Môžete sa vydať na túru v džínsoch? Alebo by ste si mali kúpiť turistické nohavice?

Turistika je fenomenálna aktivita. Je to dobré pre vaše telo aj myseľ, takže keď začnete s turistikou, určite pocítite obrovský rozdiel vo svojom živote. Napriek tomu to nie je najjednoduchšia činnosť a vo väčšine prípadov si na to budete musieť zaobstarať nejaké špecializované vybavenie. Okrem všetkých vecí si časom budete chcieť zaobstarať turistické nohavice.

Potrebujete však turistické nohavice, alebo môžete túrovať aj v džínsoch? Túto otázku dostávam často, preto som sa rozhodol, že vám o tom všetkom poviem v dnešnom sprievodcovi. Všetci predsa máme doma džínsy, ktoré až tak často nepoužívame. Môžu sa vám teda hodiť, keď potrebujete ísť na túru a nemáte nič iné na seba.

Pred túrou v džínsoch však musíte vedieť niekoľko vecí týkajúcich sa pohodlia, priedušnosti, odolnosti a nepremokavosti. Ak sa o tom chcete dozvedieť viac, držte sa svojho sprievodcu a poďme sa do toho pustiť, kedykoľvek budete pripravení!

Viac…

Je divné chodiť v džínsoch

Je divné chodiť v džínsoch?

Turistika v džínsoch môže byť pre niektorých turistov zvláštna, no nie je to nič neobvyklé. Ak pôjdete po akomkoľvek turistickom chodníku, určite natrafíte na niekoho, kto ide v džínsoch. Aj keď nepreferujem turistiku v džínsoch, chápem, prečo by to niektorí ľudia chceli robiť.

Džínsy sú pohodlné, pretože ich ľudia majú doma veľa párov. To isté nemôžem povedať o turistických nohaviciach, pretože sa nepoužívajú na veľa aktivít okrem turistiky. Dokonca aj niektorí skúsení turisti ich nemusia mať, pretože môžu byť vo väčšine prípadov dosť drahé.

Odkedy Levi Strauss vytvoril svoje prvé džínsy, prešli dlhú cestu. Teraz sú súčasťou každého šatníka a sú obľúbené po celom svete. Niet divu, že sa v nich ľuďom páči turistika – sú prvou vecou, ​​ktorú u kohokoľvek uvidíte v šatníku. Takže, ak uvažujete o turistike v džínsoch, hovorím, choďte do toho.

Nikdy nezistíš, či sa ti niečo páči alebo nie, ak to neskúsiš. Nenechajte sa teda ničím zastaviť v tom, aby ste si vzali džínsy na turistický chodník. Nájdite si tie, v ktorých sa budete cítiť pohodlne, ale nevezmete si svoj obľúbený pár. Na cestách je veľa nečistôt a kríkov, ktoré môžu džínsy poškodiť, takže sa držte staršieho páru, ktorý vám v prípade poškodenia nebude chýbať.

Dbajte aj na to, aby vaša prvá túra v džínsoch nebola príliš dlhá alebo príliš náročná. Vyskúšajte krátku dennú túru, aby ste zistili, či máte radi turistiku v džínsoch. Až potom, čo sa do toho pustíte, môžete vyraziť na dlhšie a náročnejšie trasy v obyčajných džínsoch.

Výhody turistiky v džínsoch

Aj keď som spomenul niektoré výhody nosenia džínsov pri turistike, chcem sa viac venovať každej charakteristike. Tieto vlastnosti vám môžu pomôcť rozhodnúť sa, či by ste mali nosiť džínsy na vašich turistických výletoch alebo nie. Poďme teda priamo do zoznamu a uvidíme, čo potrebujete vedieť:

Čítať  Ako dostať otrepy z oblečenia? [Complete Guide]

Vyzerajú dobre

Džínsy dodávajú klasický vzhľad. Sú dosť odlišné od turistických nohavíc, pretože nemajú taký typický outdoorový vzhľad. Turistické nohavice majú veľa vreciek. Zvyčajne sú vyrobené z polyesteru a nylonu, takže nemusia vyzerať tak dobre. Prichádzajú tiež v obmedzených farbách, ako je čierna, tmavozelená alebo khaki farba. Ak tieto farby nevyzerajú dobre, možno budete chcieť nosiť džínsy.

Lacnejšie

Vo väčšine prípadov budú džínsy oveľa lacnejšie ako turistické nohavice. Ak chcete nosiť turistické nohavice, budete musieť investovať veľa peňazí. Turistické nohavice môžu byť kvalitnejšie, ale môžete získať oveľa lacnejšie džínsy a stále ich môžete použiť na väčšinu túr.

Tiež môžete mať džínsové džínsy, ktoré môžete použiť na turistickom chodníku, ktorý už máte doma. To znamená, že na túru nebudete musieť investovať žiadne peniaze. Moje jediné odporúčanie je nechať skinny džínsy doma a na turistický chodník si vziať džínsy bežného strihu.

Pohodlné

Džínsy sú tiež najpohodlnejšie. Predáva ich viac obchodov; existuje viac modelov, ktoré si môžete vybrať, viac farieb, viac strihov atď. Ak si chcete zaobstarať akúkoľvek turistickú výbavu, budete musieť navštíviť špecializovanú predajňu a vybrať si z limitovaných modelov, ktoré ponúkajú. Takže majte na pamäti aj to.

Ochrana

Väčšina džínsov má po celej ploche veľmi hrubý materiál. Tento materiál sa ľahko nepoškodí ani neroztrhne. To znamená, že budete môcť nosiť džínsy na turistických chodníkoch a vyhnete sa porezaniu alebo škrabancom od trávy, kríkov alebo čohokoľvek iného.

To isté sa nedá povedať o turistických nohaviciach, ktoré sa nedodávajú z rovnakých materiálov ako džínsy. Takže, ak sa chcete cítiť viac chránení, odporúčam nosiť džínsy namiesto turistických nohavíc.

Pohodlné

Konečne sa niektoré džínsy môžu cítiť celkom pohodlne. Bavlnené látky na strečových džínsoch sú príjemné na pokožke. Turistické nohavice v niektorých prípadoch neponúkajú taký komfort, pretože použité materiály môžu byť dosť šmrncovné. Takže, ak máte džínsy, v ktorých sa cítite pohodlne, odporúčam vám, aby ste sa ich držali.

Nevýhody turistiky v džínsoch

Teraz, keď už viete všetko o výhodách turistiky v džínsoch, chcem sa dostať k jej nevýhodám. Tieto veci musíte vedieť predtým, než sa vydáte na pešiu túru, takže sa do nich pustíme rovno a uvidíme, o čom sú:

Ťažký materiál

Niektoré džínsy sa vám môžu zdať dosť ťažké, keď si ich oblečiete, najmä ak je použitý materiál hrubý. Na turistiku by som odporučil držať sa ľahkých nohavíc namiesto ťažkých. S ťažkým batohom a všetkými vecami, ktoré potrebujete so sebou, je posledná vec, ktorú potrebujete, aby nohavice pridali na váhe. Takže ak je to možné, vyhnite sa ťažkým džínsom alebo nohaviciam a držte sa ľahkých.

Čítať  Ako uhasiť oheň bez vody? [Guide]

Nie je vodotesný

Nepremokavosť na džínsoch neexistuje. Ak sa pokúsite prejsť do potoka alebo vás zastihne dážď, vaše džínsy sa nevyhnutne veľmi rýchlo premočia. To môže byť problém, najmä turistika v mrazoch.

Môžete zostať premočený po celú dobu vašej cesty, takže odporúčam vziať si ďalšie nohavice, ak máte myseľ nastavenú na turistiku v džínsoch. Ak nie, vyberte si turistické nohavice, ktoré sú nepremokavé a vždy ich spárujte s vodoodpudivými topánkami.

Nie rýchloschnúce

Hoci džínsy nie sú vodeodolné, nie sú ani rýchloschnúce. Takže sa namočia a chvíľu zostanú mokré. Moje odporúčanie je nosiť džínsy len v suchom počasí. Ak máte podozrenie, že bude pršať, buď zostaňte doma, alebo prejdite na iné typy nohavíc. Vždy je dobré investovať do páru nohavíc do dažďa, ktoré si môžete obliecť, kedykoľvek to potrebujete, takže ak môžete, zvážte to.

Nie vždy pohodlné

Džínsy tiež nie sú vždy pohodlné. Možno máte pár, ktorý radi pravidelne nosíte, no možno zistíte, že nie sú celkom vhodné na turistický chodník. Najmä ak chcete podnikať dlhšie túry, musel by som vám odporučiť zaobstarať si poriadnu turistickú výstroj, ktorú si budete brať na svoje výlety.

Džínsy môžu dokonca spôsobiť podráždenie pokožky, ak sú príliš tesné a nosíte ich dlhší čas. Ak je počasie príliš horúce, nosiť džínsy na túru môže byť zlý nápad. Všetok ten pot v kombinácii s hrubým materiálom na pokožke môže viesť k oderu, čo nikdy nie je dobré.

Nie také odolné

Niektoré džínsy môžu byť odolné, no nie sú nezničiteľné. Ak náhodou narazíte na krík so silnejšími konármi a jeden sa vám zachytí o džínsy, dostanete slzu alebo dve. Akonáhle dostanete tie slzy, môžete džínsy okamžite vyhodiť.

Nevhodné do chladného počasia

Na záver musím povedať, že džínsy nie sú nikdy dobrý nápad na turistiku v chladnejšom počasí. Nabehnutie do dažďa alebo snehu spôsobí, že džínsy zmoknú a pravdepodobne zostanú mokré počas celej cesty. To znamená, že vaše telo bude cítiť chlad z vlhkosti, čo nakoniec povedie k prechladnutiu. Ľudia môžu chodiť v džínsoch počas suchého a teplejšieho počasia, ale nikdy nie vo vlhkom a chladnom počasí.

Aké džínsy sú najlepšie na turistiku?

Po tom, čo sa naučíte všetky výhody a nevýhody turistiky v džínsoch, možno budete mať rozum snaží sa ísť na túru v džínsoch. V tom prípade vám budem musieť povedať viac o najlepších fazuľkách, ktoré si môžete vziať na túry.

Čítať  Sú Birkenstocks vhodné na turistiku? [Let’s Get Right Into The Guide]

Najprv sa uistite, že džínsy kombinujú bavlnu a spandex. Vďaka spandexu budú džínsy pružné, vďaka čomu zostanete v pohodlí, aj keď sa potrebujete tlačiť. Potom si zaobstarajte džínsy bežného strihu, pretože tie úzke sa môžu odierať o vašu pokožku a spôsobiť odreniny.

Ak môžete získať priedušný materiál, bolo by to tiež perfektné. Ale pamätajte – dokonalé džínsy na turistiku neexistujú. Turistické nohavice, akokoľvek drahé, sú tým najlepším typom nohavíc na dlhšie a náročnejšie túry. Džínsy môžu v niektorých prípadoch fungovať dobre, ale vo väčšine prípadov sa ukážu ako podpriemerná možnosť.

Ak chcete často chodiť na turistiku, dajte si za cieľ dostať sa pár turistických nohavíc. Môžu to byť nohavice do dažďa alebo vychádzkové nohavice, soft-shell alebo hard-shell nohavice. V závislosti od toho, na čo nohavice potrebujete, si vyberte pár, ktorý sa vám najviac páči.

Turistické nohavice vs. džínsy

V diskusii turistické nohavice vs. džínsy nie je jasný víťaz. Budete musieť urobiť konečné rozhodnutie na základe vašich preferencií a skúseností. Ak máte možnosť vyskúšať si turistiku v turistických nohaviciach aj v džínsoch, odporúčam vám to. Iba ich vyskúšanie na ceste vám pomôže rozhodnúť sa, ktorá možnosť je lepšia.

Osobne preferujem turistické nohavice. Hovorím to preto, že nohavice sú nepremokavé, priedušné, pohodlnejšie a majú vrecká, vďaka ktorým je skladovanie celkom pohodlné. V ponuke sú turistické nohavice vhodné na turistiku za každého počasia a na všetky typy trás. Nohavice si môžete vziať aj na dlhšie túry, čo sa o džínsoch povedať nedá.

Džínsy môžu byť skvelou voľbou na kratšie, menej náročné túry v horúcom počasí. Nie sú však dlhodobou možnosťou, pretože mnohí turisti ich nakoniec nahradia skutočnými turistickými nohavicami. Džínsy vám na začiatok úplne poslúžia. Napriek tomu by ste mali vždy čo najskôr zvážiť investíciu do špeciálneho turistického vybavenia.

Zabaliť

Ďakujem, že ste sa pri mne držali tohto sprievodcu. Dúfam, že ste sa veľa naučili o turistike v džínsoch a turistických nohaviciach. Nebolo by nič lepšie, ako vyskúšať obe možnosti a zistiť, ktorá sa vám najviac páči. Neexistuje žiadna správna alebo nesprávna možnosť – ktorá sa vám najviac páči, závisí od vašich preferencií.

Boli ste niekedy na turistike v džínsoch? Povedzte mi, ako to dopadlo, alebo ak ste to ešte neskúšali, povedzte mi, či by ste boli ochotní vyskúšať turistiku v džínsoch. Nemôžem sa dočkať, až si prečítam všetky vaše komentáre, takže neváhajte a podeľte sa so mnou o svoje príbehy!