Najlepší rybolov na ľade v Oregone: 7 najlepších jazier, ktoré môžete vyskúšať

Dá sa s istotou povedať, že Oregon nie je zvyčajne uvádzaný ako top destinácia pre vášnivých rybárov na ľade. Nenechajte sa však zmiasť nedostatkom slávy.

Miestni obyvatelia vedia, že najlepší zimný rybolov je cez ľad a je to stále dobre strážené tajomstvo. Keď vás upršané západné pobrežie začne unavovať, vydajte sa do hôr alebo choďte ďalej na východ, kde nájdete to najlepšie, čo Oregon na ľadový rybolov ponúka.

Nie všetky oregonské jazerá dostatočne zamrznú na bezpečný rybolov na ľade každú zimu. Avšak vysoko položené jazerá v blízkosti Cascade Mountains a množstvo jazier a nádrží v strednej nadmorskej výške vo východnom Oregone spoľahlivo zamŕza.

Ak ste túto zimu pripravení na rybolov na ľade, tu je 7 najlepších jazier v Oregone, ktoré by ste mali vyskúšať:

  1. Diamantové jazero
  2. Lesné jazero
  3. Rybie jazero
  4. Priehrada Chickahominy
  5. Priehrada Prineville
  6. Priehrada Thief Valley
  7. Priehrada Wolf Creek

Každé jazero ponúka pre rybárov na ľade niečo jedinečné, takže pokračujte v čítaní, kde nájdete celú správu o jazere a základné tipy na úspech. Navyše si prečítajte až do konca a pozrite si niektoré možnosti skorého rybolovu na ľade na niekoľkých rybníkoch s najvyššou produkciou.

1. Diamantové jazero

Diamond Lake je všetko, čo by ste kedy mohli chcieť pre rybolov na ľade. Tento veľký drahokam vo vysokej nadmorskej výške pokrýva viac ako 3 000 akrov a je pravdepodobne najlepším miestom na lov pstruhov v Oregone po celý rok. Aby toho nebolo málo, Diamond Lake je v zime ľahko prístupný a je obklopený úžasnými horskými štítmi.

Hodinu a pol jazdy na východ od Roseburgu vás Oregon zavedie hlboko do národného lesa Umpqua. Na severovýchodnom pobreží rezortu Diamond Lake nájdete vynikajúce zimné ubytovanie, kde môžete získať najnovšie aktualizácie o rybolove na ľade, rady, náčinie a dokonca si môžete prenajať frézu na ľad.

V jazere, ktoré je silne zarybnené pstruhomi dúhovými veľkými ako chovateľ, sú hojné trofejné pstruhy nad 20 palcov. Pstruh tigrovaný a pstruh potočný okorení úlovok a sú vysadené v jazere Diamond Lake na kontrolu populácií nelegálne introdukovaných jelcov tui. Všetky tigre a hnedé musia byť v prípade chytenia vypustené.

Dostatočne hrubý ľad na bezpečný rybolov na ľade sa zvyčajne tvorí do januára. V polovici zimy, keď je ľad hrubší, umožňujú snežné skútre ľahšiu cestu do vzdialených rybárskych miest na tomto rozľahlom jazere.

Väčšina rybárov na ľade však nájde dostatok miesta a úspechov len kúsok od rezortu. Zamerajte svoje úsilie na 20 stôp alebo menej vody, aby ste mohli začať. Aj keď to nie je potrebné, elektronika pomôže nájsť ryby. Malé lyžičky, volfrámové prípravky a malé napodobeniny ako Rapala Shad Rap produkujú slušné úlovky.

Tipnite svoje návnady voskovým červom, múčnym červom alebo kúskom nočného pstruha, aby ste nalákali vyberavých pstruhov. Denný limit je 5 pstruhov, ale môžete si ponechať iba jedného nad 20 palcov.

2. Lesné jazero

Lake of the Woods leží medzi stromami uprostred medzi Medfordom a Klamath, hneď vedľa diaľnice 140. Aj keď nie je presne na úrovni podobne pomenovaného Lake of the Woods v Minnesote, stále produkuje jemný ľadový rybolov pre rôzne druhy.

Čítať  11 najlepších spôsobov, ako udržať vlasec a sprievodcu pred zamrznutím

Toto jazero s rozlohou 1 146 akrov, ktoré sa nachádza v nadmorskej výške takmer 5 000 stôp, vyžaruje odvážne zásobené pstruhy až do 16 palcov a hojné ostrieže veľké. Medzi ďalšie druhy, ktoré sa každý rok prebíjajú ľadom, patrí modrák, škrkavka, kokanee, ostriež a vzácny zavalitý pstruh potočný. V Lake of the Woods existuje asi 10 libier hnedých.

Väčšina zím zakryje jazero ľadom do konca decembra. Pred cestou by ste však mali zavolať do rezortu Lake of the Woods a získať najaktuálnejšiu predpoveď ľadu. Jazero je obklopené mnohými súkromnými chatkami. Najľahšie miesta pre prístup k ľadu zahŕňajú Lake of the Woods Resort (otvorený celoročne), kempy Aspen Point a Sunset Point.

Skorý ľad vytvára najlepšie sústo pre pstruhy pozdĺž plytkých plôch priľahlých k hlbokej vode. Ak začínate z chaty, skúste Rainbow Bay alebo sa vydajte na sever a vŕtajte kúsok od brehu. Žlté ostrieže sú vždy ochotné hrýzť. Použite niekoľko voskoviek na malý volfrámový prípravok. Ostriež nájdete v mierne hlbokej vode, ktorá sa drží pevne pri dne.

3. Rybie jazero

Len pár kilometrov západne od Lake of the Woods a menej ako hodinu od Medfordu nájdete krásne Fish Lake. Rybie jazero leží v tieni hory McLoughlin a je mimoriadne obľúbenou destináciou pre rybolov na ľade.

Počas rokov sucha je kvalita rybolovu hitom. Počas väčšiny zím však táto nádrž s rozlohou 486 akrov opúšťa hojne zásobené pstruhy dúhové a nádherné pstruhy potočné v rozsahu 10-14 palcov. Ak budete mať šťastie, môžete sa zavesiť na divokého tigrovaného pstruha, ktorý musí byť vypustený.

V polovici januára dosiahne hrúbka ľadu bezpečných 6 až 10 palcov. Začnite svoj výlet v rezorte Fish Lake, kde si môžete kúpiť výstroj na poslednú chvíľu alebo si prenajať frézu na ľad. Stredisko je počas zimy otvorené od piatku do nedele a je možné si prenajať chatky.

Pstruhy sú dobre rozptýlené po celom Fish Lake. Zamerajte svoje úsilie plytko do 10 až 20 stôp vody. V skorých ranných a neskorých večerných hodinách hlavného času majú veľké pstruhy tendenciu pohybovať sa ešte plytšie, aby sa kŕmili. Niekedy ich nájdete vo vode hlbokej menej ako 8 stôp. Buďte ticho, aby ste sa vyhli vystrašeniu rýb na plytčine.

Jednoduché možnosti návnady často lovia všetko ostatné. Nástraha alebo nočné návnady na obyčajný háčik s malým deleným záberom sú limity pre väčšinu rybárov na ľade. Dúhy a brookies oklamú aj malé lyžičky na jugging alebo mikro jigs na ľad.

4. Nádrž Chickahominy

Pri plnom bazéne sa nádrž Chickahominy rozprestiera na ploche 530 akrov medzi púštnou šalviou v juhovýchodnom Oregone. Nádrž sa nachádza pozdĺž trochu izolovaného úseku diaľnice 20, 100 míľ východne od Bendu a 30 míľ od Burns, Oregon. Ubytovanie v Burns je vašou najlepšou voľbou, ak cestujete z inej oblasti.

Okolie môže vyzerať sucho a bez života, ale pstruhy v Chickahominy rastú rýchlo a obrovské. Pstruh dúhový, ktorý si po celý rok pochutnáva na črevách, pijaviciach a hmyze, má priemer 16 až 18 palcov, pričom niektoré dosahujú niekoľko kilogramov.

Čítať  Ako vyrezať dieru na rybolov v ľade bez závitovky

Suchá centrálna oblasť Oregonu dostane do polovice decembra dávku mrazivých teplôt a dobrých 4-6 palcov ľadových čiapok na väčšine nádrže. Majte na pamäti, že hrúbka ľadu v jazere kolíše, takže buďte opatrní. Najlepší ľad sa nachádza na prístupovom mieste BLM na južnom konci jazera.

Priehrada Chickahominy má priemernú hĺbku 10 stôp, pričom najhlbšie časti dosahujú po naplnení 28 stôp. Pstruhy bežia plytko a často sa kŕmia tesne pod ľadom. Účinné sú štandardné návnady na pstruhy a ľadové mušky. Honosná lyžica na jugging niekedy pomáha prilákať ryby na diaľku.

Buďte pripravení na tuhý ľadový vietor, ktorý oblasť často preháňa. Vyskakovací ľadový prístrešok zaisťuje príjemnejší deň, pokiaľ ho pevne držíte.

5. Priehrada Prineville

Táto úžasne malebná nádrž je obľúbenou celoročnou destináciou pre obyvateľov centrálneho Oregonu. Zimné možnosti rybolovu priťahujú rybárov z neďalekých miest Bend a Prineville. Obe sú vzdialené necelých 45 minút jazdy a poskytujú skvelé možnosti zimného ubytovania.

Počas priemerných zím zamrzne do polovice januára plocha 3 000 akrov priehrady Prineville. Pstruh dúhový, pstruh hrdzavý, ostriež, sumec a mrška nazývajú túto nádrž Crooked River domovom. Hoci cez ľad sú hlavným úlovkom pstruhy.

V početných zátokách pozdĺž nádrže nájdete množstvo 16-palcových pstruhov plaviacich sa po pobreží. Západná polovica má vo všeobecnosti najlepší ľad na začiatku sezóny. Keď je sústo horúce, pustite si švédsky pupienok na konci s niekoľkými voskovkami.

Rybári, ktorí sa zameriavajú na veľkú populáciu ostrieža malého cez ľad v priehrade Prineville, by mali loviť skalnaté miesta alebo štrkové lôžka v hĺbke až 40 stôp vo vode. Malé hrkajúce návnady vzbudzujú záujem o basy, ale občas ich prinúti zaviazať sa aj menšou ponukou, ako je 1,5-palcový plastový grub na mikroprípravku.

Ak chcete prenasledovať hlupákov cez ľad, elektronika je nevyhnutná. Pevné húfy hulvátov zavesiť nad hlbokou vodou. Crapie nie sú v tomto jazere veľké a populačný boom a pády sú z roka na rok bežné.

6. Priehrada Thief Valley

Priehrada Thief Valley na rieke Powder leží len hodinu severne od Baker City pri I-84. Strmé púštne kríky a kopce pokryté šalviou vytvárajú krásny zadný svah, ktorý sa dobre hodí k vynikajúcemu rybolovu na ľade.

Pstruh dúhový je hlavným lomom, ktorý pláva v nádrži Thief Valley s rozlohou 900 akrov (plný bazén). Pre rybárov, ktorí chcú na ľad položiť ostnaté lúče, sú k dispozícii aj krepovité a veľkoústy ostriež.

Keďže ide o závlahovú nádrž, veľké výpadky v rokoch sucha negatívne ovplyvňujú rybolov v nasledujúcej sezóne. Napriek tomu sa táto zásobáreň bohatá na živiny rýchlo obnovuje. Populácie pstruhov sa udržiavajú pomocou veľkého zarybňovania 100 000 kusov dúhových ročne a neuveriteľne úrodných vôd. Výsledkom sú veľké pstruhy s 20-palcovými lukmi, ktoré sa každý rok používajú na všetko od Powerbait po Jigging Raps.

Čítať  Prečo motor môjho člna dymí

Prístup na ľad je najjednoduchší z okresného parku na východnom brehu. Lov na ľade je v skutočnosti celkom dobrý, len kúsok od rampy lode. Do januára sa zvyčajne vytvorí niekoľko centimetrov ľadu, ale na ceste von skontrolujte každý krok.

Najlepšia voľba na ubytovanie je v meste North Powder alebo ďalej na juh v Baker City. Odporúčame kontaktovať rybárskeho biológa, ktorý vám poskytne informácie o vodných stavoch a vyhliadkach rybolovu na ľade.

7. Vodná nádrž Wolf Creek

Skok, skok a skok cez I-84 z Thief Valley je nádrž Wolf Creek. Táto 200-akrová nádrž na Wolf Creek ponúka rýchly akčný rybolov na ľade pre vysadených pstruhov dúhových. Wolf Creek je skvelou voľbou v rokoch, keď utrpeli nádrže náchylnejšie na sucho.

Odpaľovacia plocha pri priehrade je ľahko dostupná počas celej zimy. Prvý ľad je vo všeobecnosti najlepší najbližšie k priehrade, čo je ľahký trek z parkoviska. Zostaňte mimo mäkkého ľadu v blízkosti prameňov na začiatku sezóny.

Pstruhy majú tendenciu plaviť sa cez plytčiny a zostať zavesené v hornom vodnom stĺpci, keď sa odvážia ponad hlbšiu vodu. Niektoré z najlepších úlovkov sa dosahujú s jemnou prezentáciou návnady.

North Powder, Baker City alebo La Grande sú opäť bezpečné stávky na ubytovanie.

Ak chcete zmeniť tempo, pozrite sa na ľad na neďalekej priehrade Pilcher Creek, kde nájdete 14- až 18-palcové dúhy a príležitostné mizerné kúsky.

Ranné ľadové destinácie

Máte chuť na lov na ľade, ale veľké nádrže ešte nie sú zamrznuté? Existuje niekoľko malých celoročných rybníkov, ktoré by vás mohli zadržať.

Ruletový rybník

Tento pol hektárový rybník je zarybnený loviteľnými pstruhmi dúhovými 2-3 krát do roka. Roulet Pond sa nachádza neďaleko mesta Elgin v severovýchodnom Oregone. Ľad často pokrýva celý rybník od novembra do marca, ale pred lovom ľadu vždy skontrolujte hrúbku.

Burns Pond

Len krátky trek východne od Burns v Oregone a dorazíte do Burns Pond. Tento malý miestny rybolov zamrzne do decembra a zvyčajne má 3 palce ľadu alebo viac, keď teploty klesnú pod bod mrazu na týždeň alebo dlhšie. Vždy dávajte pozor na tenký ľad. Pstruh dúhový je na jar silne zarybnený.

Rybník diaľnice 203

Tento 11 akrový rybník sa nachádza severne od Baker City na križovatke diaľnic 203 a I-84. Každý rok sa pridáva dobrá rastlina chytateľného pstruha dúhového a pri zaľadnení do polovice decembra alebo skôr môže zabezpečiť konzistentný rybolov. Pestrosť pridávajú aj basy a drobná lykožrút.

Slová na rozlúčku

Začínate s rybolovom na ľade? Pozrite si naše príručka pre začiatočníkov k rybolovu na ľade a budete pripravení vyraziť na ľad v Oregone. Pre skúsených rybárov na ľade zamierte k nám stránka rybárčenia na ľade kde nájdete desiatky článkov s najrôznejšími cennými informáciami na zlepšenie vašich schopností.

V tejto sezóne vždy pamätajte na bezpečnosť na ľade. Použite zdravý rozum a skontrolujte, či máte aspoň 3-4 palce čistého pevného ľadu predtým, než sa vydáte von. Žiadna ryba nestojí za váš život.