Môžu mať zruby pivnice?

Pri práci so zrubom chcete udržať nízke ceny, ale to nie je vždy najjednoduchšie. Pivnice sú jednou z lacných možností, ako zväčšiť plochu vášho domu, ale môžu mať zruby pivnice?

Môžu mať zruby pivnice? BAsements sú lacným spôsobom, ako zväčšiť plochu vašej kabíny. Poskytujú ďalší priestor, ktorý možno použiť na skladovanie alebo sa dá premeniť na celú inú miestnosť, ktorú môžu využiť hostia, ako ďalšiu kúpeľňu, práčovňu alebo dokonca rekreačnú miestnosť.

Použitie suterénu na zväčšenie priestoru vašej kabíny je skvelá voľba a môže slúžiť aj mnohým funkčným účelom, najmä ak je vaša kabína na svahu. So suterénmi zrubovej chaty existuje množstvo obáv, ako sú klady a zápory výstavby suterénu počas výstavby zvyšku chaty v porovnaní s jej neskoršou výstavbou, aké poschodie najlepšie vyhovuje suterénu zrubovej chaty a ako vytvoriť suterén. pôsobiť živo.

Mám si postaviť suterén, keď sa stavia zvyšok chaty?

Pri stavbe kabíny budete chcieť starostlivo naplánovať proces výstavby. Od všetkých mestských kódexov, ktoré musíte dodržiavať, až po estetiku, že sa snažíte ísť za zrubom, vyžaduje veľa práce a že práca bude ťažšia, ak nezačnete so solídnym plánom.

V tomto plánovacom procese budete chcieť zvážiť, či alebo kedy budete chcieť k svojmu zrubu pridať suterén. Pivnice môžu byť lacným spôsobom, ako zväčšiť veľkosť zrubu, ale aj lacné výdavky sú stále výdavky. Aké sú teda výhody výstavby suterénu so zvyškom domu?

Pri práci s viacerými dodávateľmi a subdodávateľmi ide o to, aby každý z nich spolupracoval. Ak váš prvý subdodávateľ nespojí svoju časť vášho domu s ďalšími subdodávateľmi, budete musieť hádať, aké boli ich zámery. Preto je najlepšie naplánovať celý tento proces od začiatku tak, aby boli všetci na rovnakej vlne.

  Ako bezpečne jazdiť na vodnom skútri v divokej vode

Existuje veľa domov, kde môžete jednoducho povedať, že každý majiteľ pridal do domu niečo nové a nič z toho nefungovalo. Teraz, keď to dostane n-tý majiteľ domu, sú úplne stratení v tom, ako bol tento dom vôbec postavený. Nerobte to pre seba, aby všetci pracovali na dome na rovnakej stránke tým, že začnete s plánom suterénu a povediete k výstavbe útulného zrubu na jeho vrchu.

Ak by ste z akéhokoľvek dôvodu nemohli postaviť suterén v pôvodnej konštrukcii chaty, čo potom? Najprv sa pokúste zmierniť zmätok, ktorý môže nastať v dôsledku času medzi výstavbou suterénu a domom, tým, že si napíšete plán o tom, čo chcete so suterénom urobiť. To znamená odtokové potrubia, potrubia HVAC atď.

Všetko, čo chcete mať vo svojom suteréne, by malo byť naplánované už od začiatku akejkoľvek časti kabíny, s ktorou začnete. Takto sa nekonajú žiadne prekvapenia.

Okrem toho si na pôvodnom pláne označte svoje budúce izby, ktoré budú dokončené neskôr, takže nepotrebujete, aby niekto kontroloval váš plán dvakrát, aby všetko schválil. Tiež, ak sú na pláne, ale nie sú označené na vykonanie neskôr, ako je na to poverený váš dodávateľ a bude to musieť všetko postaviť, takže sa uistite, že sú tieto plány správne označené.

Aké sú najlepšie podlahy do suterénu zrubu?

Najlacnejšou možnosťou podlahy je betón. Vo všeobecnosti budete chcieť ísť s touto formou konštrukcie a len upraviť to, čo je na vrchu tohto betónu, aby váš suterén získal pocit, ktorý chcete. Ak sa chystáte zostať pri betónovej podlahe, možno budete chcieť hľadať spôsoby, ako urobiť podlahu vizuálne o niečo príťažlivejšou ako priemerné množstvo betónu.

Môžete skúsiť použiť farbený betón alebo požiadať svojho dodávateľa o povrchovú úpravu stierkou. Oba spôsoby sú dobré spôsoby, ako zvýšiť vizuálnu príťažlivosť vašej podlahy. Ak je betónová doska jedinou podlahou, ktorú plánujete použiť, zistite, či môžete požiadať o izoláciu a/alebo radiačnú bariéru, aby ste sa pokúsili odstrániť niektoré z extrémnych teplôt, ktoré niekedy môžu dosiahnuť pivnice.

  Potrebujú deti rybársky lístok v Kalifornii?

Ak plánujete pridať ďalšie do suterénu, máte niekoľko možností. Najlacnejší koberec a vinyl, ale vždy môžete byť obľúbenejší s dlaždicami a kameňom, ale za tie budete musieť zaplatiť vyššiu cenu. V opačnom prípade sa môžete držať dreva, aby ste do svojho zrubu pridali ďalšie polená.

Ak chcete prírodnejšiu drevenú podlahu, budete musieť oddeliť drevo od potenciálnej vlhkosti betónu. Samozrejme, namiesto toho môžete použiť umelé drevo, aby ste čelili deformácii prirodzenejšieho dreva.

Ako oživiť váš suterén

Suterén na nich môže pôsobiť veľmi strašidelne. niekedy sa môžete cítiť ako v tuneli alebo ešte horšie v žalári a nikto sa tak nechce cítiť. Ak chcete odstrániť tieto pocity, najlepšie je vytvoriť viac priestoru alebo pridať viac svetla.

Toto sú staré architektonické triky z dávnych čias 1600 rokov keď sa Francúzsko rozhodlo vyčistiť Paríž otvorením mesta viac prázdnym priestorom a viac svetla. Najlepšou možnosťou je mať vysoké stropy. Majú stropy vysoké 9 až 10 stôp.

Majte na pamäti, že máte nad hlavou potrubia pre zvyšok vášho domu, ako aj všetky káble, inštalatérske a iné podobné káble a potrubia, ktoré budú, dúfajme, zakryté vaším stropom. Vysoký strop poskytuje dostatok priestoru na zakrytie týchto vecí.

Ak chcete pridať svetlo, najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je pridať okná. Nie všetky pivnice poskytujú túto príležitosť, ale ak je to možné, prirodzené slnečné svetlo skutočne spojí miestnosť a vytiahne ju z tmavého a ponurého tunela/žalára, ktorý by ste mohli mať.

Nakoniec, chlad je tlmičom akejkoľvek nálady, choďte do toho a zahrejte si pivnicu izoláciou, ktorá bude prednostne udržiavať každého a môže dokonca spôsobiť, že ľudia zabudnú, že sú pod zemou.

Súvisiace otázky

Ako regulujete extrémne teploty, ktoré môžu dosiahnuť pivnice? Najlepší spôsob, ako regulovať teplotu v pivnici, je izolácia a správne vykurovanie. V prípade potreby získajte izoláciu vo vnútri aj mimo suterénu. Ak je to možné, skúste betónovú dosku pred výstavbou izolovať.

  9 bežných chýb pri vrhaní mušiek pre začiatočníkov

Pri teplote pamätajte, že problémom je chlad. Keď je príliš chladno, bude tiež príliš vlhké. Udržujte si preto v pivnici teplo. Vo všeobecnosti sa chcete pokúsiť udržať v suteréne približne rovnakú teplotu ako zvyšok vášho domu. Takže ak sa necítite pohodlne, ani váš suterén.

Koľko stojí stavba zrubu? No, toto všetko závisí od toho, ako zložitú stavbu zrubu chcete mať. Existujú spôsoby, ako to vo všeobecnosti zistiť, ako napríklad kalkulačka zrubového domu, ale je len na vás, koľko chcete do svojho zrubu vložiť. Navrhujem, aby ste si stanovili rozpočet a ako vždy majte dostatočnú rezervu, aby ste to so svojimi plánmi neprehnali. Videl som niekoľko ľudí, ktorí sa snažili držať okolo 20 000 dolárov, ale to je vždy na vás.

Udržujte náklady v rámci svojich hraníc, aby ste zvládli a vykonali svoj prieskum, pretože stavebné predpisy a dodávatelia vás môžu stáť viac, ako by ste očakávali. Preto sledujte výdavky, ktoré vkladáte do svojej kabíny, robte a držte sa svojho rozpočtu čo najlepšie a uistite sa, že máte trochu peňazí navyše, ktoré môžete hodiť na akýkoľvek z tých nepredvídaných problémov, ktoré sa objavia.