Môžete nosiť okuliare v pozemnom hokeji?

Ste fyzicky nadaný takmer vo všetkých ostatných smeroch, okrem toho, čo sa týka vašej vízie. Preto nosíš okuliare. Hoci ste si mysleli, že vaše okuliare budú pôsobiť ako prekážka, aby vás prijali do tímu pozemného hokeja, nebolo to tak. Teraz, keď sa chystáte začať hrať hry, môžete nosiť okuliare?

Hráči pozemného hokeja môžu nosiť okuliare podľa nových pravidiel Národnej federácie štátnych asociácií stredných škôl alebo NFHS, ktoré vstúpili do platnosti v roku 2020. Hráči sa môžu vzdať okuliarov, ktoré boli predtým na ihrisku povinné.

Je to skvelá správa, ak máte zhoršené videnie, ale je najlepší nápad nosiť okuliare pri športe, akým je pozemný hokej? Môžete dokonca nosiť hokejovú masku cez okuliare bez toho, aby ste poškodili šošovky? Na tieto a ďalšie otázky odpovieme vopred, takže pokračujte v čítaní!

Máte dovolené nosiť okuliare v pozemnom hokeji?

V roku 2011 NFHS zverejnila vo svojej knihe pravidiel pozemného hokeja nepríjemné pravidlo 1-6-5. Podľa tohto pravidla: „Všetci hráči v poli musia nosiť ochranu očí, ktorá v čase výroby spĺňala normu ASTM pre pozemný hokej (2713).

Jazyk bol odvtedy upravený vo vydaní knihy pravidiel pozemného hokeja NFHS 2020. Teraz je pravidlo nasledovné: „Okuliare môžu nosiť všetci hráči pozemného hokeja.“

Je to obrovská zmena a dôvod na oslavu najmä pre pozemných hokejistov, ktorí vyžadujú okuliare. Podľa pravidiel z roku 2011 ste museli pri hraní pozemného hokeja nosiť okuliare a neexistovali žiadne keby, a ani ale.

Správna rada NFHS pôvodne uzákonila toto pravidlo, aby sa znížilo riziko katastrofálneho poškodenia očí. ASTM International, ktorá sa kedysi nazývala Americká spoločnosť pre testovanie a materiály, je predchodcom, pokiaľ ide o stanovenie noriem pre takmer čokoľvek. Okuliare schválené ASTM by teda mali byť bezpečné pre hráčov pozemného hokeja.

S pravidlom však bolo niekoľko problémov. Po prvé, nie každý hráč pozemného hokeja zistil, že je ľahké vystopovať okuliare, ktoré prešli certifikáciou ASTM. Po druhé, hráči pozemného hokeja s okuliarmi nemohli nosiť okuliare aj okuliare súčasne.

To viedlo k tomu, že títo hráči museli požiadať o výnimku, aby mohli nosiť okuliare na ihrisku.

Tento problém sa musel stať dostatočne rozšíreným, pretože NFHS neskôr pravidlo upravilo. Teraz, ako sa uvádza v jazyku, hráč pozemného hokeja sa môže rozhodnúť nosiť na ihrisku okuliare, ak chce. Tí, ktorí nemôžu, buď preto, že nemôžu nájsť okuliare s certifikátom ASTM alebo nosia okuliare, sa môžu vzdať okuliarov bez pokuty.

Čítať  Výber správneho závesu na rozloženie hmotnosti pre váš cestovný príves

Je nosenie okuliarov dobrý nápad pri hraní pozemného hokeja?

Radi počujete o tomto pravidle pozemného hokeja, pretože myšlienka, že by ste si mali vybrať medzi okuliarmi alebo okuliarmi, sa zdala byť ťažká. Máte však obavy ísť na ihrisko v okuliaroch.

Tieto obavy sú oprávnené. Hoci ak oba tímy hrajú v rámci pravidiel pozemného hokeja, nemalo by lietať príliš veľa lôpt nad výškou ramien, to sa nikdy nedá povedať, však?

Pozemná hokejová loptička na tvár, najmä v oblasti okolo očí, môže ľahko zničiť vaše okuliare. Prinajmenšom by sa rámy mohli ohnúť. Mohli by ste stratiť šošovku alebo by mohla prasknúť; Obidve situácie vyžadujú, aby ste sa vrátili k optometristovi, aby vám okuliare opravili alebo vymenili.

Existuje tiež riziko, že vám okuliare spadnú z tváre. Ak pri hraní pozemného hokeja sledujete loptu tak, ako musíte, uhol vašej hlavy nadol môže spôsobiť, že sa vám okuliare posunú dopredu. Ak sa veľmi potíte, okuliare vám padnú priamo z tváre.

Keď sa dostanete na ihrisko, vaše okuliare pravdepodobne pošliapu iní hráči, ktorí ani nevedeli, čo sa stalo. Rozhodca si mohol za prekážku na ihrisku odvolať timeout. Môžete dokonca dostať pokutu, kto vie?

Samozrejme, ak si k okuliarom dokúpite šnúrkový alebo remienkový systém, mali by zostať pevne na hlave, no aj tak sme túto možnosť museli spomenúť.

Dobre, ale ty si myslíš, že nosenie okuliarov pri hraní pozemného hokeja musí mať nejakú výhodu. Nemáte napríklad extra ochranu očí?

Nie naozaj. V rokoch od roku 2011, keď NFHS prvýkrát zaviedla pravidlo iba o okuliaroch pre stredoškolských hráčov pozemného hokeja, až do roku 2020, keď bolo pravidlo redigované, výskum účinnosti okuliarov pri prevencii poranení očí nenaznačoval, že by okuliare boli také užitočné. .

Nosenie okuliarov tiež nevyhnutne neznížilo mieru katastrofických zranení očí. Katastrofické poškodenie oka je také, ktoré spôsobuje vážne poškodenie, ako je strata oka alebo slepota.

Okuliare priliehajú na oblasť očí oveľa tesnejšie ako okuliare. Ak teda okuliare nedokážu zabrániť hokejistovi v potenciálne katastrofálnom zranení oka, nemyslíme si, že by to dokázali ani okuliare.

Ako nosíte masku na pozemný hokej s okuliarmi?

Ak nenosia okuliare, mnohí hráči pozemného hokeja sa rozhodnú pre tvárovú masku. Hokejové masky sme rozoberali v našom článku o všetkom vybavení, ktoré hra vyžaduje.

Hokejové masky pokrývajú celú tvár. Majú veľké otvory okolo nosa a očí pre priedušnosť a ľahké videnie cez masku. Masku na pozemný hokej, zabezpečenú elastickými popruhmi, môžete podľa potreby uvoľniť alebo utiahnuť.

Čítať  9 dôležitých vecí na prípravu nákladného auta na ťahanie karavanu

Napriek tomu sa čudujete, ako by ste vo svete mohli nosiť okuliare pod maskou pozemného hokeja.

Je to možné, pretože mnohí pozemní hokejisti skutočne nosili súčasne okuliare aj hokejové masky. To však neznamená, že je to možné.

Zdvojenie s okuliarmi a hokejovou maskou vyžaduje, aby ste výrazne povolili elastické pásiky masky, čo môže spôsobiť posunutie masky.

Keďže máte nos a ústa zakryté (z väčšej časti) hokejovou maskou, všetko to ťažké dýchanie, ktoré robíte, môže spôsobiť zahmlievanie okuliarov. Potom pri hraní nebudete vidieť. Navyše, plastová hokejová maska ​​môže poškriabať šošovky vašich jemných okuliarov.

Možno by nebolo od veci navštíviť svojho optometristu, aby získal kontakty (okrem okuliarov), aby ste mohli bez prerušenia nosiť svoju hokejovú masku.

Tipy na nosenie okuliarov pri hraní pozemného hokeja

Na záver by sme sa chceli podeliť o niekoľko tipov na bezpečné nosenie okuliarov pri hraní pozemného hokeja. Tieto návrhy môžu predĺžiť životnosť vašich okuliarov, aby ste nemuseli každú sezónu míňať peniaze za nový pár!

Nenoste svoje najlepšie okuliare na ihrisku

Pri kúpe okuliarov mnohí optometristi odporúčajú kúpiť si dva páry naraz. Prvý pár je váš hlavný pár okuliarov a druhý je váš záložný. Týmto spôsobom, ak stratíte okuliare alebo sa poškodia alebo rozbijú, nebudete sa musieť potácať životom, kým nebudete môcť vidieť nový pár. Môžete len nosiť záložné okuliare.

Ak môžete, môžete si kúpiť tretie okuliare len na hranie pozemného hokeja. Tieto okuliare by mali stále zodpovedať vášmu predpisu, ale môžete si vybrať iné rámy ako váš obvyklý štýl. Hľadajte hrubšie rámy v odolnejších materiáloch.

Ak by sa vám niečo stalo s okuliarmi na pozemný hokej, mohli by ste použiť svoje záložné okuliare ako dočasnú záskok. Vaše najlepšie okuliare, tie, ktoré nosíte každý deň, sa neotáčajú, takže im nikdy nehrozí riziko rozbitia (aspoň pri hraní pozemného hokeja).

Zvážte športové okuliare

Najlepším typom okuliarov na atletiku sú bezpochyby športové okuliare. Tento štýl okuliarov je vyrobený tak, aby vydržal náročnosť fyzickej aktivity. Sú bezpečnejšie ako priemerné okuliare, pričom zostávajú pohodlné.

Nárazuvzdorné šošovky môžu zniesť úder a nezlomia sa, hoci šošovky nie sú neporaziteľné. Flexibilné rámy sú zvyčajne vyrobené z polykarbonátu, takže môžu absorbovať určitý náraz bez praskania alebo ohýbania.

Udržujte svoje okuliare čisté

Rozmazané okuliare vám bránia vo výhľade a to je to posledné, čo pri pozemnom hokeji potrebujete. Nechcete, aby na vašich šošovkách bola škvrna, aby ste si mysleli, že sledujete loptu, keď v skutočnosti len hľadíte na škvrnu.

Čítať  7 najlepších tipov na surfovanie

Pred každou hrou a po nej si utrite okuliare mäkkou handričkou. Na čistenie okuliarov nikdy nepoužívajte odev alebo vreckovku, pretože tieto materiály môžu šošovky poškriabať. Čím viac budete okuliare utierať nesprávnym materiálom, tým hlbšie budú škrabance. Môžete tiež odstrániť antireflexnú vrstvu na šošovkách.

Použite systém popruhov pre bezpečnejšie okuliare

Sú popruhy na okuliare najtrendovejšia vec? Nie. Bude vôbec niekto schopný povedať, že máte remienky na okuliare so všetkým ostatným hokejovým vybavením, ktoré musíte nosiť? Tiež nie.

Aj keď vám okuliare zvyčajne dobre sedia, pri hraní pozemného hokeja stále odporúčame používať systém popruhov. Ako sme už hovorili predtým, pot môže spôsobiť, že vaše okuliare kĺžu, keď sa zvyčajne toľko nehýbu.

Po každej hre si utiahnite okuliare

Hranie pozemného hokeja je náročné na telo a to isté možno povedať aj o vašich okuliaroch. Ak ešte nevlastníte súpravu na opravu okuliarov (viete, tú, ktorá sa dodáva v tej malej priesvitnej plastovej tube), urobte si láskavosť a kúpte si ju.

Po každej hre použite mini skrutkovač na utiahnutie skrutiek v rámoch (pokiaľ vaše rámy nemajú žiadne skrutky). Aj vaše okuliare budú lepšie sedieť, čo môže zabrániť problému s kĺzaním, o ktorom sme hovorili.

Pravidelne navštevujte svojho očného lekára

Toto je len dobrý tip vo všeobecnosti. Každý rok by ste mali absolvovať očné vyšetrenie. Váš predpis okuliarov predsa nie je dobrý navždy. Ak potrebujete silnejšie okuliare, tak aj keď teraz nosíte okuliare, stále by ste mohli prižmúriť oči a snažiť sa s nimi vidieť, čo je pred vami.

To z vás neurobí veľmi efektívneho hráča pozemného hokeja. Naplánujte si stretnutie so svojím očným lekárom, ak ste tak dlho neurobili.

Záverečné myšlienky

Ako hráč pozemného hokeja môžete nosiť okuliare, pretože najnovšie pravidlá NFHS vám umožňujú vzdať sa okuliarov pri hraní. To znamená, že okuliare nesadnú dobre pod vašu hokejovú masku a ich nosenie vás vystavuje riziku rozbitia okuliarov.

Či už sa rozhodnete riskovať a nosiť okuliare pri hraní pozemného hokeja, alebo sa spýtate svojho optometristu na kontakty, uistite sa, že váš predpis je aktuálny. Ak chcete vyhrať, musíte byť schopní vidieť rovnako dobre ako ostatní hráči na ihrisku!