Môžete použiť obe strany pozemnej hokejky?

Pozemný hokej je zábavná a súťažná hra, ktorá sa hrá s tímami 11 ľudí na oboch stranách. Či už hráte ako súčasť školského tímu alebo dokonca s profesionálmi, musíte poznať pravidlá zvnútra aj zvonku. Môžete na ihrisku používať obe strany hokejky?

Hráči pozemného hokeja by mali používať iba plochú stranu hokejky. Ak budú hrať so zakrivenou stranou, mohli by byť potrestaní. Predpokladá sa, že plochá strana hokejky sa používa na zvýšenie stupňa obtiažnosti.

Ak máte ďalšie otázky o pozemných hokejkách a iných aspektoch hry, máme odpovede. Ďalej podrobne vysvetlíme obe strany pozemnej hokejky, porozprávame sa ďalej o tom, ktorú stranu môžete použiť, a prediskutujeme ďalšie techniky súvisiace s pozemným hokejom. Určite pokračujte v čítaní!

Pozemné hokejky 101 – môžete použiť obe strany?

Pozemná hokejka je kľúčovým herným nástrojom, ktorý je v priemere dlhý 35 až 38 palcov. Typická pozemná hokejka váži až 623 gramov. Mnohé sú vyrobené z dreva, ako je moruše, jaseň alebo hikor.

Jedna strana hokejky je zakrivená v porovnaní s druhým koncom, ktorý je plochý. Nemôžete zameniť odpal loptičky so zakriveným koncom hokejky a plochým, kedykoľvek budete mať chuť. To je jedno zo základných pravidiel hry.

Ktorú stranu palice by ste mali použiť? Hráči by mali udierať do pozemného hokeja iba plochou stranou hokejky. V ďalšej časti si povieme, čo sa stane, ak nebudete hrať podľa pravidiel.

Dobre, ale prečo je toto pravidlo zavedené? Koniec koncov, v ľadovom hokeji môžete použiť obe strany hokejky. Iste, ale hokejky na ľad sú ploché na oboch stranách, zatiaľ čo hokejky na pozemné hokejky majú iba jednu plochú stranu.

Použitie zakrivenej strany pozemnej hokejky na odpálenie lopty by bolo príliš jednoduché. Ak chcete úspešne streliť gól z pozemného hokeja plochou stranou hokejky, musíte byť zručnejší v hre, a preto je pravdepodobne toto pravidlo zavedené.

Čo sa stane, ak počas hry použijete obe strany pozemnej hokejky?

Ak nejde o nesúťažnú hru na vašom dvore, môžete sa staviť, že pozemný hokej bude rozhodovať rozhodca. Budú dohliadať na hráčov, aby sa uistili, že všetci dodržiavajú základné správanie.

Použitie zakrivenej strany alebo zadnej strany (známej ako špička) vašej pozemnej hokejky sa považuje za porušenie tohto základného správania. Ak si to rozhodca všimne, budete penalizovaný. Druhý tím získa loptu, čo znevýhodňuje váš tím.

Mimochodom, toto nie je jediný faul v pozemnom hokeji. Môžete tiež zdvihnúť loptu mimo ihriska, čo je známe ako podrezanie, čo bude mať za následok penaltu. Hrubá hra vás dostane penalizáciu, rovnako ako kontakt s loptou pomocou tela. Nie sú povolené ani prekážky.

Čítať  Ako cvičiť lukostreľbu doma

Ako držíte pozemnú hokejku?

To, ako držíte pozemnú hokejku, môže viesť k penaltám, ak loptičku dvíhate príliš často, takže je dobré mať krištáľovo jasno v tom, ako to urobiť. Dovoľte nám, aby sme vám v tejto časti vysvetlili rôzne typy úchopov pozemných hokejok (áno, je ich viac!).

Základná rukoväť

Vždy je dobré začať od základov, takže to urobíme aj my. Ak chcete dosiahnuť základné uchopenie hokejky, položte pravú ruku okolo základne rukoväte. Potom položte ľavú ruku na hornú časť pravej ruky.

Aký je grip? To je materiál okolo hornej časti vašej pozemnej hokejky. Zvyčajne je to koža, ale nie vždy.

Váš ukazovák a palec sa spoja, čo je technika známa v pozemnom hokeji ako V. Keď urobíte V oboma rukami, budú nasmerované na hranu palca, čo si spomeniete na zakrivenú zadnú stranu pozemná hokejka.

Základný úchop sa hodí pri zastavení, úderoch (niekedy) a driblovaní. Vaša pravá ruka by sa nikdy nemala odlepiť od palice; namiesto toho používate ľavú ruku na otáčanie a iné manévre.

Jednoručné uchopenie

Dobre, takže držanie pozemnej hokejky jednou rukou nie je niečo, čo budete pravdepodobne robiť, keď práve začínate, ale je to technika, ktorú sa budete chcieť naučiť, keď budete napredovať.

Predtým, ako budete môcť hrať pozemný hokej týmto spôsobom, musíte si vybrať, či bude hokejku držať iba vaša pravá alebo ľavá ruka.

Ak je to vaša pravá ruka, musíte umiestniť svoj ukazovák a palec do tradičného tvaru V blízko špičky palice, rovnako ako pri základnom umiestnení. Potom môžete použiť úchop pre pravú ruku na dribling, najmä ak driblujete bližšie k pravej strane. Mali by ste si všimnúť, že driblujete rýchlejšie.

To znamená, že úchop pravou rukou nefunguje dobre, ak hráte pozemný hokej na tráve.

Úchop ľavou rukou vyžaduje, aby ste začali pohybom ľavej ruky bližšie k hornej časti hokejky s hokejkou naklonenou tak, aby bola plochá strana vonku. Váš ukazovák a palec by mali byť umiestnené smerom k zadnej hrane hokejky a nie k hrane špičky. Zadný okraj je na opačnom mieste.

Keď hráte s loptou bližšie k ľavej strane, ľavý úchop jednou rukou má zmysel a budete môcť bez problémov driblovať bekhendom (samozrejme za predpokladu, že ste pokročilejší hráč pozemného hokeja).

Rukoväť na panvicu

Rukoväť panvice vám pomôže trafiť loptičku jedným ťahom. Môžete tiež ľahšie vykonávať spätné jazdy. Obe ruky by ste mali mať navrchu palice, aby ste rukami urobili dvojité V. Potom nakloňte palicu tak, aby bola rovnobežná so zemou, ale plochá strana bola stále smerom von.

Čítať  9 dôležitých vecí na prípravu nákladného auta na ťahanie karavanu

Rukoväť s krátkou rukoväťou

Posunutím rúk nadol po tyči, kým nie sú v strede dole, ale stále v polohe V, ako ste to robili s rukoväťou na panvicu, ste dosiahli uchopenie s krátkou rukoväťou. S úchopom s krátkou rukoväťou môžete odpáliť pozemný hokejbal rýchlejšie.

Grip Double-V

Double-V je klasický grip na pozemnú hokejku. Ak to chcete urobiť, položte ruky blízko hornej časti palice, ako ste to urobili so základným úchopom, kým vaše ruky nevytvoria tvar V smerom k okraju palice.

Ak sa vaša pravá ruka cíti nepohodlne, môžete s ňou trochu pohnúť, ale držte pohyby minút, inak už nebudete v úchope typu double-V.

Vaša úderová sila sa zvyšuje s úchopom double-V, ale iba ak zachováte správny postoj. Vytvorením priestoru medzi jednou a druhou rukou bude váš úchop a tým pádom aj sila úderu výrazne slabšia.

Reverzná rukoväť

Opačná strana základného úchopu vyžaduje, aby ste zmenili tvar V ukazováka a palca tak, aby boli bližšie k spodnej časti palice. Plochá strana hokejky by mala byť vonku a vaše ruky by mali byť na tejto strane.

Potom môžete odborne švihnúť alebo naberať.

Techniky úderov pozemného hokeja

Čo je to švihnutie? Čo je to kopček? Tu je niekoľko techník úderov, ktoré použijete v hre pozemného hokeja, keď dosiahnete víťazstvo.

Švihnúť

Švihnúť loptou pozemného hokeja znamená zdvihnúť ju do vzduchu, aby ste ju mohli vystreliť na veľkú vzdialenosť. Ak chcete strieľať góly, švihnutie je technika, v ktorej sa musíte dobre zdokonaliť.

Aby ste sa stali expertom na švihnutie, musíte tiež sledovať výšku lopty. Väčšina pravidiel pozemného hokeja vyžaduje, aby maximálna výška švihu bola 18 palcov. Výnimkou je prípad, keď je vaším výstrelom naberačka, zatlačenie alebo švihnutie. Potom ho môžete spustiť v akejkoľvek výške, ktorú uprednostňujete.

Švihnutie ťahaním

Pretiahnutie je variáciou tradičného švihnutia. Keďže zvládnutie základného švihnutia trvá pomerne dlho, očakávajte, že budete venovať viac času učeniu ťahania, aby ste ho mohli použiť počas pozemného hokeja.

Musíte počítať každý krok, ktorý urobíte v rozbehu, alias vašej ceste k lopte. Potom vytiahnite ľavú nohu tak, aby bola ďalej ako lopta. Tým sa vytvorí ťažná vzdialenosť, ktorá vám pomôže švihnúť. Pri ťahaní lopty chcete prekrížiť nohy a potom sa ohnúť v kolenách.

Pozemný hokejbal sa bude kotúľať smerom nadol, keď sa ním švihnete, čo vám dáva výraznejšie švihnutie. Pri sledovaní držte ramená kolmé a zvážte rotáciu tela, aby ste zvýšili silu strely.

Na strieľanie gólov môžete použiť ťahanie.

Čítať  Prečo je moja štvorkolka v nečinnosti vysoká?

Naberačka

Naberačka alebo letecká prihrávka je zdvihnutie lopty pozemného hokeja telom v tomto smere. Lopatky prídu vhod pri záberoch na krátku vzdialenosť.

Ak chcete urobiť naberačku, najprv posuňte najspodnejšiu ruku nižšie na konci držadla palice. Potom posuňte hokejku tak, aby bola rovnobežná s vašou pravou rukou. To predstavuje ostrý 90-stupňový uhol medzi hokejkou a ľavou pažou.

Potom sa ohnite v kolenách, aby ste mohli používať ruky a nohy v tandeme, čím zvýšite výkon oboch. Dajte ľavú nohu do kroku a naberajte loptu pružinou.

Push Pass

Push pass slúži na odoslanie hokejovej lopty inému spoluhráčovi. Chcete použiť základnú rukoväť na držanie hokejky počas prihrávky. Potom natočte telo kolmo na zamýšľaný smer lopty. Umiestnite svoje telo tak, aby hrudník smeroval k lopte.

Teraz sa ohnite na kolená, ale presmerujte väčšiu váhu na zadnú nohu. Lopta bude niekoľko stôp od prstov vašej zadnej nohy. Presuňte svoju váhu späť a potom potiahnite loptu, nechajte ju ísť smerom k vášmu spoluhráčovi.

Slap Pass

Ak potrebujete prihrať svojmu partnerovi loptu z väčšej vzdialenosti, skúste prihrávku fackou. Lopta by mala byť pred vami a vaše telo by malo byť nasmerované tam, kam chcete loptu zasiahnuť.

Položte obe ruky na koniec palice, potom sa ohnite na zadnej nohe a pretiahnite palicu. Uistite sa, že váš spätný švih je čo najplochejší, aby ste dosiahli hladký prechod.

Slap Shot

Facka je ďalším spôsobom, ako streliť gól, pretože je rýchla a výkonná. Začnite facku umiestnením tela kolmo na bránku. Držte palicu pevne a oddeľte ruky od seba a spustite palicu bližšie ku koncu pásky na uchopenie.

Rozmiestnite nohy na vzdialenosť ramien a potom urobte švih dozadu. Ak pri údere otvoríte prednú časť hokejky, lopta sa zdvihne vyššie. Potom použite nízku kontrolu.

Drive

Jazda v pozemnom hokeji je technika, ktorú sa začiatočníci budú musieť veľa naučiť a trénovať, pretože sa v tejto hre považuje za jeden z najťažších prostriedkov na strelenie gólu.

Chcete držať nohy pri sebe a stáť pár metrov od lopty. Potom umiestnite ruky na palicu tak, aby boli len palec od hornej časti palice.

Držte ruky blízko. Potom sa ohnite v kolenách a presuňte váhu smerom k zadnej nohe. Začnite ťahať palicu tak, aby bola vo výške vášho pása. Urobte krok vpred a švihnite, pričom držte plochú stranu hokejky dopredu.

Záverečné myšlienky

Pozemný hokej je skvelý tímový šport, v ktorom môže vyniknúť takmer každý. Ak sa do hry pustíte s tým, že viete, ktorou stranou pozemnej hokejky môžete udrieť a ktorou nie, budete už na začiatku. Bavte sa tam vonku!