Môžete presunúť zrub do inej nehnuteľnosti?

Ľudia si radi stavajú svoje vlastné zruby, či už sa z nich stanú kancelária, záhradný domček alebo dokonca rekreačný únik na inom pozemku. Ale keď niečo také postavíte, často sa pripútate k vlastnej tvorbe. To je úplne normálne!

Môžete presunúť zrub do inej nehnuteľnosti? Zrub môžete presunúť v závislosti od toho, ako trvalo umiestnená konštrukcia bola postavená. Ak konštrukcia nie je zapustená do zeme a je na menšej strane, nemalo by byť príliš ťažké ju presunúť na iné miesto.

Nielenže vám môžem povedať, že je to možné, samozrejme v závislosti od toho, ako bola stavba postavená, ale tiež vám môžem povedať, ako by ste to mohli urobiť sami.

Je to naozaj možné?

Zrub je možné premiestniť, pokiaľ nie je zabudovaný do zeme.

Veľa zrubov je postavených tak, že podlaha nie je cementová doska zapustená do zeme, ale namiesto toho je vyvýšená podlaha alebo základná vrstva na odstránenie rizika záplav. Tento typ konštrukcie je najčastejšie vhodný na premiestnenie budovy na iné miesto.

Tento typ konštrukcie je vhodný na premiestňovanie, pretože je možné ho vybrať bez toho, aby sa zničila alebo zložila konštrukcia domu. Možno budete musieť iba rozdeliť kabínu na izby, aby ste si uľahčili presun a jednoducho tieto rôzne kusy neskôr znova pripojiť.

Ak je kabína postavená na základni zabudovanej do zeme, nie je možné ju premiestniť, pretože pokus o jej vybratie by si vyžadoval úplné zničenie konštrukcie, čo by zničilo kabínu a urobilo by ju nepohyblivou a nedalo by sa dať späť dohromady.

Preto je možné zrub premiestniť, ale presnejšia odpoveď závisí od konštrukcie, veľkosti a konštrukcie chaty, aby sme vedeli, či sa dá ľahko premiestniť bez toho, aby sa stavba úplne zničila.

Ako môžete presunúť denník Ckôš?

Ak chcete presťahovať zrub, určite by som vám navrhol najmite niekoho, kto za vás urobí túto skľučujúcu a nebezpečnú úlohu aby sa zaistila správna bezpečnosť a boli prijaté opatrenia na nastavenie a odstránenie.

  Aký veľký vietor znesie moja markíza pre obytné auto?

Pri premiestňovaní tejto konštrukcie sa musíte najskôr uistiť, že ide o malú, zvládnuteľnú veľkosť. Ak je väčšia, vždy ju môžete oddeliť miestnosťami alebo kúskami, aby sa lepšie zmestila na potrebný príves.

Prvá vec, ktorú budete musieť urobiť, je uistiť sa, že kabína nie je zapustená alebo zabudovaná do zeme, a ak nie je, potom budete musieť pracovať na vystužení akýchkoľvek voľne plávajúcich stien alebo plôch, kde by stena alebo strecha mala byť. byť. Bez vystuženia vecí riskujete, že sa tieto kúsky odlomia.

Ďalej budete musieť nasadiť konštrukciu (konštrukcie) na zdviháky a pomaly ju opracovať na kolieskach alebo valčekoch nádrže, aby ste ju mohli presunúť na príves.

Keď sú všetky potrebné kolesá zaistené a umiestnené, budete musieť zatlačiť časť konštrukcie na príves. Urobte si prestávky na opätovné nastavenie a výmenu kolies pod konštrukciou, aby ste sa uistili, že sa nič nezlomí v dôsledku nevyváženosti.

Predtým, ako začnete tlačiť svoj zrub, musíte si všimnúť alebo odstrániť všetky možné prekážky alebo nečistoty, ktoré sa nachádzajú v ceste k prívesu. Musíte sa tiež uistiť, že všetky kolesá smerujú správnym smerom.

Keď dostanete kabínu (kus) za príves, budete potrebovať domáce zdviháky, aby ste ho zdvihli dostatočne vysoko, aby sa nasunul na samotný príves. Keď sa budova alebo miestnosť presunie cez príves správne a v dobrej polohe, pomaly ho položte na príves, aby ste ho pripútali a pripravili na cestu.

Aby ste zaistili aj ich bezpečné cestovanie, budete musieť konštrukciu pripevniť páskou a obložiť plastové alebo iné ochranné materiály okolo okien.

Keď je všetko bezpečné a zaistené, pomaly prejdite touto konštrukciou na požadované miesto, dávajte pozor, aby ste sa dostali pod mosty a podobne a zaistili, že konštrukcia zostane neporušená.

Vráťte príves držiac konštrukciu v blízkosti požadovaného miesta kabíny a v podstate obráťte, čo ste urobili, aby ste dostali budovu na príves. Pomocou domácich zdvihákov ho zložte z prívesu a potom ho posuňte na požadované miesto pomocou koliesok alebo valcov nádrže.

  7 najlepších rybárskych prútov Kokanee (a ktorý som si vybral)

Keď budete mať kabínu na požadovanom mieste, môžete začať používať menšie zdviháky na vyberanie kolies spod konštrukcie a jej správne umiestnenie. Požiadajte odborníkov, aby vám pomohli dať to späť dohromady, aby ste zaistili, že všetko zostane v súlade s kódom a že sa dá bezpečne používať.

Ďalší spôsob, ako presunúť kabínu?

Niektoré malé kabíny sú jednoducho zámkové steny typu západky. Presúvanie týchto typov kabín je oveľa jednoduchšie a oveľa radšej ako skúšanie rozrezať a presunúť starú kabínu, ako je vysvetlené vyššie. Je tiež oveľa jednoduchšie robiť to sami bez toho, aby ste si najali profesionálnu pomoc.

Aby ste mohli premiestniť jednu z týchto jednoduchých štruktúr, budete jednoducho potrebovať priateľov alebo rodinných príslušníkov, ktorí vám pomôžu odomknúť a rozobrať steny, strechu a podlahu vašej kabíny. Potom môžete tieto kusy opatrne umiestniť na príves na cestu.

odporučil by som umiestnenie baliacich/posuvných prikrývok medzi jednotlivé časti tejto konštrukcie tak, aby sa ostatné časti navzájom nepoškriabali a nezničili. Pomôže to zabrániť mnohým inak nevyhnutným pohyblivým poškodeniam, ktoré môžu nastať.

Uistite sa, že všetky tieto časti sú bezpečne a pevne pripútané a potom ste pripravení na cestu.

Pri preprave týchto kusov buďte opatrní, aby ste na ceste nepredstavovali nebezpečenstvo pre ostatných. Jazdite pomalšie a čo najďalej a stále legálne, aby ste sa uistili, že vás môžu bezpečne obísť iné autá atď.

Keď dorazíte na požadované miesto, opatrne pritiahnite príves čo najbližšie k požadovanému miestu kabíny a potom vyberte diely z prívesu a zložte svoju malú kabínu. Uistite sa, že je všetko správne zmontované podľa špecifických pokynov uvedených s vašou konštrukciou, aby ste sa uistili, že ide o bezpečné bývanie.

Čo môžem robiť s malou kabínou v mojom bydlisku?

Potom, čo je vaša kabína bezpečne a správne zostavená, môžete si svoj nový luxusný útek vyzdobiť, ako len chcete! Pestrofarebné závesy a milostné sedadlo pod oknom? Áno prosím! Pekná útulná posteľ na schúlenie alebo kútik na čítanie v rohu? Sakra áno! Možno dokonca vymaľujte steny jasnou farbou, aby ste dosiahli nejaké zábavné, efektné vzplanutie!

  Ako prať oblečenie v kabíne mimo siete bez elektriny

Môžete dokonca zmeniť svoju malú chatku na domácu kanceláriu, ak si to želáte. Dajte pekný stôl a možno aj skriňu na občerstvenie a nejaké kancelárske stoličky a voila! Útulná domáca kancelária dokončená!

Ak máte deti, môžete dokonca zmeniť svoju roztomilú chatku na ich domček na hranie! Stačí ho naplniť ich roztomilými hračkami, zodpovedajúcimi závesmi a koberčekom a roztomilou kamennou cestičkou vedúcou k dverám. Možno by ste dokonca mohli umiestniť roztomilý malý stojan na topánky priamo do dverí, aby bolo menej neporiadku, aby ste ho mohli neskôr vyčistiť aj od špinavých topánok! Potom sa vaše deti môžu hrať v bezpečnom priestore podľa svojich predstáv bez toho, aby zmenili váš domov na vojnovú zónu rozsypaného lega, aby si naň šliapali alebo obliekali oblečenie porozhadzované po akomkoľvek nábytku.

Alebo možno namiesto toho pekné miesto na schovanie všetkých vašich skvelých záhradných nástrojov a drobností? úžasné! Alebo by ste ho dokonca mohli použiť ako malý tajný kútik, kam sa schovať niekde pri vašej záhrade. Aké skvelé by to bolo? Možnosti sú nekonečné!

Užite si svoju malú chatku vo svojom novom bydlisku alebo inom mieste! Bez ohľadu na to, čo sa s ním rozhodnete urobiť, môžete si ho nechať kdekoľvek sa presťahujete a robiť si s ním, čo chcete!

Súvisiace otázky

Koľko stojí sťahovanie zrubu? V závislosti od spoločnosti, ktorú používate, ak sa tak rozhodnete, čo by som veľmi odporučil, počiatočná cena je približne 12 až 16 dolárov za štvorcový meter na premiestnenie štruktúry.

Potrebujete povolenie na presun vášho zrubu? Nemyslím si, že potrebujete povolenie na premiestnenie svojho zrubu, ale overil by som si miestne mestské predpisy a najal by som si profesionálnu spoločnosť na premiestňovanie konštrukcií, aby túto prácu vykonala za vás, aby bolo všetko vykonané správne a bezpečne.