Môžete zipsovať, keď sneží?

Po tom, čo boli deti väčšinu zimy zavreté v dome, začínajú byť nepokojné. Požiadali vás, aby ste išli na zipline, ktorý si najviac spájate s letnými psími dňami. Sú v tomto ročnom období vôbec otvorené nejaké zipline spoločnosti? A čo viac, je zipsovanie na snehu bezpečné?

Áno, zvyčajne môžete zipline, keď sneží, aj keď to závisí od množstva snehu a úrovne viditeľnosti. Sneh, podobne ako dážď, dokáže vytvoriť rýchlejšie podmienky ako pri zipline v suchom počasí.

V tomto článku si povieme viac o ziplinovaní na snehu, vrátane toho, čo môžete očakávať a čo si obliecť. Dokonca vám odporučíme niekoľko zipline kurzov, ktoré sú obzvlášť nádherné v zime, takže určite pokračujte v čítaní! Nebudete to chcieť zmeškať.

Môžete ísť zipsovať v snehu?

Cez zimu je otvorených veľa zipliningových spoločností. Pre mnohé z nich, ako napríklad v Colorade a na Aljaške, to môže byť práve vtedy, keď tieto spoločnosti získajú najviac obchodov!

Ziplining na snehu je úplne iný zážitok ako ziplining za slnečného a jasného počasia. To je dôvod, prečo vás mnoho zipliningových spoločností pustí na kurz, aj keď predpoveď hlási snehové počasie. No, podľa toho, aký sneh vám napadne.

Ak meteorológ požaduje len slabé návaly, nemal by byť dôvod zrušiť vašu naplánovanú jazdu na zipline. Ak sneh neustále padá, ale v skutočnosti sa nelepí na zem, aj to by vás malo pripraviť o cestu na zips.

Akonáhle začne sneh stabilne klesať a bude sa lepiť na čokoľvek a všetko, vaša jazda na zipline sa môže odložiť alebo odložiť na jasnejší deň. Snehová vrstva na ziplinových komponentoch by mohla spôsobiť, že ich fungovanie bude nepredvídateľné a teda nebezpečné.

Tiež nebudete chcieť stúpiť na niektorú z platforiem s podšívkou na zips, keď sú zasnežené, pretože by ste sa mohli pošmyknúť, ak nebudete stáť pevne na nohách!

Aj keď sneh nie je taký silný, ale vietor áno, možno budete musieť preplánovať jazdu. Silný vietor robí ziplining nebezpečným, takže spoločnosť zipline by vám nemala dovoliť pokračovať v jazde po trati.

Potom by malo byť samozrejmosťou, že v drsnom zimnom počasí bude váš výlet na zipline odložený, prípadne zrušený. Nepriaznivé počasie by zahŕňalo snehové búrky, ako aj krupobitie.

Ak si nie ste istí, či vaša jazda na zipline bude pokračovať podľa plánu alebo bude na daný deň zrušená, odporúčame vám skontrolovať stránky sociálnych médií spoločnosti zipline, ktorú ste si naplánovali. Mali by uverejniť informácie o ich dostupnosti pre daný deň. Môžete aj zavolať.

Aké sú výhody zipsovania na snehu?

Ste radi, že by ste si túto zimu mohli vziať detskú podšívku na zips, ak by ste chceli, ale vonku je tak chladno. Naozaj stojí ziplinovanie v snehu za to?

S najväčšou pravdepodobnosťou! Tu je niekoľko dôvodov, ktoré vás podnietia naplánovať si výlet na zipline skôr, ako sa oteplí.

Pridá jedinečný prvok vašej jazde na zipline

Ak vaše deti v minulosti šli na zips desiatky krát, môže to byť pre nich nudné. Také sú deti. Vďaka zipliningu, keď je svet pokrytý snehom alebo dokonca aj keď aktívne sneží, je teraz ich jazda na zipline transformatívnejšia.

Čítať  Koľko snehu stačí na snežné skútre?

Všetko im bude opäť pripadať nové, čo by mohlo oživiť ich záujem o ziplining.

Dostane deti von

Vaše deti trávia takmer celé leto vonku a hrajú sa so svojimi kamarátmi alebo susednými deťmi, no v zime sú väčšinou uviaznuté vo vnútri. Zipsovanie je vzrušujúci spôsob, ako dostať deti z pohovky von, kde si môžu zacvičiť a na čerstvom vzduchu. Navyše si každý oddýchne od svojich smartfónov, čo je vždy osviežujúce.

Nechajte sa opiť krásou prírody

Na kráse zimy je niečo zvláštne, čo v inom ročnom období nedosiahnete. Zdá sa, že svet sa takmer zastavil a všetko je pokojné a malebné. Aj keď tomu vaše deti nevenujú veľkú pozornosť, je to výhoda, ktorú si môžete vychutnať vy a váš manželský partner alebo partner.

Môže naraziť na menej turistov

Ak bývate v blízkosti obľúbenej zipliningovej spoločnosti, viete, aké preplnené miesto môže byť v lete vždy. Počas zimy nie sú turisti tak naklonení jazdiť von a stráviť deň zipsovaním. To pre vás znamená kratšie línie a menej starostí!

Rýchlejšie jazdy

Najväčšiu výhodu sme si nechali na koniec. Ak si pamätáte náš článok o ziplinovaní v daždi, hovorili sme o tom, ako zipline kábel a ložiská kolies majú menšie trenie vo vlhkom počasí, čo zvyšuje rýchlosť zipsovania. To je bez ohľadu na vašu váhu, čo sa pri ziplinovaní za slnečného dňa zvyčajne nestáva.

Je to rovnaký prípad pri ziplinovaní na snehu. Vaše deti budú milovať extra zvýšenie rýchlosti.

Čo si obliecť pri zipsovaní v zime

Ak chcete maximalizovať zábavu pri zipsovaní v zime, musíte sa vy aj deti vhodne obliecť. V opačnom prípade vám bude do 20 minút zima, mokro a mrzutosť. Tu je zoznam vybavenia, ktoré si môžete kúpiť pred jazdou.

Vrstvy

Začnime hornou polovicou tela. To, čo nosíte pod kabátom, je veľmi dôležité, aby vás izolovalo. Potrebujete aspoň dve vrstvy, ale riaďte sa vlastným uvážením. Ak bude počasie nad 30 rokov, potom si môžete obliecť základnú vrstvu a potom zimnú bundu ako hlavnú vrstvu.

V tých mrazivých zimných dňoch, keď sa teploty pohybujú takmer v jednociferných číslach, potom určite potrebujete dve vrstvy okrem zimnej bundy. Obe vrstvy by mali byť relatívne priliehavé a odvádzať vlhkosť.

Spomedzi všetkých materiálov, ktorým sa treba pri vrstvení vyhnúť, je bavlna na prvom mieste. Je to kvôli neschopnosti bavlny odvádzať vlhkosť ako pot. Pot zostane zachytený na vašom tele, takže sa budete cítiť chladnejšie.

Zimná bunda

Ako vonkajšiu vrstvu potrebujete zimnú bundu, ale nevezmite si len ten zimný odev, ktorý nájdete vo svojej skrini ako prvý. Bunda by mala byť ľahká. Nechcete byť vo svojom kabáte tak objemný, aby sa posádka zipsu len ťažko zavesila na váš postroj a ďalšie vybavenie. Potom môže byť vaša bezpečnosť ohrozená.

Čítať  Čo potrebujete vedieť o svojom srdci a behaní

Ohybnosť potrebujete aj v zimnej bunde. Ak nemôžete zdvihnúť ruky nad hlavu alebo ľahko otočiť telo, potom je váš kabát príliš sťahujúci.

Čiapka

Ak sa chcete vzdať ochrany hlavy, môžete. Prilbu si totiž pri zipsovaní aj tak nasadíte. Prilba však neudrží vašu hlavu v teple ako čapica. Kúpte si taký, ktorý je strečový, aby ste si ho mohli pretiahnuť cez uši a neprechladli. Čiapka musí byť tiež tenká, aby ste na ňu mohli ľahko nosiť prilbu.

Prípadne môžete vyskúšať kuklu, čo je pleťová maska ​​s otvorom okolo úst a časti nosa. V jednom z nich sa nebudete musieť obávať, že by vám zamrzol nos a uši.

Šál

Šatky sú tiež voliteľné. Ak má váš zimný kabát vysoký golier, mal by váš krk dostatočne chrániť pred chladom. Zapnite si kabát úplne hore, ale uistite sa, že sa nedusíte!

Ak sa predsa len rozhodnete nosiť šatku, zvoľte radšej kratší. Pevne si ho omotajte okolo krku a potom zastrčte všetky prebytočné časti do kabáta a zapnite kabát na koncoch šatky. Ak máte voľnú látku, napríklad šatku, môžete sa zachytiť v ktorejkoľvek časti zipsu, keď začnete pretekať po trati, čo môže byť veľmi nebezpečné.

Rukavice

Udržujte tieto číslice opekané pomocou rukavíc. Hoci palčiaky môžu poskytnúť dostatok tepla, sú príliš nemotorné na to, aby ste ich nosili pri zipsovaní, najmä ak sa chcete pri jazde pevne držať.

Tenké, ale izolačné rukavice s úchopmi na dlaniach a vnútornej strane prstov ochránia vaše prsty bez toho, aby prerušili váš zážitok zo zipline.

Nohavice do snehu

Pár nepremokavých snehových nohavíc je nutnosťou pri zipsovaní. Aj keď počas zipsovania nebudete sedieť v snehu alebo blízko neho, tieto nohavice udržia vašu spodnú polovicu v teple, keď budete stáť v rade a čakať, kým na vás príde rad na zips.

V obzvlášť chladných dňoch odporúčame pod snehové nohavice pár dlhých nohavíc. Je to presne tak, ako ste si navrstvili oblečenie na hornú polovicu tela pre vynikajúcu izoláciu.

Snehule

Dôležitá je obuv, ktorú si vyberiete pri zipsovaní. Keďže pretekáte v klesajúcej trajektórii, potrebujete topánky, ktoré bezpečne padnú na vaše nohy. V zime sa nemusíte báť lietajúcich šľapiek, no nechcete, aby vám čižmy premokli až po ponožky.

Zimné topánky poskytujú ochranu pred vodou. Topánky by mali mať podrážku s výstupkami pre trakciu, aby ste sa na zasneženej ceste nešmýkali. Zastrčte si snehové nohavice do topánok, aby ste sa vyhli odhalenej pokožke.

Toto je 5 najlepších miest pre Snowy Ziplining

Nie ste si istí, kde si naplánovať zimný výlet na zipline? Žiaden problém! Našli sme 5 takých miest, ktoré vám svojou úžasnou scenériou vyrazia mrazivý dych.

CLIMB Works

V Smoky Mountains Gatlinburg, Tennessee je CLIMB Works. Majú miesto aj na Oahu na Havaji, ale tam si zipline na snehu nezavesíte.

Čítať  Aká rýchla je jazda na zips?

Mountaintop Zipline Tour je obzvlášť krásna počas zasneženej sezóny, pretože môžete piť v zasnežených horách a holých stromoch pokrytých bielou farbou. Táto dvojitá túra na zips trvá dve hodiny a budete počas nej hydratovaní, takže budete pripravení na jazdu.

Mountaintop Zipline Tour, odporúčaná pre ziplinerov vo veku sedem a viac, sa považuje za nenáročnú na moderovanie. Váhový limit pre jazdcov je 250 až 270 libier.

Breckenridge Zip Line Tour

V Breckenridge, Colorado je to Breckenridge Zip Line Tour, ktorá náhodou zahŕňa aj výlety na snežných skútroch, ak vás to zaujíma. Pozemok má rozlohu 2 000 akrov s lanovkami vysokými až 800 stôp.

Keď vystúpite na kurz a potom zjazdíte dole, uvidíte zlaté bane, kaňony a úbočia hôr. Len trikrát tu môžete zipline o 9:00, napoludnie a o 15:00

Arbraska Lafleche

V blízkosti Ottawy v Kanade Arbraska Lafleche. Pri zipline tu je zostup ohromujúcich 850 stôp, čo vám a deťom poskytne niečo, o čom sa môžete rozprávať ešte dlho!

Ak si chcete urobiť deň, Arbraska Lafleche ponúka aj zážitok zo snežníc, ktorý trvá takmer dve hodiny, ako aj fascinujúcu a náučnú prehliadku kanadského štítu, ktorý je jednou z najväčších jaskýň v tejto oblasti.

Zakončite svoj deň príjemnou prestávkou pri plápolajúcom ohni s horúcou čokoládou.

Alpské dobrodružstvá

Biele hory v New Hampshire nikdy nevyzerali lepšie, ako keď sa ponáhľate na zipline Alpské dobrodružstvá. Od roku 2006 ich Zipline Canopy Tour drží rekordy v Novom Anglicku v rýchlosti, výške a trvaní.

Ihrisko zipline sa nachádza na 300 akroch. Môžete si vybrať z piatich rôznych zipsov, z ktorých najkratšia je 250 stôp a najdlhšia 1 000 stôp! Kratšie kurzy sú ideálne pre začiatočníkov.

Dvojhodinová prehliadka vyžaduje aspoň dvoch jazdcov. Ak sú vaše deti mladšie ako 16 rokov, musíte ich sprevádzať. Výškový limit je šesť stôp, päť palcov a hmotnostný limit je 240 libier.

Denali Zipline Tours

V Talkeetne a Sewarde je Aljaška Denali Zipline Tours. Talkeetna Zipline & Canopy Adventure severne od Anchorage je určená pre jazdcov od 10 rokov. Prehliadka trvá tri hodiny, počas ktorých uvidíte zasnežené lesy, údolia Susitna a Chuitna, kotlíkové rybníky, rokliny a hrebene.

Ako budete jazdiť, budete zipline cez Reflection Pond na trati 600 stôp. Váhový limit je do 270 libier.

Južne od Anchorage je Stoney Creek Canopy Adventures v Seward. Táto prehliadka trvá tiež tri hodiny a je určená pre jazdcov od 10 rokov, ktorí vážia najviac 270 libier. Jedna z lanoviek je stredne dlhá 65 stôp, zatiaľ čo iná má 1 110 stôp a umožňuje vám vidieť krásne rybníky a údolia.

Záverečné myšlienky

Ak sa deti ešte nikdy nešantili na snehu, doprajte im túto zimu. Keď je svet pokrytý snehom, je to oveľa zábavnejšie a navyše pôjdete rýchlejšie. Prečo si nenaplánovať jazdu na zipline už dnes?