Môžete ísť na ľadový rybolov bez elektroniky

Moderná technológia na vyhľadávanie rýb dala rybárom obrovskú výhodu pri love na voľnej vode alebo na ľade. Hľadanie rýb a pochopenie podmorského terénu nebolo nikdy jednoduchšie.

Sonarové jednotky a blikače na lov na ľade sú však drahé. A povedzme si to na rovinu, môže sa vám stať, že budete odolať chladu len párkrát do roka, aby ste naháňali ryby pod vrstvou ľadu. Ak je to tak, naozaj sa oplatí míňať peniaze na nákup špecializovanej elektroniky?

Takže, môžete ísť na ľad bez elektroniky a napriek tomu chytať ryby? Absolútne! Ľadový rybolov je tu dlhšie ako elektronika a ľudia chytili veľa rýb bez vyhľadávačov rýb. Stačí, ak dobre porozumiete svojej rybolovnej lokalite a druhom, na ktoré sa zameriavate.

Teraz si poďme zdôrazniť niektoré kľúčové stratégie na lokalizáciu rýb bez elektroniky. Či už plánujete jedného dňa získať vyhľadávač rýb alebo nie, pochopenie niekoľkých základných taktík môže výrazne zvýšiť vaše šance na úspech.

Kam idú ryby pod ľad

Nie je prekvapením, že pohyb rýb je výrazne ovplyvnený teplotou vody a hladinou kyslíka. Metabolizmus a úroveň aktivity ako chladnokrvných tvorov závisí od ich okolia.

Keď sa začne tvoriť ľad, v podvodnom ekosystéme sa začne meniť niekoľko vecí a rybári, ktorí si všímajú, ako to ovplyvňuje ryby, vo všeobecnosti chytia viac.

Poďme sa rýchlo pozrieť na to, čo sa stane, keď jazero zamrzne.

  • Ľad sa tvorí a zabraňuje výmene kyslíka medzi vodou a vzduchom. Ľad tiež blokuje slnečné svetlo a vodná vegetácia prestáva produkovať kyslík.
  • Hladiny kyslíka sa s postupujúcou zimou pomaly znižujú.
  • Teplota vody klesá a voda s teplotou 39 °F klesá ku dnu, pretože jej maximálna hustota je pri tejto teplote. Ryby majú z tohto dôvodu tendenciu vzťahovať sa na spodnú vrstvu vody.
  • Organizmy ako zooplanktón, langusty a hmyz vstupujú do štádia odpočinku, aby šetrili energiu.
  • Rastliny so živou vegetáciou stále obsahujú aktívne ekosystémy, ktoré priťahujú ryby.

Čo to všetko znamená pre rybárov na ľade, ktorí nelovia s elektronikou? Znamená to, že môžeme začať predpovedať, kde budú ryby počas zimy. Každý druh rýb však tieto zmeny využíva rôznymi spôsobmi.

Rôzne druhy, rôzne miesta

Panfish

Panfish, ako ostriež a mreny, zostanú počas skorého ľadu plytké a blízko aktívnej vegetácie. Využívajú posledné dobro v ľahkom kŕmení, ktoré je hostiteľom vodnej vegetácie. V hojnom počte sú stále prítomné mienky, larvy podeniek a langusty.

Čítať  Bluegill Fishing vo Washingtone: Všetko, čo potrebujete vedieť

Keď sa teploty ochladia a dosiahnu hranicu 39 °F, ostrieže sa presúvajú do hlbokých bytoviek v školách, aby sa plavili za korisťou. Crappie majú tendenciu zavesiť sa nad hlbšou vodou, kde im vyhovuje teplota a hladina kyslíka. Aj keď často nájdete školy ostriežov a mizerných škôl spolu.

Počas topenia ľadu majú pancier tendenciu opäť sa pohybovať plytko, aby začali svoje šialenstvo pred kŕmením.

Walleye

Walleye je pravdepodobne jedným z najobľúbenejších druhov, na ktoré sa zameriavajú rybári na ľade, a majú tiež predvídateľné zvyky počas zimnej sezóny.

Tiež uprednostňujú tam, kde je voda relatívne teplá 39 ° F. V snahe ušetriť energiu na dlhú zimu sa mreny môžu pohybovať len veľmi málo z podvodných štruktúr a lokalizovaných krmovín, kde sa plavia, aby sa kŕmili.

Uprostred zimy sa obyčajne vyskytujú potulky po bytoch, skalných tŕňoch a útesoch v hĺbkach 20 až 50 stôp.

Keď prichádza neskorá zima, myslia na predplodenie a presúvajú sa do vstupných vôd, aby sa postavili a nakŕmili. Walleye na neskorom zimnom ľade sú dosť agresívne a vytvárajú vzrušujúci deň.

Pstruh

Pstruhy sú celkom iný príbeh. Pstruhy sú dobre prispôsobené studenej vode a majú tendenciu voľne sa pohybovať vo vodnom stĺpci. Aktívne sa živia a rozvíjajú denné stravovacie návyky.

Zavčasu a neskoro počas dňa sa pstruhy vydávajú na plytčine a hľadajú bezstavovce a iné zdroje potravy. Keď sa úroveň svetla zvyšuje, pstruhy majú tendenciu zostať zavesené nad konštrukciou, v blízkosti bodov a v blízkosti prirodzených cestných koridorov, ako sú štrkové lôžka alebo kanály.

Taktika na lokalizáciu rýb bez elektroniky

Naučte sa podmorský terén

Teraz, keď sme pokryli, ako sa ryby pohybujú, všetko, čo musíte urobiť, je zladiť vzory s miestom rybolovu.

Rybolov na ľade bez elektroniky znamená dobrú znalosť podmorského terénu vašej oblasti.

Podvodné topografické mapy populárnych jazier a veľkých riek sú často dostupné zadarmo. Pokúste sa nájsť takú, ktorá má v kontúrach čo najviac detailov. Dobrým miestom na hľadanie máp jazier je oddelenie rýb a zveri vášho štátu.

Existuje množstvo ďalších bezplatných online zdrojov pre mapy jazier. Môže to trvať trochu hľadania, ale získanie jedného znamená, že môžete začať hľadať pravdepodobné miesta, kde sa budú ryby zdržiavať. Body, podvodné hrbole, roviny a útesy sú skvelé miesta, ktoré treba hľadať.

Čítať  Ako mieriť ako profesionál pri love lukom

Využite štruktúru vo svoj prospech

Na rozdiel od hľadania všeobecných oblastí na lov pomocou obrysovej mapy, nájdenie správnej štruktúry vyžaduje určitú detektívnu prácu. Potrebné je tiež veľa hádania, ale keď nájdete štruktúru, ktorá podporuje ryby, môžete sa vrátiť a opakovane dosiahnuť úspech.

Môžete sa pozrieť na pobrežie, aby ste videli náznaky toho, ako to vyzerá pod vodou.

Ak sú na pobreží blízko vás veľké stromy, z ktorých niektoré spadli do vody, potom je veľká šanca, že úlomky dreva vyčnievajú ďalej.

Skalnaté pobrežia často siahajú do vody, až kým sa nestretnú s bahnitými plochami. Tento prechod z tvrdého na mäkký je dobrým východiskovým miestom.

Tiež podvodné útesy a hrbole, ktoré nájdete na mape, sú magnety pre ryby a zvyčajne majú v blízkosti nejaké tvrdé skaly alebo prechodové body.

Keďže nevidíte, z čoho je dno vyrobené, jedným zo spôsobov, ako to cítiť, je ťažké olovené závažie na nejakej rybárskej šnúre. Keď vyvŕtate dieru do ľadu, spustite na dno závažie s hmotnosťou 4 alebo 5 uncí a jemne naň poklepte. Mali by ste cítiť rozdiel medzi tvrdým a mäkkým dnom. To vám prezradí aj hĺbku.

Vyvŕtajte veľa testovacích otvorov na nájdenie rýb

Dokonca aj po naučení kontúr a štruktúry je potrebné trochu pokusov a omylov, aby ste našli vrecká rýb. Počas zimy sa zvyknú držať v užších školách. Môžete loviť 20 stôp nesprávnym smerom a nikdy neviete, že sú nablízku.

Elektronika, ako je blikač alebo prenosný vyhľadávač rýb, pomáha nájsť ryby, ale stále je to možné bez nich. Chce to len trochu viac času a úsilia.

Preto, keď si vyberiem miesto, vyvŕtam niekoľko dier. Ak chcete začať, vŕtajte plytko a prejdite hlbšie. Vyvŕtajte otvory vo vzdialenosti 10 až 20 stôp a každý z nich lovte asi 15 minút. Žiadne uhryznutia? Jednoducho prejdite na ďalšiu dieru.

Je to všetko o pokrytí väčšieho množstva vody, kým nenájdete zaujímavú rybu. Kde chytíte jedného, ​​bude ich viac.

Použite viac ako jednu tyč alebo tip-up

Keď máte vyvŕtaných niekoľko testovacích otvorov, najúčinnejší spôsob, ako hľadať ryby bez elektroniky, je s viac ako jedným prútom alebo tip-up.

V závislosti od predpisov vo vašej oblasti môžete mať nasadené 2 alebo 3 samostatné prúty a hroty.

Väčšina skúsených rybárov na ľade loví jednu dieru pomocou aktívneho jiggingového prúta a má pár tip-upov alebo prútov s návnadou v neďalekých dierach.

Čítať  Môžete použiť lak na nechty na maľovanie rybárskych návnad (testované)

Nielenže je to skvelý spôsob, ako nájsť ryby vo väčších oblastiach, ale tiež vám ukáže, ktorá návnada funguje najlepšie. Prepnutie všetkých vašich nastavení na najlepšiu návnadu je jednoduché, keď zistíte, čo sa im páči.

Výhody používania elektroniky pri rybolove na ľade

Žiadne technológie a elektronika nenahradia základy učenia sa jazera a pochopenia správania rýb. Veľa začínajúcich rybárov si kupuje drahé blesky, podvodné kamery a sonarové jednotky, len aby išli domov s prázdnymi rukami.

Aj keď nemôžete ignorovať základy, elektronika na rybolov na ľade zohráva dôležitú úlohu pri zlepšovaní vašich šancí na úspech. Poďme si prejsť rýchlym zoznamom dôvodov, prečo možno budete chcieť investovať do elektroniky na lov na ľade.

  • Poskytnite informácie o hĺbke, štruktúre, obrysoch a teplote.
  • Pozrite sa, kedy ryby plávajú pod vami a aké hĺbky zadržiavajú.
  • Môžete sa naučiť, ako ryby reagujú na vašu návnadu, aby ste prilákali viac uhryznutí.

Pamätajte, že elektronika nezlepší schopnosti zlého rybára, ale vďaka nej bude dobrý rybár úspešnejší.

Existuje veľa možností na začlenenie elektroniky do vašej rybárskej taktiky, takže si určite pozrite nášho sprievodcu konverzia bežného vyhľadávača rýb na rybolov na ľade.

Tí z vás, ktorí sú pripravení kúpiť si elektronický vyhľadávač rýb špecifický pre rybolov na ľade, si nenechajú ujsť našu podrobnú diskusiu o blikačky vs. vyhľadávače rýb.

Záverečné myšlienky

Ktokoľvek môže ísť na ľad bez luxusnej elektroniky a napriek tomu chytať ryby. Trpezlivosťou a praxou sa naučíte tie najlepšie miesta a zoznámite sa so vzormi, ktorými sa ryby riadia počas sezóny.

Neexistuje žiadna náhrada za rozvoj základných zručností pri hľadaní pravdepodobných miest, kde sa ryby držia. Dúfajme, že so správnymi znalosťami môžete túto zimu začať chytať viac rýb bez elektroniky.

Chcete zo sezóny rybolovu na ľade vyťažiť maximum? Pozrite si našu e-knihu Tajomstvo rybolovu na ľade v štáte Washington. Naša kniha vyzdvihuje 10 najlepších jazier na rybolov na ľade v štáte Washington so skutočnými súradnicami niektorých z našich najproduktívnejších dier. Navyše dôkladne pokryjeme všetko od výberu výbavy, taktiky a plánovania cestovania. Okrem toho získate informácie o ďalších 41 jazerách s vynikajúcim rybolovom na ľade! Pozrite si to skôr, ako vás prejde sezóna rybolovu na ľade!

Skontrolovať to