Najlepšie basové návnady

Vždy bolo vaším snom zahrať si vo veľkých, tučných basoch, ale keď sa o to pokúsite, nikdy nič nezahryznete. To vás primälo k tomu, aby ste si mysleli, že možno je čas vylepšiť nastavenie, počnúc vašimi návnadami. Aké sú najlepšie návnady na prilákanie basov?

Tu sú naše obľúbené basové návnady:

Pokračujte v čítaní a získajte ďalšie informácie o každom type basovej návnady vyššie, ako aj odporúčania produktov s láskavým dovolením Amazonu. Chytanie basov bude jednoduchšie ako kedykoľvek predtým!

9 typov návnad na zachytenie viac basov

Topwater Frog

Návnady na rybolov na vrchnej vode, ako už názov napovedá, kĺžu po hladine vody. Návnada zvyčajne pláva, takže nemusíte používať žiadnu špeciálnu techniku, aby ste ju udržali na vode, kde by ju hladný bast mohol zbadať.

Ak chcete neplávajúcu verziu návnady pre vrchnú vodu, je tiež k dispozícii. Akonáhle prestanete s návnadou pohybovať, začne klesať do mora. To môže byť zreteľnejšie pre všetkých basov, ktorí plávajú hlbšie vo vode.

Návnady pre vrchnú vodu sú modelované podľa mnohých vodných živočíchov, vrátane hmyzu a nástražných rybiek. Topwater žaby máme radi najmä na chytanie basov. Maľovanie návnady z vrchnej vody je natoľko realistické, že si hladný bast bude myslieť, že ide skutočne o skutočnú žabu na vodnej hladine.

Kráčavý pohyb návnady pre vrchnú vodu tiež zvyšuje jej realistickosť. Niektoré návnady majú realistickejšie pohyby ako iné, takže sa oplatí minúť trochu viac peňazí na získanie kvalitnej návnady.

Za vyššiu cenu môže vaša návnada dokonca vydávať zvuky prostredníctvom internej hrkálky, má LED osvetlenie alebo má „oči“, ktoré sa pohybujú.

Na vrchnú vodnú nástrahu bude pripevnený aspoň jeden trojháčik, ale niekedy aj niekoľko. Keď sa basa priblíži k vašej vrchnej žabe, háčik zapadne do rýb a budú vaše.

Odporúčame Blitz Buzz Phrog, ktorá bola zdôraznená vo vydaní časopisu Bassmaster Magazine z apríla 2020. Vážená návnada má mäkké, duté telo pre lepší háčik, ako aj plastové chvostíky pádla.

Blitz Buzz Phrog vydáva zvuky a obsahuje jeden špicatý háčik na zachytenie basov!

Crankbait

Crankbait tiež prinesie viac basov. Táto návnada má mnoho názvov, vrátane špuntov, hĺbkových potápačov, plytkých potápačov, črev a woblerov. Sleď sa vzťahuje na tenké, dlhé návnady, zatiaľ čo zástrčky sú určené na rybolov v hlbokých vodách, ako je rybolov basov.

Niektoré crankbaits majú tvrdé telá kvôli odolnosti a iné duté telá, ktoré sú ľahké. Návnada môže byť jeden kus alebo dva kusy spojené pružnými spojkami. To umožňuje crankbait – ktorý je často modelovaný podľa ryby – vzbudzovať dojem, že hýbe „chvostom“.

Plast alebo balza sú najbežnejšími materiálmi pre crankbaits. Maľba na crankbait je vysoko detailná, aby sa optimalizovala realistickosť, podobne ako je to v prípade návnad na vrchnú vodu. Niektoré crankbaits majú nereálne farby, ale stále môžu priťahovať basy vďaka svojim jedinečným odtieňom.

Mnoho crankbaitov má dva háčiky, zatiaľ čo niektoré obsahujú tri. Očko pripevnené k nástrahe vám uľahčuje prevliecť vlasec.

The Dr. Fish bass crankbait návnady sú produktom Amazon’s Choice. Za menej ako 15 dolárov získate päť crankbaitov, z ktorých všetky sú hrkajúce a bez pier. Návnady presne kopírujú miechu až po šupiny cez telá týchto malých umelých rýb.

Čítať  Sú snežné skútre ťažko ovládateľné?

Vyrobené z plastu s háčikmi a očkami z vysoko uhlíkovej ocele, chrómový náter na každej nástrahe žiari a odráža slnečné svetlo ako skutočné rybie šupiny, takže môžete chytiť viac pobrežných a sladkovodných okúňov. Môžete dokonca navinúť ostrieža alebo pstruha!

Paddle Tail Swimbait

Tretím typom basovej návnady, ktorú môžete vyskúšať, je návnada na plávanie, najmä návnada na plávanie s pádlom. Plavecké návnady, ktoré boli vytvorené v 80. rokoch 20. storočia a odvtedy sú veľmi populárne, boli pôvodne navrhnuté tak, aby prilákali ostrieža a ostrieža veľkoústeho v južnej Kalifornii.

O mnoho rokov neskôr a návnada s lopatkovým chvostom je stále vynikajúca pri lákaní basov. Jednou z najväčších výhod tohto typu návnady je, že bez ohľadu na ročné obdobie alebo stav vody môžete spoľahlivo použiť návnadu na kúpanie.

Návnada na plávanie s pádlom má vždy mäkké telo. Je vyrobený z plastu alebo gumy, takže je veľmi tvárny. Môžete si kúpiť návnadu na plávanie s pádlom v rôznych veľkostiach, aj keď väčšia návnada by mala prilákať väčšie ryby, ako napríklad ostrieža.

Táto návnada na kúpanie s mäkkým telom môže mať širší háčik, ktorý je tiež vyvážený; alternatívne by ste použili návnadu na plavky.

Niektoré návnady na plávanie s pádlom majú tvrdé telo, aj keď je to menej bežné. Návnada na kúpanie s tvrdým telom obsahuje tvrdý plast alebo drevo.

Návnada vyzerá ako ryba, ktorú pravidelne konzumujú pstruhy, šťuky, ostrieže, ostrieže a veľkoústy, takže je to efektívna voľba návnady. Tento štýl návnady sa môže dokonca pohybovať ako pri plávaní.

The JOHNCOO 3D návnady na plávanie sú návnady s mäkkým telom a paddle tail, ktoré sa dodávajú s 10 kusmi v balení za menej ako 15 dolárov. T-chvost môže robiť krátke poskoky a zášklby, zatiaľ čo 3D oči vyzerajú, akoby ste sa pozerali do očí skutočnej ryby. Vďaka vnútornému telu z dúhového papiera sú návnady reflexné, takže sú viditeľnejšie.

Trubicová návnada

Ak prenasledujete ostrieža maloústeho, potom je trubicová návnada nevyhnutnosťou.

Plastová hadička, ktorá obsahuje túto návnadu, je mäkká, valcová a dutá. Jeden koniec, ktorým je hlava, je uzavretý, zatiaľ čo druhý koniec je otvorený a obsahuje chápadlové prívesky.

Na basy potrebujete iba trubicovú návnadu dlhú maximálne štyri palce. Vyberte farby, ktoré vyzerajú pre ryby prirodzene, vrátane zelenej, bielej, dymovo sivej a hnedej. Ak chcete, môžete vyskúšať aj nejaké jasnejšie alebo neprirodzenejšie farby.

Systém háku a závažia tubusového prípravku je celkom zaujímavý. Prípravková hlava, ktorá je často lisovaná z volfrámu alebo olova, ide do telovej dutiny.

Pre rybárov, ktorí hľadajú prirodzenejšie farby rúrkových návnad, je táto sada návnad od TOPTACKLE je priamo vo vašej uličke. Produkt Amazon’s Choice, každá 4-palcová návnada je vyrobená z plastu a určená na lov basov. Celkovo získate 36 návnad za menej ako 20 dolárov, čo je skvelá ponuka.

Spinnerbait

S spinnerbaitom nemôžete urobiť chybu, keď sa snažíte namotať obrovské basy. Pomenovaný po vrtuľovom usporiadaní lopatiek pripevnených k návnade, keď sa tieto lopatky pohybujú, vibrácie a blikanie vyzerajú na basu ako plávajúca menšia ryba, alias jej ďalší obed.

Čítať  Chytia baitcastingové prúty viac rýb ako muškárske?

In-line spinnerbaits sú veľmi obľúbeným typom. Čepeľ má drôt, ktorý pôsobí ako jej stredová os. Táto čepeľ je spojená s kusom kovu, ktorý je zakrivený ako C nazývaný vidlica. Za čepeľou je závažie, ktoré drží drôt a vidlicu od seba, takže návnada sa môže voľne otáčať.

Ďalším typom spinnerbait je nadzemná spinnerbait, alias zatvárací špendlík spinnerbait. Toto bolo vytvorené v roku 1951 v Missouri. Rybári používajú prívlačovú návnadu so zatváracím špendlíkom pravidelne na lov sebastesov, severských šťúk a ostriežov, takže je to typ návnady, ktorý by ste mali určite zvážiť.

Drôtený rám návnady s bezpečnostným kolíkom je naklonený pod uhlom 90 stupňov a potom pripevnený k telu elektródy, ktoré môže mať tvar šípu, kužeľa alebo guľky. Potom je na návnadu nainštalovaný jeden háčik.

The Malá vodná prívlačová nástraha BOOYAH je určený na lov basov. Návnady sú tiež výberom Amazon’s Choice. Každá nástraha má silikónovú sukňu, ktorá má 60 prameňov, ako aj háčik Mustad Ultra Point 2/0, ktorý je obzvlášť dobrý pre basy.

Môžete si vybrať z niekoľkých farieb pre vašu BOOYAH spinnerbait vrátane odtieňov ako biela, šedá, svetlozelená, tmavozelená, tmavomodrá, hnedá alebo červená.

Vibračný prípravok

V polovici nášho zoznamu najlepších basových návnad je vibračný prípravok, ktorý sa častejšie označuje ako chatterbait. Vibračné prípravky sú obľúbené najmä medzi rybármi, ktorí radi chytajú basy. Rovnako ako spinnerbait, môžete použiť štebotanie bez ohľadu na ročné obdobie.

Vibračné prípravky sú dostupné takmer vo všetkých farbách, ktoré si dokážete predstaviť, od tých, ktoré sa miešajú s listami v jazerách a riekach, až po jasnejšie farby, ktoré sú vo voľnej prírode menej prirodzené. Kombinácia farieb môže dobre fungovať pri prilákaní rýb, ako sú basy.

Odkiaľ teda pochádza vibračná časť názvu vibračného prípravku? Kov, ktorý je pripojený k jigovej hlave, spúšťa vibrácie v návnade. Návnada vibruje dostatočne silno, aby sa voda okolo nej zvlnila. Rýchlo sa bude pohybovať aj pripevnená jigová sukňa, čo môže ešte viac vzbudiť záujem hladných basov.

V hlbších vodách sa odporúča použiť pomalšie sa pohybujúce návnady, zatiaľ čo vyššie vo vodnom stĺpci by sa návnada mala pohybovať rýchlejšie.

Páči sa nám Reakcia Tackle tungstenové vibračné lopatkové prípravky, ktoré sa dodávajú v dvojbalení. Diamantové leštenie priložených profesionálnych rybárskych háčikov sa ľahko ponorí do basov. Háčiky sú až z 97 percent z volfrámu a neobsahujú žiadne olovo.

Samotný prípravok obsahuje realistickú rybiu hlavu a veľkú plnú sukňu. Nástrahy Reaction Tackle si môžete kúpiť vo farbách, ako je čierna s modrou, čierna s tmavozelenou (na rybolov bluegill), neónová zelená, tmavohnedá a čiernobiela (na rybolov čad v Tennessee).

Finesse Worms

Hoci niektorí ľudia vyraďujú jemné červy ako návnady len pre začiatočníkov, myslíme si, že rybári všetkých úrovní skúseností z nich môžu niečo vyťažiť. Jemné červy sú plastové kúsky návnady, ktoré vyzerajú presne ako – uhádli ste – červy!

Sú veľmi jednoduché a lacné, pretože sú len maľované alebo farbené z plastu. Jemné červy niekedy obsahujú trblietky vo svojich plastových telách, ktoré im prepožičiavajú iskru a lesk, keď sú vo vode, ale môžu byť aj jednofarebné. Ich farby sú väčšinou prirodzené a ladia s vodou v odtieňoch hnedej a zelenej.

Čítať  Ktoré návnady sa považujú za živú návnadu?

Pri jemných červoch je to všetko o tom, ako ich používate. Idú dobre s 1/8th-unca alebo 3/16th-unca platina. Môžete tiež prevliecť hlavu jemného červa cez offsetový háčik. Používanie vrtuľníka s vratkou hlavou s jemným červom je bežný trik, ktorý často vedie k veľkým výsledkom.

Tučné detské červíky Strike King KVD sú hrubšie a mäsitejšie ako vaše priemerné červy. Červy dostanete v balení po 12 kusoch. Majú vôňu ako káva, ktorá by mohla rybu štípať. Dostupné v mnohých farbách a posiate trblietkami za 14 dolárov budete mať všetky jemné červy, ktoré potrebujete na rybársku sezónu!

Návnada na palicu

Hoci jemné červy môžu znieť ako forma návnady na palicu, toto je úplne iný typ návnady. Návnady sú dlhé a chudé, ale pripomínajú ryby, nie červy. Často sú vyrobené z odolných materiálov, ako je drevo alebo plast.

Mali by ste zavesiť návnadu po nahodení veľmi ďaleko. Keď potom nadväzujete, rýchlosť a pôsobenie návnady sa môže meniť v závislosti od vašej techniky. Je to táto technika, ktorá vám môže poslať basy.

Návnady na tyčinky, napriek tomu, že ide o dlhý, jedinečný kus plastu alebo dreva bez 3D detailov, sú namaľované tak, aby vyzerali neuveriteľne realisticky. Na tejto návnade neuvidíte žiadne LED svetielka ani pohyblivé chvosty, takže musíme opäť zopakovať, že o úspechu rozhodne to, ako použijete návnadu.

The Morské rybárske návnady Ecooda Hornet sú v štýle tyčinky. Každá návnada má dĺžku 2,9 unce a dĺžku 7 palcov na rybolov v hornej vode, na súši alebo na mori. Návnady plávajú a v balení dostanete len jednu za 18 dolárov, takže sa o svoju návnadu budete chcieť dobre starať.

Dostupné farby zahŕňajú biela a zelená, ružová a fialová, modrá a biela, oranžová a červená a modrá a ružová. Celkom oceníte remeselné spracovanie návnady, ako aj zmysel pre detail pri lakovaní.

Curly Tail Grub

Curly tail jig alebo curly tail grub je posledná basová návnada, ktorú navrhujeme. Táto návnada s mäkkým telom je vyrobená z plastu s chvostom, ktorý sa jemne zakrivuje a môže sa počas navíjania pohybovať a krútiť. Rebrovanie po celom tele je bežné, ale môžete si kúpiť aj hladké kučeravé chvosty.

Väčšina kučeravých chvostových prípravkov má jeden chvost, ale ak chcete skutočne upútať pozornosť, hľadajte verzie s dvojitými chvostmi.

Veľkosť kučeravého chvostového prípravku je asi tri palce. Budete potrebovať vodiaci prípravok, aby ste čo najlepšie využili kučeravý chvost, ale môžu fungovať aj spinnerbaits a lyžice. Okrem ostrieža maloústyho a ostrieža veľkoústeho uhryznú aj ryby ako ostriež, mreny, šťuky, pstruhy a bolene.

Túto rybársku návnadu môžete použiť aj v slanej vode na chytanie škvrnitého, chrapkáča, modrého, kanadského, snooka, škvrnitého, platesy a pruhovaného.

Tu sú niektoré kučeravé chvosty s láskavým dovolením XFISHMAN. 25-balenie za 15 dolárov sa dodáva v piatich rôznych farbách vrátane bielej, modrej, červenej, oranžovej a sivobielej so zelenou.

Záverečné myšlienky

Keď chcete loviť basy, správna návnada je všetko. S 9 možnosťami, o ktorých sme dnes hovorili, bez ohľadu na váš rozpočet alebo štýl rybolovu, môžete prejsť na návnadu, pri ktorej je pravdepodobnejšie, že dosiahnete výsledky. Veľa štastia!