Môžete jesť Bluegill Fish?

S veľkosťou približne 7,5 palca za kus je navíjanie bluegill určite úspechom. V čase, keď ukončíte svoj deň rybolovu, máte v chladničke niekoľko modrých guľôčok. Uvažuješ o tom, že ich všetkých prepustíš, ale potom si možno dáš jeden na večeru. Môžete dokonca jesť Bluegill?

Áno, modrák je jedlý druh ryby a je považovaný za kvalitu. Štruktúra bluegill mäsa je pevná, takže ho môžete variť mnohými spôsobmi. S jemnou chuťou môžu aj tí členovia rodiny alebo priatelia, ktorí v skutočnosti nemajú radi ryby, považovať bluegill za chutný!

V tomto článku si povieme viac o konzumácii bluegill, vrátane jeho výživových faktov a či môžete konzumovať ryby surové. Budeme mať dokonca niekoľko receptov, aby ste si mohli obliecť bluegill a zapôsobiť na svojich blízkych, keď dnes večer pripravíte večeru.

Začnime!

Takže, môžete jesť Bluegill?

Bluegill má mnoho mien, vrátane ostrieža, medeného nosa, slnečného, ​​okraja a pleskáča. Bežnú rybu v Severnej Amerike (a najmä v Texase) môžete nájsť v rybníkoch, jazerách, riekach alebo potokoch.

Najväčšie bluegills majú 12 palcov a vážia viac ako štyri libry. To je dosť veľký úlovok, ktorý nebudete chcieť pustiť z ruky.

Dobrou správou je, že nemusíte! Bluegill ryby sú jedlé ako väčšina ostatných slnečnicových rýb. Zatiaľ čo niektoré časti sveta, ako napríklad Japonsko a Kórea, považujú slnečnicu za pochúťku, keďže mnohé slnečnice sú v Spojených štátoch také bežné, nie sú také uznávané.

Ako chutí Bluegill?

To však neznamená, že bluegill chutí zle! Ak už, tak je to práve naopak.

V porovnaní s crappie, veľa rybárov uprednostňuje bluegill. Mäso modrice je pevné a môže sa odlupovať, keď je na vidličku a smeruje do úst. Ako sme hovorili v úvode, chuť bluegill je veľmi jemná.

Niektorí ľudia sa zdržia jedenia morských plodov, pretože nemajú radi tú silnú rybiu chuť. To nebude niečo, čo zažijete pri vychutnávaní Bluegill. Dokonca aj deti s vyberavými paletami by mali byť schopné piť modrú, takže im nebudete musieť robiť samostatnú večeru.

Je Bluegill výživný?

Už vám slzia ústa? To by malo byť! Bluegill je nielen chutný, ale je aj výživný. Obyčajný filet z bluegill má menej ako 100 kalórií. Potretím citrónovou šťavou, repkovým olejom, vajcom, práškom do pečiva a múkou sa kalórie zvýšia na 363,9 na porciu. Jedna porcia bluegill obsahuje 21 gramov bielkovín!

Okrem vyššie uvedených živín konzumujete aj:

 • 16 percent dennej odporúčanej hodnoty vitamínu B-1
 • 28 percent dennej odporúčanej hodnoty vitamínu B-3
 • 46 percent dennej odporúčanej hodnoty vitamínu B-6
 • 76 percent vašej dennej odporúčanej hodnoty vitamínu B-2
 • 33 percent dennej odporúčanej hodnoty vitamínu B-12
Čítať  Koľko stoja Airstreams? (s príkladmi)

Ak držíte diétu, konzumácia lykožrúta je rozumnou voľbou. Môžete sa ľahko držať svojho kalorického limitu bez toho, aby ste to preháňali so sacharidmi alebo tukom. Ak držíte diétu, pri ktorej obmedzujete sacharidy, ako je Atkins, môžete pokračovať v spaľovaní telesného tuku pri konzumácii Bluegill.

Dokonca aj keď nedržíte diétu, ale stále ste zdraví, Bluegill je skvelá voľba.

Môžete jesť Bluegill Raw?

Ste veľký sushi fanatik, takže surové ryby sú niečo, čo považujete za veľmi chutné. Bluegill síce na jedálnom lístku v žiadnom z vašich obľúbených sushi podnikov nevidíte, no neviete sa ubrániť otázke, či ho aj tak smiete jesť surový?

Áno, môžete, ale mnohí rybári odporúčajú variť bluegill, pretože takto chutí lepšie. Ako si pamätáte, surová modrák je dosť pevná, čo nie je práve vhodné pre rolku sushi, ktorá kĺže po hrdle.

Povedali by sme, že na sushi sa držte tuniaka a lososa a namiesto toho jedzte varenú lipnicu!

Ako čistiť Bluegill

Priniesol si domov svoju modrú, kosti, kožu, oči a všetko. Na varenie ho musíte vyčistiť, ale ako to urobíte?

Ak ho ešte nevlastníte, budete potrebovať filetový nôž na ostrenie. The Filetovací nôž Rhinoreto je bestseller Amazonu a stojí menej ako 25 dolárov, takže je to skvelý výber. Mali by ste mať aj odstraňovač šupiek na ryby a tupý nôž.

Takto čistíte ryby.

Krok 1

Svojím tupým nožom alebo odstraňovačom šupín rýb odstráňte šupiny z rýb. Začnite pri hlave modravca a prejdite k jeho chvostu. Chcete sa zbaviť všetkých šupín na jeho tele.

Krok 2

Teraz je čas odrezať modrú hlavu. Namierte svoj filetovací nôž za jeho žiabre a nakrájajte jedným plynulým pohybom.

Krok 3

S filetovým nožom stále v ruke odrežte rybe žalúdok od chvosta až po vrch, kde bude mať hlavu. Toto je vypitvanie tvojej hluchavky. Rozložte ho motýľom a potom vyberte všetky orgány.

Krok 4

Potom odrežte plutvy a chvost, opäť pomocou filetovacieho noža.

3 recepty s Bluegill v hlavnej úlohe na dnešnú večeru

Chcete zapôsobiť na svoju rodinu svojimi závideniahodnými kuchárskymi schopnosťami? Skúste urobiť bluegill jedným z troch spôsobov!

Celé vyprážané Bluegill

Na nenáročnú večeru, ktorá na stole vyzerá pôsobivo, pripravte vyprážanú guľku. Rybe by mali byť stále odstránené vnútornosti, šupiny a hlava, ale ak chcete, môžete nechať plutvy a chvost.

Tu sú množstvá receptov:

 • Arašidový olej (8 šálok)
 • Korenie a soľ (ako uznáte za vhodné)
 • Korenie Old Bay (2 polievkové lyžice)
 • Kukuričná múka (4 šálky)
 • Vajcia (2, rozšľahané)
 • mlieko (4 šálky)
 • Bluegill (8 až 12 rýb)
Čítať  Koľko stojí parasail?

Vezmite čistú strednú misku a pridajte vajce a mlieko. Suroviny šľahajte, kým nebudú penivé a nadýchané. Potom nechajte filety z bluegill 10 minút namočené v zmesi.

V samostatnej miske zmiešajte korenie, soľ, Old Bay a kukuričnú múku a miešajte, kým sa všetko nespojí. Potom nalejte polovicu množstva arašidového oleja do holandskej rúry alebo fritézy a zapnite oheň na strednú úroveň.

Po uplynutí 10 minút, kým sa modrá žiabra zmestí do zmesi vajec a mlieka, vložte rybu do rúry alebo fritézy. Nechajte ryby piecť asi štyri minúty z každej strany alebo dozlatista, potom ich otočte a opečte na druhej strane. Keď sú obe strany upečené, na tanieri a podávame!

Na panvici vyprážaný Bluegill

Klasický, jednoduchý recept, na panvici vyprážané bluegill je vynikajúce. Recept sa až tak nelíši od vyššie uvedeného, ​​ale nepoužijete celú modrou guľôčku.

Blog o životnom štýle Ginghamská zástera odporúča tieto zložky:

 • Citrón (1, nakrájaný na plátky)
 • repkový olej (4 šálky)
 • Korenie a soľ (ako uznáte za vhodné)
 • Korenie Old Bay (2 čajové lyžičky)
 • Kukuričná múka (1 šálka)
 • Vajcia (1, rozšľahané)
 • mlieko (2 šálky)
 • Bluegill (12 filé)

Vajíčko a mlieko preložíme do plytkej misky a opäť šľaháme, kým zmes nie je nadýchaná. Tentoraz nechajte filety z bluegill hodinu odležať. Medzitým vložte korenie, soľ, Old Bay a kukuričnú múku do inej stredne veľkej misy a miešajte, kým sa všetko dobre nezmieša.

Zapnite varnú dosku na strednú úroveň a nalejte repkový olej na panvicu. Odstráňte filé z bluegill zo zmesi mlieka a vajec a obaľte ich v druhej miske s kukuričnou múkou a Old Bay.

Rybu uchopte kliešťami a filé položte na panvicu. Nechajte každú stranu opekať dve minúty. Pred podávaním odstráňte prebytočný olej papierovou utierkou. Ak máte chuť na extra chuť, môžete pridať tatársku omáčku alebo citrón ako ozdobu.

Bluegill parmezán

Máme pre vás ešte jeden ultra chutný modráčikový recept, tento na modráčikový parmezán. Recept pochádza z Chuť domova.

Budete potrebovať nasledujúce množstvá receptov:

 • Paprika (pol čajovej lyžičky)
 • Soľ (1 čajová lyžička)
 • mletá petržlenová vňať (2 polievkové lyžice)
 • Parmezán (1/3 šálky, strúhaný)
 • Strúhanka (pol šálky)
 • Maslo (1/4 šálky, rozpustené)
 • Bluegill

Vezmite dve plytké misky, jednu na maslo a druhú na korenie, syr a strúhanku. Miešajte tieto ingrediencie, kým nevytvoria cesto.

Najprv obaľte filet z bluegill v masle a potom ho vložte do cesta, aby sa prilepil. Potom vezmite pekáč s rozmermi 15 palcov x 10 palcov x 1 palec a namažte ho. Vložte rybu na panvicu a varte ju pri 350 stupňoch Fahrenheita 20 minút.

Čítať  Koľko stojí súprava zipsu?

Tipy na uchovanie Bluegill, kým ho neuvaríte

Ak ste chytili tučnú, mäsitú modrú žiaľu na začiatku dňa rybolovu a neplánujete sa v blízkej dobe vrátiť na breh, musíte rybu odteraz až do varenia uchovať. Tu je niekoľko tipov, ako to urobiť.

Udržujte to na ľade

Ako sme sa dotkli v úvode, uloženie ulovenej ryby do chladničky je dobrý krok. Chladič by mal byť naplnený ľadom (skutočný ľad, nie ľadové obaly).

Takto ulovené ryby je dobré skladovať z dvoch dôvodov. Po prvé, znižujete riziko kontaminácie. Po druhé, zachovávate čerstvosť a tuhosť žiabrového mäsa, aby neskôr chutilo lahodne.

Vyhýbajte sa priamemu slnku

Aj keď je veko chladiča zatvorené, stále nie je dobrý nápad nechávať chladič vonku na slnku. Zatlačte ho pod sedadlo lode alebo do inej uzavretej oblasti lode, kým nebudete pripravení ísť domov.

Nie je žiadnym tajomstvom, že slnečné lúče môžu borievku kaziť a ničiť jej hĺbku chuti a kvalitu ešte predtým, než ju dostanete domov. Ak ste chytili obzvlášť veľkú modrú, je to zbytočná strata, že ju musíte takto stratiť.

Chladiť až do použitia

Môžete prísť domov a rozhodnúť sa, že po dni strávenom na slnku ste príliš vyčerpaní na varenie. Namiesto toho, aby ste si dnes večer pripravili bluegill, si namiesto toho objednáte pizzu. To je v poriadku, pretože modrú žiaľu si môžete kedykoľvek uložiť na ďalšiu noc.

Najprv prineste svoju modrú do kuchynského drezu a opláchnite ju. Potom ho osušte niekoľkými papierovými utierkami. Rybu zabaľte do hliníkovej fólie, plastovej fólie alebo voskového papiera a vložte ju do plastového vrecka.

V chladničke nám modrák vydrží asi 24 hodín. Pri uchovávaní na ľade v mrazničke môžete ryby skladovať týždne.

Len sa uistite, že nečakáte príliš dlho. Budete môcť povedať, že vaša modráčica sa zbláznila, ak vonia obzvlášť rybinou (verte nám, tú vôňu poznáte). Ryby budú mať tiež mliečnu, klzkú, slizkú štruktúru.

Vaša modráčica musí ísť okamžite do koša. Nekonzumujte ho!

Záverečné myšlienky

Bluegill je jedlá ryba, ktorá má nízky obsah kalórií a vysoký obsah vitamínov a bielkovín. Či už ho smažíte celé alebo varíte vo filetách na varnej doske, máte veľa spôsobov, ako si s rodinou alebo priateľmi vychutnať bluegill!