Môžete použiť červy na rybolov na ľade (crawlery a wigglery)

Len ťažko by ste hľadali účinnejšiu alebo široko používanú rybársku návnadu ako sú červy. Od jari do jesene nočné a červené wigglery pomáhajú rybárom uloviť z lode množstvo rýb.

Tak prečo potom, zdá sa, že lezúce a červené červy prichádzajú do sezóny ľadového rybolovu? Počul som všetko o používaní voskoviek, červov, klasov a miech na chytanie všetkého, od mrle až po mrle. Napriek tomu len málo rybárov hovorí o návnadách s dážďovkami.

Ale nenechajte sa oklamať.

Červy využijete pri rybolove pod ľadom a sú mimoriadne účinné na pstruhy, ostrieže, bolene, pleskáče a iné druhy rýb. Aj keď to nemusí byť primárna zimná potrava pre ryby, rybári by nemali prehliadnuť červy ako jednu z najlepších živých návnad pre rybolov na ľade.

Červy možno nie sú tou tajnou zbraňou, ktorú ste hľadali, no predstavíme vám fakty a poskytneme vám všetky informácie, ktoré potrebujete na zvýšenie úspechu pri ich používaní.

Prečo rybári na ľade nepoužívajú červy

Väčšina rybárov na ľade žije v severných štátoch, ktoré sú úplne utláčané hlbokým snehom a teplotami pod nulou. S ohľadom na to, rybári na ľade pravdepodobne nepoužívajú červy kvôli obmedzenej dostupnosti. Nie preto, že by nerobili dobrú návnadu.

Nightcrawlers sú červy, ktoré vychádzajú na povrch v noci. Je zrejmé, že dve stopy snehu to znemožňujú. V zime tiež zvyčajne odumierajú a budúcoročná populácia červov vzniká z vajíčok nakladených na jeseň.

Podobne sa v kompostovacom materiáli nachádzajú červené červy alebo „wigglers“. Zimný mráz a sneh opäť obmedzujú vašu schopnosť ich zbierať.

To znamená, že vašou jedinou možnosťou je kúpiť si ich. Problém je v tom, že v zimných mesiacoch nie sú vždy dostupné v obchodoch. Aj keď sú, tucet červov môže stáť viac ako 3 doláre. Za rovnakú cenu môžete získať niekoľko desiatok červov alebo voskových červov.

Okrem toho je potrebné veľké červy nakrájať na menšie kúsky na naklápanie návnad alebo návnady na drobné volfrámové ľadové prípravky. So studenými rukami väčšina rybárov nechce neporiadok a malé návnady, ako sú voskové červy, sa ľahšie používajú.

Pravdepodobne ste si už všimli, že rybári na ľade sa nevyhýbajú červom, pretože nelovia ryby. Namiesto toho je to všetko o praktickosti.

Prečo by ste mali používať červy

Ak väčšina rybárov na ľade používa červy tak zriedka, prečo by ste ich mali používať? Prečo jednoducho nevyskúšať to, čo používajú všetci ostatní?

Je to jednoduché. Použite červy a vaša návnada sa stane novou návnadou pod ľadom. Ryby sa zvyknú pozerať na červy počas sezóny otvorených vôd, pretože vtedy červy používa každý aj ich strýko. Ale počas sezóny rybolovu na ľade budete jedným z mála rybárov, ktorí používajú červy.

To znamená, že v oblastiach pod tlakom s vyberavými rybami môže byť červík vstupenkou, ktorá priláka k útoku.

Samozrejme, ak všetci začnú používať červy, vaša výhoda sa stratí, ale zatiaľ to tak nie je. Dajte si námahu získať nejaké červy a odvážte sa byť iní.

Niektoré dni červy nebudú vaším záchrancom, ale v iné dni môžu začať žrať.

Čítať  Je Magnet Fishing legálny

Ako získať červy v zime

Ako som už povedal, zbierať si vlastné nočné plazy alebo wigglery počas mrazivej zimy je takmer nemožné.

Existuje možnosť pestovania vlastných červov. Aj keď je to väčšia fuška, ako sa mi chce venovať. Nie je to jednoduché a vypestovať si dostatočnú zásobu červíkov na zimu zaberá poriadny kus miesta. Nehovoriac o tom, že farma na červy je pravdepodobne drahšia ako nákup iných návnad.

Mať zásobu červov na skorý ľad je možné, ak si na jeseň ulovíte vlastného. Červy sa vo všeobecnosti dobre udržiavajú v chladničke s kvalitnou podstielkou a občasným kŕmením. Stačí ich kontrolovať týždenne, aby ste odstránili nezdravé červy.

Viac o chytaní a starostlivosti o vlastné červy sa dozviete v našom kompletný sprievodca nočným prehľadávačom. Tento populárny článok stojí za prečítanie.

Takže ak ich chytanie alebo pestovanie neprichádza do úvahy, najmä v neskorej zime, potom je kúpa červov jedinou cestou, ktorú máte k dispozícii.

Keďže niektoré obchody nemajú v zime červy na sklade, pozrite sa online. Áno, nočné roboty si skutočne môžete kúpiť online a sú pomerne lacné.

Nie je prekvapením, že Amazon predáva všetky druhy červov. Zistil som však, že červy sú na Amazone drahé.

Namiesto toho sa pozrite na crawlery a wigglery na speedyworm.com. Sto červov vás bude stáť menej ako 10 dolárov. Aj keď náklady na dopravu by sa mohli zdvojnásobiť, ale stále je to o niekoľko dolárov menej ako to, čo je k dispozícii na Amazone. Speedyworm predáva aj ďalšie obľúbené návnady na rybolov na ľade, vďaka čomu je skvelý na nákupy na jednom mieste.

Aké druhy rýb majú radi červy

Pravdepodobne je oveľa jednoduchšie vymenovať ryby, ktoré nemajú radi červy. Hlavne preto, že neviem o mnohých, ktorí v určitom momente nezaberú červíka. Poďme sa pozrieť na druhy rýb, ktoré v zime produkujú najlepšie úlovky na červy.

Pstruh

Jednoznačne najľahšie sa v zime na červy chytajú pstruhy. Nakloňte lyžicu na jugging malým kúskom čerstvého červa alebo navnadte malý ľadový prípravok pomocou väčšieho kúska. Tak či onak, neváhal by som na pstruhy používať červy po celý rok.

Žltý ostriež

Ostrieže môžete chytiť takmer s akoukoľvek návnadou a červy zvyčajne fungujú celkom dobre. Uprednostnil by som však používanie menších živých návnad, ako sú malé múčne červy alebo voskovky. Ostrieže majú malé ústa a ich sklon k okusovaniu znamená, že zožerú veľký kus dážďoviek, je nepravdepodobný. Znížte veľkosť pri použití červov, aby ste zlepšili pomer pripojenia.

Bluegill

Ak sa zameriavate na Bluegill, potom vyveďte červy. Niekedy sú vyberaví a veľký kus robota ich môže vystrašiť, takže sa jednoducho zmenšia a hra pokračuje. Tipnite ľadové mušky alebo drobné prípravky tým najmenším kúskom červa. Zatiaľ čo červy a voskové červy sú zvyčajne obľúbené pre rybárov, dážďovky dodávajú jedinečnú vôňu, ktorá by mohla okoreniť vaše uhryznutie panfish.

Crappie

Crappie príležitostne jedia červy počas agresívnych uhryznutí. Avšak, červy nie sú mojou prvou voľbou v návnade na hlupákov pod ľadom. Oveľa väčšie šťastie budete mať pri chytaní srabov so živými mrenami. V oblastiach so zmiešanými populáciami panfish, budete mať problém udržať ostrieža a modrú preč.

Čítať  Aká je najlepšia hĺbka ľadových rýb

Sumec

Sumec sa pri love potravy veľmi spolieha na vôňu. Smradkové návnady ako kuracie pečienky, krevety alebo voňavé návnady z cesta sú top návnady pre zarytých sumcov. Lov mačiek cez ľad nie je iný. Vôňa je rozhodujúca pri slabom osvetlení zimy a veľké nočné plazy majú dostatok vône.

Červy pravdepodobne nebudú také účinné ako iné smradľavé návnady, ale ak je to všetko, čo máte, choďte do toho. Môžete dokonca pridať nejakú ďalšiu tekutú vôňu na červa.

Walleye

Červy môžu byť úžasnou návnadou pre boleňa počas sezóny otvorených vôd, ale uhryznutie červom na ľade je menej spoľahlivé. Kľúčom k chytaniu tloušťů červy je vybaviť sa iba tými najaktívnejšími prehľadávačmi. Prilepenie sa zvíjajúcim sa červom na volfrámovom prípravku pri dne môže byť celkom úspešné, keď sa tlupa zdajú extra leniví.

Whitefish

Síh je notoricky náročný na vzor a výber správnej návnady je niekoľko dní problém. Pod ľadom si síh hľadá rôzne malé koristi. Červy môžu byť dobrou voľbou, ak je uhryznutie správne.

BAS

Je možné loviť ostrieže na ľad s červami a pár ich ulovíte. Veľkoústy je však zložitejšie nalákať na červy, keď sa vytvorí ľad. Zatiaľ čo mäkké plastové červy sú šialene populárne návnady pre basy, má to viac čo do činenia s ich podobnosťou s návnadovými rybami na rozdiel od skutočných červov. Oveľa lepšie sa mi darí používať dážďovku na maloúste ako na veľkoústy.

Aké ryby nezožerú červy pod ľadom

Ako som povedal, len málo rýb odmietne červa stále. Napriek tomu existujú ryby, ktorým by som sa vyhýbal lovu s dážďovkami počas sezóny lovu na ľade. Nehovorím, že červy nefungujú. Ale pre tieto druhy nie sú červy najlepšou voľbou.

Jazerný pstruh

Veľkí jazierkari sa v zime plavia za potravou a malý červ jednoducho nie je dostatočne atraktívny. Namiesto toho potrebujete väčšie živé alebo mŕtve črevá, veľké lyžice a mäkké plasty na vytiahnutie pstruha z jazera trofejnej veľkosti.

Pike

Veľké severské šťuky očakávajú veľké jedlo. Mŕtva návnada, ako sú prísavky, pleskáče a jelce, sú pre obrovskú šťuku chutnejším sústom. Šťuka zbiera a neustále loví jedlo a je nepravdepodobné, že by ich vzrušili červy.

Muskie

Muskie, podobne ako šťuka, pravdepodobne nebude brať do úvahy červy. Quick strike rigs s mŕtvou návnadou je zlato, tak prečo používať niečo iné?

Ako robíte ľadové ryby s crawlermi a červenými červami

Dobre, možno som vás presvedčil, že červy stoja za vyskúšanie a možno sa vám nejaké dostanú do rúk. Ako ich teda vybavíte?

Ak sa sústreďujete na pstruhy alebo panfish, potom je návnada s červami hračka. Môj obľúbený spôsob podávania červov je malý volfrámový prípravok. Je to malý profil ideálny pre nastavenie deadstick. Položte malý kúsok červa na prípravok a vložte palicu do iFishPro alebo Jaw Jacker. Teraz to nechajte sedieť.

Čítať  Je Powerbait považovaný za živú návnadu

Tiež rád používam malé lyžičky a jigging Raps zakončený malými kúskami nočného korbáča. Toto nastavenie je lepšie, keď pstruhy alebo panfish potrebujú presvedčiť aktívnejšími prezentáciami.

Walleye, bass a sumec môžu potrebovať trochu viac stimulov, aby uhryzli to, čo ponúkate. V tomto prípade použite svoje obľúbené prípravky, návnady alebo dokonca nastavenie v štýle drop shot a nasaďte si výraznejší kus červa. Možno si nasaďte celého červa, keď sú ryby agresívne.

Vždy si pamätajte, že vaše červy by mali byť čerstvé a aktívne, najmä ak na väčšie ryby vybavujete celé červy. Návnadu často vymieňajte, aby ste okolo seba rozptýlili viac vône.

Ako udržať červy nažive na ľade

Bežnou dilemou mnohých rybárov na ľade je udržať návnadu živú a aktívnu v extrémnych mrazoch. Či už použijete červy, bodce, červy, voskovky alebo miechy, čerstvá živá návnada dostane o niečo viac.

Ľahšie sa to povie, ako urobí. Akonáhle teploty klesnú hlboko pod bod mrazu, stačí len pár minút vystavenia poveternostným vplyvom a vaša návnada je mŕtva. Môže to stále fungovať, ale nie tak dobre.

Jedným z populárnych nástrojov na udržanie malých návnad, ako sú voskové červy a hroty nažive, keď ste na ľade, je izolovaný návnadový puk. Zmestia sa do vnútorného vrecka a teplo vášho tela ich udrží v teple.

Červy by sa v ideálnom prípade mali uchovávať pri teplote medzi 50 °F až 60 °F. Problém je v tom, že sa nezmestia do malého puku ako červy. Čo znamená, že do vrecka strčíte oveľa väčšiu nádobu na červy. Keď ste mobilný, môže to byť problém. Ale je to uskutočniteľné.

Ak bývate na jednom mieste alebo ste v stane či chatrči, udržiavať červy v pohodlí je oveľa jednoduchšie. Udržujte ich nádobu blízko ohrievača a mimo ľadu. To je všetko, čo musíte urobiť. Pokiaľ nezamrznú, budú skvele fungovať.

Záver

Chápem, že každý má svoje obľúbené nástrahy a niektoré fungujú určite lepšie ako iné. Keď však skorý ľad ustúpi studeným spojkám v polovici zimy, ryby si zvyknú vidieť stále tie isté návnady.

Práve počas týchto ťažkých uhryznutí na jazerách pod tlakom je kľúčový návrat k obyčajnej dážďovke. Rozdiel v chuti, vôni a prezentácii je všetko, čo potrebujete, aby ste zmenili svoj deň.

Či už sa zameriavate na pstruhy, panfish alebo boleňa, pridajte do svojho arzenálu lovu na ľade nejaké červy a nebudete sklamaní.

Chcete zo sezóny rybolovu na ľade vyťažiť maximum? Pozrite si našu e-knihu Tajomstvo rybolovu na ľade v štáte Washington. Naša kniha vyzdvihuje 10 najlepších jazier na rybolov na ľade v štáte Washington so skutočnými súradnicami niektorých z našich najproduktívnejších dier. Navyše dôkladne pokryjeme všetko od výberu výbavy, taktiky a plánovania cestovania. Okrem toho získate informácie o ďalších 41 jazerách s vynikajúcim rybolovom na ľade! Pozrite si to skôr, ako vás prejde sezóna rybolovu na ľade!

Skontrolovať to