Najlepšie klipy Downrigger pre rybolov Kokanee (A ako to nastaviť)

Spony na downrigger sú absolútne nevyhnutnou súčasťou vášho nastavenia downriggeru. Klipy downrigger, tiež známe ako uvoľňovače, oslobodia váš vlasec od kábla downriggeru a zaťažia ho, keď je ryba pripevnená k vášmu vlascu. To vám umožní bojovať s rybou iba namiesto odporu tvrdohlavého lososa, navyše s hmotnosťou olovenej gule a kábla z vášho downriggeru.

Prichádza v rôznych tvaroch, štýloch vydania, farbách a cenách, poďme sa pozrieť na niektoré z najpopulárnejších, ako si každý z nich „nastaviť“ (je to jednoduché, sľubujem) a ako si dokonca môžete tvoj vlastný!

Black’s Downrigger Release Clip

Black’s Downrigger Release Clip je jedným z najpopulárnejších a najspoľahlivejších na trhu. Tento uvoľňovací klip alebo len „klip“ je neuveriteľne jednoduchý a všestranný. Dodáva sa s nastaviteľným napnutím pomocou skrutky na boku, je prispôsobiteľná rôznym rýchlostiam a hmotnostiam rýb. Spoľahlivo sa používa aj pri posuvných a stohovacích scenároch s downriggermi, vďaka čomu je obľúbený medzi rybármi.

Dá sa ľahko otestovať ešte predtým, ako ho vložíte do vody, mnohí rýchlo dodajú, že by ste sa nemali báť toho, že napätie je nastaviteľné skrutkou. Toto malé zariadenie, hoci malé a nenáročné, je veľmi dobre vyrobené a napínacia skrutka zostane tam, kde ju necháte.

Veľmi jednoduché nastavenie, stačí pripevniť prstencový koniec tohto zariadenia na západku otočného držiaka. Otvoríte uvoľňovací koniec klipu, prestrčíte ním vlasec a zatvoríte ho. Teraz môžete otestovať napnutie tak, že zatiahnete za šnúru a uistíte sa, že sa uvoľňuje tak, ako chcete.

Uvoľnenie Scotty Power a Mini-Power Grip Plus

Už to nie je oveľa jednoduchšie ako tento Scotty Power a Mini Power Grip Plus Release. Jednoducho použite patentku na pripevnenie k downriggeru a prevlečte vlasec cez čeľuste, ktoré ho udrží na mieste, kým ho ryba, ktorú hľadáte, poriadne nezatiahne. Spoľahlivo fungujú nielen s monolínom, ale aj s pleteným syntetickým vlascom.

  Kde je najväčší festival teplovzdušných balónov na svete?

Dodáva sa s nastaviteľným napnutím, ktoré vám umožní dostať ho tam, kam chcete, a môže byť pripevnený buď k závažiu na downriggeri alebo lanku, aby sa umožnilo posúvanie a stohovanie. Vďaka spôsobu, akým nastavujete napätie, je rozsah napätí a ťahov, ktorými ho môžete uvoľniť, veľký.

Veľkosť tohto uvoľnenia je trochu veľká, čo uľahčuje použitie, keď máte studené a mokré ruky. Zjednodušený tvar tiež znižuje jeho šance na zachytenie alebo zachytenie, ak trollujete blízko dna jazera, nádrže alebo rieky.

Off Shore Tackle Downrigger Release – Single alebo Stacker

Podobný štýl vydania, tento „Off Shore Tackle Downrigger Release – Single or Stacker“, sa ľahko používa, ale má niekoľko nevýhod, pokiaľ ide o jednoduchosť. Naťahujú sa k downriggeru ako takmer každá spona downriggeru a vlasec upnete medzi dve podložky, kde zostane, kým ho nezatiahne ryba dostatočne veľká na to, aby ho pohla, rovnako ako posledný model, o ktorom sme hovorili.

Je nastaviteľný, no trochu ťažšie sa nastavuje. Tento model je trochu podobný svorkám, ktoré mnohí z nás pravdepodobne používajú na vrecúškach čipov, pričom na udržanie napätia využíva pružinu. Napnutie sa nastavuje pohybom pružiny nahor a nadol po dĺžke malého zariadenia, čo nie je príliš ťažké, ale nie je ani super prístupné.

Zdá sa, že zákazníci milujú túto značku, ich jedinou sťažnosťou je občasná potreba vymeniť podložky, ktoré držia líniu medzi nimi. Môžu byť použité ako jeden alebo stohovateľné a sú skvelé pre lososa.

Nastaviteľné uvoľnenie napätia dosky Off Shore Hoblík

Nenechajte sa zmiasť týmto názvom, tento “Off Shore Planer Board Adjustable Tension Release” môže byť a bol bežne používaný na trolling. Táto spona funguje podobne ako náš posledný model a obsahuje aj pružinu, ktorá sa používa na udržanie napätia. Pohyb tejto pružiny je spôsob, akým upravujete napätie pre toto zariadenie, ktoré zvládne vyššie hmotnosti, údajne až osem až desať libier.

  Sprievodca otáčaním a riadením kajakov

Jednoduchým nacvaknutím na downrigger a pripevnením tohto uvoľnenia k vlascu jednoducho stlačíte, kým sa čeľuste nerozdelia, umiestnite vlasec na podložky a uvoľnite prsty, čím umožníte čeľustiam držať vlasec. Dôrazne sa odporúča špeciálne pre kokanee, rybári mali s týmto vydaním veľký úspech. Jeden z mála, ktorý je k dispozícii vo svetlejšej farbe (oranžová), má tiež potenciál pôsobiť ako atraktant pre lososy kokanee, ktorých skôr zaujme pestrejšie farebné vybavenie ako čierne alebo matne šedé.

Postavte si ho sami!

Chcem byť šetrný a šetriť peniaze, takže ak môžem niečo zohnať o niečo lacnejšie alebo si to vyrobiť sám, môžete sa staviť, že to skúsim, dúfam, že bez obetovania prílišnej kvality. Našiel som fantastické video na YouTube, ktoré pripojím, o pánovi, ktorý nám ukazuje jeden zo spôsobov, ako si vyrobil svoje vlastné lacné, ale účinné a funkčné klipy na downrigger. Prevediem nás krokmi v prípade, že ste ako ja a radšej by ste si prečítali pokyny, než aby ste ich sledovali. Než začnete, budete musieť…

Kúpte si vešiaky na ponožky!

Áno, vešiaky na ponožky. Prečo nie. Zdá sa, že majú dokonalé napätie pre (počkajte na to……) lososa kokanee! Hovorí, že môžete získať tašku 20 alebo viac za približne 8 dolárov, čo je cena len jedného veľmi lacného vydania klipu.

Získajte lepiacu pištoľ!

Budete to musieť použiť na prilepenie peny alebo gumy na vešiaky na ponožky.

A pena! (alebo guma)

Pena čo? Vešiaky na ponožky majú zrejme mierne ryhovaný okraj, čo môže opotrebovať vašu líniu. Na zakrytie použijeme túto penu. Konkrétne používa veľmi tenkú žabku, ale mám pocit, že by mohla fungovať aj guma.

Začnime!

  1. Vylomte vešiaky na ponožky. Mali by to byť jednotlivé klipy, ako tie, ktoré môžete použiť na vrecúško čipov, ale s lepším napnutím. Nemali by vyzerať ako skutočný vešiak.
  2. Vystrihnite niekoľko penových (alebo gumených) kruhov rovnakej veľkosti ako čeľuste klipu.
  3. Naneste trochu horúceho lepidla na čeľuste a položte kruhy na lepidlo. Na každej strane vytvorte podložky.
  4. Nechajte čeľuste zavrieť a na vrch týchto čeľustí nasaďte ďalšiu sponu, pričom sa uistite, že každý kruh je v jednej rovine s povrchom čeľustí, na ktoré ste ich prilepili. Dodatočná spona na vrchu poskytne dodatočný tlak a zabezpečí, že sa celá podložka prilepí.
  5. Pre kábel navrhuje použiť okrajovú šnúru, ako je šnúra, ktorú používate na okrajoch trávnika. Nehrdzavie a znesie pomerne veľkú námahu a váhu.
  Pozemný hokej vs. lakros: Rozdiely, na ktorých záleží

Ak máte nejaké otázky týkajúce sa podrobností, určite si pozrite jeho video!