Môžu byť UTV ťahané naplocho?

Väčšinu času, pokiaľ nebol upravený bok po boku, nemožno UTV ťahať naplocho. Aby bolo možné vykonať plošné odťahy, UTV bude musieť povoliť ulicu. Je nezvyčajné, aby vedľa seba boli legálni na ulici priamo z obchodného zastúpenia.

Leto je za nami a jeseň je čoskoro na ceste, a preto je skvelý čas ísť von s priateľmi a rodinou a ísť si užiť vonku. Je ešte lepší čas vyradiť staré vedľa seba a zajazdiť si aj na trailoch.

Ak ste však priemerným človekom, ktorý nežije na ranči, farme alebo pozemku s rozlohou niekoľkých hektárov, pravdepodobne nemáte v blízkosti chodníky a nemôžete len tak jazdiť vedľa seba k najbližšej trase.

Navyše, aj keby ste mohli, s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete chcieť na svojom vozidle najazdiť žiadne zbytočné míle/hodiny alebo opotrebovať pneumatiky. Takže ak je to tak, potom budete chcieť skončiť ťahaním bok po boku na chodník/miesto, kam chcete ísť.

Existuje veľa dobrých spôsobov, ako ťahať bok po boku, existuje aj veľa zlých spôsobov, ako to urobiť. Najpopulárnejším spôsobom ťahania vecí je ťahanie naplocho, ale nemôžete to urobiť s UTV z rôznych dôvodov.

Takže predtým, než vyjdete von a priložíte bok po boku na zadnú časť svojho nákladného auta a necháte ho vytiahnuť zadné okno, rozbiť dvere batožinového priestoru alebo nechať vozidlo zlomiť popruhy a vypadnúť na cestu, dajte nám vedieť prezrite si niekoľko vecí, ktoré musíte urobiť a čo nerobiť pri ťahaní vášho UTV, aby ste mohli zaistiť bezpečnú cestu pre vás a vašich bok po boku.

Prečo nemôžete ploché ťahať UTV?

Zvyčajne vždy, keď odťahujete vozidlo naplocho, je toto vozidlo registrované v BMV, má poznávaciu značku pre ulicu a má všetky ostatné potrebné položky, ktoré vyžaduje váš konkrétny štát, aby bola ulica vedľa seba legálna.

Prvou požiadavkou na odtiahnutie čohokoľvek na rovine je teda uistiť sa, že je to legálne pre ulice, ale to, že je to legálne pre ulice, neznamená, že budete chcieť vozidlo odtiahnuť.

Skladovanie vedľa seba so skladovými pneumatikami, ako sú pneumatiky Maxxis Bighorn, Coyote a iné „terénne“, „nečisté“ pneumatiky, nie sú legálne na ulici, a preto je nezákonné ťahať vedľa seba na plocho. -strana.

  Ako udržať hlodavce mimo rustikálnej kabíny

Na to, aby ste mohli ťahať aj bok po boku, museli by ste mať vedľa seba pneumatiky DOT alebo cestné pneumatiky. Cestné pneumatiky sa výrazne líšia od vašich štandardných terénnych pneumatík, ktoré sa dodávajú s vaším UTV.

Terénne pneumatiky nielenže nie sú DOT, ale sú tiež typicky veľmi mäkké. Majú lepšiu priľnavosť v nečistote, ale hrubý behúň, ktorý je na nich, ich nerobí efektívne na chodníku.

Ak by ste svoj UTV odtiahli s jeho sériovými pneumatikami, potom by začali horieť na chodníku po prejdení približne 70 míľ za hodinu na 100 míľový výlet. Možno sa nakoniec dostanete do cieľa v pohode, ale na UTV by ste určite nejazdili na roztopených pneumatikách.

Ďalším dôvodom, prečo by ste nemali ťahať bok po boku naplocho, je, že zarovnanie by na to nebolo vhodné. Väčšinu času, keď ťaháte vozidlo naplocho, ako je džíp, sedan atď., sa musíte uistiť, že je volant zablokovaný a že používate ťažnú tyč, aby ste zabezpečili, že sa vozidlo počas ťahania nekýve.

Side-by-side naozaj nemajú tieto možnosti ťažného zariadenia, a preto, aby ste mohli vôbec začať ťahať vedľa seba, museli by ste upraviť nastavenie o niekoľko stupňov alebo tak, aby bolo možné ťahať. Potom, keď dorazíte do cieľa, budete musieť znova zarovnať zarovnanie vozidla na továrenské nastavenie, aby ste sa mohli vydať na cestu.

Tento proces by ste museli opakovať dookola, keď sa rozhodnete vrátiť domov. Takže to jednoducho nie je veľmi efektívne, len aby ste dostali svoje UTV na iné miesto.

Skrátka, na začiatok nemôžete legálne odtiahnuť svoje sériové UTV, a aj keď ste prešli procesom získania odolných pneumatík na vozovku, opravy geometrie a legálnosti ulice vozidla, je to rýchlejšie a lepšie využitie máte čas kúpiť si namiesto toho príves.

Taktné tipy na ťahanie

Takže dúfam, že som vás už odradil od pokusu o odtiahnutie vášho UTV. Prosím. Nerob to. Nedopadne to pre vás nakoniec dobre. Bez ohľadu na to však musíte svoje vozidlo dostať vedľa seba na miesto určenia, takže tu je niekoľko tipov, ako správne ťahať svoje vozidlo.

  Čo je lukostrelecký tulec? (Jednoduchá odpoveď s obrázkami)

Poznajte svoje vozidlo

Predtým, ako začnete kamkoľvek ťahať svoje vozidlo, mali by ste poznať vozidlo, ktoré plánujete použiť na ťahanie vášho UTV. Odporučil by som vám použiť SUV alebo nákladné auto, pretože ide o väčšie a výkonnejšie vozidlá, ktoré majú krútiaci moment a ťažnú kapacitu na ťahanie väčších predmetov.

Každé SUV a nákladné vozidlo sú však iné, takže si budete chcieť pozrieť príručku k vášmu vozidlu, aby ste zistili, aká je ťažná hodnota pre daný model. Ak z nejakého dôvodu v príručke nie je špecifikovaná ťažná hodnota alebo ste príručku úplne stratili, môžete prejsť online na životnosť prívesu a to vám dá veľa hodnotení odťahov vozidiel roku 2019.

Ak potrebujete staršie hodnotenia pre staršie modely vozidiel, na stránke životnosti prívesu nájdete aj príručku.

Poznajte svoj trailer

Ďalšia vec, o ktorej budete chcieť vedieť, je druh prívesu, ktorý budete používať na ťahanie vedľa seba. Existuje množstvo prívesov, z ktorých si môžete vybrať a nájsť ten správny je nevyhnutné pre bezproblémový zážitok z ťahania.

Aj keď to nie je potrebné, je pekné mať príves, ktorý je špeciálne vyrobený pre ATV/UTV. Zvyčajne ide o prívesy, ktoré majú plošiny nižšie k zemi, čo uľahčuje nastupovanie a vystupovanie vozidla z prívesu.

Keď vyberáte príves, uistite sa, že je dostatočne dlhý a dostatočne široký, aby sa doň zmestil akýkoľvek druh a koľkokoľvek vedľa seba, ktoré si plánujete vziať so sebou. Ak si potrebujete pre istotu zmerať UTV, urobte to.

Bez ohľadu na to, či máte alebo nemáte príves špecifický pre UTV, budete potrebovať rampy. Odporúčam mať rampy, ktoré majú hmotnostný limit minimálne 1 000 libier. Čokoľvek menej ako to a pravdepodobne vylomíte rampu z hmotnosti UTV.

Ďalšia vec, ktorú si budete chcieť uvedomiť, je, koľko náprav má váš príves a či má alebo nemá brzdu na všetkých alebo niektorých nápravách.

Nápravy majú veľa spoločného s rozložením hmotnosti a stabilitou pri ťahaní. Väčšina jednonápravových prívesov bude fungovať dobre, aj keď jazda bude s najväčšou pravdepodobnosťou trochu skákavá.

  Majú štvorkolky regulátory rýchlosti?

Dvojnápravové prívesy sú vhodnejšie, pretože majú takmer vždy brzdy, poskytujú oveľa hladšiu a stabilnejšiu jazdu a zvyčajne majú vyššiu nosnosť.

Svetlá, reťaze a nabíjanie

S akýmkoľvek prívesom sa budete chcieť uistiť, že príves je bezpečne pripevnený k vozidlu a že UTV je naložený a bezpečne zapnutý na prívese.

Prívesy musia mať bezpečnostné reťaze, pri pripájaní k ťažnému vozidlu by ste ich mali prekrížiť v tvare X.

Čo sa týka svetiel prívesu, väčšina novších nákladných vozidiel za posledné desaťročie má na prívese napájaciu zásuvku, ktorú môžete pripojiť k prívesu, aby fungovali brzdové svetlá na prívese.

Keď naložíte svoj UTV na príves, uistite sa, že je dobre umiestnený a že hmotnosť vozidla je dobre vyvážená, pričom na žiadnej strane prívesu nie je príliš veľká hmotnosť.

Pri pripevňovaní vášho UTV k prívesu sa uistite, že používate popruhy, ktoré sú dostatočne dlhé, ako aj dostatočne hrubé a odolné, aby udržali vozidlo na mieste. Uprednostňovanou metódou by boli račňové popruhy, pričom určite použite tie, ktoré majú dostatočne vysokú pevnosť a sú dostatočne široké na zabezpečenie UTV.

Príves bude mať zvyčajne rôzne upevňovacie body, do ktorých môžete upevniť popruhy. Ak ich váš príves nemá, budete musieť nájsť bezpečné miesto na zviazanie popruhov, aby ste sa uistili, že nie sú uvoľnené a vozidlo nie je náchylné na posun alebo pohyb počas procesu ťahania.

Buďte chytrí a bezpeční

Vy sa však rozhodnete prepravovať svoj UTV, byť chytrý a zostať v bezpečí. Nikdy by som neodporúčal ťahať svoj UTV v zadnej časti postele pick-upu, bez ohľadu na to, či sa tam zmestí alebo nie.

Existuje pri tom príliš veľa nebezpečenstiev a záväzkov. Môžete poškodiť svoje nákladné auto, rozbiť zadné okno alebo rozbiť dvere batožinového priestoru. Je tiež menej pravdepodobné, že vozidlo bude správne zaistené a zlý náraz na ceste by mohol viesť k tomu, že vedľa seba lietajú po ceste.

Vykonajte prieskum potrebný na získanie správneho prívesu pre vašu špecifickú prácu a predtým, ako sa vydáte na cestu, sa uistite, že je všetko bezpečne pripevnené.

Dúfam, že vám tento článok pomohol a že sa vám bude páčiť!