Môžete skrátiť pozemnú hokejku?

V hre pozemného hokeja je dĺžka hokejky od 28 palcov do 38 palcov. S 10-palcovou medzerou medzi priemernými dĺžkami palíc ste sa možno rozhodli, že by ste radšej chceli, aby bola palica na kratšej strane ako na dlhšej strane. Môžete si pozemnú hokejku skrátiť okrem kúpy novej?

Pozemnú hokejku si môžete skrátiť buď prostredníctvom služieb profesionála, alebo tak, že si hokejku odstrihnete sami. Kratšia hokejka môže byť prospešná, pretože pri údere do lopty sa už zvyčajne predkláňate. Niektorí hráči však tvrdia, že hokejka má tuhší pocit, ktorý ovplyvňuje hru.

V dnešnom článku si rozoberieme vaše možnosti skrátenia pozemnej hokejky a potom sa ponoríme do výhod a nevýhod tohto postupu. Keď dočítate, nemali by ste mať problém rozhodnúť sa, či je pre vás hra s kratšou pozemnou hokejkou tým správnym krokom.

Môžete si nechať skrátiť pozemnú hokejku? Ako?

Ako sme sa dotkli v úvode, ak nie ste spokojní s dĺžkou hokejky, nemusíte s hokejkou vyhadzovať ani peniaze. Dĺžku palice si môžete prispôsobiť.

Máte dve možnosti: urobiť to sami alebo zaplatiť za profesionálny servis.

Ísť k profesionálom nemusí byť šialene drahé. Po nejakom prehliadaní online sme videli niekoľko služieb skracovania palíc, ktoré začínali už na 15 USD. Na niektoré zo svojich ochranných pozemných hokejových výstrojov miniete viac peňazí ako na skrátenie hokejky.

Keď idete k profesionálovi, čo obnáša ich proces? Odborník použije určité nástroje na zníženie dĺžky vašej pozemnej hokejky. Požadovaným vybavením je väčšinou elektrické náradie, ale nie výlučne, vrátane malej vŕtačky, zveráka alebo pokosovej skrinky, noža, plastovej elektrickej pásky, meracej pásky, klieští na zaisťovanie kanálov a pílky z tvrdokovu.

Spýtajú sa vás, akú dĺžku by ste chceli mať pozemnú hokejku, zmerajú ju a primerane odrežú. Väčšina spoločností alebo profesionálov, ktorí ponúkajú služby skracovania pozemných hokejok, zvyčajne pracuje iba s kompozitnými hokejkami.

Kompozitná hokejka je vyrobená z kombinácie uhlíkových vlákien, Aramidu, Kevlaru a sklolaminátu. To je dôvod, prečo profesionál potrebuje elektrické náradie na rezanie kompozitnej hokejky, pretože touto odolnou kombináciou materiálov nie je ľahké preniknúť.

Čítať  Údržba rybárskej lode: Všetko, čo potrebujete vedieť

Profesionálna služba skracovania hokejky vám hokejku skráti len toľko. Ak má vaša palica 36,5 palca, možno by ste ju mohli zmenšiť na dĺžku 35 palcov. To je o palec a pol menej a dosť na to, aby to výrazne zmenilo váš herný štýl.

Ak má vaša pozemná hokejka 38 palcov, profesionálny servis vám môže ubrať palec, takže hokejka má 37 palcov.

Existuje dôvod, prečo si profesionáli stanovili limit, ako je tento. Akonáhle je vaša hokejka príliš krátka, jej tuhosť sa zvýši do takej miery, že hokejka je prakticky nepoužiteľná.

Ako si skrátiť vlastnú pozemnú hokejku

Vo svojom okolí ste nenašli žiadne služby na skracovanie hokejok, tak ste sa rozhodli, že to urobíte sami. S pílkou na železo môžete krájať a krájať na kocky, aby ste sa dostali ku kompozitovej pozemnej hokejke s prístupnou dĺžkou.

Musíme vás však varovať pred možným zranením. Hoci nepracujete s elektrickým náradím, aj pílka na železo môže byť zničujúca, ak si nedáte pozor!

S týmto varovaním mimo cesty, tu sú kroky, ktoré dodržiavate pri skracovaní hokejky.

Krok 1: Zložte hokejovú pásku

Ak ste si prečítali náš príspevok o lepení hokejok, možno ste urobili to isté so svojou pozemnou hokejkou. Prepáčte, ale teraz sa musí odlepiť všetka tá páska. Rozbaľte ju a potom vyhoďte hromadu pásky, pretože sa už nebude držať.

Ak na vašej hokejke zostali zvyšky pásky, zvyčajne sa ich môžete zbaviť trochou teplej vody a niekoľkými kopčekmi saponátu. Nechcete nechať zvyšky nedotknuté, pretože ak sa pílka zachytí na lepkavom mieste hokejky, mohli by ste stratiť kontrolu nad pílou a ublížiť si.

Krok 2: Určite dĺžku novej palice

Ako sme už spomenuli, nechcete z hokejky odoberať príliš veľkú dĺžku, pretože to bude mať vplyv na úroveň vašej hry. Preto je tento ďalší krok taký kritický. Je čas zmerať novú dĺžku vašej pozemnej hokejky.

Ak to chcete urobiť, oblečte si kopačky na pozemný hokej a uchopte hokejku. Položte ho pred seba tak, aby špička palice bola na zemi alebo podlahe. Pomocou krajčírskeho metra začnite od drieku a choďte presne tam, kde sa palica dotýka spodnej časti brady.

Čítať  Výber správneho závesu na rozloženie hmotnosti pre váš cestovný príves

Keď nájdete ten bod, vezmite ceruzku a urobte na palici čiaru. Potom znova použite krajčírsky meter na meranie približne o palec vyššie, ako je čiara ceruzky. Keď nájdete toto meranie, vytvorte veľkú, tučnú čiaru pomocou permanentnej značky. Tu odrežete palicu.

Prečo ten extra palec? Dávate si priestor na pohyb. Ak sa vám páči dĺžka hokejky po prerezaní tam, kde je línia permanentného značkovača, potom skvelé! Ak tak neurobíte, môžete tyčinku vždy znova odrezať tam, kde je čiara ceruzky.

Krok 3: Zložte koncový uzáver

Na špičke hriadeľa je koncovka hokejky. Toto musí tiež zmiznúť, takže sa o to postarajte ďalej.

Krok 4: Začnite rezať

Pozemnú hokejku musíte zaistiť tak, aby sa pri strihaní nepohla. Na to odporúčame použiť drevoobrábací stôl so zverákmi alebo svorkami.

Ak nemáte prístup k drevoobrábaciemu stolu, opýtajte sa priateľa, suseda alebo člena rodiny, ktorý ho má, či si jeho stôl môžete na hodinu alebo dve požičať.

S pozemnou hokejkou zaistenou na stole začnite rezať permanentnú značkovaciu čiaru na hokejke. Možno budete chcieť okolo linky omotať vrstvu maskovacej pásky, aby sa píle ťažšie prerezávalo vyššie alebo nižšie, ale je to na vás.

Kľúčom k čistému rezu pílou na železo je byť si istý svojimi ťahmi. Kratšie ťahy sú lepšie ako širšie. Prechod cez celý shaft hokejky vám bude trvať dlhšie, no výsledky budú vyzerať oveľa krajšie.

Krok 5: Zložte palicu zo zveráka a otestujte ju

Keď z hokejky odrežete toľko, koľko chcete, odstráňte svorky alebo zveráky, zložte hokejku z drevoobrábacieho stola a odlepte maskovaciu pásku. Nasaďte späť koncovku a prilepte si palicu tak, ako sa vám páči.

Vyskúšajte si trochu svoju palicu. Je to dobrý pocit? Páči sa vám viac jeho nová dĺžka? Ak áno, tak ste skončili. Ak sa rozhodnete, že s palicou sa dá ešte pracovať, môžete zopakovať vyššie uvedené kroky a tentoraz znížiť na čiaru ceruzky.

Čítať  Musím byť pri rybolove ticho? Odplaší môj hlas ryby?

Výhody a nevýhody skrátenia pozemnej hokejky

Ďalej sa pozrime bližšie na výhody a nevýhody zmenšovania dĺžky hokejky.

Pros

Podporuje vašu prirodzenú pozíciu pri hre

Stručne sme o tom hovorili na začiatku článku. Keď hráte pozemný hokej, prirodzene sa predkláňate, keď strieľate do lopty, dávate gól v hre a prihrávate loptu inému hráčovi.

Kratšia hokejka uľahčuje dostať sa do tejto pozície, keďže kvôli dĺžke hokejky by ste sa museli aj tak trochu viac zohnúť.

Môže vám pomôcť, ak ste nižší

Pozemní hokejisti zvyčajne nie sú všetci rovnako vysokí. Pre nižšieho hráča môže byť použitie veľkej pozemnej hokejky náročné. Zdá sa im palica príliš nemotorná, čo ovplyvňuje ich techniku ​​a v konečnom dôsledku ich ako hráča hendikepuje.

Keď palicu skrátite, mali by ste sa s ňou cítiť oveľa pohodlnejšie. Môžete dokonca začať vyhrávať viac hier!

Zápory

Menšia dĺžka rovná sa menšia páka

Pri hraní pozemného hokeja potrebujete silu na úspešné strely. Krátka hokejka zmenšuje priestor medzi vašimi rukami, čo môže následne znížiť vašu páku v porovnaní s hráčmi, ktorí majú dlhšiu hokejku.

Strata sily môže spôsobiť, že loptička nedoletí do bránky. Vaše prihrávky na iných hráčov môže zachytiť aj tím súpera, čo je frustrujúce.

Vaša palica sa bude cítiť tuhšie

Zďaleka najväčším rizikom zníženia dĺžky hokejky je tuhosť. Dokonca aj odstránenie pol palca alebo palca spôsobí stuhnutosť. Odrezaním palca a pol až dvoch palcov bude vaša pozemná hokejka ešte tuhšia.

V niektorých prípadoch tuhosť nemusí byť najhoršia vec, ale ako sme povedali, prílišné odrezanie vás rýchlo vykreslí s palicou, ktorá je príliš tuhá na hranie.

Záverečné myšlienky

Skrátenie pozemnej hokejky je možnosť, ktorú môžu hráči využiť, ak majú pocit, že ich hokejka nezodpovedá ich výške alebo im inak bráni v hre. Či už využívate profesionálne služby alebo to robíte sami, pamätajte, že ak si hokejku skrátite príliš nakrátko, bude taká tuhá, že sa s ňou nebude hrať!