Najlepší vlasec pre lov na plávanú

Lov na plávanú, ktorý sa tiež označuje ako lov bobberov, znamená zavesenie návnady v rôznych hĺbkach vo vode. Pomocou plaváka sa dostanete aj na predtým neprístupné miesta. Ktorý vlasec sa najviac odporúča na lov na plávanú?

Monofilný vlasec je najvhodnejší pre lov na plávanú. S ľahkým mono rybárskym vlascom budete môcť ľahko nahadzovať a mal by chvíľu plávať, takže váš bobber zostane zavesený na čiare ponoru.

Tento návod na používanie monofilného vlasca na lov na plávanú sa viac ponorí do toho, prečo je tento typ vlasca najlepším výberom. Budeme tiež zdieľať niektoré z najvzdialenejších monofilových rybárskych vlascov, ktoré sú k dispozícii, aby ste si mohli urobiť zásoby!

Prečo je monofilný vlasec najlepším vlascom na lov na plávanú?

Pri love na plávanú sú mnohí rybári natoľko znepokojení, aký typ bobberu si vyberú, že nevenujú toľko pozornosti vlascom. Toto je však kritická chyba.

Koniec koncov, rybársky vlasec môže fungovať v spojení s plavákom, takže musíte starostlivo vyberať oboje.

Monofilový vlasec je vynikajúcou voľbou na použitie s vaším bubble bobberom, tužkovým plavákom alebo slip bobberom. Tu sú niektoré z príkladných vlastností monofilného vlasca.

Výnimočná pevnosť

Vo väčšine prípadov budete pri love na plávanú používať ako vodiacu šnúru monofilný vlasec. Tento vodiaci vlasec by mal byť ohodnotený na 40 alebo 50 libier, ak sa k nemu chystáte pripojiť delený brok, otočný a rybársky háčik.

Môžete tiež použiť ľahšiu zostavu v závislosti od vašej plavákovej rybárskej súpravy.

Jednoduché odlievanie

Lov na plávanú je formou nahadzovania na veľké vzdialenosti. Ak nedokážete nahodiť niekoľko stôp s vlascom bez toho, aby sa zachytil alebo nezachytil o navijak, potom používate nesprávny typ vlasca na lov na plávanú.

Monofilový vlasec má mnoho vlastností, o ktorých budeme diskutovať v tejto časti a ktoré uľahčujú používanie pri nahadzovaní. Budete môcť objavovať nové hĺbky s plavákovým rybárskym náväzcom, ktorý obsahuje monofilný vlasec.

Tenké pre menej ťahania

Priemer monofilného vlasca je ďalšou skvelou kvalitou. Hoci niektoré pletené rybárske vlasce môžu byť tenšie ako monofilné vlasce, závisí to od stlačenia prameňov.

Tradične sa však môžete spoľahnúť na to, že jednovláknový monofilový vlasec má tenký priemer.

Čím tenší je priemer vlasca, tým menšie je riziko ťahania. Pri love na plávanú nemôžete ťahať, pretože sa spoliehate na to, že vlasec nahodí ďaleko a potom si sadne na vodu. Rybolov, ktorý ťahá vlasec, by zabránil tomu, aby sa obe činnosti diali tak, ako by mali.

Čítať  Raj čaká v štátnom parku Sebastian Inlet – Melbourne Beach, FL

Ľahká

Čo váži viac, niekoľko vlákien spojených dohromady alebo jedno vlákno rybárskeho vlasca? Odpoveď je tá druhá takmer zakaždým. Ľahká kvalita monofilného vlasca z neho robí najlepšieho priateľa každého rybára, ktorý sa chystá loviť na plávanú.

Vznášajúce sa

Medzi najdôležitejšie vlastnosti plavákového vlasca patrí jeho vztlak. Teraz nie je čas na vlasec, ktorý po niekoľkých hodinách absorbuje vodu a nakoniec sa potopí. Keď sa váš vlasec potopí, potopí sa aj váš bobber.

Monofilový vlasec sa nenaplní vodou bez ohľadu na to, ako dlho bude plávať na hladine jazera, oceánu alebo rieky. Váš bobber zostane tiež vzpriamený (pokiaľ nie je čiastočne zavesený vo vode).

Môžete použiť iné typy rybárskych vlascov na lov na plávanú?

Práve ste včera spotrebovali posledný vlasec z monofilového vlasca a nemáte čas ísť von a kúpiť si ďalší vlasec odteraz do vašej rybárskej výpravy. Mohli by ste namiesto toho použiť spletený vlasec alebo vlasec s fluorokarbónom?

Ak ste nemali inú možnosť, áno, ale nemusíme nevyhnutne odporučiť ani jeden typ vlasca. Tu je dôvod.

Spletená rybárska šnúra nemusí absorbovať vodu, takže bude plávať, ale čím vyššia je pevnosť šnúry, tým ťažšie sa s ňou pracuje.

Nechcete tráviť hodiny rozmotávaním spleteného vlasca. Tento čas sa vám už nevráti, takže teraz máte oveľa menej hodín na lov na plávanú.

Ak musíte použiť spletenú rybársku šnúru, tieto šnúry sú dobré pre ich nedostatočnú absorpciu vody (čo je veľmi dôležité pri love na plávanú), tenký priemer, nedostatok pružnosti, odolnosť voči UV žiareniu a pružnosť.

Fluorokarbónový vlasec je veľmi tuhý, takže nie je najlepšou voľbou ani na lov na plávanú. Ak používate pevnú rybársku šnúru, vaša nahodená vzdialenosť môže byť negatívne ovplyvnená.

Čo je ešte horšie, je, že čím pevnejší je vlasec s fluórovaným uhľovodíkom – ako napríklad vlasec s plavákom – tým je pevnejší.

Najodsudzujúcejšou vlastnosťou fluorokarbónového vlasca, najmä pre lov na plávanú, je, že vlasec časom klesá. Ako sme sa už dotkli, keď sa váš vlasec ponorí pod vodu, ponorí sa aj váš bobber, alebo sa o to aspoň pokúsi.

Museli by ste navinúť vlasec a vymeniť ho, ale to isté by sa stalo znova, ak by ste použili vlasec s fluorokarbónom.

Monofilný vlasec je skutočne najlepší na lov na plávanú. Ak nemôžete použiť tento typ vlasca, potom je pletený vlasec dostatočne slušnou alternatívou. Neodporúčali by sme používať vlasec s fluorokarbónom, pretože sa potápa.

Čítať  Čo sú škrabky na ľad pre snežné skútre a kedy sú potrebné?

Navyše, fluorokarbónové aj pletené vlasce sú podstatne drahšie ako monofilné vlasce!

Naše najviac odporúčané jednovláknové rybárske vlasce

Ako sme povedali, teraz chceme upozorniť na 6 výnimočných, vysoko vznášajúcich sa značiek monofilových vlascov na lov na plávanú.

P-Line TWFC-10 Kopolymérový rybársky vlasec

Na začiatok je tu Kopolymérový rybársky vlasec P-Linečo je fluorokarbón aj monofil.

Hoci sme rybárov odrádzali od používania fluorokarbónovej rybárskej šnúry na lov na plávanú, táto kopolymérová zmes zaisťuje len tie najlepšie vlastnosti fluorokarbónu.

Kopolymérový rybársky vlasec P-Line, známy pre svoju nadnášateľnosť, je pružný, takže ho môžete nahodiť na veľké vzdialenosti. Vlasec bude na dotyk hladký ako maslo.

Ďalšou pomocou pri love s hornou líniou je kvalitná odolnosť proti oderu a nedostatok pamäte.

P-Line hovorí, že sa môžete plaziť, šklbať a chodiť s umelými návnadami pomocou spoľahlivého kopolymérového rybárskeho vlasca, ako je ten ich.

Blood Run Tackle Co. Plávajúce jednovláknové rybárske vlasce

Pre čistý monofil, skúste Vlasec Blood Run Tackle Co. Tento 10-librový monofilový vlasec na 300 yardov je určený na chytanie stredne veľkých rýb (aj keď nie oceľových).

Fluorokarbónový povlak na monofilnom vlasci umožňuje vlascom odolávať poškodeniu tvrdými povrchmi priamo pod vodou, ako sú koraly, kamene a panciere kôrovcov.

Vysoko plávajúci, monofilový vlasec Blood Run Tackle Co sa ľahko opravuje. Spoločnosť odporúča pripevniť vlasec na náväzec s priemerom 0,009 palcov alebo 0,230 milimetrov pre najlepší výsledok.

Tento vlasec je čistý, takže si ho ryby plaché na vlasec nevšimnú, ani keď sa zdržiava na hladine vody.

Rybársky vlasec P-Line Hydrofloat

Tu je ďalší monofilový vlasec od P-Line, ktorý sa nám veľmi páči Hydrofloat linka.

Šnúra Hydrofloat, skonštruovaná pre sladkovodný a morský rybolov a odporúčaná pre rybárov všetkých úrovní, je skvelá pri nahadzovaní. Jeho vysoká viditeľnosť by bola problémom pri iných typoch rybolovu, ale pri plavanom to nie je až taký problém.

Rybársky vlasec Hydrofloat, ktorý je dostatočne vznášajúci sa a nevyznačuje sa žiadnym ťahom, je citlivý, je pevný, odolný a pripravený na lov na plávanú.

Za zmienku určite stojí pomer sily a priemeru, keďže tento vlasec je testovaný na záťaž 20 libier na 150 yardov. Stále si môžete kúpiť pevnejšiu verziu, ktorá má hodnotu až 30 libier.

Rybársky vlasec P-Line Hydrofloat je dostupný v jednej farbe High-Vis Yellow.

Čítať  Priemerné náklady na parasailing

Rybársky vlasec Sunline Super Natural Monofilament

Autentický japonský rybársky vlasec Super prírodný monofil od Sunline prichádza na 330-yardovej cievke, ktorá je dimenzovaná až na 10 libier.

Zelený odtieň džungle by dobre fungoval v oceáne aj v špinavšom jazere. Tento plávajúci mono vlasec si môžete kúpiť aj v čistom odtieni.

Navrhnuté pre ovládateľnosť a odolnosť, lov na plávanú na krátke aj dlhé vzdialenosti bude jednoduchý. Na silu tohto vlasca sa môžete spoľahnúť pri love malých až stredne veľkých druhov rýb.

Berkley Trilene Big Game Monofilamentový rybársky vlasec

Čo keby ste sa zamerali na niečo väčšie? V takom prípade potrebujete ťažší monofilový vlasec, ako je napr Rad Berkley Trilene Big Game.

Rad Trilene, ktorý sa môže pochváliť, ako hovorí Berkley, „extrémnou bojovou silou“, je určený pre najväčšie lovné ryby v rieke, jazere alebo potoku. Vďaka nepopierateľnej sile tohto vlasca budete mať optimálnu kontrolu, či nahodíte alebo naviniete vlasec.

Kontrolovaný stupeň natiahnutia zaisťuje, že sa vám vlasec nezasekne, keď sa naň spoliehate. Nebudete sa musieť obávať, že by vám na vlasci chýbali zábery, pretože vlasec Trilene je dostatočne citlivý na to, aby ste stále cítili, keď sa váš vlasec ťahá.

Môžete sa tiež spoľahnúť na svoj bobber ako vizuálne potvrdenie!

Tento vlasec odolný voči nárazom neuveriteľne dobre odoláva každodennému opotrebovaniu. Jedna cievka by vám mala vydržať dlho, takže za svoje peniaze dostanete viac.

Stren vysokoúčinný monofilný rybársky vlasec

Pre rybárov s obmedzeným rozpočtom, Mono rybársky vlasec Stren High-Impact je lacný spôsob, ako viac loviť na plávanú.

S medzou pevnosti 15 libier na 860 yardov je rybársky vlasec Stren vo vode neviditeľný, najmä keď si kúpite čistú verziu. Ako sme už povedali, pri love na plávanú na tom až tak nezáleží, ale aj tak nechcete, aby bol váš vlasec čistý ako deň.

Ak radi lovíte na mori a pobrežne s plavákom, monofilný vlasec Stren je vyrobený tak, aby vydržal rybolov v morskej aj sladkej vode.

Navyše získate fantastickú odolnosť voči otrasom pri navíjaní väčšieho množstva rýb!

Záverečné myšlienky

Lov na plávanú s bobberom vyžaduje plávajúci, hladký a ľahký vlasec, ktorý dokáže ľahko cestovať na veľké vzdialenosti. Monofilový vlasec spĺňa vyššie uvedené požiadavky a zároveň znižuje odpor, zachováva pevnosť a neláme breh.

S monofilnými rybárskymi vlascami, ktoré sme navrhli, by ste mali byť pripravení zažiť svoje najlepšie dni lovu na plavák!