Najlepšia rybárska šnúra na jigging

Len málo rybárskych návnad vykonáva prácu tak efektívne ako jig, a preto rybári úplne uprednostňujú jigging ako techniku ​​rybolovu. Pri jigovaní by ste však nemali myslieť len na typ jigu, ktorý si vyberiete. Potrebujete tiež dobrý rybársky vlasec. Ktorý typ sa odporúča?

Fluorokarbónový vlasec je najlepším typom vlasca na jigging, najmä ak sa používa ako nadväzec. Tento štýl vlasca je obľúbený pre nedostatok absorpcie vody, odolnosť voči UV žiareniu a nízku viditeľnosť. Ako hlavný vlasec môžete použiť fluorocarbon s pletenou šnúrou.

Tento návod na používanie fluorokarbónovej rybárskej šnúry pri jiggingu vysvetlí, čo robí fluoro šnúru takou výnimočnou voľbou. Dokonca vám odporučíme niektoré z našich obľúbených značiek fluorokarbónových rybárskych vlascov, takže určite pokračujte v čítaní. Čaká vás veľa skvelých informácií!

Prečo je fluorokarbónová šnúra najlepšia rybárska šnúra na jigging

Mnoho rybárov používa pri jiggingu náväzec, pričom náväzec označuje časť rybárskeho vlasca, ktorá je spojená s háčikom alebo návnadou. Vodiaca šnúra sa pripojí k hlavnej šnúre.

Pre túto veľmi dôležitú vodiacu šnúru je fluorokarbónová rybárska šnúra vynikajúcim výberom. Tu sú niektoré vlastnosti, vďaka ktorým je fluoro šnúra taká vhodná na jigging.

Sila hviezdneho uzla

Pri nastavovaní jiggingového náväzca je potrebné priviazať vodiacu šnúru k hlavnej šnúre. Ak je vodiaca línia náchylná na prasknutie, keď urobíte uzol, potom vás čaká frustrujúci deň. Vodiacu šnúru budete musieť zviazať a previazať, kým vám možno nedôjdu veci.

Pri práci s fluorokarbónovým vlascom sa nebudete musieť obávať takéhoto namáhania. Fluorocarbon má konštrukciu z polyvinylidéndifluoridu alebo PVDF. Tento odolný materiál má vynikajúcu pevnosť v uzle.

Budete môcť bez problémov priviazať svoj vodiaci vlasec k hlavnému vlascu pomocou akýchkoľvek rybárskych uzlov, ktoré si situácia vyžaduje. Fluorokarbónový vlasec nezoslabne ani nepraskne, keď to najviac potrebujete.

Neabsorpčné

Môže to byť naozaj frustrujúce, keď na suchom vlasci spoznáte vlastnosti typu vlasca, vo vode je to potom úplne iné.

Koniec koncov, vlasec nepoužívate nasucho, takže keď sa jeho vlastnosti takto zmenia, je to ako keby ste s týmto typom vlasca boli úplne nový.

Fluorokarbónový vlasec neabsorbuje vodu. To znamená, že jeho vlastnosti zostávajú rovnaké, či už je suchý alebo vlhký. Na svoj fluorokarbónový vlasec sa môžete spoľahnúť pri jiggingu, ako aj pri iných štýloch rybolovu.

Menšie riziko poškodenia UV žiarením

Slnko poskytuje teplo a zlepšuje náladu, ale je tiež nebezpečné. Preto, keď strávite deň na lodi, vždy nosíte opaľovací krém a UV odolnú vrstvu.

Pred UV žiarením musíte chrániť nielen vás, ale aj vlasec. Ak budete opakovane používať tú istú cievku vlasca, poškodenie UV žiarením môže spôsobiť oslabenie alebo pretrhnutie vlasca. Stane sa to aj v tých najnevhodnejších časoch, napríklad keď vám vlasec ťahá veľká, statná ryba.

Hoci fluorokarbónový vlasec môže byť poškodený UV žiarením, v porovnaní s inými typmi vlascov je fluoro oveľa odolnejší voči UV žiareniu. To je zďaleka jedna z jeho najlepších vlastností!

Čítať  Potrebujem licenciu alebo povolenie na jazdu na snežnom skútri?

Tvrdý a odolný voči oderu

Slnečné svetlo samozrejme nie je jediným nebezpečenstvom, ktorého sa musíte obávať pri jiggingu s nadväzcom a nastavením hlavného vlasca. Od drsného terénu po tvory s tvrdou škrupinou, plávajúce úlomky, koraly a celých deväť, tieto predmety môžu poškriabať a poškodiť váš vlasec.

Iné typy rybárskych vlascov môžu byť náchylné na zlomenie po miernom poškodení, ale to nie je prípad fluorokarbónového vlasca. Odolá každodennému opotrebovaniu, pretože je tak odolný voči oderu.

Nedostatok Stretch

Čím menej sa vlasec naťahuje, tým je citlivejší. Inými slovami, môžete cítiť ešte jemnejšie uhryznutia, ako by ste mohli s líniou, ktorá sa tiahne ďalej.

Hoci fluorokarbónový vlasec má určitý stupeň natiahnutia, je to len asi 25 percent. Fluorokarbónový vlasec by sa mal natiahnuť menej ako monofilový vlasec, čo je ďalší dôvod, prečo ho odporúčame na jigging.

Dobré Sinking

Už sme spomenuli, že fluorokarbónový vlasec nemení vlastnosti medzi mokrým a suchým, pretože neabsorbuje vodu. To znamená, že do určitej miery klesá vo vode.

To nemá nič spoločné s nasiakavosťou vody. Skôr je to kvôli hustote vlasca.

Nízka viditeľnosť

To, čo je pravdepodobne najlepšia vlastnosť fluorokarbónového vlasca, sme si nechali na koniec, a preto ho vo vode takmer nevidno.

Dôvod? Vlasec je hustejší ako voda, takže je veľmi ťažké ho vidieť, keď vlasec pláva do hlbín vody.

Aké sú výhody nízko viditeľnej linky? No, ryby plaché na vlasec, ktoré sa zvyčajne držia ďaleko od vášho jiggingového náväzca, môže byť pravdepodobnejšie, že sa zahryznú do vášho jigu, pretože nevideli vlasec.

Môžete chytiť ryby nevedomky, aby ste mohli naplniť chladničku!

Mali by ste na jigging používať iné typy rybárskych vlascov?

Ako sme zistili, vodiaca šnúra sa pripája k hlavnej šnúre a neodporúčame fluorocarbon pre druhú, iba prvú.

Na jigovanie budete chcieť najčastejšie používať pletený kmeňový vlasec s fluorokarbónovým náväzcom.

Náväzec by mal byť ohodnotený na šesť až osem libier, najmä ak chcete loviť druhy rýb, ako je tloušť. Potom to pripevnite na pletenú hlavnú šnúru testovanú na 8 až 10 libier.

Niektorí rybári používajú pletený hlavný vlasec s hmotnosťou 12 až 25 libier na chytanie tloušťů, najmä pri jiggingu alebo prívlači.

Pletená rybárska šnúra, podobne ako fluorokarbón, má dobrú odolnosť voči UV žiareniu. Vlasec tiež nemá pamäť, čo znamená, že je menej pravdepodobné, že sa zamotá. Zakaždým, keď rozviniete časť svojho spleteného vlasca, mal by vyjsť rovno, nie kruhovo ako vlasec s vyššou pamäťou.

Okrem toho, pletená rybárska šnúra nemení vlastnosti medzi tým, či je mokrá alebo suchá, ako je to v prípade rybárskej šnúry s fluorokarbónom. Jeho natiahnutie prakticky neexistuje a má menší priemer ako váš základný monofilový vlasec.

Môžete niekedy použiť fluorokarbónový vlasec ako hlavný vlasec nad pletenou šnúrou? Samozrejme, ak by ste naozaj chceli. Na tieto účely by sme navrhli fluorokarbónový vlasec, ktorý je testovaný na 6 až 14 libier.

Čítať  Typy kuší – Váš kompletný sprievodca kušou

Našich 6 najobľúbenejších fluorokarbónových vlascov

Potrebujete nejaké fluorokarbónové rybárske vlasce, ktoré by ste mohli použiť ako vodiaci vlasec vo vašom jiggingovom náväzci? Žiaden problém, pretože sme vás pokryli. Tu je 6 najvýraznejších fluorokarbónových rybárskych vlascov, ktoré môžete nájsť.

ANGRYFISH 100-percentný fluorokarbónový rybársky vlasec

Začiatok nášho zoznamu je Fluorokarbónový vlasec ANGRYFISHktorý je vyrobený z čistého japonského fluorokarbónu.

Fluorový rybársky vlasec ANGRYFISH so svojou nízkou pamäťou, hladkosťou a pohyblivosťou nie je vašou priemernou fluorokarbónovou šnúrou.

Dobrý stupeň natiahnutia tohto fluoro rybárskeho vlasca vám pomôže s vašimi háčikmi. Keď ryba udrie agresívne, vlasec nikdy nezakolísa. Ešte lepšie je, že citlivosť tohto vlasca vám umožňuje odhaliť uhryznutie, keď k nemu dôjde.

ANGRYFISH sľubuje vynikajúcu silu vďaka svojej fluorokarbónovej rybárskej šnúre. Šnúra sa po vniknutí do vody zmení na neviditeľnú, čo by mali všetky kvalitné fluoro šnúry. S gravitáciou o 80 percent väčšou ako voda sa fluorokarbónový vlasec dobre potápa.

Siahnite po tomto vlasci pri rybolove na kajaku, rybolove na člne, rybolove cez ťažký kryt, rybolove na móle, rybolove na móle, surfovaní a jiggingu.

ANGRYFISH hovorí, že s týmto fluorokarbónovým rybárskym vlascom môžete chytiť boleňa, ocelia, lososa, pstruha a ostrieža. Používajte ho v slanej aj sladkej vode!

Fluorokarbónový vlasec ANGRYFISH, odolný voči oderu, ľahko sa nahadzuje a testovaný na nosnosť až 30 libier, je skvelý tip na jigging. Môžete si ho kúpiť v množstve až 165 yardov.

Rybársky vlasec KastKing FluoroKote

Ak čítate tento blog, potom by ste už mali vedieť, že KastKing je synonymom kvality. Značka Rybársky vlasec FluoroKote dokazuje to ďalej.

FluoroKote je rybársky vlasec potiahnutý 100-percentným fluorokarbónom. Vnútro linky je z kopolyméru. Je to ako získať dvojnásobné výhody v jednej fluorokarbónovej šnúre na jigging!

Napríklad rybársky vlasec FluoroKote sa potápa rýchlejšie v porovnaní s konkurenčnými fluorokarbónovými vlascami.

KastKing sľubuje o 10 percent menej roztiahnutia z radu FluoroKote. Jeho odolnosť proti oderu je špičková, nehovoriac o tom, že tento vlasec je vo vode neviditeľný.

Vynikajúca hustota a pevnosť vlasca FluoroKote z neho robí spoľahlivú voľbu pre lov hlbšie vo vode alebo blízko hladiny.

Tento rybársky vlasec KastKing si môžete kúpiť v množstvách od 150 do 300 yardov.

Značka Seaguar Red

Len málo značiek fluorokarbónových rybárskych vlascov sa odporúča viac ako Seaguar, najmä ich červený štítok rybársky vlasec.

Táto číra, čistá fluorokarbónová šnúra sa vyrába v Japonsku a má hmotnosť 8 až 10 libier. S týmto silným vlascom môžete chytiť okúňa a iné ryby veľkosti približne rovnakej ako tieto druhy.

Rad Red Label je obľúbený najmä pre svoju výnimočnú pevnosť v uzle. Jeho pevnosť v ťahu je ďalšou víťaznou kvalitou.

Fluorokarbónový vlasec Seaguar Red Label si môžete kúpiť v množstve 200 až 1000 yardov.

Yo-Zuri HD Carbon Fluorocarbon Leader Line

Tu je ďalšia japonská fluorokarbónová rybárska šnúra Fluorokarbónový vlasec Yo-Zuri HD Carbon.

Čítať  Môžu RV kempovať cez noc u Cabela's?

Výrobca odporúča túto fluorokarbónovú rybársku šnúru na použitie skôr ako nadväzec než ako hlavný vlasec, takže na to pamätajte.

Vďaka zloženiu HD Carbon, ktoré Yo-Zuri drží pevne pod obalom, poskytuje vzorec úžasnú neviditeľnosť, keď sa tento fluorokarbónový vlasec ponorí do mora.

Výborná je aj odolnosť proti oderu. Je to kvôli tomu, ako Yo-Zuri navrhuje svoje rybárske vlasce, čo spočíva v odoberaní surovín a ich vytláčaní. Sila tejto fluorokarbónovej rybárskej línie je skvelá z rovnakého dôvodu.

Fluorokarbónový vlasec Yo-Zuri HD Carbon si môžete kúpiť vo veľkostiach od 30 yardov do 100 yardov a viac. Testovaná hmotnosť tohto vlasca je výnimočná, pretože váži viac ako 20 libier!

Fluorokarbónový rybársky vlasec KastKing Kovert

Chcete skryto jigovať vo vode s fluorokarbónovým vlascom? Potom potrebujete KastKing Kovert.

S priemerom 0,006 palcov až 0,028 palcov je fluórovaný uhľovodík dovážaný z Nemecka 100 percent autentický.

Rybársky vlasec Kovert má ľahší index lomu ako voda, takže ho prakticky nie je možné vidieť, keď vlasec pláva vo vode.

Citlivosť tohto fluorokarbónového vlasca je vyššia ako u väčšiny ostatných. Už vám neuniknú tieto veľmi jemné kúsky, keď budete mať produkt ako KastKing Kovert ako súčasť svojho jiggingového náväzca!

Linka tiež váži o 80 percent viac v porovnaní s vodou. Rýchlosť potápania, ktorú zažijete s fluorokarbónovým vlascom Kovert, určite zapôsobí!

Vďaka miernemu roztiahnutiu a vysokej odolnosti voči nárazom navrhol KastKing vlasec Kovert pre pokojné až drsné vody.

Nakupujte fluorokarbónové rybárske vlasce KastKing Kovert v dĺžkach 25, 50 alebo 200 yardov. Rybársky vlasec je dimenzovaný na štyri až 50 libier v závislosti od množstva.

P-Line Fluorocarbonový rybársky vlasec

Nám sa tiež celkom páči Fluorokarbónový rybársky vlasec P-Linekopolymérový rybársky vlasec navrhnutý pre výkon.

Vďaka zmesi fluorokarbónu a kopolyméru môže byť fluoro rybársky vlasec P-Line porovnateľný s KastKing. Tento vlasec je určený pre dlhé nahadzovacie vzdialenosti, pretože má pružnú textúru a tenší priemer.

P-Line hovorí, že jeho fluorokarbónový vlasec môžete použiť v slanej aj sladkej vode. Vlasec má zvýšiť vašu aktivitu návnady, čo je ideálne pri jiggingu.

Nízky stupeň roztiahnutia udržuje citlivosť na vysokej úrovni, takže máte vždy prehľad o tom, čo vás štípe. S menšou absorpciou vody sa váš fluorokarbónový vlasec potopí len toľko, koľko by mal. Po celý čas zostáva pod vodou takmer neviditeľný.

Pevnosť v pretrhnutí a pevnosť v uzle fluorokarbónu P-Line z neho robia víťaza. Rybárska šnúra je dimenzovaná do 25 libier.

Záverečné myšlienky

Najlepší vlasec na jigging je nepochybne fluorocarbon.

Fluorokarbónový vlasec je vo vode neviditeľný, ale neabsorbuje vodu, takže jeho vlastnosti sú rovnaké, ako keď je suchý. Vlas má nízku prieťažnosť, vysokú citlivosť, veľkú pevnosť v uzle, úžasnú pevnosť v ťahu a odolnosť proti oderu a UV žiareniu.

S trochou fluorokarbónovej rybárskej šnúry ako vašej vodiacej šnúry (alebo dokonca hlavnej šnúry v niektorých prípadoch) je vaša jiggingová súprava kompletná!