Môžete zipsovať linku, keď ste tehotná?

Nie je to tak dávno, čo ste zistili, že ste tehotná. Gratulácie sú určite na mieste! Pri všetkej náplni príprav na bábätko ste úplne zabudli na rodinný výlet na zips, ktorý plánoval váš partner. Môžete ešte ísť?

Nie, počas tehotenstva by ste si nemali zapínať zips z niekoľkých dôvodov. Mnoho komerčných spoločností na výrobu zipsov má hmotnostný limit, ktorý môžu tehotné ženy prekročiť. Aj keď ste v rámci limitu, postroj a šnúrka môžu vyvíjať tlak na vaše brucho, čo by mohlo ohroziť zdravie vášho rastúceho dieťaťa.

Informácie v tomto článku vám poskytnú všetky fakty o podšívke zipsu v rôznych štádiách tehotenstva. Aj keď je to v konečnom dôsledku na vás ako tehotnej žene, či pôjdete na zips, my vám pomôžeme urobiť kvalifikované rozhodnutie, v ktorom sa budete cítiť dobre. Určite pokračujte v čítaní!

Prečo by ste nemali zipsovať na začiatku tehotenstva

Počas prvého trimestra tehotenstva budú mať niektoré ženy hrbolček, ale oveľa viac nie. Hoci viditeľne nevyzeráte ako tehotná, určite sa ako tehotná cítite. Pravdepodobne sa u vás objavia príznaky, ktoré neprispievajú k podšívke zipsu. Povedzme si viac o tom, čím teraz prechádzate.

Si unavený

Únava a zipsová podšívka sa jednoducho nekombinujú. Hoci sa o vás na jazdu postará komerčná posádka zipsov, stále chcete byť ostražitý a pripravený vyraziť. Potom si môžete všimnúť veci, ktoré posádke môžu uniknúť, napríklad že váš postroj nie je taký pevný, ako by ste chceli. Keď ste unavení, môže vám to prerásť cez hlavu.

Navyše je ťažké si užiť jazdu na zipsoch, keď ste pripravení zavrieť oči a chytiť nejaké Zzzy, a to nie je od vás fér.

Musíte často močiť

Pre ženy, ktoré často močia na začiatku tehotenstva, nie je ani zapínanie na zips skvelý nápad. Priemerná jazda na zipline trvá približne hodinu a pol. Samozrejme, nie ste celý čas na zips. Najprv musíte prejsť orientáciou, ktorá môže trvať 20 minút, potom absolvujete tréning. Potom konečne jazdite.

Čítať  Jazda na kajaku po rieke Splendid Santa Fe v High Springs na Floride

Či sú po ceste k dispozícii kúpeľne, bude závisieť od spoločnosti zips line, ale nemusí to tak byť vždy. Určite nemôžete močiť, keď ste na kurze zipsovania. Medzi lanom a postrojom na vás môže náväzec vyvíjať tlak, čo sťažuje vytečenie plného močového mechúra.

Máte jemné prsia

Citlivosť prsníkov, ktorá začína v prvom trimestri tehotenstva, bude pretrvávať ďalších sedem alebo osem mesiacov vášho pôrodu. Ak máte práve teraz problém s nosením podprsenky, nebudete si užívať ten pocit, keď máte na hrudi pevne pripútaný polstrovaný popruh na zips. Vaše prsia budú tak bolieť, že by ste si mohli len ťažko užiť jazdu.

Si nauzea

Nevoľnosti súvisiace s tehotenstvom, ktoré niektorí nazývajú ranné nevoľnosti, sa nevyskytujú len ráno. Žalúdok sa vám môže skrútiť kedykoľvek počas dňa, čo sťažuje zvládanie vašich každodenných činností.

Aj keď nie veľa ľudí uvádza pocit nevoľnosti pri zapínaní zipsu, stáva sa to. Tí ľudia, mimochodom, nie sú tehotní. Keďže vám bude aj tak nevoľno, prečo sa venovať činnosti, ktorá vám môže spôsobiť ešte väčšiu nevoľnosť?

Prečo by ste nemali zipsovať neskôr v tehotenstve

Medzi vaším prvým a druhým trimestrom dôjde k mnohým ďalším zmenám. Keď dosiahnete tretí trimester, mali by ste byť zreteľne tehotná. Keďže sa pripravujete na skorý pôrod, môžu vám opuchnúť končatiny a vaša pohyblivosť obmedzená. Vstať z nôh – v tomto prípade doslova – cez zips znie ako príjemná úľava, ale je to tak?

Chceli by sme vás varovať pred zapínaním zipsu neskôr počas tehotenstva, rovnako ako počas prvého trimestra. Tu je niekoľko dôvodov, ktoré vás napadnú.

Možno ste prekročili váhový limit

Priberanie na váhe počas tehotenstva je prirodzené, s priemerným prírastkom hmotnosti medzi 25 a 40 libier v závislosti od vašej počiatočnej hmotnosti. Kilá navyše, ktoré si nabalíte, keď dieťatko rastiete, vám môžu brániť v zapínaní zipsu. Mnoho komerčných spoločností vyrábajúcich zips má prísne limity hmotnosti, pričom limit je pravidelne okolo 275 libier.

Čítať  Jazda na kajaku v Spring State Park – Ocala, FL

Tieto hmotnostné limity sú pre bezpečnosť jazdca. Zipsová podšívka je testovaná, aby fungovala, kým sa neuplatní určitý hmotnostný limit. Potom už nemusí byť účinnosť postroja, lana a iného vybavenia taká vysoká. Zips line kábel tiež zvládne len toľko hmotnosti, než sa roztrhne. Nechcete posúvať limity kábla, pretože tak dochádza k nehodám.

Už vás bolí chrbát

Keď sa váš žalúdok roztiahne a vaše prsia budú ťažšie, váš chrbát pocíti nápor týchto zmien. Byť vtlačený do náväzca na zips vám neurobí žiadnu láskavosť. Radšej ostaň doma a daj si masáž.

Môžete mať dýchavičnosť

Zipsovanie vám môže vyraziť dych, pretože je také vzrušujúce, ale čo ak v prvom rade ledva lapáte po dychu? Počas tretieho trimestra mnohé ženy hlásia dýchavičnosť. Ak sa namáhate akýmkoľvek spôsobom, môže sa tento vedľajší účinok len zhoršiť.

Či už je to zo strachu alebo nadšenia, pri zapínaní zipsu nechcete stratiť dych. To môže viesť k veľmi strašidelnej situácii na oblohe, nehovoriac o tom, že by to mohla byť potenciálna lekárska pohotovosť.

Môžete mať kontrakcie

Braxton Hicks kontrakcie sú bežné v treťom trimestri. Tieto kontrakcie sú len mierne, ale vyskytujú sa v takých náhodných intervaloch, že je ťažké ich naplánovať. Zatiaľ čo máte kontrakciu, váš žalúdok je veľmi pevný, ako keby sa svaly napínali. Dokonca vám počas trvania kontrakcie stvrdne aj maternica.

Je to asi 30-sekundová záležitosť, no napriek tomu je to veľmi nepríjemných 30 sekúnd. Ak musíte zastaviť to, čo robíte, keď máte kontrakciu Braxton Hicks, potom nie je dobrý nápad ísť 60 stôp na oblohu. Ak náhodou máte kontrakcie, posledná vec, ktorú by ste chceli, je mať na sebe postroj so zipsom.

Čítať  Ako rýchlo cestuje pozemný hokejbal?

Postroj môže vyvíjať tlak na brucho

Keď už hovoríme o postroji, nie je to skvelé pre vaše rastúce dieťa. Zipsové postroje zo svojej podstaty majú pevne priliehať k telu. Stále môžete voľne dýchať, ale priliehavá zipsová šnúra je jedným zo spôsobov, ako môže spoločnosť zipsových šnúr zabezpečiť vašu bezpečnosť pri jazde.

Tlak, ktorý pás vytvára na vaše bruško, by mohol byť pre zdravie bábätka riskantný. Nechcete urobiť nič, čo by mohlo poškodiť vaše nenarodené dieťa, takže to znamená, že zipsová podšívka by mala byť určite mimo zoznamu.

Čo môžete robiť, kým vaša rodina prejde na zips?

Hovorili ste so svojím lekárom a ani oni si nemyslia, že by ste mali ísť na zips. Naozaj ste sa tešili na to, že sa so svojou rodinou budete pretekať po kábli zipsu, a teraz to už nebudete môcť. Nechcete zrušiť celý výlet, pretože zvyšok vašej rodiny je tak nadšený, ale čo budete môcť robiť?

Odporúčame zavolať do spoločnosti, cez ktorú ste si rezervovali zips. Možno si budete môcť kúpiť preukaz, ktorý vám umožní sledovať vaše deti a manžela, ako pretekajú po trati zipsu. Aj keď tam s nimi nemôžete byť, toto je ďalšia najlepšia vec, pretože na tvárach všetkých budete stále vidieť radosť!

Záverečné myšlienky

Zipsovanie v tehotenstve sa neodporúča. Aj keď je zipsovanie bezpečné, môže dôjsť k pádom a iným zraneniam, ktoré môžu byť pre dieťa katastrofálne. Odhliadnuc od tohto rizika, medzi tlakom, ktorý môže popruh vytvoriť, nevoľnosťou, ktorú zažívate každý deň, a kontrakciami, ktoré by ste mohli mať, je vám oveľa lepšie, keď máte dve nohy na zemi, až kým nedonosíte svoje dieťa. Užite si tehotenstvo. Zipsovanie môže počkať!