Najlepšie lukostrelecké prstové karty – príručka pre začiatočníkov

Ste nováčikom v lukostreľbe a stále nakupujete všetko vybavenie, ktoré potrebujete, aby ste dosiahli úspešnejšie strely. Jedným z takýchto doplnkov je lukostrelec alebo jazýček na prsty, ktorý zabraňuje bolestivému stretu tetivy s vašimi prstami. Aké sú niektoré odporúčané lukostrelecké ušká?

Toto sú najlepšie záložky pre lukostreľbu:

V tejto príručke pre začiatočníkov si najprv vysvetlíme, čo sú to štítky na prsty pri lukostreľbe, potom sa podelíme o naše tipy na 8 najlepších štítkov na prstoch. Ak neviete, ako používať karty, budeme mať sekciu aj o tom, takže pokračujte v čítaní!

Čo sú to štítky na prsty na lukostreľbu?

Začnime tým, že si vysvetlíme, čo sú jazýčky prstov na lukostreľbu.

Ako sme sa dotkli v úvode, záložky prstov sa označujú aj ako záložky archer. Uško, vyrobené zo syntetických materiálov alebo čistej kože, sa zmestí na jeden prst. V prípade lukostreleckých rukavíc bude rukavica obsahovať niekoľko zabudovaných výstupkov.

Účelom lukostreleckého prstového pútka je chrániť prsty, ktoré sú najbližšie k tetive luku. Tetivy by pri kontakte nemali narušiť kožu, ale môžu zanechať nepríjemnú, bolestivú stopu. Preto chcete urobiť, čo môžete, aby ste udržali tetivu luku a vašu pokožku oddelenú.

To je obzvlášť dôležité ako lukostrelec začiatočník, pretože urobíte veľa chýb. Všetko je to pre vás pokus a omyl, kým sa nenaučíte, čo robíte. To si vyžiada čas.

Väčšina úchytiek na prsty obsahuje pútko a suchý zips alebo podobný materiál na omotanie úchytky okolo prsta. Pýtate sa, na ktorý prst priložíte štítok? To by mal byť váš stredný prst.

K dispozícii sú aj palcové výstupky, ale len pre tých, ktorí používajú štýl mongolskej remízy lukostreľby, pri ktorej profitujete z ochrany palca. Pre iné štýly lukostreľby nie je potrebné pútko, ktoré zakrýva palec.

Pre tých, ktorí majú radi štýly lukostreľby s dlhým lukom alebo barebow, dobre poslúži záložka pod tromi prstami. Táto jednoduchá záložka má na zadnej strane upevňovaciu slučku. Aj keď uvoľníte tetivu luku, prídržná slučka bude bezpečne držať pútko na vašom prostredníku.

Keď sa lepšie zoznámite s lukostreľbou a zdokonalíte sa vo svojich zručnostiach, môžete postúpiť ku komplexnejšiemu štýlu prstov. Karta bude obsahovať rozdelenie v blízkosti prednej hrany, približne v tretine smerom nadol. Rozdelenie vám umožňuje prestrčiť jeden prst a potom dva prsty pod bod šípu, čo je rozhodujúce pre stredomorské ťahanie, známe aj ako ťahanie rozdelením prstom.

8 najlepších chráničov a rukavíc na lukostreľbu

Keďže ste začiatočník v lukostreľbe, v tejto časti zostaneme pri jednoduchých lukostreľníckych prstoch. Prihodíme aj pár lukostreleckých rukavíc, ktoré sa budú hodiť, ak budete strieľať v chladnom počasí.

V úvode je tu našich 8 obľúbených tipov, ktoré sú s láskavým dovolením Amazonu.

NedFoss Archery Finger Tab

Prvým na našom zozname je NedFoss lukostrelecké uško, ktoré je vyrobené z pravej, ručne robenej kože. NedFoss odporúča používať túto záložku pri streľbe zo spätného luku.

Čítať  Je legálne loviť v noci?

Či už ste ľavák alebo pravák, tento štítok môžete nosiť zameniteľne na oboch rukách. Uško na prste je tiež unisex. Vďaka systému elastických popruhov, ktoré si môžete nastaviť podľa potreby, vám popruhy, ktoré sa držia okolo prsta, pohodlne sadnú.

Dve vrstvy ručne šitej hovädzej kože zvyšujú odolnosť chlopní prstov NedFoss. Uško je 3,3 palca dlhé, 2,7 palca široké a váži 0,52 unce. Jedna karta stojí 8 USD a dve sú k dispozícii za 13 USD.

Lukostrelecká rukavica KESHES

Čo tak lukostrelecká rukavica? Tento od KESHES je z nejakého dôvodu bestsellerom Amazonu.

Má skvelý vzhľad, ktorý vzbudí väčšiu dôveru vo vaše lukostrelecké schopnosti. Rukavice vyrobené zo zmesi hovädzej kože a umelej kože stoja maximálne len 13 dolárov, takže sú cenovo dostupným doplnkom k lukostreleckým doplnkom.

Nasaďte si rukavicu a potom zaistite remienok na zápästie so suchým zipsom, pričom do každej štrbiny vsuňte ukazovák, prostredník a prstenník. Rukavice KESHES sú navrhnuté obojručne a môžete si vybrať štyri veľkosti: malá, stredná, veľká a extra veľká.

Rukavice na lukostreľbu s tromi prstami RingSun

Ďalšia elegantne vyzerajúca lukostrelecká rukavica je táto od RingSun. Je to tiež trojprstá rukavica, ktorá zakrýva váš ukazovák, prostredník a prstenník. Navrhnuté pre zložené aj spätné luky, rukavice sú ručne vyrobené z celozrnnej kože.

Rukavice RingSun merajú 8,26 palca x 1,35 palca a vážia 50 gramov. Rovnako ako lukostrelecká rukavica KESHES, aj táto od RingSun má remienok na zápästie so suchým zipsom, ktorý si môžete pevne stiahnuť cez zápästie.

Elastický panel medzi remienkom na zápästie a výstupkami na prsty poskytuje vašej ruke dostatok flexibility na snímanie rôznych záberov. Hoci sa táto rukavica dodáva iba v jednej veľkosti, RingSun hovorí, že je vhodná pre dospievajúcich až po dospelých. Lukostrelecká rukavica stojí 13 dolárov.

SAS Elite hliníkový semiš a kožený prst Tab

Veľmi známy prstový štítok je SAS Elite. Hliníková doska je eloxovaná pre trvanlivosť a má zadnú stranu a čelo, ktoré môžete podľa potreby vymeniť. Nastavovacia lišta vám umožňuje prispôsobiť prispôsobenie tohto prstového štítku podľa potreby.

Niekoľko vrstiev kože tvorí samotný štítok, ktorý sa dodáva vo veľkostiach malá, stredná a veľká. Upozornenie: hliníkový semišový a kožený štítok na prsty SAS Elite je určený výhradne pre lukostrelcov pravákov. Prepáčte, ľaváci!

Okrem veľkostí si môžete vybrať aj z troch farieb kože: sivá, modrá alebo červená. Tento prstový štítok stojí od 20 do 30 USD v závislosti od veľkosti.

Huntingdoor Lukostreľba nastaviteľný prst Tab

Nekomplikované a lacné, Huntingdoor nastaviteľný prstový výstupok môže byť presne to, čo hľadáte ako začínajúci lukostrelec. Prst Huntingdoor s rozmermi 2,7 palca x 2,6 palca x 0,5 palca a hmotnosťou iba 0,63 unce je vyrobený zo skutočnej hovädzej kože.

Guma, ktorá je prevlečená cez prstový výstupok, má plastovú úpravu, ktorú môžete použiť na utiahnutie rukoväte. Vyrobené pre ľavákov aj pravákov, karta na prsty Huntingdoor stojí 8 dolárov.

Čítať  Ako správne mieriť pri love lukom

CyberDyer Lukostrelecký prst z kravskej kože Tab

V polovici nášho zoznamu je CyberDyer lukostrelecký prst tab. Ak chcete kartu s trochu väčšou ochranou rúk, než akú získate s uškom na prsty Huntingdoor, CyberDyer je vhodnou voľbou.

Tento prstový štítok meria 4,5 palca x 3,9 palca x 0,2 palca a váži 0,52 unce, takže je väčší, ale nie ťažší ako štítok Huntingdoor. Materiál, ktorý CyberDyer používa na ušká na prstoch, je odolný voči potu, takže môžete stále strieľať šípy v horúcom letnom dni bez toho, aby ste stratili priľnavosť.

Vnútorná časť záložky má tmavohnedý odtieň s nádychom bordovej, takže je tiež príťažlivá. Tento otočný prstový štítok stojí 8 dolárov.

Bicaster Barebow Finger Tabs

The Bicaster Záložky na bosých prstoch majú nepochybne jedinečný vzhľad v porovnaní s kartami, o ktorých sme doteraz diskutovali. Kožená tvár Horween cordovan skrýva za sebou mosadzný tanier. Na druhej strane sú elastické remienky na všetky štyri prsty.

Mikrokoža, ktorú Bicaster používa, je navrhnutá tak, aby bola jemná na dotyk, a koža je tiež humánne. Hliníkové komponenty umožňujú uzamknutie kábla. Zaoblené okraje pozdĺž bočnej strany tohto prstového výstupku sú tak, aby tento produkt mohli používať menšie a väčšie ruky.

Dostupné veľkosti sú stredné a veľké. Bicater’s barebow finger tabs stojí viac ako ostatné karty, o ktorých sme diskutovali, kvôli ich jedinečnejšiemu dizajnu. Cena jednej sady kariet je 45 USD.

Jeereal Leather Archery Finger Tab

Posledným, ale určite neposledným na našom zozname sú Jeereal jazýčky prstov. Jeereal, vyrobený z ručne vyrobenej vysokokvalitnej celozrnnej kože, sľubuje trvanlivosť svojho produktu. To je dôvod, prečo sú ich jazýčky pre lukostreľbu chránené doživotnou zárukou.

Hoci sú tieto záložky dostupné iba v jednej veľkosti, môžete si vybrať z farieb. Možnosti sú Bourbon Brown alebo Light Brown. Každá karta stojí 10 dolárov.

Ako používať lukostrelecké prsty

Kúpili ste si svoju úplne prvú súpravu lukostreleckých kariet zo zoznamu vyššie. Ako presne teraz karty používate? Je to ľahké! Tu sú kroky, ktoré treba dodržať.

Krok 1: Vyberte si svoju veľkosť

Lukostrelecké karty sa dodávajú v rôznych veľkostiach, ako teda viete, ktorá veľkosť je pre vás vhodná? Môžete si zmerať šírku ruky aj šírku prstov a potom to priradiť k správnej veľkosti.

Môžete tiež navštíviť obchod s lukostreleckými potrebami a vyskúšať si rôzne veľkosti. Aj keď si v obchode nekúpite žiadne ušká na prsty, ich vyskúšanie vám uľahčí nakupovanie online.

To znamená, že veľkosť sa môže líšiť podľa výrobcu. Môžete byť stredný v jednej značke, ale veľký v inej. Vždy je dobré poznať miery chlopní na prstoch v každej veľkosti, aby ste mohli prispôsobiť veľkosť vašej ruky chlopni.

Krok 2: Zistite, či je karta/rukavice určená pre ľavákov alebo pravákov

Predtým, ako sa odhlásite, či už osobne alebo online, trikrát skontrolujte, pre ktorú ruku sú určené vaše lukostrelecké výbežky. Ak je karta určená len na orientáciu jednou rukou, potom potrebujete kartu pre pravú ruku, ak ste pravák, a kartu pre ľaváka, ak ste ľavák.

Čítať  Môžete hrať hokej po tetovaní?

Nie, na ľavej ruke nemôžete použiť kartu na lukostreľbu pravou rukou a naopak. To je dôvod, prečo výrobcovia vyrábajú obojručné záložky. Tie, ktoré môžete prepínať z jednej ruky do druhej bez ovplyvnenia vášho výkonu.

Krok 3: Nasuňte záložku prsta

Keď ste si vybrali uško na prst, o ktorom si myslíte, že je pre vás primerane veľké, nasaďte si ho. Momentálne sa to môže zdať trochu uvoľnené, ale to je v poriadku. Vždy sa to dá upraviť. Ak je však pútko už príliš tesné a nemáte stiahnuté gumičky ani nezaistili suchý zips, je to zlé znamenie.

Krok 4: Utiahnite/upravte plôšku

So zapnutou plôškou prsta ju upravte podľa svojich predstáv. Ak máte rukavice s remienkom na zápästie, remienok na suchý zips by mal byť bezpečne a pevne na vašom zápästí. To však neznamená, že remienok je taký tesný, že vám obmedzuje krvný obeh v ruke!

Krok 5: Skúste vypáliť pomocou karty prsta a podľa potreby ju upravte

Jediný spôsob, ako zistiť, či vám úchytka prsta dobre sedí, je použiť ju. Skúste odpáliť niekoľko cvičných kôl. Je pravdepodobné, že používanie karty lukostreľby spôsobí, že vaša streľba bude ešte nepríjemnejšia, aspoň na chvíľu. Akonáhle sa prispôsobíte dojmu z karty, už si to toľko nevšimnete.

Ak máte pocit, že záložka vášho prsta stále nie je úplne v poriadku, prestaňte fotografovať, zložte štítok a znova ho upravte. Skúste ho uvoľniť alebo utiahnuť, urobte opak toho, aké nastavenia ste používali predtým.

Cíti sa záložka stále nepríjemne? Potom možno budete chcieť zvážiť jeho vrátenie a kúpu iného.

Ako často vymieňať jazýčky na prsty pre lukostreľbu?

Aj keď sú lukostrelecké úchytky, ktoré sme dnes preskúmali, vyrobené z dvoch vrstiev kože a niektoré dokonca z hliníka, žiadne úchytky nevydržia večne. Tie, ktoré majú vymeniteľné plochy, sa môžu pochváliť dlhšou životnosťou, pretože ich môžete vymeniť namiesto toho, aby ste zakaždým kupovali nové úchytky na prsty.

Neexistuje žiadne všeobecné pravidlo (žiadna hračka nie je určená), kedy vymeniť plôšky prstov. Ak si v chladnejšom počasí urobíte prestávky, vaše tablety vám vydržia dlhšie, keďže ich používate len asi pol roka. Ale ak ste niekto, kto praktizuje lukostreľbu bez ohľadu na ročné obdobie, vaše štítky sa opotrebujú rýchlejšie.

Niektorí lukostrelci sa ich zbavia, akonáhle zasiahnu 10 000 výstrelov s očkami. Iní nepočítajú a pozerajú sa na stav svojich prstov, kým zistia, či je vhodný čas na ich výmenu.

Vzhľadom na nízke náklady na mnohé kartičky na prsty by to, keby ste si zaobstarali nové raz alebo dvakrát do roka, nemalo zničiť peniaze!

Záverečné myšlienky

Lukostreľba prstov môže zabrániť nehodám, keď struny bolestivo poznačia vašu pokožku. Sú nevyhnutnosťou pre začínajúcich lukostrelcov a sú doplnkom, ktorý môžete naďalej používať, aj keď získate skúsenosti s lukostreľbou. Dúfame, že tento článok vás naučil viac o kartách prstov!