Najlepšia hmotnosť muškárskeho prútu na lov kaprov

Muškárenie kaprov je v USA čoraz populárnejšie. Úprimne povedané, najprv som nechápal prečo. Tieto ryby sú inteligentné a je ťažké ich chytiť a určite sú všade, ale v skutočnosti nechutí tak dobre. Prečo sú teda kapry teraz také vyhľadávané? Pretože môžu boj.

Kapor môže ľahko získať až 20 až 30 libier v jazerách a nádržiach. V súčasnosti sú vo väčšine veľkých nádrží a možno ich nájsť na sklade na mnohých rôznych miestach. Lov na jeden na muškársky prút môže výsledok v úžasnom boji.

Aká je však najlepšia hmotnosť muškárskeho prútu na lov kaprov? Začnite so 7-závažným prútom. To je pre kapra dobrá váha, no niekedy to nemusí stačiť. Ak sú ryby v revíri väčšie, skúste použiť 8-závažový muškársky prút. Jedná sa o ťažké prúty, ktoré skvele poslúžia na veľké kapry.

Kapor môže byť veľký a jeho chytanie je veľmi zábavné. Existuje však niekoľko vecí, na ktoré si treba dávať pozor pri pokuse o zamierenie kaprov.

Kapor

Muškárenie je metóda rybolovu, ktorá sa s pribúdajúcimi rokmi stáva čoraz populárnejšou. Zvyčajne sa muškárenie zameriava na menšie riečne ryby, ako sú pstruhy a niektoré druhy neresiacich sa lososov. Ale ako sa muškári začínajú rozdeľovať na rôzne druhy, zdá sa, že jeden druh získava čoraz väčšiu popularitu ako ostatné.

Kapor je sladkovodná ryba, ktorá pôvodne pochádzala z Ázie a niektorých častí Európy. Boli predstavené takmer vo všetkých častiach sveta, ale nie vždy prinášajú výsledky, ktoré ľudia chcú.

V Amerike boli kapry zavlečené do mnohých nádrží, pretože sú spodné kŕmidlá. Po zavedení stabilnej populácie do vodného útvaru vláda sprístupní jazero na rybolov.

Kapor je názov pre tento druh, podobne ako losos a pstruh. Existujú rôzne druhy kaprov, najviac sa odlišujú podľa sfarbenia. Existujú čierne kapry, ako napríklad ázijské kapry, ale existuje aj veľa druhov striebristých kaprov.

  Louisianské zákony pre vodné skútre: Jednoduchý cheat so všetkými detailmi

Na tento druh je ťažké sa zamerať, pretože sa veľmi ľahko vystrašia. Hlavnou taktikou chytania týchto rýb je pustiť vlasec priamo pred kapra a čakať, kým ho unesie. Kapor ho zvyčajne uhryzne, ale nie, ak sa zľakol, že vstúpil do vody.

Sú to veľké ryby, takže väčšie ryby je trochu ťažšie vystrašiť ako tie menšie, ale nie o veľa. Ak vystrašíte rybu, nebojte sa. Prekonajú to asi po 10 – 15 minútach.

Hmotnosť muškárskeho prútu

Hmotnosť prúta neznamená, koľko váži. Namiesto toho „hmotnosť“ udice vyjadruje, koľko rýb udica zvládne. Je to rovnaké ako kilový test rybárskeho vlasca. Šnúra nemá 8 libier, ale namiesto toho dokáže zvládnuť 8 libier sily, ktorú na seba ryba kladie.

Existuje tabuľka, ktorú vytvoril niekto, kto sa rozhodol, že každá ryba sa dá chytiť na jednu z 15 veľkostí muškárskych prútov. Najmenšia veľkosť, 1, je určená pre veľmi malú návnadu a panfish, zatiaľ čo najväčšia, veľkosť 15, vyzerá, že by mohla chytiť veľrybu.

Váha je rozdelená na 15 častí, z ktorých každá predstavuje hmotnostnú kategóriu, ktorá sa trochu prekrýva. Druhy sú v tabuľke rozdelené podľa ich priemernej veľkosti, takže môžem celkom s istotou povedať, že pre menšie ryby môžete ísť o veľkosť menšiu a pre väčšie ryby o veľkosť väčšiu.

Hmotnosť, ktorá je určená pre kapry, je len o jeden krok vyššie ako pstruh. To znamená, že ak sú kapry vo vašej oblasti menšie, môžete použiť svoj pstruhový prút na potenciálne ulovenie nejakého kapra.

Kapry majú väčšinou hmotnostnú kategóriu 7 alebo 8. Pstruhy sa väčšinou chytajú na 6-tku. Sú to veľké ryby, v ktorých je veľa bojov. Keď sa dostanete do hmotnostného rozsahu 8, tieto prúty sú zvyčajne určené pre väčšie morské ryby.

  Koľko vážia táborníci v slzách?

Ak chcete vidieť super užitočnú tabuľku hmotnosti podľa rýb od Cabela’s, neváhajte kliknúť tu.

Existuje niekoľko rôznych druhov kaprov. Niektoré kapry, ako napríklad kapor obyčajný, majú priemernú hmotnosť 30 libier. Existujú aj iné druhy, napríklad strieborný kapor, ktorý môže vážiť okolo 110 libier. Na muškárenie by bolo vhodnejšie použiť muškársky prút s hmotnosťou 12 alebo 13.

Dĺžka

Vo všeobecnosti sú muškárske prúty oveľa dlhšie ako iné typy prútov. Spôsob odlievania je totiž veľmi odlišný od iných druhov rybolovu. Keď robíte falošné nahadzovanie (metóda rybolovu v rámci muškárenia), je veľmi výhodné mať túto extra dĺžku, aby ste s každým hodom vypustili viac vlasca.

Keď je prút dlhý, bude tiež citlivejší a už pri menšom dotyku spoznáte, či je ryba zapnutá.

Priemerný muškársky prút je dlhý asi 9 stôp. To je asi o 2 stopy dlhšie ako iné typy prútov. Pri kaprových prútoch je ten priemer rovnaký. Dobrý kaprársky prút bude mať dĺžku približne 9 stôp.

Ak sa rozhodnete loviť na rieke, získajte 9 footer. Ak ste na jazere alebo väčšej rieke s viac otvorenými plochami, zvážte použitie takej, ktorá má 10 stôp alebo 10 a pol stôp.

Čím dlhšia je tyč, tým ďalej budete môcť vyhodiť. To tiež znamená, že budete ďalej od kapra. To je vlastne dobrá vec, pretože kapor sa veľmi ľahko vystraší. Byť na diaľku znamená aj to, že budete musieť byť presnejší v odhozoch.

Precvičte si vopred, aby ste boli čo najpresnejší na diaľku.

Muškátový navijak

Pri love kaprov je dôležité mať navijak, ktorý zvládne stres, ktorý bude veľká ryba klásť na vlasec, prút a navijak. Z tohto dôvodu sa uistite, že používate muškársky navijak s veľkým tŕňom.

Navijaky s veľkým altánkom poskytnú určité výhody, ktoré pomôžu pri pokuse o privedenie rýb. Pomôže to, aby bolo vyhľadávanie čo najefektívnejšie. Tento typ kotúča vám poskytne zvýšenú úroveň získavania pri každom roztočení. To znamená, že čas strávený navíjaním sa výrazne skráti.

  Ako správne mieriť pri love lukom

Je to preto, že jadro navijaka bez vlasca je väčšie ako u iných typov muškárskych navijakov. To môže zvýšiť množstvo riadku načítaného s určitým počtom otočení o viac ako 400 %.

Šnúra sa môže začať navíjať rýchlejším tempom, ak je cievka už na rovnakej úrovni ako plná cievka s menším priemerom.

Ďalšou výhodou veľkého arborového navijaka je skutočnosť, že sa ľahko spáruje s ľahkými prútmi. Ľahké prúty sú veľmi citlivé, ale skutočným dôvodom, prečo sa chcú použiť pri muškárení, je flexibilita špičky, ktorá dokáže pomôcť pri metóde nahadzovania, ktorá je veľmi oboznámená s muškárením.

Falošné nahadzovanie je ťažšie a vyžaduje viac úsilia, ak je prút ťažký. Ľahká akcia prepúšťa viac línie pri každom šľahaní, pretože sa odrazí späť so stresom, ktorý je na ňu kladený.

Navijak s veľkým tŕňom spojený s rýchlejšie pôsobiacim, 9-stopovým a 8 zaťaženým muškárskym prútom je najlepší a najjednoduchší spôsob, ako dosiahnuť výsledky, ktoré chcete, keď ste lietať lov kaprov. V spojení s najlepšími miestnymi návnadami môže byť veľmi produktívne muškárenie kaprov.

Súvisiace otázky:

Žijú kapry v riekach alebo v jazerách? Kapor možno nájsť v riekach aj jazerách. Sú to ryby, ktoré sa živia dnom, takže s najväčšou pravdepodobnosťou budú bližšie k brehu, kde sa bude nachádzať najviac hmyzu a rias.

Je kapor invázny druh? Áno a nie. Ázijský kapor je považovaný za škodcu a existuje a dúfajme, že nikdy nebude limit na ázijský kapor. Sú veľmi škodlivé pre životné prostredie, takže sú vlastne chyť a zabi. Väčšina ostatných druhov kaprov nie je invazívna a môže pomôcť ekosystému prosperovať.