Najlepšie časy na chytanie rýb (a chyťte ich rýchlo!)

Rybolov kdekoľvek môže byť náročný a je obzvlášť ťažké vedieť, kedy loviť, aby ste dosiahli najlepšie výsledky. Ak to nenačasujete správne, výsledky vás môžu nechať s prázdnymi rukami a odradiť vás.

Kedy je najlepší čas ísť na ryby? Počas leta je najlepšie ísť na ryby v skorších ranných hodinách, zatiaľ čo na jeseň a na jar je lepšie loviť za súmraku. Zimný rybolov viac závisí od toho, kde žijete. Napríklad v južných Spojených štátoch je najlepší čas v zime kedykoľvek medzi 10:00 a 16:00.

Najlepší čas na rybolov je dôležitý a veľa sa mení v závislosti od rôznych faktorov. Môžu zahŕňať vašu polohu, ročné obdobie a typ rybolovu, ktorý budete vykonávať.

Teplota vody

Dôvod, prečo sa rybolov najlepšie robí na začiatku a na konci každého dňa, je ten, že ryby sú chladnokrvné živočíchy, čo znamená, že na zahriatie krvného obehu potrebujú vonkajší zdroj.

Ranné a večerné slnko zohrieva najskôr plytšie časti vody a priláka tam ryby. Ako deň plynie, ryby sa zvyčajne pohybujú bližšie ku dnu rieky, kde je voda stále teplá, no zároveň je o niečo tmavšia.

Z tohto dôvodu je najjednoduchšie chytiť ryby ráno. Môžete ich chytiť aj inokedy, ale najlepšie šance na úspech vám poskytne dodržiavanie časov otepľovania dňa.

Letný rybolov

Leto má jedny z najlepších rýb, aké som kedy videl. Za tie roky, čo sa venujem rybárčeniu, mi najlepšie výsledky prinieslo lovenie rieky počas celého teplého letného rána. Je to relax, dokonca aj počas pokoja dňa, kým sa blíži noc. Aj večery strávené na brehoch rieky môžu priniesť skvelé výsledky.

Jarný a jesenný rybolov

Teplota je skutočne rozhodujúcim faktorom pre umiestnenie rýb počas jari a jesene. Voda zostane chladnejšia, takže dosiahnutie rovnováhy dobrej teploty a správneho jasu pre ryby bude trvať celý deň. Zdá sa, že sú vyberaví, pretože sú!

  Ako hlboko by ste mali trollovať pre Kokanee?

Zimný rybolov

Zimný rybolov je náročný. Ľad, ktorý prináša, môže viesť k veľmi nebezpečnému rybolovu. Voda riek a jazier je mrazivá a môže byť pre rybárov veľmi škodlivá. Ryby, najmä zubáč veľkoústy, nemajú obzvlášť v obľube nízke teploty, takže rybolov môže byť náročný. Najlepší čas na rybolov počas zimy je najteplejšia časť dňa.

Výnimky z Pravidiel

Rôzne poveternostné podmienky a umelo vytvorené obdobia rybolovu môžu veľa zmeniť. Môžu zmeniť množstvo rýb v oblasti, počet ľudí v blízkosti a ako pohodlne sa budete pri love rýb cítiť.

Poveternostné podmienky

Studené fronty prichádzajú tesne pred búrkou a často vedú k dobrým podmienkam na rybolov. Pokles tlaku môže ryba vnímať a často bude mať zvýšený pohyb ako vedľajší produkt.

Táto zvýšená aktivita vedie k tomu, že viac rýb prichádza na povrch vody a častejšie hryzie. Studený front niekedy znamená, že sa blíži búrka, takže si na to dávajte pozor. Akonáhle začne padať dážď alebo sneh, ryby začnú menej hrýzť.

Vietor môže spôsobiť, že sa ryby ponoria hlbšie, najmä počas slnečného dňa. To však neznamená, že ryba nebude hrýzť. Všetko to znamená, že vaše návnady alebo návnady budú musieť ísť hlbšie, aby ste ulovili rybu.

Mierny dážď, iný ako búrky po studenom fronte, je skvelým obdobím na rybolov. Jemný dážď zrazí hmyz do vody, čo spustí šialenstvo pri kŕmení, ktoré vám môže pomôcť chytiť ryby, ak ste na to múdri.

Dážď rozbije aj hladinu vody. To vám môže pomôcť ukryť sa pred rybami, aj keď sa brodíte do vody.

Iné ryby, iné časy

Rôzne ryby sú aktívnejšie v rôznych časoch dňa, rovnako ako ľudia. V každom ročnom období existuje široká škála rýb, ale väčšina rýb sa drží určitého ročného obdobia a dennej doby.

  Rýchla bezpečnostná kontrola vášho prívesu

BAS:

Basy hryzú do značnej miery len pri tlmenom svetle. Skoré ráno alebo neskorší večer je najlepší čas na ich zameranie. Ak je deň zamračený alebo hmlistý, basy pravdepodobne aj uhryzne. Ich obdobie neresu je jar, ktorá môže trvať aj cez leto.

Pstruh:

Pstruhy milujú teplé vody, takže teplejšie mesiace neskorej jari, leta a začiatku jesene sú tým najlepším časom na vyskúšanie šťastia pri love pstruhov. Hrýzť v čase kŕmenia, najmä keď je veľa komárov a iné ploštice sú aktívne.

Losos:

V závislosti od toho, kde žijete, môže byť losos kedykoľvek počas roka. Liahne vypúšťajú svoje zásoby raz na jar, inokedy na jeseň. Cestujú dolerieka kým nedosiahnu oceán. V závislosti od toho, kam idete loviť, sa k vám môžu výbehy lososov dostať kedykoľvek.

jeseter:

Jeseter sú príšery kŕmiace sa dnom, ktoré majú sezónu, ale to im nezabránilo v tom, aby sa chytili po celý rok. Sezóna jeseterov začína v septembri a trvá približne dva mesiace. Väčšina rybárov tvrdí, že od 18:00 do 2:00 je hlavný čas, ale ja osobne som mal viac šťastia pri love od 10:00 do 16:00.

Návnady a návnady, ktoré zodpovedajú ročným obdobiam

Návnady a návnady sa bežne porovnávajú. Obaja pracujú lepšie pri rôznych úlohách a v rôznych obdobiach roka. Návnady fungujú lepšie počas teplých období, ak je voda čistá a teplá. Väčšina rýb videných v letných mesiacoch je agresívnejšia, vďaka čomu sú návnady aj tak efektívnejšie.

Veľkosť nástrahy závisí aj od veľkosti ryby, ktorú by ste chceli chytiť. Menšie ryby zvyčajne chytajú lepšie na nástrahu veľkosti 2-4. Čokoľvek väčšie začne chytať väčšie ryby.

Lov na návnadu je trochu náročnejší. Keď ľudia myslia na rybolov, myslia na zahákovanie červa a navlečenie bobbera na šnúru. Potom červa vyhodia a počkajú, kým ryba uhryzne. Aj keď ide o spôsob lovu na návnadu.

  Zákony Ohio pre vodné skútre: Jednoduchý cheat so všetkým, čo potrebujete vedieť

Účelom návnady je zamaskovať háčik ako niečo, čo by ryby potenciálne považovali za príťažlivé a chceli by sa do toho zahryznúť. Čím je háčik menší, tým je menšia šanca, že si ho ryba všimne skôr, než sa zahryzne a zachytí.

Rôzne druhy návnad pre rôzne druhy rýb.

Súvisiace otázky

Aký druh prúta funguje najlepšie na letný rybolov? Na letný rybolov si budete chcieť kúpiť prút cieľ druh ryby, ktorú chcete chytiť. Na riečny a jazerný rybolov budete chcieť prút s dĺžkou približne 5′ – 7’6″ stôp, takže budete môcť nahodiť ďalej. Oceánske rybárske prúty môžu mať dĺžku od 6 ′ do 12 ′.

Sú návnady lepšie ako návnada? To, čo je na konci vášho radu, bude závisieť od toho, čo chcete byť na konci vášho radu na konci dňa. Rôzne ryby uhryznú rôzne háčiky. Dobrým pravidlom je, že návnady sú lepšie v čistých teplejších vodách, zatiaľ čo návnada má lepší výkon v studených, kalnejších vodách.