Najlepšie bezpečnostné tipy na rybolov na ľade a prečo ich potrebujete

Sezóna rybolovu na ľade je konečne tu a my sme nadšení! Hoci sa zameriavame na vŕtanie otvorov a chytanie rýb, nikdy nestrácame zo zreteľa bezpečnosť. A nemali by ste ani vy.

Rybolov na ľade bez správneho bezpečnostného vybavenia alebo zdravého rozumu vedie každú zimu k nehodám. Hovoríme, samozrejme, o páde cez ľad. Určite desivá vyhliadka a situácia, o ktorej premýšľal každý, kto prešiel cez zamrznuté jazero.

Nerob si srandu ani zo seba. Dokonca aj tí najopatrnejší rybári sa ocitnú v nebezpečných podmienkach na neustále sa meniacich vrstvách ľadu. Niekoľko nevyhnutných kusov rybárskeho vybavenia na ľade však môže znamenať rozdiel medzi tesným hovorom alebo tragickou rybárskou sezónou.

Pravdepodobne najdôležitejším bezpečnostným zariadením sú klepadlá na ľad. Aké sú teda najlepšie bezpečnostné tipy na rybolov na ľade?

Na trhu je niekoľko možností, no na konci dňa sú najlepšie tie, ktoré nikdy nenecháte doma. Zaťahovacie čeľuste na ľad Frabill sú najlepšou voľbou a tie, ktoré nosíme.

Nie ste si istí, čo sú to zberačky ľadu? Pokúšate sa zistiť, ktoré si kúpiť? Potom ste na správnom mieste. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko o bezpečnostných tipoch na ľad a najlepších možnostiach pre vás.

Čo sú bezpečnostné tipy na rybolov na ľade

Nepadá cez ľad, ktorý ťa zabíja. Nedá sa to dostať von. Šok z mrazivej vody dočasne vysáva z vášho mozgu všetok rozum, a ak to dovolíte, zavládne panika. Keď sa ponoríte do ľadovej vody, začnú tikať hodiny podchladenia.

Mnoho ľudí, ktorí prechádzajú cez ľad, podľahne panike a vyčerpáva sa pri pokuse o útek. Aj keď zostanete pokojní, plaziť sa späť na bezpečný ľad je takmer nemožné. Trakciu na hrane klzkého povrchu jednoducho nezískate.

Čítať  Rybolov surferov v južnej Kalifornii: 5 pláží, ktoré môžete vyskúšať

Zadajte zberač ľadu. Bezpečnostné hroty na ľad nie sú nič iné ako pár 1” oceľových hrotov zapustených do rukovätí, ktoré sú spojené 5 alebo 6 stop dlhým káblom. Ale môžu vám zachrániť život.

Jednoducho, čeľuste fungujú, pretože vám umožňujú nakupovať na mokrom ľade, aby ste sa mohli vytiahnuť z vody ručne.

Sú navrhnuté tak, aby sa zavesili na krk, takže sú pripravené okamžite. Rukoväte sa tiež ľahko zavesia a fungujú pre veľkých aj malých rybárov.

Ako používate zberačky ľadu

Teraz, keď sme všetci na rovnakej vlne a vieme, čo sú to ľadové sekáče, ako ich používate? Nestačí len kúpiť pár, zavesiť si ich na krk a zabudnúť na ne.

Ich efektívne používanie si vyžaduje prax. Je zrejmé, že sa neponoríte do vody pod nulou, len aby ste si nacvičili vyliezanie s krompáčmi. Ale môžete trénovať premýšľaním cez scenár.

Jednoducho si predstavte, ako sa ponoríte do chladiacej vody a lapáte po dychu. Potom začnite trénovať svoj mozog, aby sa okamžite upokojil a siahol po trsátkach. Prejdite skutočnými pohybmi, aby ste sa upokojili a dosiahli svoje tipy.

Odporúčam vám tiež vyskúšať výber na bezpečnom ľade. Začnite sa učiť pohyb potrebný na to, aby ste sa vykrútili z vody a vrátili sa späť na bezpečný ľad. Cvičenie si vyžaduje len niekoľko jednoduchých krokov.

Krok 1

Začnite tým, že si ľahnete na brucho na ľad na bezpečnom mieste.

Krok 2

Chyťte svoje trsátka a kopajte sa do ľadu pred vami.

Krok 3

Natiahnite ruku cez ruku a ťahajte sa, kým neucítite pohyb potrebný na pohyb po ľade.

Ak niekedy prejdete cez ľad, nezabudnite sa vždy vytiahnuť smerom, odkiaľ ste prišli. To je smer bezpečného ľadu. Orientovať sa môže byť náročné, ale ak zostanete pokojní, uvidíte svoje stopy. Ľahnite si čo najrovnejšie na okraj ľadu a pri kopaní do vody používajte svoje trsátka.

Čítať  9 najlepších prútov na ľad, ktoré sa skutočne oplatí kúpiť

Jednoduché vysvetľovanie, ako sa dostať z vody, nestačí. Pozrite si video nižšie a sledujte, ako Aaron Wiebe z Uncut Angling predvádza, ako sa dostať z ľadu. Pozrite sa, ako sa to robí, s trsátmi a bez nich!

Kde nosíte ľadové krompáče

Bezpečnostné vybavenie vám nerobí dobre, ak ho nemáte na dosah, keď ho potrebujete. Strkanie krompáčov hlboko do vrecka alebo do tašky na náradie veľmi nepomôže, ak tam bez varovania spadnete.

Vždy, keď som na ľade, sú moje čeľuste vždy okolo krku. Preto majú takú dlhú naťahovaciu šnúru. Sú na dosah a vždy sa dajú ľahko nájsť.

Ak vám trsátka neustále prekážajú, keď sa vám hompáľajú okolo krku, zastrčte si trsátka do vonkajšieho vrecka pri hrudi. Ale držte si šnúru okolo krku.

Niektoré čeľuste sa dodávajú s extra dlhými šnúrami navrhnutými tak, aby sa dali natiahnuť okolo krku a dole v každom rukáve pre super rýchly prístup, keď ich potrebujete. Je to skvelý koncept, ale často prekážajú a je ťažké ich chytiť, keď sú vo vode.

3 najlepšie tipy na rybolov na ľade

Bezpečnostné trsátka na ľad sú pomerne priamočiare a jednoduché zariadenie. Napriek tomu je na výber viac než dosť.

Akýkoľvek výber ľadu je lepší ako žiadny, ale existuje niekoľko vecí, ktoré očakávam od dobrých a kvalitných výberov.

Po prvé, dobré čeľuste majú okolo hrotov výsuvné plášte. Vďaka tomu nebudú do vás alebo do vášho oblečenia strkať, keď sa nepoužívajú. Kryty sú len plášť s vnútornou pružinou, ktorá sa automaticky stiahne, keď ju zatlačíte do ľadu.

Vyhnite sa trsátku, ktoré má nad hrotom pevné kryty. Ak prejdete ľadom, nebudete mať čas ani duchaprítomnosť na manuálne odstránenie krytov. Nepáči sa mi ani odhalené body, pretože po popichaní by ste si ich mohli dať dole.

Po druhé, musia byť odolné so silným lanom. Hroty by mali byť dostatočne hrubé, aby uniesli váhu veľkého dospelého človeka bez ohýbania. Navyše, šnúrka ich musí držať bezpečne pripevnené, aby ste ich nestratili.

A nakoniec by mali plávať. Nie je to nutnosť, ale je to ďalší bonus, ak vám skĺznu z krku, keď prerazíte ľad. Plávajúce trsátka zostanú aspoň nablízku.

Existuje niekoľko vynikajúcich výberov ľadu, ktoré pre mňa kontrolujú väčšinu týchto políčok, a toto sú tri, ktoré dôrazne odporúčam.

#1 Frabill výber ľadus

Zasúvacie zberače ľadu Frabill odškrtávajú väčšinu polí v mojom zozname.

Silné hroty sú zakryté ľahko kĺzavým plášťom, ktorý v prípade potreby spoľahlivo vytlačí.

Lano je tiež dostatočne bezpečné a páči sa mi, že je to stočená naťahovacia šnúra, ktorá ich drží vyššie na mojom trupe a neprekážajú. Napriek tomu je stále dosť dlhý na to, aby som ho mohol používať na krku.

Tieto žiarivo žlté trsátka Frabill sú ľahké, ale neplávajú. Ide však o najdostupnejšiu sadu tipov na zozname. Pokiaľ ide o mňa, s nákupom ste skončili. Len si kúpte tieto!

#2 HT Enterprise Deluxe Polar Ice Picss

HT Enterprise vyrába množstvo vysoko kvalitného rybárskeho vybavenia na ľade a ich výbery nie sú výnimkou.

Aj keď nevyhovujú mojim potrebám rovnako ako trsátka Frabill, fungujú dobre na zamýšľané použitie. Výsuvné plášte sa ľahko posúvajú a páčia sa mi najmä gumené úchytky na rozdiel od plastových úchytiek iných značiek.

Polar Ice Piccks sa dodávajú s extra dlhou šnúrkou na zatiahnutie z rukávov, ale nie som zástancom ich upevňovania týmto spôsobom. Dávam prednosť stočenej šnúrke, ktorá ich drží okolo krku a neprekáža.

Sú ľahké, ale neplávajú, čo je podľa môjho názoru negatívne. To však neznamená, že sú zbytočné a že by mali slúžiť svojmu účelu pre každého rybára na ľade, rovnako ako krompáče Frabill.

#3 Ľadové šidlá NRS Pick-of-Life

Ďalšou vynikajúcou voľbou pre každého, kto sa púšťa na ľad, sú ľadové šidlá NRS Pick-of-Life.

S krátkymi, pevnými trsátkami dokáže Pick-of-Life bez problémov zvládnuť ťažké bremená. Majú tiež zaťahovacie kryty ako ostatné v tomto zozname. Lano je vyrobené zo silného tenkého lana podobného HT sekáčom. Opäť mám oveľa radšej stočenú strečovú šnúrku na Frabill.

Posledné políčko na mojom zozname je začiarknuté, pretože plávajú a oranžová farba zaisťuje, že ich nezmeškáte.

Akokoľvek dobré sú tieto tipy, sú na 3. mieste v zozname kvôli ich vysokej cene. Ak ste ochotní zaplatiť najvyšší dolár za bezpečnosť, potom je NRS Pick-of-Life dobrou kúpou.

Záverečné myšlienky

Prejsť cez ľad je pre mnohých ľudí desivá vyhliadka. Hrnčeky na ľad vám poskytnú pokoj, kým ste na ľade. Pamätajte však, že ochranné vybavenie nenahrádza používanie zdravého rozumu.

Vyhnite sa nebezpečným situáciám, aby ste nemuseli používať núdzové vybavenie. Prvý ľad je pre nás vášnivých rybárov vzrušujúci čas, ale chytať ryby na tenkom ľade sa nikdy neoplatí riskovať.

Bavte sa túto sezónu na ľade a získajte pár bezpečnostných tipov na ľade!

Chcete zo sezóny rybolovu na ľade vyťažiť maximum? Pozrite si našu e-knihu Tajomstvo rybolovu na ľade v štáte Washington. Naša kniha vyzdvihuje 10 najlepších jazier na rybolov na ľade v štáte Washington so skutočnými súradnicami niektorých z našich najproduktívnejších dier. Navyše dôkladne pokryjeme všetko od výberu výbavy, taktiky a plánovania cestovania. Okrem toho získate informácie o ďalších 41 jazerách s vynikajúcim rybolovom na ľade! Pozrite si to skôr, ako vás prejde sezóna rybolovu na ľade!

Skontrolovať to