Môžu byť malé domy použité na komerčné kancelárske priestory?

Moja kamarátka si nedávno otvorila firmu a pýta sa, či sa jej mobilný dom s rozlohou 450 stôp štvorcových dá využiť ako kancelársky priestor. Urobil som na túto tému malý prieskum a myslím, že by vás to mohlo zaujímať.

Môže váš malý dom slúžiť ako komerčný kancelársky priestor? Fiškálne výhody malých domov majú tendenciu priťahovať skromných podnikateľov, ktorí očakávajú rast podnikania. So správnymi povoleniami a regulačnými opatreniami by ste mali byť schopní premeniť svoj malý domov na typický pracovný priestor.

Drobné domy namiesto veľkých firemných veží je ťažké poraziť. Sú ideálne pre začínajúce organizácie z hľadiska nákladov na údržbu a vlastníctvo. Komerčné stavebné predpisy sú však často prísne a zložité na orientáciu. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli všetko o malých kancelárskych priestoroch a o tom, či sú alebo nie sú vhodné pre vašu spoločnosť.

Malé domy ako kancelárske priestory

Hnutie malých domov začalo ako architektonická a sociologická krížová výprava v prospech jednoduchého bývania. Malý dom v skutočnosti nie je viazaný žiadnymi konkrétnymi pravidlami rozmerov, ale akýmkoľvek konsolidovaným obytným priestorom pod 500 štvorcových stôp je vo všeobecnosti v súlade s týmto súčasným, minimalistickým pohonom.

nie všetci získa malý dom na protest proti nadmernému životu: Niektorí majitelia firiem oceňujú iba nízke náklady a jednoduchú údržbu, ktoré sa zhodujú s nízkou rozlohou. Spoločnosti, u ktorých sa predpokladá rast v blízkej oblasti, sa prikláňajú k maličkým domom namiesto bežných kancelárskych budov, aby neplytvali peniazmi na výstavbu, ktorá presahuje všeobecné príjmy.

Toto prepracované hnutie malého domu je skôr podnikaním ako životným štýlom. A v posledných rokoch sa stal mimoriadne populárnym: Fastcompany.com len minulý rok informoval o „zavádzacom startupe“ s názvom Coroflot, ktorý postavil celú kancelársku budovu na zákazku za menej ako 40 000 dolárov.

„Keď sa z nášho pohľadu pozrieme na Coroflot, malý bootstrap startup, [the biggest benefit] je, že to nie je plytvanie,“ hovorí riaditeľ Los Osos Laurence Sarrazin. „Peniaze vynaložené na výstavbu nie sú trvalo viazané na budovu alebo miesto. Investícia do priestoru je svojím spôsobom mobilná, likvidná; môže ísť na miesta, v prípade potreby sa dá predať.“

(Prečítajte si celý článok tu.)

Modern Spaces and Sheds, stavebná spoločnosť so sídlom v Kalifornii, je jednou z mnohých organizácií, ktoré sa špecializujú na výstavbu malých domov na expresné binárne využitie kancelárie a domácnosti. Majiteľ Eric Enns popisuje praktickosť malého zjednoteného pracovného a životného priestoru:

„Je to skvelá situácia pre ľudí, pretože máte také oddelenie. Ak máte deti, nemusíte sa báť, že budú hlučné alebo že vás vyrušia. Ale stále máte len to krátke dochádzanie na váš dvor a nemusíte riešiť premávku ani nič.“

Malé domy sú moderné, ľahko sa stavajú a sú sociálne uvedomelé. Súčasné podniky si môžu súčasne prispôsobiť pracovný priestor svojim individuálnym potrebám a preferenciám a bojovať proti bezdomovstvu pomocou mestskej kancelárie, ktorá nezaberá žiadny mestský priestor za čo najmenšie rozpočtové straty. Móda „office-on-wheels“ naberá na obrátkach a na palube je viac priestoru pre expanziu startupov, než by ste čakali.

  Koľko snehu potrebujete na stavbu snehuliaka?

Výhody malých kancelárskych budov

O niektorých z týchto výhod sme už diskutovali, ale rád by som to zašiel trochu viac do hĺbky. Nasleduje zoznam hlavných atrakcií malých kancelárskych budov, aby ste mohli určiť, či je tento paradoxne veľký mini-pohyb vhodný pre vaše podnikanie alebo nie.

  • Ak je vaša firma dostatočne malá, čo znamená, že tvoríte väčšinu jej pracovnej sily, malá kancelária môže byť optimálnym spôsobom práce z domu. Mnoho nezávislých spisovateľov, dizajnérov, publicistov atď. zmenilo svoje malé domovy na dvojité pracoviská a obytné priestory, čím maximalizovali efektivitu a pohodlie.
  • Ešte raz, maličké domy sú v podstate kancelárske budovy so zníženou sadzbou. Ak ste práve rozbehli startup s tromi alebo štyrmi zamestnancami, jeho bývanie na ploche niekoľkých stoviek štvorcových stôp vám môže poskytnúť všetok potrebný priestor bez zbytočných nákladov.
  • Utility nie sú potrebné. Maličké domčeky boli stvorené pre tento neposlušný spôsob života mimo siete. Ak niektoré zbytočné účty za vodu a elektrinu môžu byť nahradené svietidlami na batérie a niekoľkými paletami balenej vody Dasani, môžete ušetriť stovky dolárov na nákladoch za energie.
  • nakoniec maličké domy sa dajú ľahko prerásť. Zvyčajne sa kupujú s očakávaním, že niekedy v blízkej budúcnosti budú opäť predané. Vo svojej podstate teda znamenajú bezproblémový ďalší predaj. Neustále rastúci dopyt po malých domoch zaisťuje, že vaše nové príliš malé kancelárske priestory nezostanú na trhu s bývaním dlho. Ak aj áno, v prvom rade to nebola príliš veľká investícia.

Nevýhody malých kancelárskych budov

Vždy je rozumné zvážiť klady a zápory, a preto som zostavil zoznam možných nevýhod malých domov ako kancelárskych priestorov. Dúfajme, že vám to pomôže pochopiť, ktoré aspekty vášho podnikania by v tak kompaktnom prostredí nemuseli prosperovať.

  • Pri nesprávnom zaobchádzaní, kombinácia kancelárie a obytného priestoru sa môže ukázať ako škodlivá pre profesionalitu. Keď vaša ranná káva a výplaty zamestnancov sedia pri rovnakom jedálenskom stole, veci sa môžu zamotať. Ak bojujete s organizáciou, možno by bolo najlepšie oddeliť cirkev a štát, takpovediac.

„Mať vyhradený priestor na uloženie vášho notebooku, platenie účtov a sledovanie dôležitých dokumentov vám pomôže udržať si prehľad o životných administratívnych úlohách.“

(Prečítajte si zvyšok tohto článku na flexjobs.com tu.)

  • Zdá sa, že hnutie malých domčekov sa pohybuje rýchlejšie, ako sa zákony dokážu prispôsobiť. Ak sa vaše podnikanie rýchlo rozvíja, potenciálne regulačné prekážky a byrokracia je potrebné prekonať skôr, ako bude môcť legálne pokračovať v príliš malý priestor nemusí stáť za námahu.
  • Malé domčeky so skutočnými základmi môžu byť rovnako nákladné ako dom v plnej veľkosti. Zákony a predpisy o územnom plánovaní sťažujú získanie pozemku v rozmeroch malého domu. Malý obchodný priestor teda nemusí byť taký ekonomický, ako očakávate. Tu je však jednoduchá oprava: Stačí si zaobstarať malý domček s kolesami.
  Mal by som si zaobstarať kompostovaciu toaletu v mojom karavane?

Ako využiť malý dom ako kanceláriu

Ak ste sa rozhodli, že malý dom by mohol byť možnosťou pre vaše potenciálne pracovisko, budete musieť dodržiavať niektoré špecifické predpisy týkajúce sa bývania a územného plánovania. Tieto sa líšia od štátu k štátu, ale pokúsim sa zahrnúť čo najviac všeobecných pravidiel.

(Poznámka: Zákony o bývaní sú medzi Spojenými štátmi a inými krajinami veľmi rozdielne. Ak nežijete v USA, pred výstavbou alebo kúpou malého domu si preštudujte životné predpisy vašej krajiny alebo oblasti.)

Bývanie v malom dome vám môže ušetriť viac ako 1 400 dolárov na nájomnom. Predtým, než sa začnete príliš vzrušovať, by sme si však mali prejsť, aké obete budete musieť podstúpiť, ak si chcete ponechať ten extra veľký a pol.

Viewpointcloud.com Vládna príručka k regulácii malého domu je skvelým zdrojom konzultácie pred kúpou alebo výstavbou malého kancelárskeho priestoru. Podrobne uvádza presné kódexy regulujúce vlastníctvo malých domov, ktoré zaviedli niektoré vlády USA.

Napríklad miestna vláda vo Fresne v Kalifornii už zapísala normy pre malé domy do svojich obecných zákonov. Menej priame vlády, ako napríklad vláda Portlandu v Oregone, však nenápadne oslovujú malé domy pod zámienkou doplnkovej obytnej jednotky alebo ADU. Pred umiestnením vášho startupu do akéhokoľvek malého kancelárskeho priestoru je dôležité si všimnúť tieto zložitosti špecifické pre daný štát a podľa toho ich interpretovať.

American Tiny House Associations (áno, existuje) tiež poskytuje komplexný zoznam nariadení jednotlivých štátov týkajúcich sa výstavby a vlastníctva malých domov. Otázky, ktoré by vám tento zdroj mal pomôcť zodpovedať, sú nasledovné:

  1. „Existuje požiadavka na minimálnu štvorcovú stopu pre nové domy na základoch?
  2. „Dovoľuje táto oblasť malý domček na dvore existujúceho domu?
  3. „Je povolené kempovanie na súkromnom pozemku? Ak áno, je nejaký časový limit?“

(Môžete si prečítať tieto miestne kódy tu.)

Keďže pracovisko musí byť v súlade s ADA (prístupné pre zamestnancov so zdravotným postihnutím), budete chcieť zabezpečiť, aby váš malý domček mal všetky potrebné funkcie na ubytovanie osôb so špeciálnymi potrebami.

Náhodou je už veľa malých domov postavených s výslovným zámerom dostupnosti ADA. Z dôvodu pohodlia si možno budete chcieť kúpiť jeden z týchto domov hneď na začiatku. Ak je už prístupný dom príliš drahý, môžete zvážiť najatie dočasného dodávateľa, ktorý sa špecializuje na ubytovanie pre osoby so zdravotným postihnutím.

  Ako bojovať so snehovou guľou – existujú pravidlá?

Nashua Builders, popredná americká modulárna výrobná organizácia, poznamenáva, že nedostatok určitých rozmerov pre malý dom sťažuje uplatňovanie zákonov o územnom plánovaní.

„Malý dom“ je v súčasnosti definovaný ako 100 až 400 štvorcových stôp Malý života [Atlanta] používa Medzinárodný kódex pobytu pre nové stavebné smernice. To sa však vzťahuje len na výstavbu týchto malých domov, a nie na územné záležitosti stanovené miestnymi vládami.

(Prečítajte si celé hodnotenie Nashua Builders tu.)

Vždy je dôležité dodržiavať miestne zákony a predpisy predtým, ako si založíte domov pre svoju firmu. Niektoré porušenia zákonov o bývaní môžu úplne zdiskreditovať vaše podnikanie ešte predtým, ako sa rozbehne.

Nepoužívajte tento článok ako jedinú referenciu pri prestavbe malého domu na kancelársky priestor. Naša webová stránka poskytuje množstvo informácií o malých domoch. Poslúži ako skvelý zdroj, ktorý vám pomôže určiť, kde by mala vaša firma sídliť. Urobte čo najviac výskumu. Sídlo vašej spoločnosti by malo byť rovnako sofistikované ako samotná spoločnosť.

Prirodzene, malý dom nie je ideálny pre žiadnu veľkú alebo inak prominentnú firmu alebo organizáciu. Je to však skvelý východiskový bod pre začínajúce prevádzky a zdá sa, že jeho výhody prevažujú nad ľahko opraviteľnými defektmi. Nech už je vaše rozhodnutie akékoľvek – miniatúrna kancelárska budova alebo poschodie mestského mrakodrapu – prajem vám a vašej spoločnosti veľa šťastia.

Súvisiace otázky

Ako môžem získať malý domček? Pokiaľ ide o kúpu už postaveného malého domu, existuje veľa možností. Prívesy a obytné automobily sa technicky kvalifikujú ako malé domy, ak niektorý z nich vyhovuje vášmu podnikaniu. Ak hľadáte niečo viac personalizované, nech už žijete kdekoľvek, pravdepodobne existuje spoločnosť ochotná postaviť malé kancelárske priestory alebo dokonca taká, ktorá sa špecializuje na ich výstavbu.

Ako by som mal navrhnúť svoj malý kancelársky priestor? Ak navrhujete svoju vlastnú malú kanceláriu, budete chcieť vziať do úvahy špecifické potreby vašej spoločnosti. Niektoré spoločnosti uprednostňujú výrobu pred kvalitou, v takom prípade je potrebný menší priestor pre surovinu. Naopak, organizácie zamerané na kvalitu potrebujú hmatové pracovné plochy. Bez ohľadu na to, čo podnikáte, uistite sa, že si v tomto necháte priestor na oddych malopriestorová rozkladacia pohovka.

Aký je rozdiel medzi malou kanceláriou a kanceláriou na dvore? Drobné kancelárie môžu slúžiť ako domov aj kancelária, zatiaľ čo kancelárie na dvore sú len kompaktné pracovné miesta v blízkosti vlastného domova. Obidve sú skvelé možnosti pre novú spoločnosť, ale ak sú vašou hlavnou starosťou výdavky, prvá môže byť najlepším riešením.