ako nastaviť Hoochie a Dodger na trolling

Keď som prvýkrát videl zostavu hoochie a dodger, myslel som si, že v mojej oblasti by to v žiadnom prípade nemohlo fungovať. Po vyskúšaní sa ukázalo, že som sa mýlil! Vyzeralo to ako super divná súprava, ale čoskoro som zistil, že takmer každý rybár na jazere mal na vlasci presne rovnakú návnadu!

Technicky by ste mohli použiť dodger a hoochie z brehu, ale je to nastavenie, ktoré je lepšie na trolling, čo je najjednoduchší spôsob, ako chytiť kokanee. Ako ich chytiť z brehu rozoberiem trochu neskôr v tomto príspevku.

Použite závažie 1oz alebo 1,5oz delovej gule na spodok linky. Asi 2 stopy od spodného závažia pripevnite trojcestný obratlík. Pripojte 1,5 stopy rybárskeho vlasca od otočného k dodgeru, potom asi 11 palcov od dodgeru k hoochie. Ak je medzi dodgerom a hoochie príliš veľká čiara, hoochie nebude mať žiadnu akciu.

Vypustite šnúru asi 120 stôp za loďou a POMALY trollujte rýchlosťou asi 0,9 až 1,3 míle za hodinu. Možno budete chcieť prispôsobiť váhu, ktorú máte na dne nadväzca, aby zodpovedala hĺbke kokanee, ktorú vidíte na vyhľadávači rýb. Väčšinu času sa pristihnem pri trollovaní asi 20′ hlboko v jazerách Idaho, ale to závisí od ročného obdobia a množstva vody.

  Čo je to Baitcasting Rod?

Návnady na vrhanie z pobrežia

Kokanee teritoriálne a agresívne ryby. Kvôli tejto tendencii je veľa rybárov presvedčených, že Kokanee nehryzie návnadu, pretože sú hladní alebo chcú jesť. Väčšina hovorí, že losos je podráždený kvôli háku a útočí naň, čo vedie k tomu, že sa zachytí a navinie.

Aby ste Kokaneeho chytili čo najefektívnejšie, budete chcieť osloviť ich chuťové poháriky a agresívne sklony!

Nasaďte si návnadu, ktorú bude chcieť losos Kokanee zožrať, no zároveň ju čo najviac znepríjemniť. Smradľavá návnada sa zvyčajne odporúča, pretože priťahuje pozornosť rýb a pravdepodobne tiež dosť dráždi ich zmysly.

Pre každého, kto sa snaží chytiť lososa Kokanee, pozrite sa na čokoľvek, čo je sfarbené do ružova. Väčšina návnad Kokanee je špecificky zafarbená na ružovo alebo do červena. Najlepšie výsledky boli pozorované pri ružovom sfarbení, či už ide o červy alebo farbené krevety.

Zvyčajne stačí nasadiť dva ružové červy na jeden háčik, aby sa Kokanee stal agresívnym. Čokoľvek viac naruší činnosť prípravku a nebude fungovať tak, ako by mal. Bude stačiť jeden kúsok kukurice alebo malých kreviet.

Dôrazne sa tiež odporúča, aby vaša návnada silne voňala. Ryby sa spoliehajú na svoj čuch, pretože viditeľnosť je pod vodou zvyčajne veľmi zlá. Kvôli tomu rybári vyladili umenie, aby návnada voňala rybám čo najpríťažlivejšie.

Nie je v tom však veľká veda. Zvyčajne to znamená, že kukuricu necháte jeden deň na pracovnej doske, aby hrozne zapáchala, a potom ju večer pred tým znova zmrazte. Ale hej, funguje to! Ak nám zapácha, potom vieme, že vôňa je dostatočne silná na to, aby sa preniesla pod vodu.

Najlepšia návnada, ktorá funguje najlepšie, je Green Giant Steam Crisp Shoepeg Whole Kernel Corn, ktorú si môžete kúpiť veľmi lacno vo väčšine obchodov s potravinami. Mnoho rybárov má svoje vlastné domáce recepty, na ktoré prisahajú, ale ten, ktorý znie najsľubnejšie, je tento:

  Kde si požičať vodné skútre na Waikiki (a kto má najlepšiu cenu!)

Zdá sa, že táto zmes má všetko, čo by potenciálny rybár Kokanee chcel! Viem, že to tento rok určite otestujem.

Návnady

Návnady, ktoré boli vyrobené na zacielenie na lososa Kokanee, boli navrhnuté tak, aby ich odtrhli. Stačí sa pozrieť na niektoré dizajnov a sfarbenietakmer mi je ľúto rýb, ktoré budú vystavené ich blízkosti.

Väčšinou ide o klasické prívlačové nástrahy, ktoré majú telo upravené tak, aby rybu otravovali až do zahryznutia.

Najklasickejšie návnady sú malé lyžičky, Hootchies, chrobáky a rotačky.

The Lyžice sú malé kovové doštičky, ktoré sú natreté a neuveriteľne reflexné, za ktorými je háčik rôznych veľkostí. Najlepšie farby na zacielenie na Kokanee sú červená, ružová, oranžová a lososová.

Návnada na kovovú lyžičku

Hoochies – Dva háčiky pripevnené k telu hootchie zvyšujú šance na veľmi bezpečné uchytenie ryby na prvýkrát. Môže byť trochu ťažké dostať háčik von, ale bude to stáť za to, ak je ryba veľká.

Telo je pokryté kúskami plastu, ktoré priťahujú ryby. Keď je hootchie navinutá, prívesy sa pohybujú vo vode ako mávajúce končatiny topiaceho sa hmyzu.

Squid Lure

Chyby – Chrobáky sa používajú rovnakým spôsobom ako hootchies, lyžice alebo rotačky s jednou malou výnimkou. Ostatné typy návnad je potrebné navíjať konštantnou rýchlosťou, kým sa znova nevyhodí, aby sa opakovali. Pre ploštice, malé trhnutia a ťahanie za vlasec vyvolajú v rybe dojem, že ide o skutočnú plošticu. Ryby budú potom ochotnejšie a pravdepodobnejšie ploštice uhryznú.

Nadýchaný muškársky háčik

Stratégie používania návnad

Návnady sa používajú pomerne ľahko, ale pri love s nimi je potrebné si uvedomiť niekoľko vecí. Niektoré návnady sú navrhnuté tak, aby ich bolo možné trhať v malých rýchlych pohyboch, zatiaľ čo iné sa navíjajú pomaly alebo konštantným tempom.

V závislosti od toho, aký typ návnady budete používať, nemôže byť na škodu pohybovať sa dokonalou rýchlosťou a mierou nepravidelnosti.

  Kam ísť Rybárčenie na ľade v štáte New York

Trolling

Trolling je druh rybolovu z lode, pri ktorom rybári ukotvia svoje prúty k lodi a vypustia šnúru za loď. Ako loď cestuje okolo, ryby sú priťahované návnadami a návnadou, ktorá je za loďami.

Najpravdepodobnejšie je chytenie rýb počas obratov, kde sa vnútorné vlasce ponoria nižšie a vonkajšie sa trochu zdvihnú. Zmena hĺbky vody láka ryby na uhryznutie.

Losos Kokanee sa veľmi rozhnevá, keď ich obťažuje niečo, čo sa v diaľke mihne, a ak je to dosť blízko, ryba na spomínanú honosnú vec zaútočí.

Úlohou rybára, po tom, čo sa dozvedel túto informáciu, je dostať do vody čo najviac okázalých vecí a odškrtnúť lososa kokanee, aby ho zahryzol.

Trolling je len stratégia, ako to urobiť. Keď budete trollovať okolo niekoľkých úskokov, bude to vyzerať, ako keby spolu putovali kŕdle rýb odrážajúce slnečné svetlo od ich šupín. To podráždi kokanee natoľko, aby to prišiel vyšetrovať.

Kľúčom k takémuto chytaniu rýb je mať nejaký druh návnady vzadu za vašimi podvodníkmi. Pekná veľká lyžica za vašou umelou kŕdľou rýb spôsobí, že sa bude zdať, že existuje zaostávajúca ryba, ktorá bude dobrým cieľom pre útok lososa Kokanee.

Kokanee Losos sú veľmi chutné ryby. Je tiež veľmi zábavné ich chytať, pretože to vyžaduje trochu zručnosti, aby ste rybu z vody vychytali, keď bojuje proti vašej šnúre. Z tohto dôvodu existuje pomerne veľa ľudí, ktorí sa celoročne zameriavajú na lososa Kokanee. Chytiť sa dá celkom ľahko, ak ste ochotní vynaložiť úsilie a čas.

Súvisiace otázky

Čo je to ryba kokanee? Ryba kokanee je poddruh lososa Sockeye, ktorý sa dostal do vnútrozemia buď človekom, výberom alebo prírodou. Ryba sa mení, aby sa stala úplne sladkovodnou rybou, ktorá nevychádza zo svojich jazier a potokov.

Aká je najlepšia návnada na lososa? Najlepšími návnadami na lososy sú často akýkoľvek typ lyžice. Na trolling ich získanie striebornej lyžičky pritiahne z väčšej vzdialenosti, kým odhodením menšej ružovej lyžičky z banky dosiahnete lepšie výsledky ako striebornej.