Môžu RV kempovať cez noc u Cabela’s?

Dostať sa k Cabela’s je známy pohľad a ako cestovateľ unavený z ciest by vás možno zaujímalo, či tu môžete na noc zaparkovať svoj karavan. Určite by to bolo pohodlné a dokonca by ste mohli ráno nakupovať. Umožňuje Cabela’s kempovať karavanom cez noc?

Väčšina miest Cabela vítala RVers, ktorí chceli kempovať cez noc, ale zdá sa, že táto politika sa v posledných rokoch zmenila. Miznú parkovacie miesta a skládky, ktoré mali k dispozícii RVers. Ak ste zvedaví, či môžete zostať, zavolajte najbližším do Cabela.

V dnešnom sprievodcovi preskúmame, kde v týchto dňoch stojí Cabela’s na kempingu pre karavany. Odporúčame vám tiež niekoľko ďalších miest, kde môžete zaparkovať svoj karavan cez noc, čo by mohlo byť o niečo príjemnejšie, takže pokračujte v čítaní!

Je v Cabela’s povolený nočný kemping v karavane?

Odpoveď na otázku, či sa dá u Cabela’s stanovať, bývala spravodlivo orezaná a vysušená.

Spoločnosť Cabela’s, ktorá má v čase písania tohto článku 170 maloobchodných predajní, ponúkala parkovanie prívesov na mnohých z týchto miest. Parkovanie prívesov zahŕňalo dlhé parkovacie miesta, na ktoré sa ľahko zmestili súpravy s prívesom a veľké obytné automobily.

Najlepšie na tom bolo, že parkovanie bolo zadarmo. To je ťažké pre RVer nechať ujsť, najmä ak vezmeme do úvahy – ako sme už spomenuli –, že potom môžete ráno vraziť do obchodu a nakúpiť.

Navyše, veľa Cabela’s malo aj skládkové stanice, kde ste mohli vyprázdniť svoje nádrže na sivú a čiernu vodu.

Skládkové stanice neboli zadarmo, na rozdiel od nočného parkovania, ale stále boli veľmi užitočným zdrojom pre RVers.

V roku 2017 sa však Cabela’s spojil s Bass Pro Shops. Krátko na to sa zdá, že zmeny v kempingovej politike sa začali meniť.

Tieto zmeny prvýkrát nahlásili používatelia aplikácie AllStays. Ak nie ste oboznámení, aplikácia AllStays uvádza dostupné vybavenie v akejkoľvek oblasti, od hotelov po kempingy a ďalšie možnosti ubytovania.

Na stránke aplikácie na Facebooku jeden používateľ uviedol, že spoločnosť Cabela’s zatvorila svoje parkovacie a skládkové stanice, z ktorých niektoré mali čítačky kariet, ktoré boli nainštalované len nedávno.

Tu je to, čo používateľ napísal v plnom znení. „Parkovanie začalo byť odmietnuté, uvítacie značky zmizli, značky zákazu parkovania sa zvýšili, ľudí začali vyhadzovať, postupom času sa odstraňovalo a dláždilo viac skládok.“

Zatiaľ čo Cabela’s bol kedysi bezpečným útočiskom pre RVers, ktorí hľadali útočisko pred dlhými a namáhavými hodinami na ceste uprostred noci, zdá sa, že to už väčšinou neplatí.

Všetka nádej však nie je stratená. Plagát na Facebooku z aplikácie AllStays uvádzal toto: „S mojimi údajmi práve teraz máme asi tucet miest, ktoré môžu mať stále prevádzkovú skládku alebo vítajú parkovanie RVers.“

Čítať  Potrebujem varič pri batohu?

Pýtate sa, prečo ten prepínač? Bolo to spojenie s Bass Pro Shops, ktoré spôsobilo, že Cabela’s zmenil melódiu?

Nie práve. Plagát AllStays na Facebooku si myslí, že to má viac čo do činenia s neporiadkom, ktorý by po sebe zanechali RVers. Či už to boli nesprávne vypustené odpadové vody alebo iné odpadky z prenocovaní, zdá sa, že miestne orgány činné v trestnom konaní začali na Cabela zasahovať.

Obchod teda odvtedy začal odvracať vodičov RV, ktorí chcú na chvíľu kempovať.

Ako zistím, či môžem kempovať svoj karavan cez noc u Cabela’s?

Videli ste Cabela’s na vašej trase a tak trochu ste dúfali, že by ste tam mohli cez noc kempovať a chytiť nejaké Zzzy z bezpečia parkoviska obchodu.

Po prečítaní informácií v poslednej časti však začínate pociťovať určitú pauzu. Nechcete ísť autom do Cabela’s, aby vás odvrátili.

Ako si môžeš byť istý, že tam máš povolenie?

Aj keď by bolo naozaj užitočné, keby Cabela’s a/alebo Bass Pro Shops mali na jednej zo svojich webových stránok politiku o tom, aká bola ich politika pre motoristov, ktorí zostali cez noc a/alebo používali skládky, nie je to tak.

Ak máte aplikáciu AllStays, môžete mať vždy prehľad o novinkách. V skutočnosti však vašou najlepšou voľbou, ak ste zvedaví, či je v Cabela’s povolené prenocovanie, je zavolať do obchodu a opýtať sa!

Áno, to je všetko.

Ako sme spomenuli v poslednej časti, zdá sa, že používatelia AllStays sú si istí, že aspoň niekoľko Cabela stále víta RVers. Ten váš môže byť jedným z nich!

Moja Cabela povedala, že nemôžem zostať – umožňujú iné obchody prenocovanie?

Ak vás odmietnu na prenocovanie, keď zavoláte do Cabela’s, poďakujte im za ich čas. Buďte zdvorilí, aj keď ste frustrovaní alebo sa cítite nepohodlne.

Koniec koncov, Cabela’s ponúkal prenocovanie zadarmo. Obchod to robiť nemusel, ale dlho áno. Nie je to nevyhnutne chyba Cabela za zrušenie služby. Miestne zákony mohli prinútiť obchodnú obraznú ruku.

Či tak alebo onak, tam sú vaše plány ubytovania na noc. Teraz je už trochu neskoro pokúsiť sa dostať do kempu alebo zaparkovať, pretože je už dosť po zotmení. Umožní vám nejaký iný obchod využiť ich parkovisko na noc?

Áno! Nasledujúce obchody sú známe tým, že vítajú RVers. To však neznamená, že je to záruka. Pred návštevou zavolajte.

Čítať  8 vecí nebezpečnejších ako podšívka na zips

24 hodinové fitness

24 Hour Fitness je fitness reťazec so sídlom v Kalifornii a druhý najväčší svojho druhu v krajine. V čase písania tohto článku má 24 Hour Fitness viac ako 285 miest v 11 štátoch USA.

Fitness klub je otvorený 24 hodín denne, takže RVers môžu byť odmietnutí, ak je parkovisko pri vašej návšteve dostatočne plné.

Fitness kedykoľvek

Ďalšou fitness franšízou, ktorá by mohla umožniť parkovanie karavanov cez noc, je Anytime Fitness. Táto franšíza bola založená v roku 2002 a má viac ako 4 000 pobočiek, aj keď sú roztrúsené v 50 krajinách.

Nemali by ste mať problém nájsť Anytime Fitness. Nezabúdajte však, že rovnako ako 24-hodinové fitness, aj Anytime Fitness je otvorené 24 hodín denne, 7 dní v týždni (okrem niektorých sviatkov), a tak vám plné parkovisko môže opäť zakázať pobyt.

Cracker Barrel

Cracker Barrel, skvelé miesto na zahryznutie, je reštaurácia s južnou tematikou so 664 miestami od roku 2021. Všetky reštaurácie sa nachádzajú v USA.

Prinajmenšom od roku 2021 sa zdá, že Cracker Barrel stále umožňuje obytným autám zostať cez noc po zatvorení reštaurácie.

Camping World

Prečo nakupovať v Cabela’s, keď môžete ísť do Camping World a zaparkovať svoj karavan a oddýchnuť si na noc? Camping World má od roku 2018 227 miest.

Po skvelej noci spánku môžete ísť do obchodu a zásobiť sa príslušenstvom a dielmi pre obytné autá, ako aj kempingovým vybavením a vybavením.

Home Depot

Presne tak, predajňa domácich potrieb Home Depot zvyčajne víta RV, ale záleží na lokalite. Spoločnosť so sídlom v Gruzínsku má v čase písania tohto článku 2 300 obchodov, ale to je medzi Mexikom, Kanadou a USA.

Costco

Ak hľadáte dobre osvetlené a bezpečné miesto na noc, parkoviská Costco sú zvyčajne celkom vyhovujúce pre karavany. Maloobchodná predajňa, ktorá sa špecializuje na potraviny, má od roku 2021 558 miest v USA.

Samov klub

Aby sme nezostali pred konkurenciou, Sam’s Club umožňuje zostať aj karavanom. Majú k tomu vyhlásenie ich webovú stránku ktorý znie takto: „Zásady parkovania sa môžu v jednotlivých kluboch líšiť v dôsledku miestnych zónových obmedzení.

Mali by ste si overiť u manažéra klubu, či je povolené použiť parkovisko na prenocovanie vozidla. Neinformovanie vedenia klubu vopred môže mať za následok odtiahnutie nepovolených vozidiel na náklady majiteľa vozidla.“

Walmart

Zo všetkých obchodov, o ktorých je známe, že povoľujú parkovanie pre karavany, je najznámejší nepochybne Walmart.

Walmart má vyhlásenie o svojej politike parkovania pre karavany svojej webovej stránky.

Tu je vyhlásenie v plnom znení: „Zatiaľ čo neponúkame elektrické služby ani ubytovanie, ktoré sú zvyčajne potrebné pre zákazníkov RV, Walmart si cení cestovateľov RV a považuje ich za najlepších zákazníkov.

Čítať  Ako správne skladovať kajak

V dôsledku toho povoľujeme parkovanie RV na našich pozemkoch, ako je to možné. Povolenie na parkovanie predlžujú jednotliví vedúci predajní na základe dostupnosti parkovacieho miesta a miestnych zákonov. Pred zaparkovaním karavanu kontaktujte vedenie v každom obchode, aby ste si zabezpečili ubytovanie.“

Vyhlásenie Walmartu prináša dobrý bod. Aj keby ste mohli zostať v Cabela’s alebo parkujete svoj karavan inde podľa vyššie uvedeného zoznamu, nemali by ste inú možnosť, ako sušiť tábor bez elektriny, vody a iných prípojok.

Kde inde môžete zaparkovať svoj karavan na noc?

Trikrát ste skontrolovali svoju trasu, ale žiadny z obchodov, ktoré sme uviedli, nie je nikde blízko vás. Na registráciu v kempingu je stále neskoro, tak čo by ste mali robiť?

Nebáť sa. K dispozícii máte množstvo ďalších bezpečných a bezplatných parkovacích možností.

kostoly

Nemôžeme dostatočne zdôrazniť, že je to úplne na zvážení cirkvi, ale niektoré kostoly vám umožnia odpočívať na svojom parkovisku až do východu slnka.

Zastávky kamiónu

Budete priamo doma na zastávke kamiónov, kde sa zhromažďujú iné veľké vozidlá, ako je váš obytný automobil.

V závislosti od zastávky kamiónu si možno budete môcť dať niečo na jedenie, ak je v blízkosti reštaurácia. Môžete si tiež vychutnať ďalšie vybavenie, ako je Wi-Fi, plyn, platené sprchy a umývacia stanica pre nákladné autá.

Keď sme s manželkou cestovali naprieč krajinou s naším obytným autom, zostali sme na niekoľkých zastávkach nákladných áut a boli veľmi pohodlné. Viac informácií o pobyte na zastávkach nákladných áut nájdete v našom ďalšom článku „Môže byť pobyt obytných áut na zastávkach nákladných áut?“

Kasína

Jasné svetlá kasín lákajú viac než len hazardných hráčov, ale aj RVers. Keďže kasína chcú vyhovieť veľkému publiku, zvyčajne majú možnosť parkovať karavany. Pravdepodobne sa od vás bude očakávať, že pôjdete dnu a zúčastníte sa nejakej zábavy, ak zostanete cez noc.

Záverečné myšlienky

V roku 2017 sa obchod s kempingovými potrebami Cabela’s zlúčil s Bass Pro Shops. Odvtedy spoločnosť Cabela’s postupne sťahuje späť svoj príspevok na nočné karavany, ako aj platené skládky.

Niektoré Cabela stále ponúkajú obe služby, ale v súčasnosti je týchto obchodov veľmi málo a sú veľmi vzdialené.

Ak nemôžete zaskočiť do Cabela’s, vždy môžete vyskúšať iné veľké obchody, ako je Walmart, Home Depot, Sam’s Club a dokonca aj fitness centrá a reštaurácie, ako je Cracker Barrel. Nezabudnite tiež skontrolovať svoje kostoly, kasína a zastávky kamiónov!