Najlepší rybársky vlasec pre muškárenie 

Pri muškárení nemôžete použiť konvenčnú rybársku zostavu. Potrebujete ľahkú umelú mušku, ako aj správny vlasec. Môžete si vybrať medzi toľkými rôznymi typmi muškárskych vlascov, ako sú potápavé alebo plávajúce, farebné alebo číre, skosené a vážené dopredu. Ktorý vlasec je najlepší na muškárenie?

Pre úspech v muškárení používajte plávajúcu šnúru s hmotnosťou dopredu. Čiara vpredu je hrubšia a potom sa stáva tenšou a považuje sa za užívateľsky príjemnejšiu. Ak lovíte s nadväzcom ako súčasť zostavy muškárenia, vyberte si farebnú šnúru.

Ak hľadáte ďalšie informácie o tom, aký vlasec použiť pri muškárení, ste na správnom mieste. Najprv sa ponoríme hlbšie do typov muškárskych vlascov a kedy ich použiť, pretože všetky majú svoje miesto. Potom vám navrhneme naše obľúbené muškárske vlasce, takže pokračujte v čítaní!

Ako si vybrať správnu muškársku šnúru

Pri plunkovaní, plávaní alebo driftovom rybolove si zvyčajne vyberáte medzi monofilným, fluorokarbónovým alebo pleteným vlascom. Nuansy muškárenia však vyžadujú, aby ste použili iný vlasec známy ako muškárska šnúra.

Muškárska šnúra je vyvážená, aby umožnila muške pristáť vo vode takmer bez námahy. Ako sme sa dotkli v úvode, môžete si vybrať z nespočetného množstva typov muškárskych vlascov. V tejto časti budeme diskutovať o týchto typoch a o tom, kedy je každý vhodný.

Tvar

Muškársky vlasec bude mať váhu na jednej alebo druhej strane. Muškárska šnúra s hmotnosťou dopredu má väčšiu váhu bližšie k špičke a na 10 stôp von, a potom sa stáva tenšou, ale zachováva si jednotnú hrúbku.

Zúžená muškárska šnúra je opakom šnúry na lov s váhou.

Ak lovíte s maličkými muškami, použite radšej zúženú než ťažnú šnúru. Odporúčame tiež, ak sa nachádzate v chúlostivej rybárskej situácii, ako aj vtedy, keď vaša muška váži menej ako zvyčajne.

Kužeľovú šnúru môžete použiť aj pri nahadzovaní na krátku vzdialenosť. Vzhľadom na rozloženie hmotnosti týchto šnúr je hádzanie na veľké vzdialenosti boj.

Šnúra s váhou vpred sa považuje za vhodnejšiu pre začiatočníkov, pretože ju môžete ľahšie nahodiť dopredu. Získate aj vrhanie na veľké vzdialenosti, ale línia s váhou vpred je oveľa menej chúlostivá.

Je potrebné vziať do úvahy variácie na zúžených aj predĺžených muškárskych vlascoch. Kužeľ streľby je v rovnakom duchu ako línia s váhou vpred. Až 20 stôp tohto vlasca je ťažších, potom je vlasec rovnomerne tenký pre zvyšok vlasca.

Môžete vyhodiť muchu ešte ďalej s nábehovým kužeľom, ako môžete s váhou dopredu. V týchto veľmi veterných dňoch by to mohol byť typ muškárskeho vlasca, ktorý chcete.

Úrovňový kužeľ je typ zúženého rybárskeho vlasca, ktorý je viac nadnášaný. Čo však získate pri plávaní, stratíte kontrolu.

Napokon, dvojitý kužeľ je ďalšou variáciou na zúženú rybársku šnúru. Až 15 stôp čiary je širšia a hrubšia ako zvyčajne, zatiaľ čo ďalších 60 stôp je rovnomerných. Potom je posledných 15 stôp muškárskeho vlasca tenších a ľahších, preto sa tento vlasec nazýva dvojitý kužeľ.

Čítať  Prečo z môjho ATV Carb uniká plyn?

Potápajúce sa alebo plávajúce

V závislosti od vašich preferencií si môžete kúpiť muškársku šnúru, ktorá sa potápa alebo pláva.

Potápavý muškársky vlasec je hustý vlasec, ktorý je najlepší na lov pod hladinou. Ak nelovíte v rýchlo tečúcej vodnej ploche alebo v hlbokej rieke či jazere, nebudete mať z tohto vlasca toľko úžitku.

Akonáhle sa ponorí pod vodu a vaša mucha zmizne tiež, je ťažké pohybovať muchou s presnosťou, na ktorú ste zvyknutí, keď sedí na vode. To znamená, že pre nymfy je potápavá šnúra dobrou voľbou.

Mnoho rybárov uprednostňuje plávajúcu muškársku šnúru. Môžete loviť pod hladinou s polomokrou muškou alebo držať sa lovu iba na hladine vody. Vďaka tejto všestrannosti je plávajúci vlasec prirodzenejší.

Technicky máte tretiu možnosť a je to stredná línia. Tieto muškárske vlasce sú krížencom medzi plávajúcim a potápavým vlascom. Sú hustejšie ako plávajúce muškárske vlasce, ale nie sú také husté ako potápavé vlasce.

Ak potrebujete loviť mierne hlboko vo vodnom stĺpci alebo keď sa nachádzate v zapadnutej, zaburinenej alebo plytkej vodnej ploche, ako je jazero, najužitočnejšia je stredná šnúra.

Hmotnosť

Hmotnosť muškárskeho vlasca sa nevyberá náhodne. Hmotnosť šnúry a hmotnosť vašej muškárske udice musí byť rovnaká. Ak sú dve závažia naklonené, potom nebudete môcť hádzať ďaleko ani dobre.

Nosný vlasec nie je váhovou triedou pre muškárske vlasce. Skôr sa to považuje za tvar vlasca, rovnako ako zúžený muškársky vlasec.

Namiesto toho sú muškárske vlasce kategorizované podľa najmenej 12 hmotnostných tried. Tu je, ktorú hmotnostnú kategóriu by ste mali použiť v závislosti od druhu rýb, ktoré chcete chytiť:

  • Malé pstruhy, raky a panfish – muškárska trieda 1 až 3
  • Váhová trieda veľkého pstruha – muška 4
  • Malá šťuka, malý okúň a veľký pstruh – muškárska váhová trieda 5
  • Malá šťuka, okúň a boleň – muškarska trieda 6
  • Šťuka, steelhead a bass – muškarska trieda 7
  • Veľká šťuka, pižmo a losos – muškárska trieda 8 až 12

Farba alebo Priehľadná

Farba alebo žiadna farba? To je otázka.

Keď budete nakupovať muškársky vlasec, zistíte, že takmer celý je farebný. Keďže vlasec sa pri používaní vo väčšine prípadov usadí na povrchu, nemusíte sa toľko stresovať odtieňom.

Pri použití ako súčasť nadväzca je farebný muškársky vlasec úplne prijateľnou súčasťou vášho nadväzca. Svoju čiaru budete môcť jasne vidieť, najmä ak vyberiete farbu Day-Glo.

Navyše, niektoré farebné muškárske vlasce menia farbu podľa vyznačenej vzdialenosti, čo je naozaj užitočné pri plánovaní mušiek.

Môžete loviť aj s čistým muškárskym vlascom, ktorý využijete, ak sa pri muškárení vzdáte nadväzca.

Čítať  10 najlepších cestovných prívesov do 2 000 libier.

Dokončenie linky

Teraz, keď sme sa dostali na cieľovú čiaru tejto časti (zamýšľaná slovná hračka), musíme sa porozprávať o možnostiach zakončenia šnúry na muškárenie, ktoré máte k dispozícii.

V závislosti od toho, či je váš vlasec surový alebo hotový, môžete dosiahnuť hladšie nahadzovanie a jednoduchšie vyhľadávanie. Hladký povrch vám umožní uvoľniť toľko rybárskeho vlasca, koľko je potrebné, a nebude sa držať.

Naše 7 obľúbených muškárskych vlascov

Teraz viete, aký typ muškárskeho vlasca hľadáte, takže ste pripravení začať nakupovať. Zozbierali sme 7 najpríkladnejších muškárskych vlascov, ktoré sú k dispozícii, aby ste si ich mohli pozrieť.

Poďme sa na to pozrieť bližšie.

Plávajúca šnúra AirCel pre vedeckých rybárov

The Scientific Anglers plávajúca šnúra AirCel je syntetická pletená muškárska šnúra s viacvláknovým jadrom, ktorá je dostupná v rôznych gramážach šnúry.

Rybárska šnúra AirCel, ktorá je adeptom na hádzanie streamerov, nymf a suchých mušiek na návnadu na panfish, basy a pstruhy, je vhodná na muškárenie na jazerách, riekach a potokoch.

Plávajúci vlasec AirCel, ktorý je obľúbený pre svoju odolnosť a výnimočnú flotáciu, obsahuje hrbolček manipulačnej časti, ktorý vám presne povie, kam nahodiť. Stredná hlava tohto vlasca ho robí všestranným pre všetky druhy rybárskych situácií.

Plávajúce vlasce Scientific Anglers AirCel, dostupné v žltej farbe, sú dostupné v hmotnostných triedach 4 až 9.

Línia na mušku Rio Elite Gold Cast Cast

Hoci to nie je najnižšia cena muškárskeho vlasca na bloku Liaty muškársky vlasec Rio Elite Gold skutočne zodpovedá svojmu menu. Rybári zašli tak ďaleko, že túto muškársku šnúru nazvali gamechangerom!

Kónický vlasec, Rio odporúča vlasec Elite Gold pre mušky medzi veľkosťami #2 a #22 pri love na jazerách, riekach a iných vodných plochách.

Trojfarebná šnúra vám umožňuje jednoducho určiť záťaž šnúry, ako aj vzdialenosť nahodenia. Priložený systém Easyrid na značenie čiar s tlačenými čiarami je ďalšou praktickou funkciou na sledovanie toho, čo robíte.

Línia mušiek Elite Gold obsahuje technológiu MaxFloat Tip, ako aj technológiu ConnectCore Plus. Rio sľubuje dvojnásobnú plávaciu vzdialenosť s muškárskou šnúrou v porovnaní s konkurenciou. Ešte lepšie je, že priemer vlasca sa pri plávaní nezväčšuje.

S povrchovou úpravou SlackCast šnúra Elite Gold vychádza z vašej cievky hladko ako po masle pre najjednoduchšie nahadzovanie, aké ste kedy s muškárskou šnúrou robili.

Lícnu mušku Rio Elite Gold si môžete kúpiť v hmotnostných triedach 4 až 8. Je určená len pre sladkovodné použitie.

Aventik plávajúca muškárska šnúra

Hľadáte muškársku šnúru s nízkou prieťažnosťou, ktorá je ultratenká? Našli ste to v Plávajúci muškársky vlasec Aventik.

Tento lacný kužeľový vlasec bol navrhnutý počítačom pre dokonalé zužovanie pre driftujúce alebo vysoko priľnavé nymfy. Zadné zúženie je dlhšie ako väčšina zúžených rybárskych vlascov, aby podporilo lepšiu kontrolu nad muškou, scelenie a nahadzovanie.

Čítať  Tipy na jazdu na kajaku, keď neviete plávať

Dokonca aj vzduchotesné mušky nevyhadzujú žiadny problém, keď použijete muškársku šnúru ako Aventik. Nedostatočná pružnosť materiálu super-core udržuje líniu citlivú, takže viete, kedy ste sa zahryzli.

Pre muškársky vlasec Aventik si môžete vybrať hmotnostnú kategóriu do 5.

Plávajúca muškárska šnúra Cortland 444 Classic Double Taper

Pre ľahkú manipuláciu to nie je oveľa lepšie ako Muškárska šnúra Cortland 444.

Táto dvojito zúžená šnúra je dodávaná v broskyňovej farbe, takže ju môžete ľahko vidieť, keď pláva pozdĺž hladiny jazera alebo rieky.

Zvarená predná slučka vám umožňuje rýchlo naviazať muškársku šnúru ako vodiacu šnúru.

Máte radi rybolov v chladnejších vodách? Aj keď sú teploty mrazivé, muškárska šnúra Cortland nestráca svoju pružnosť. Jeho manipulácia je tiež fantastická a tento vlasec si získal uznanie medzi rybármi.

Plávajúcu muškársku šnúru Cortland 444 Classic si môžete zakúpiť v hmotnostných triedach 3 až 9.

Rad produktov Rio Mainstream Rad morských mušiek

Tu je ďalší muškársky vlasec Rio Šnúra na morskú mušku Mainstream Series.

Ak robíte väčšinu svojho muškárenia v slanej vode, potrebujete tento vlasec. Je navrhnutý s vrstvou odolnou voči slanej vode, ktorá sa ľahko neopotrebuje. S týmto vlascom budete znova a znova dosahovať vynikajúci výkon.

Odporúča sa pre krátke dĺžky hlavy, ktoré sú stredne ťažké, môžete chytiť pstruhy a iné väčšie druhy, ktoré budú určite žiarliť vašich rybárskych kamarátov.

Rio vyrába svoju muškársku šnúru Mainstream Series v Idahu. Vlasec prechádza testovaním a kontrolou kvality, aby sa zabezpečilo, že ide o spoľahlivú voľbu pre rybárov.

Dostupné možnosti hmotnosti pre morskú muškársku šnúru Rio Mainstream Series sú 7 až 12.

OPST Commando Smooth Skagit Shooting Head

Jeden z lepších zúžených muškárskych vlascov je bezpochyby Hladká integrovaná línia streleckej hlavy OPST Commando.

Ak vám nevadí minúť viac peňazí za kvalitnejší zúžený muškársky vlasec, nebudete sklamaní. Bežecká šnúra s hladkým povrchom má tenký priemer. Jeho zúženie je postupné a hladké.

Oranžová línia behu vám umožní ľahko si ju všimnúť oproti modrej hlave. OPST odporúča túto muškársku šnúru pre lov na nymfu a suchú mušku, najmä pri kratších nahodených vzdialenostiach.

Muškárska šnúra Cortland Euro Nymph Mono Core

Nakoniec sa nám celkom páči Mono jadro muškárskej šnúry na nymfu Cortland Euro.

90-stopový muškársky vlasec vo farbe nazývanej Gecko Green, tento vlasec má veľmi tenký priemer. Ak máte na navijaku šnúru Cortland, je vhodné vykonávať akúkoľvek povahu techník nymfovania.

Pri menšom prehýbaní vlasca je kužeľový vlasec vybavený monofilným jadrom na prenos energie.

Záverečné myšlienky

Pri muškárení potrebujete spoľahlivú, váženú rybársku šnúru, ktorá je farebná, má tenký priemer a je mimoriadne hladká pre ľahké nahadzovanie. Dúfame, že tento príspevok vám predstavil vašu ďalšiu muškársku šnúru!