Môžem použiť syr ako návnadu na ryby?

Váš rybársky kamarát mal priniesť návnadu, ale mysleli si, že ju prinesiete vy. Teraz to nikto nemá. Neobťažovali ste sa baliť žiadne bobbery alebo prípravky, pretože ste si mysleli, že to nebudete potrebovať. Musíte zrušiť svoj deň rybolovu alebo môžete použiť niečo z chladiča ako návnadu, napríklad syr?

Áno, syr je inteligentná návnada v núdzi a niečo, na čo sa rybári spoliehajú už dlho. Syry s výraznejšou vôňou vyvolajú väčšiu reakciu ako syry s miernejšou vôňou, pretože ich ryby cítia. Sumec, pstruh, modrák, mrena, lieň, kapor a jelca je obzvlášť dychtivá jesť syr!

Huh, nikdy ste si nemysleli, že syr je použiteľná možnosť návnady na ryby, ale teraz, keď to viete, máte chuť to vyskúšať. Potom ste na správnom mieste. V tomto článku si povieme, aké druhy syra si dať na vlasec a ako na to. Čítajte ďalej!

Môžete použiť syr ako návnadu na chytanie rýb?

Scenáre opísané v úvode sú dosť bežným problémom rybárov a žien. Ak ste na návnadu priamo nezabudli, mohli ste si zle spočítať, koľko jej budete potrebovať, a vybehli by ste uprostred dňa rybolovu. Keď však ryby hryzú, posledná vec, ktorú chcete urobiť, je nasmerovať loď k brehu.

Používanie potravy pre ľudí ako návnady je medzi rybármi veľmi obľúbené. Zo všetkého jedla, ktoré by ste mohli nasunúť na háčik, patrí syr medzi najobľúbenejšie možnosti a existuje na to niekoľko dôvodov.

Po prvé, syr zvyčajne nie je príliš drahý. Je tiež ľahko dostupný, takže s ním môžete loviť po celý rok, dokonca aj v ročných obdobiach, keď možno neviete nájsť živú návnadu.

Ak môžete, vždy je lepšie použiť červy, miene a inú živú návnadu, ktorá je určená na ryby, ako syr. Hoci syr nie je nasýtený soľou ako párky a šunka (o oboch sme nedávno písali), mliečne výrobky nie sú bežnou súčasťou rybieho jedálnička. Príležitostné použitie by však malo byť v poriadku.

Aké druhy syrov sú vhodné ako návnada na ryby?

Čo ak máte skôr vycibrený vkus, pokiaľ ide o syr a ten druh, ktorý máte vo svojom sendviči, je dosť ostrý alebo štipľavý? To je v poriadku! Je tiež v poriadku, ak máte radi zapáchajúci syr alebo jemnejší syr.

Čítať  Výber správneho závesu na rozloženie hmotnosti pre váš cestovný príves

Stručne povedané, ryby sa hodia na akýkoľvek druh syra, ktorý použijete ako návnadu. Čím silnejší je však zápach syra, tým viac rýb by ste mohli prilákať. Tu je niekoľko druhov syra, ktoré treba zvážiť.

Čedar

Klasický tvrdý syr, milujete ostrosť čedaru, no nie ste jediný. Ryby si tento syr zahryznú vďaka jeho výraznej chuti. Aj keď vôňa čedaru nie je najsilnejšia, ryby ho cítia natoľko dobre, že by sa mali ľahšie chytať, ak na vlasec navlieknete trochu čedaru.

Modrý syr Stilton

Modrý syr je síce nadobudnutá chuť, ale ak máte radi odrodu stilton, určite je dostatočne silný na to, aby vás uhryzol. Tento syr je však drahší ako čedar, najmä ak si nechávate svoj dovážať.

Dánsky modrý syr

Ak hľadáte cenovo dostupnejší modrý syr, vždy môžete vyskúšať dánsku odrodu. Vyzerá to veľmi ako stilton modrý syr, ale má ostrú a pikantnú chuť. Ryby si to určite užijú!

Ktoré ryby priťahuje syr?

Ak používate syr ako návnadu na ryby, aký druh rýb môžete očakávať, že sa budete navíjať po zvyšok dňa? Obrovský zoznam rýb má rád syr; tu je úplný zoznam.

Bullheads

Hlaváč je druh sumca, a tak ako každý sumec zožerie takmer všetko, čo mu dáte. Áno, to zahŕňa syr. V jazerách, riekach a rybníkoch s nízkym obsahom kyslíka a brakických vodách nájdete býčie hlavy. Ich strava sa zvyčajne skladá z rakov, ovocia, obilnín, menších rýb, hmyzu a mŕtvych tvorov, takže syr je vítanou prestávkou.

Pstruh

Vaše ústa vždy zalejú na lahodného pečeného pstruha. Ak chcete zvýšiť svoje šance na ulovenie tejto ryby, skúste použiť syr ako návnadu. To môže byť pre tento druh rýb vhodnejšie ako živé kukuričné ​​červy alebo voskové červy, ktoré zvyčajne používate.

Čítať  Aká dlhá je zipsová linka?

Bluegill

Ako druh panfish, Bluegill je dostatočne veľký, že vaše brucho bude plné, keď ich varíte na večeru. Predtým musíte chytiť túto modrastú rybu a syr môže byť práve návnadou, ktorá vám v tom pomôže.

Mrena

Mrena je sladkovodná ryba, ktorá žije v pomaly tečúcich riekach so skalnatým dnom. Je pravda, že navíjanie mren je ťažké, pretože sú dosť silné a budú s vami bojovať na každom centimetri cesty. Obzvlášť tvrdú mrenu môžete upokojiť pridaním syra na rybársky háčik.

Lieň

Lieň, ktorý sa niekedy označuje ako lekárska ryba, uprednostňuje vody s bahnitým alebo ílovitým substrátom a množstvom tŕstia a inej vegetácie, v ktorej sa môže skrývať. Lovením syra ako návnady môžete nalákať a chytiť viac lieňov!

Kapor

Aj keď je kapor pomerne bežnou rybou, stále je dobrý pocit namotať niečo cez nič, takže kapor to zvládne. Skúste použiť syr ako svoju obľúbenú návnadu a uvidíte, či vám kapry uhryznú viac ako zvyčajne.

Chub

Chub zvyčajne žerie riasy, larvy vodného hmyzu a zooplanktón. Od jelca veľkookého až po jazerného jelca táto ryba oceňuje vo svojej strave pretrepávanie a presne taký je syr. Zábavný fakt: samotný jazerný tĺc môžete použiť ako návnadu pre väčšie ryby!

Tipy na použitie syra ako návnady na ryby

Dobre, máte nejaký syr a ste zvedaví, či budete mať viac ťahov na vlasec, keď ho použijete ako návnadu. Uistite sa, že budete postupovať podľa týchto rád!

Mäkší syr zrolujte do gule

Mäkký syr, ako je plesňový syr, nemôže ísť na váš rybársky háčik tak, ako je. Namiesto toho ho musíte prevaľovať v dlani alebo medzi dvoma prstami, kým sa nespevní. Potom vložte syrovú guľu na háčik a zatlačte ju nadol tak, aby bol viditeľný koniec háčika.

Použite kúsky tvrdšieho syra

Ak lovíte s čedarom, nemôžete ho presne zvinúť do gule. Namiesto toho odlomte pevný kus a nasuňte ho na háčik. Opäť chcete, aby bol hrot háku nezakrytý.

Vyrobte si návnadu na syrovú pastu

Čo ak všetko, čo máte po ruke, je super mäkký syr, ako je smotanový syr? Môžete vyrobiť to, čo je známe ako návnada zo syrovej pasty.

Čítať  Sú Side-by-Sides Street legálne na Floride?

Smotanový syr skombinujte s kúskom chleba, vaľkajte a miešajte v ruke, kým sa nestane pastou. Niektorí rybári a ženy pridávajú arómy, ako je paprika alebo kari, aby bola návnada zo syrovej pasty pre ryby ešte neodolateľnejšia.

Žiadny syr? Žiaden problém! Tieto ďalšie sendvičové prísady môžu fungovať ako návnada

Ak ste si dnes k sendviči nepribalili žiadny syr, neznamená to, že nemôžete použiť iné jedlo ako návnadu. Tieto časti vášho sendviča prilákajú všetky druhy rýb.

Chlieb

O používaní chleba ako návnady na ryby sme hovorili vo viacerých článkoch, no tu sa oplatí spomenúť to znova len preto, že je taký účinný. Môžete z neho urobiť mletú pastu so smotanovým syrom, ako sme opísali v minulej časti, alebo z neho vyvaľkať guľu a nasunúť na háčik.

Široká škála rýb miluje chlieb ako návnadu, vrátane parmice sivej, kapra, lesklonožca obyčajného, ​​tekvicového semena, modravca a pleskáča.

Šunka

Ak ste zmeškali náš príspevok o šunke ako návnade na ryby, vráťte sa a prečítajte si ho! Šunka má strašne vysoký obsah sodíka a konzervačných látok, ale je to dobrá voľba ako návnada na ryby, ak nemáte nič iné po ruke.

Kura

Sumce milujú syr, no takmer rovnako si pochutnávajú aj na kuracom mäse. Je to všetka mastnota a tuk kože, takže tie kuracie kože nevyhadzujte, aj keď ich nechcete jesť. Môžete použiť aj kuracie mäso, ale koža sa ľahšie udrží na háčiku.

Paradajka

Väčšina voľne žijúcich rýb konzumuje riasy, takže by nemalo byť prekvapením, že paradajky a iná zelenina sú chutné. Možno sa vám podarí uloviť druhy rýb, ako je tolstolobik a tolstolobik s niektorými zelinami.

Záverečné myšlienky

Syr ako návnada na ryby sa môže zdať ako netradičná voľba, no spolu s chlebom je to jedna z najobľúbenejších potravín, keď nie je k dispozícii živá návnada. Pamätajte, že čím je syr voňavejší, tým lepšie!