Môžete hrať hokej po tetovaní?

Vždy bolo vaším snom dať si tetovanie a nedávno ste sa rozhodli tento sen premeniť na skutočnosť. Proces tetovania nebol taký bolestivý, ako ste si mysleli, že bude, ale oblasť, kde ste získali trvalé umelecké dielo, je trochu citlivá a boľavá. Vieš ešte hrať hokej?

Nie je múdre hrať hokej po tetovaní, pretože oblasť ešte nie je zahojená. Ak sa na tetovaní spotíte alebo ho natiahnete energickou hrou, mohli by ste umenie zdeformovať. Všetok čas a peniaze, ktoré ste minuli na tetovanie, budú zbytočné!

V tomto článku si povieme ďalej o tom, prečo hrať hokej hneď po tetovaní nie je najlepším krokom. Prezradíme vám tiež, ako dlho budete musieť byť mimo hry po tom, ako sa necháte potetovať, takže si to určite skontrolujte!

Prečo by ste nemali hrať hokej po tetovaní

Ste čerstvo z tetovacieho kresla a nemôžete byť šťastnejší so svojím novým trvalým zdobením tela. Nemôžete sa dočkať, kým začervenanie a opuch pominie, aby ste sa mohli pochváliť všetkým svojim spoluhráčom v hokeji, ako aj priateľom mimo hokeja.

Jedna vec je, ak chcete mať svojich hokejových kamarátov na stretnutí vo svojom dome a odhaliť tam svoje tetovanie. Úplne iná vec je dostať sa na ľad alebo ihrisko po tom, čo ste sa otrepali.

To druhé je zlý nápad z niekoľkých dôvodov, z ktorých niektoré sú dosť vážne. Povedzme si o tom teraz viac.

Deformácie

Podľa zdroja práce Fash, v roku 2021 sú priemerné náklady na tetovanie 50 až 250 dolárov za malé tetovanie a 150 až 450 dolárov za stredne veľké tetovanie. Špičkové tetovania môžu stáť až 800 dolárov.

Majte na pamäti, že tieto ceny sú za tetovanie. Ak máte hotový celý rukáv, musíte svoje náklady vynásobiť každým pridaným tetovaním. Veľmi ľahko sa váš celkový súčet môže dostať do tisícok dolárov.

Chvíľu sa k postihnutej oblasti chcete správať ako k zlatu, aby ste nespláchli všetky tie peniaze do kanála.

To je prvý dôvod, prečo by sme vám hneď po tetovaní odopreli hokej. Hokej je intenzívna celotelová aktivita. Neustále dvíhate ruky, ohýbate nohy a krútite stredom.

Ak máte tetovanie v niektorej z vyššie uvedených oblastí, pohyb vášho hrania môže natiahnuť pokožku. Ak nemáte žiadne tetovanie, nie je to až taký problém. Tiež nezáleží na tom, či sa vaše tetovanie úplne vyliečilo.

Čítať  Je ulica Polaris RZR legálna?

Zatiaľ čo sa tetovanie stále hojí, všetko to ohýbanie a pohyb pri hraní hokeja môže natiahnuť tetovanie, čo vedie k deformáciám.

Akonáhle sa tetovanie takto zdeformuje, nie je ľahké ho opraviť. Váš tetovací umelec by musel upraviť pôvodné umelecké dielo, takže akákoľvek vaša počiatočná vízia vášho tetovania by bola preč.

Jedinou ďalšou možnosťou okrem pridania do umeleckého diela na zakrytie deformácií je podstúpiť laserové odstránenie.

To je tiež drahé, v priemere stojí 200 až 500 dolárov za tetovanie. Aj keby ste chceli využiť túto možnosť, väčšina služieb laserového odstraňovania tetovania sa tetovania ani nedotkne, pokiaľ ho nemáte na tele aspoň šesť týždňov.

Infekcie

Keď hráte hokej, zapotíte sa. Aj keď je vašou hrou ľadový hokej, potenie je nevyhnutné. Vynakladáte veľa energie na pohyb po ihrisku, zdvíhanie hokejky, bránenie a strieľanie gólov.

Tento pot sa zachytí vo vašej uniforme, takže je zapáchajúca. Čo si myslíte, že sa stane, keď sa vaše nové tetovanie celé hodiny potečie?

Baktérie a mikroorganizmy sa môžu šíriť, čo môže viesť k bakteriálnej infekcii. Typ infekcie sa môže pohybovať od systémových infekcií, ktoré spôsobujú septický šok alebo endokarditídu, až po kožné infekcie, ktoré nakoniec vedú k nekrotizujúcej fasciitíde alebo abscesom, podľa štúdie v časopise z roku 2016. Deutsches Aerzteblatt International.

Tu je prehľad týchto podmienok, ak nie ste zasvätení.

 • Septický šok: Keď infekcia spôsobí prudký pokles krvného tlaku, nasleduje septický šok. Môžete pociťovať príznaky ako dezorientácia, zmätenosť, znížené močenie, problémy s dýchaním, zimnica a bledá pokožka. Septický šok je život ohrozujúci a musí sa okamžite liečiť.
 • Endokarditída: Infekcie môžu niekedy postupovať až do bodu infekcie vnútornej výstelky srdca, ako aj chlopní. Toto je endokarditída. Príznaky sa môžu prejaviť ako veľmi mierne, vrátane únavy, zimnice a horúčky. Ak sa endokarditída zachytí dostatočne skoro, môže sa liečiť antibiotikami, ale môže byť aj smrteľná.
 • Nekrotizujúca fasciitída: Aj keď ide o zriedkavú komplikáciu infekcie, nekrotizujúca fasciitída je napriek tomu komplikáciou. Pľuzgiere, ktoré sa nazývajú mäsožravá choroba, sa vytvárajú, keď je tkanivo pod kožou zničené. Mŕtve tkanivo sa zvyčajne musí odstrániť chirurgicky. Toto je ďalšia infekčná komplikácia, ktorá môže byť smrteľná.
 • Abscesy: Absces je oblasť hnisu vo vašich orgánoch alebo tkanivách spôsobená infekciou. Antibiotiká dokážu liečiť mnohé abscesy, hoci niekedy je na ich odstránenie nevyhnutný chirurgický zákrok.
Čítať  Aký typ a značky toaletného papiera sú bezpečné pre môj RV?

Toto môžu byť najzávažnejšie komplikácie kožnej infekcie, ale mali by vás presvedčiť, aby ste na chvíľu odložili hokejku. Mali by ste sa tiež zdržať akýchkoľvek činností, pri ktorých sa potíte, vrátane cvičenia.

Bolesť a nepohodlie

Ako sme povedali v úvode, po tetovaní môže byť oblasť dosť citlivá a na chvíľu dokonca aj bolieť. Tým, že budete hrať hokej cez bolesť, to len zhoršíte. Vaše nepohodlie môže byť rušivé, takže by ste aj tak neboli veľmi užitočným doplnkom tímu.

Ako dlho by ste mali čakať, kým sa vaše tetovanie zahojí, než budete pokračovať vo svojom hokejovom programe?

Dobre, dobre, si presvedčený, že možno nie je najlepší nápad hrať hokej po tetovaní. Ako dlho presne by ste mali očakávať, že budete mimo akcie?

Aj keď sa to líši v závislosti od toho, kde ste si urobili tetovanie, najmenej času, ktorý chcete dať dole, je týždeň. To znamená, že tetovanie sa nepovažuje za úplne zahojené až do dvoch alebo troch týždňov, takže možno budete chcieť byť mimoriadne v bezpečí a prideliť si toľko voľna.

Ak je pre vás vynechanie troch týždňov hokejových tréningov a zápasov nevyspytateľné, potom môžete s tetovaním vždy počkať až do hokejovej mimosezóny. Týmto spôsobom si môžete vziať toľko času na obnovu tetovania, koľko potrebujete, bez toho, aby ste sa museli starať o naplánované hry.

Zatiaľ čo si dávate prestávku, tu je niekoľko tipov, ako podporiť správne hojenie tetovania.

 • Keď si prvýkrát urobíte tetovanie, váš umelec naň nanesie sterilnú absorbčnú podložku a potom oblasť obviaže obväzom. Hoci je lákavé odstrániť obväz včas, vypočujte si pokyny svojho umelca o tom, ako dlho si obväz nechať. Obväz absorbuje masť, lokálne anestetikum, atrament a krv, takže ho určite nechcete rozbaliť príliš skoro!
 • Nikdy nečistite oblasť v horúcej vode, keď sa tetovanie hojí; použite teplú vodu.
 • Aj keď sa po tetovaní môžete kúpať, vyhnite sa tomu, aby ste postihnuté miesto umiestnili pod zdroj tečúcej vody, ako je sprcha alebo umývadlo. Na danú oblasť použite jemné antibakteriálne mydlo.
 • Po odstránení tetovacieho obväzu dajte tetovaniu čas na dýchanie. Vystavenie na vzduchu podporí rýchlejšie hojenie.
 • Niekoľko dní nenoste tesné oblečenie v oblasti s tetovaním.
 • Ak máte bolesti, lokálne anestetikum navodí pohodlie.
 • Protizápalový balzam môže znížiť začervenanie a opuch okolo tetovanej oblasti.
Čítať  Ktoré návnady sa považujú za živú návnadu?

Môžu mať hokejisti tetovanie?

Hokej pre vás znamená veľa. Aj keď nehráte na profesionálnej úrovni, stále ste úplne oddaný svojmu športu. Nechcete robiť nič, čo by vás od toho mohlo odviesť. Predtým, ako sa napijete atramentu, musíte vedieť, môžu mať hokejisti tetovanie?

V NHL určite neexistuje žiadne pravidlo, ktoré by sme proti tomu našli. Hokejisti sú väčšinou aj tak zahalení od hlavy po päty, takže aj keby ste mali tetovanie, pokiaľ to nebolo na tvári alebo krku, nikto by ho nevidel.

Keďže NHL zakazuje nosenie prsteňov, vrátane svadobných obrúčok, mnohé hokejové hviezdy si dajú namiesto toho vytetovať snubný prsteň. Hovorte o trvalom záväzku!

Čo sa týka menších, neprofesionálnych hokejových líg, či budú tetovania povolené, bude závisieť. Je zrejmé, že pre mládežnícky šport by žiadny hráč nemal mať tetovanie. Lige dospelých by však nemalo byť zakázané nechať sa poškriabať, pretože opäť nikto pravdepodobne neuvidí vaše trvalé umenie. Tetovanie na tvári však môže byť zakázané.

Ak ste zvedaví na pravidlá vašej ligy týkajúce sa tetovania, odporúčame vám opýtať sa svojho trénera. Určite budú vedieť, či sa dá tetovať!

Ako zakryjete nové tetovanie pre šport?

Je lepšie byť v bezpečí ako ľutovať, takže ste počkali potrebné tri týždne a potom ste sa vrátili na hokejové ihrisko. Stále by ste radšej nenechali svoje tetovanie odhalené, aspoň nie ešte niekoľko týždňov. Ako to zakrývate?

Čo športovci zvyčajne urobia, je, že si vezmú hygienický obväz a potom ho obviažu okolo tetovania. Potom si oblečú ochranné oblečenie a uniformu.

Majte na pamäti, že máte na sebe obväz, nie štít. Ak zasiahnete priamo tetované miesto, môže dôjsť k poškodeniu. To je ďalší veľmi presvedčivý dôvod, prečo si tetovacie snaženie ušetriť na hokejovú mimosezónu!

Záverečné myšlienky

Po tetovaní by ste nemali hrať hokej, pretože manévrovanie s vaším telom môže natiahnuť permanentné umenie a zachytávanie potu okolo vášho tetovania môže viesť k vážnej infekcii. Naplánujte si tetovanie počas hokejovej mimosezóny alebo buďte pripravení vziať si aspoň tri týždne voľna!