Najlepšie kempingové stany pre 2-3 osoby

Prečo spať len jedna osoba v stane, ak cestujete vo veľkej skupine? Oveľa väčší zmysel má rozdeliť sa na menšie skupiny dvoch alebo troch ľudí. Ak váš stan nie je dostatočne priestranný pre viac ako jeden, potom je čas na upgrade. Aké sú najlepšie kempingové stany pre malé skupiny?

Tu je niekoľko vynikajúcich kempingových stanov pre dve až tri osoby:

  • Stan MSR Elixir 3
  • Kempingový stan Marmot Tungsten pre 2 osoby
  • ALPHA CAMP Kempingový kupolový stan pre 2/3 osoby
  • Stan Marmot Limelight 3P
  • Stan Smittybilt Overlander
  • Okamžitý stan Ubon pre 2/3 osoby
  • Stan Coleman Sundome
  • Big Agnes Copper Spur HV UL3
  • Kempingový stan The North Face Stormbreak pre 3 osoby
  • ALPS Horolezecký stan Meramac pre 2 osoby

Či už idete s kamarátmi na stanovanie v lese alebo na oddychový pobyt v prírode s vami a vaším partnerom, tieto stany vám určite postačia. Pokračujte v čítaní a získajte ďalšie informácie o každom z 10 vyššie uvedených stanov vrátane funkcií, materiálov, veľkosti a ceny!

10 najlepších kempingových stanov až pre tri osoby

Stan MSR Elixir 3 – 300 dolárov

Začiatok nášho zoznamu je Elixír MSRrozmerný stan pre troch.

Voľne stojaci stan má dažďovú mušku vyrobenú zo 68 denierového potiahnutého ripstop polyesteru. Podlaha stanu je 70 denierový potiahnutý nylon, zatiaľ čo zvyšok stanu je odolnou kombináciou nylonovej sieťoviny a ripstop nylonu, aby odolal všetkým druhom počasia.

Palice, ktoré sú súčasťou stanu, majú 9 milimetrov a sú vyrobené z hliníka série 7000. Dostanete dve tyče na stan. Dvojité dvere umožňujú vstup a výstup podľa vlastného uváženia.

Horná výška tohto stanu je 41 palcov, takže tu môžu pohodlne tráviť čas aj vyšší používatelia. Podlahová plocha je veľká 39,5 štvorcových stôp a samotný stan má rozmery 84 palcov x 68 palcov a váži 7 libier, 1 uncu.

Zostavenie stanu MSR Elixir nemôže byť jednoduchšie. Palice sú farebne odlíšené a s popruhmi budete mať tento stan hore a pripravený vyraziť za pár minút. Geometria palíc je ďalšou príjemnou vlastnosťou, pretože získate viac miesta na lakte a hlavu.

Niektoré zipsy stanu svietia v tme a dokonca máte aj podkrovie na uloženie vecí.

Kempingový stan Marmot Tungsten pre 2 osoby – 215 dolárov

Izba pre dvoch? Budete to mať v Stan Marmot Tungsten!

Olivovo-zelený stan je vybavený hliníkovými tyčami Marmot’s HD Velocity 7000 Series pre stabilitu. Muška a klipsy sú farebne odlíšené pre rýchle pripevnenie na palice. Dokonca aj noví táborníci sa budú cítiť sebaisto pri zostavovaní Tungstenu.

Stan je 40-denierový polyester so sieťovinou No-See-Um. Podšívka a podlaha sú 68-denierový polyesterový taft.

Nylonové sťahovacie zipsy necinkajú, takže svojho spiaceho partnera nezobudíte, ak skoro vstanete a uvidíte, ako slnko vychádza nad horu. Podlaha s rezaním trolejového vedenia je v celom rozsahu podlepená, aby sa zabránilo vniknutiu poryvov vonkajšieho vzduchu. Odvetraná muška s úplným pokrytím je tiež podlepená.

Čítať  Typy kuší – Váš kompletný sprievodca kušou

Máte čelovku, ktorú radi používate na svetlo po západe slnka? Vrecko na tienidlo, ktoré je súčasťou stanu Tungsten, vám poskytuje miesto na umiestnenie svetla okrem vášho noggin.

Dvere v tvare D uľahčujú výstup a vstup do stanu. Konštrukcia zóny pred ohybom vytvára zvislé steny pre väčšiu svetlosť.

ALPHA CAMP Camping Dome Stan pre 2/3 osoby – 60 USD

The Kupolový stan ALPHA CAMP pohodlne sa zmestí medzi dvoch až troch ľudí, a čo je ešte lepšie, stojí to menej ako 100 dolárov! Pre kemperov s nízkym rozpočtom môže byť tento stan presne to, čo hľadáte.

Palice stanu ALPHA CAMP nie sú hliníkové, ale sklolaminátové pre úžasnú ochranu pred vetrom. Elektrický port vám umožní nabiť váš smartfón, tablet alebo notebook, takže pri kempovaní nemusíte byť úplne odpojení.

Tri okná v celom dome stanu na zips úplne zatvorené. Sú tiež pokryté sieťovinou, takže nevpustíte hmyz. Sieťované vrecko nad hlavou a bočné vrecká maximalizujú váš úložný potenciál.

Stan meria 50 palcov na výšku, 7 stôp na šírku a 8 stôp na dĺžku. Podlaha má zemné vetranie, takže sa z vášho stanu nestane potný box, keď budete celý na noc zapnutý zipsom. Reflexné lano, ktoré je súčasťou vášho nákupu, je príjemným bezpečnostným prvkom.

ALPHA CAMP sľubuje dvojročnú záruku na svoj kempingový kupolový stan. Môžete si vybrať z farieb stanu, ako je modrá, zelená, červená alebo oranžová a šedá.

Stan Marmot Limelight 3P – 325 dolárov

Pre kempingové dobrodružstvá v skupinách až troch osôb, Svišť Limelight je ďalší skvelý stan, ktorý treba zvážiť.

Vyznačuje sa voľne stojacim dizajnom, stopou stanu a trojpólovým systémom. Baldachýn je z polyesterovej sieťoviny s jemnosťou 40 denierov a podrážka a podlaha sú z polyesterového taftu s jemnosťou 68 denierov. Každý pól je DAC hliníkový.

S dvomi dverami sa môžete dostať von z tohto 48-palcového stanu bez toho, aby ste narazili do vašich iných priateľov alebo rodinných príslušníkov. Plocha vestibulu je 7,5 štvorcových stôp a podlaha meria 42,5 štvorcových stôp alebo 90 palcov x 60 palcov.

Tento stan váži 6 libier, 11 uncí, keď je zabalený pre ľahkú prepravu. Odporúča sa na turistiku.

Ďalšími funkciami sú vrecko na tienidlo, lepenie švov na rezanej podlahe a odvetrávané muchy, farebne odlíšené roztečové klipy a uchytenie na tyče Press-Fit.

Stan Smittybilt Overlander – 1 200 dolárov

Ak je váš rozpočet na kempingový stan pre viac osôb obrovský, potom Smittybilt Overlander môže byť priamo vo vašej uličke.

Overlander váži 116,5 libier a je 51 palcov vysoký, 56 palcov dlhý a 95 palcov široký, keď je otvorený. Balenie stanu znižuje jeho rozmery na 58 palcov x 49 palcov x 13 palcov. Toto je zjavne veľmi veľký kempingový stan!

Overlander je určený na celoročné používanie a obsahuje protipožiarny matrac z peny s vysokou hustotou až pre tri osoby. 420-denierová oxfordská plachta je nepremokavá a má tyče z pružinovej ocele s napínacími tyčami.

Čítať  Môžete letieť s paramotorom do iného štátu?

Ak chcete nainštalovať Overlander, priložené U-svorky sa pripájajú k dvojitej hliníkovej koľajnici. Stanové tyče sú z eloxovaného hliníka a obsahujú pánty z nehrdzavejúcej ocele pre väčšiu odolnosť. Samotný stan je vyrobený z odolného 600 denierového ripstop polyesteru, ktorý je impregnovaný polyuretánom. Materiál stanu je tiež vodeodolný.

12-voltový napájací adaptér/zapaľovač cigariet vám umožní vychutnať si základnú energiu. Nechýba ani vnútorný LED pásik. Sieťky proti komárom zabraňujú tomu, aby ste sa zobudili pokrytí hrboľatým, svrbivým uhryznutím. Vodný stĺpec je testovaný na nepriaznivé počasie, aby odolal prírodným živlom a udržal vás v suchu.

Dostanete aj cestovnú tašku na prenášanie stanu a externú tašku na uloženie topánok. Stan zvládne 661 libier.

Okamžitý stan Ubon pre 2/3 osoby – 47 dolárov

Okamžitý stan, ktorý stojí menej ako 50 dolárov, môže znieť ako príliš dobrý na to, aby to bola pravda, ale je to skutočné! Nehľadajte ďalej ako Ubonský stan.

Dvojité vnútorné vrecká vám umožňujú uložiť malé predmety, ako sú kľúče, peňaženka, nabíjačky alebo smartfón. Dvojité zipsy po celej ploche slúžia pre bezpečnosť. Dve sieťované okná a dvere vám umožnia vidieť von bez toho, aby sa dovnútra dostali komáre.

Polyesterová stanová tkanina 210T je odolná voči vetru. Ak hľadáte vetranie, stan Ubon ho má. Získate dva závesy na dvere, ktoré môžete zrolovať, keď ich nechcete používať.

Uvoľnením bielych zámkov stan vyskočí. Na postavenie stanu dostanete 8 stanových kolíkov a 4 laná. Stan Ubon váži 3,75 libier, takže si ho môžete ľahko zabaliť do batohu a nebudete sa cítiť zaťažení.

Stan Ubon sa dodáva v niekoľkých farebných prevedeniach: nebesky modrá a šedá, oranžová a biela a zelená a hnedá.

Stan Coleman Sundome – 250 dolárov

Ďalšie kempingové vybavenie od Colemana už máte, tak prečo ich nepridať Stan Sundome do toho zoznamu?

Stan pre dve osoby má 8,5-milimetrové tyče zo sklenených vlákien, polyetylénovú podlahu stanu, 75-denierovú polyesterovú taftovú plachtu a jedny dvere. Stredová výška Sundome je 48 palcov.

Priestranná kupola obsahuje nástavce InstaClip, dvojité póly a dizajn krúžku a kolíka pre rýchle a bezproblémové nastavenie a zloženie. Elektrický prístupový port je skvelá doplnková funkcia, rovnako ako vnútorné vrecko na vybavenie.

Okienko privátneho vetracieho otvoru udržuje vzduch v pohybe, rovnako ako odvetrávaný port Cool-Air. V celom priestore máte tiež ventiláciu Variflo. Coleman’s WeatherTec System vás udrží pekne v suchu aj v pochmúrnom počasí. Dokáže dokonca zvládnuť vietor s rýchlosťou až 35 míľ za hodinu.

Coleman Sundome si môžete kúpiť vo farebných schémach ako zelená a biela alebo námornícka modrá a šedá.

Big Agnes Copper Spur HV UL3 – 500 dolárov

Vydanie z roku 2020 Big Agnes Copper Spur HV UL3 je zatiaľ najlepší, vďaka čomu je ideálny pre vaše kempingové dobrodružstvá až pre troch ľudí.

Čítať  Aké je najlepšie počasie na stavbu snehuliaka?

Copper Spur má podlepené švy pre vodotesnosť, sieťované vrecká, nylonovú dvojitú ripstopovú tkaninu a silikónom upravenú ripstopovú podlahu s polyuretánovou hydroizoláciou.

Vnútorné slučky umožňujú pripevniť táborové svetlá alebo iné príslušenstvo. Predsieň môžete zazipsovať, aby ste mali súkromie alebo ochranu počas búrky. Pásky na suchý zips môžu zlepšiť stabilitu nastavenia vášho stanu. Popruhy a šnúrky sú dokonca reflexné pre kempovanie po zotmení.

Vrátnik Quick Stash uľahčuje prístup. Vetranie v celom stane je buď vyššie alebo nižšie, aby sa prispôsobilo pasívnemu a aktívnemu prúdeniu vzduchu. 3D bin mezanine je ďalšou skvelou funkciou, pretože má vrecká na médiá, stropné vrecko a vrecká na nohy.

Predsieňové markízy zvyšujú priestrannosť Copper Spur. Tiež vám nebude až tak vadiť montáž stanu so stanovými prackami TipLock, ktoré po pripevnení držia na tyči.

Big Agnes Copper Spur je k dispozícii v dvoch farbách, oranžovej alebo olivovo zelenej.

Kempingový stan The North Face Stormbreak pre 3 osoby – 200 dolárov

Tu je ďalší úžasný kempingový stan pre tri osoby na zváženie, The North Face Stormbreak.

Stan strednej ceny od značky, ktorú poznáte a ktorej dôverujete, Stormbreak váži 6 libier, 10 uncí pre jednoduchú prepravu. Jeho veľkosť vreca je 8 palcov x 22 palcov a podlahová plocha je 39,72 stôp. Tento stan nemá pôdorys, takže si budete musieť kúpiť vlastný.

75-denierová polyesterová muška, 68-denierová polyesterová podlaha a 75-denierová polyesterová taftová strieška sú priedušné a odolné. Úplné švy pozdĺž podlahy a vrchlíka robia váš stan vodotesným. Získate dvojité dvere pre prístup, ale žiadne okná. Na zabezpečenie prirodzeného prúdenia vzduchu má stan Stormbreak vysoko-nízke ventilačné body.

Stormbreak prichádza v dvoch farebných schémach, Golden Oak (zlatá) a Pavement (tmavosivá) alebo Agave Green a Asphalt Grey.

ALPS horolezecký stan Meramac pre 2 osoby – 120 dolárov

Náš zoznam uzatvárame Horolezecký stan ALPS Meramac pre dvoch.

Stan váži 7 libier, 9 uncí s veľkosťou základne 5 stôp x 7 stôp, 6 palcov. Má všetky funkcie, ktoré chcete od kempingového stanu pre viac osôb, vrátane bočných sieťovaných panelov pre priedušnosť a okien na zips, ktoré prepúšťajú slnko toľko, koľko chcete.

Dve dvere majú kryté markízy na ochranu pred poveternostnými vplyvmi. Svoje základné veci môžete vložiť do vreciek na vybavenie, aby boli vždy nablízku.

Zahrnutie kotevných lán a oceľových kolíkov znamená, že inštalácia prebieha rýchlo a jednoducho. Polyesterový muškový materiál vás ochráni pred prudkým UV žiarením. Materiál je tiež vodeodolný.

Záverečné myšlienky

Kempovanie v skupinách už nevyžaduje, aby ste mali vlastné samostatné stany. Dostatok stanov pojme dve až tri osoby pod jednou strechou. Či už je váš rozpočet mierny alebo vám nevadí minúť 500 až 1 000 dolárov na dobrý kempingový stan, v tomto zozname je pre vás stan.